1 Naposledy upravil: TomMD (02. 02. 2011 21.33:31)

Téma: Ladička TC Electronic PolyTune

Země původu: Design Dánsko, vyrobeno v Thajsku
Cena: 2379,-Kč  (www.hudebniraj.cz)
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/tommd-090111-122134-polytune_persp_poly.jpg
Technologie
Polyfonní kytarová/basová ladička.

Konstrukce
Kompaktní pedál na zem, kovová konstrukce.

Speciální funkce
- polyfonní ladění
- čidlo pro nastavení intenzity jasu displaye podle okolního světla

Možnosti nastavení:
- režim kytara/basa
- nastavení podladění až o 5 půltónů
- režim ladění „strobo“ nebo „ručička“ (pro ladění samostatných strun)

Konektory:
- vstup Jack 6,3 mono
- výstup Jack 6,3 mono
- vstup pro napájecí adaptér
- výstup napájení pro další efekt
- slot pro 9V baterii na spodní straně

Zkušenosti:
Ladička je pro mě tím základním vybavením hned po nástroji. Při výběru jsem měl dvě kritéria, rychlost ladění a viditelnost indikací. Absolutní peckou je polyfonní ladění. Funguje opravdu fantasticky. Tam kde opravdu není moc času nebo když jste nuceni narychlo měnit struny před hraním je tato funkce k nezaplacení.
Ladička se automaticky přepne do „mono“ modu pokud ladíte samostatnou strunu, potom ladíte podle ručičky (nebo strobo podle nastavení režimu). Jakmile následně „projedu“ všechny struny ladička indikuje „poly“ režim.
http://ulozna.soulslavers.com/soubory/tommd-090111-122146-needle_poly_animation.gif
Ladičku používám se síťovým adaptém a využívám i výstup napájení na další efekt (můj oblíbený OC-2). Zatím jsem ladičku vyzkoušel pouze v klubech, takže nemám zkušenost s funkcí automatického nastavení jasu displaye.
True Bypass by mělo zabezpečovat čistý průchod signálu ladičkou bez ovlivnění, myslím že to tak je smile.
Vybíral jsem mezi Boss TU-3, nakonec vyhrálo TC.

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

2

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Kupoval jsem teď také ladičku a vybíral jsem mezi POLYTUNOU, BOSSEM, KORGEM  a u mě nakonec vyhrál KORG...

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Aidamos (09. 01. 2011 14.14:38)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Týýý krááávóóó, ten polytune mód je fuckt boží! Čumím jak umím. Hustý! To bych nečekal...
http://www.youtube.com/watch?v=pyPYU6vRwp8
http://www.youtube.com/watch?v=mGBG2OeayMY

Ale Boss TU-2ku si ještě chvíli nechám. Každopádně vážný konkurent na obzoru  smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

A jak to funguje na sedmistrunnou kytaru, ten polytune. Jinak vypadá fakt dobře.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

5

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

na sedmistrunnou kytaru prý moc nefunguje, stejně tak jako na moji basu... koupil si ji náš kytarista a on je sokojenej moc, já ji zkoušel ale s mojí basou si prostě nesedla... při samostatným ladění jednotlivých strun to bylo v pohodě, akorát při tom POLY ladění byly vždycky nějaký struny jakože mimo, i když při samostatným brnknutí se jevily jako naladěný v pořádku...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

6

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Aidamos napsal:

Každopádně vážný konkurent na obzoru 

Přesně tak, taky mám Boss TU-2 a spokojenost ale tohle je inovace  big_smile

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: M@rk (15. 01. 2012 19.47:05)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Podělím se o trochu zkušeností s touto ladičkou.
První co mě překvapilo je rychlost ladění, fakt blesk – viz některé porovnání s Boss a dalšími na youtube. Problémy co popisoval hofa pár příspěvků výše neznám, ladí přesně jak singl struny tak polyfonně, jak pasiv tak i aktiv, různé snímače, prostě no problemo. Výdrž baterie zatím nehodnotím, ale žere fakt udávaných 40-45mA tj. minimálně 5h ladění by měla na jednu baterku vydržet.
A nyní malý syntetický test pro ladění jednotlivých strun. Zkoušel jsem přesnost ladičky a to tak, že jsem si generoval sinusovky základních basových tonu pro pětistrunku (H E A D G) a ještě tyto tony rozladěné o +-1 +-2 a +-3 centy (na pc se zvukovkou 24bit 192kHz). Výsledky jsou následující:
1.    Režim „needle“ tj. imitující analogovou ručičku: Odchylka do +-2centy od normálu je ještě zobrazováno jako přesný tón. Odchylka +-3centů je již indikována jako mírné rozladění. Platí pro všech 5 strun
2.    Režim „stream“ tj. pohybující se pásek led: přesný tón – pásek rozsvícených led se nehýbe, +-1 cent je udávaná rychlosti pohybu pásku led cca 1led/5s, +-2 centy – 1led/2s, +-3 centy – 1led/1s, atd. větší odchylka  = větší rychlost pohybu rozsvícených led
Toš asi tak, časem možná doplním syntetický test pro poly režim

Sivčák, EBS HD350, EBS Neo 210, TC Polytune, EBS BassIQ
Bylo: Zesilovač 125W homemade, Ibanez SR 505, Warwick ProFet 3.2 a WCA211 PRO, Ampeg SVT 410 HLF, Behringer BTR2000
0 xLajků:

8

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

M@rk napsal:

ladičkou

Snad lazičkou, ne?

M@rk napsal:

lazení

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

TomMD napsal:

Cena: 2379,-Kč

drobná změna: doporučená maloobchodní cena 1990,- a kupodivu se to za ni i prodává smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

10

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

http://www.tcelectronic.com/polytune-mini.asp

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

11

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

taka maľušenka  smile

0 xLajků:

12

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Toš pěkné je to. Na té ladičce se mi líbí, jak je čistě udělaná, nikde žádné otřepy, ostré hrany a podobně.
Jediné co by mi na té "mini" vadilo je, že nemá baterku a je třeba se otravovat s adaptérem. Jen tak dál TC.

Sivčák, EBS HD350, EBS Neo 210, TC Polytune, EBS BassIQ
Bylo: Zesilovač 125W homemade, Ibanez SR 505, Warwick ProFet 3.2 a WCA211 PRO, Ampeg SVT 410 HLF, Behringer BTR2000
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: Matej (24. 01. 2012 12.06:10)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Tak to já z tý ladičky nejsem vůbec nijak unešenej,...nelíbí se mi! sad Taková vyvoňená,...jak nějakej laboratorní přístroj na měření diabetu. hmm

0 xLajků:

14

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Matej napsal:

Taková vyvoňená

právěže: narozdíl od jinejch rádoby podlahovejch ladiček tahle drží, funguje a je přesná smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

15

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

el BassTardo napsal:
Matej napsal:

Taková vyvoňená

právěže: narozdíl od jinejch rádoby podlahovejch ladiček tahle drží, funguje a je přesná smile

....já moc podlahových ladiček neměl,...teď mám Ibanez LU-20 (http://www.muzikant.cz/baskytary-7/bask … -32304.php).Sice větší, ale bytelná škatule s kterou naladím i 5-tku podlazenou o dva tóny. big_smile  Jinak,...asi bude ta "navoněná" dobrá,...mě se ale prostě nelíbí. wink

0 xLajků:

16

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Tak vypadá to jak, kdyby se Apple rozhodl dělat ladičky no... big_smile
Já mám s laděním problémy -  drop B a moje basa si nerozuměla příliš ani s tou LU-20 když sme byli nahrávat.(a to sem tam měl háčko z pětky) Ale asi to bylo i rukama, zvukařovi to šlo líp.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

17

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

trochu OT: neboli nejaké problémy s kvalitou LU-20? Neviem kde som to už čítal, ale vraj sa dosť kazili...

0 xLajků:

18

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Faky77 napsal:

trochu OT: neboli nejaké problémy s kvalitou LU-20? Neviem kde som to už čítal, ale vraj sa dosť kazili...

O tom nic nevím, ale možné to je. Každopádně náš kytarista jí má (na zkoušce mu jí občas beru:-), bude už hodně letitá, vypadá jako by prošla první světovou, ale ladí naprosto bez problémů.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Tiger (24. 01. 2012 19.10:03)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Mně se celkem líbí, ale nevim jestli něco překoná ladičku od Bosse TU..
za kolik je ta TC? asi jí vyzkoušim big_smile

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Aidamos (24. 01. 2012 21.42:59)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Tiger napsal:

za kolik je ta TC?

Hledám a nacházím: http://www.music-city.cz/kytary/ladicky … esc=%C2%A0

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Dragunov napsal:

Tak vypadá to jak, kdyby se Apple rozhodl dělat ladičky no... big_smile


To by nestála 1900  big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

22

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

spíš takhle: http://www.music-city.cz/kytary/ladicky-metronomy/?spf[]=13557
Mini PolyTune podle máho ještě nebude dostupná...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

23

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

jak kde :ú
http://www.thomann.de/cz/tc_electronic_ … e_mini.htm

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

24

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

e.t. napsal:

ak kde :ú
http://www.thomann.de/cz/tc_electronic_ … e_mini.htm

hehe, schválně si ji zkuste někdo objednat big_smile
jednoduchej fígl, jak nabrat obejdnávky od nadrženců na novinky

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: kubo (18. 10. 2014 16.32:45)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

neviete niekto, jak na tom nastaviť podladenie o pol tóna?

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

26

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

?

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

27

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Potrebujem ladenie es, as, des, ges

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

28

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

no ja nevim...pouzivame nekolik let, co potrebuju naladim po seslapnuti a nijak jsem nad tim nekoumal ani mne nemutila premyslet (hrajeme dolu dva pultony vuci standard E A D G) a ladicka nevykazuje na kytaru, basu ani kontrabas jakykoli naznak nutnosti dusevni aktivity, kde vidis problem?

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: kubo (19. 10. 2014 09.05:18)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

V mojej hlave, mna akosi nenapadlo ladit dis, cis, gis, fis big_smile ja som cakal, ze niekde nastavim becko a stale mi to bude ukazovat eadg

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

30

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Dovolím si opět exhumovat mrtvolu.

Na základě inzerátu Válce jsem začal jednat o Korg Poly s majitelem inzerátu z Hudebního bazaru (již smazaného). Asi si dnes místo ladičky odvezu tele smile

Protože ladička nedopadla, asi koupím novou. V podstatě jsou tady buď ten Korg Pitchblack Poly nebo TC Polytune. Kdosi tu psal, že TC pro něj vyhrál nad Korgem. Máte prosím někdo srovnání, zda jsou srovnatelné, nebo si mám pár stovek přihodit a vzít raději to TC? Nebo je na trhu novinka, která stojí za to?

Nemám zájem o klasickou ladičku, kvůli kytaře chci polyfonní ladění.

Díky za Vaše názory a postřehy.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

31

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

polytune nebo polytune mini? mini neumí díky velikosti baterku.
oproti korgu u mě vede TC retina displayem, celkové zobrazení mi přijde přehlednější, navíc je to strobo

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

32

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

el BassTardo napsal:

oproti korgu u mě vede TC retina displayem, celkové zobrazení mi přijde přehlednější, navíc je to strobo

Včera jsem tu ladičku zkoušel na kytaře a nějak fungoval mód poly divně. Jednotlivé struny byly OK, ale probrnknutí ukazovalo jakoby nadladěné basové struny (ale ani syn prodejce nevěděl, co a jak, majitel byl zrovna odběhnutý). Asi si projdu nějaká videa.

Díky za tip s displayem, tohle je určitě výhoda.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

33

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

D.a.l.i napsal:

Jednotlivé struny byly OK, ale probrnknutí ukazovalo jakoby nadladěné basové struny

to je nějakej bulšit, mělo by to fungovat normálně

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: TomMD (22. 06. 2015 18.38:52)

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

D.a.l.i napsal:
el BassTardo napsal:

oproti korgu u mě vede TC retina displayem, celkové zobrazení mi přijde přehlednější, navíc je to strobo

Včera jsem tu ladičku zkoušel na kytaře a nějak fungoval mód poly divně. Jednotlivé struny byly OK, ale probrnknutí ukazovalo jakoby nadladěné basové struny (ale ani syn prodejce nevěděl, co a jak, majitel byl zrovna odběhnutý). Asi si projdu nějaká videa.

Díky za tip s displayem, tohle je určitě výhoda.

To může být trabl se špatným nastavením...
Ladička má celkem 4 mody pro nastavení. Rafika nebo strobo pro guitar a stejně tak pro bass. Volí se tlačítkem Display na zadní straně.
Manual strana 9.
http://cdn-downloads.tcelectronic.com/m … nglish.pdf
Navíc po zapnutí ladičky se ti na displeji ukáže ladění (440Hz pokud nejsi pekelník), G nebo B pro kytaru nebo basu a rafika nebo strobo mód.

Stay tuned
t.

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

35

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Pokud do ní máš zastrčené kabely, pravděpodobně se vybíjí ikdyž je vypnutá. Zkus ji vždycky po hraní odpojit. Takhle to aspoň fungovalo u kytarystovýho efektu (fuzz face nebo co to bylo). Nebo si pořiď napájení, pokud máš přístup k zásuvce, je to to nejlepší, co můžeš udělat smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

36

Re: Ladička TC Electronic PolyTune

Ježdamane jasně, hlavně že su chytrej jak rádio že... smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků: