401

Re: Compressor-vaše zkušenosti, použítí a vůbec

Aidamos napsal:

ne vždycky když je špatnej zvuk je to špatnej nástroj

Pravda, někdy stačí koupit nový struny, pořádnej kabel, seštelovat to, co to dá, upravit výšku snímačů atd., to všechno má na zvuk vliv.

Trace Elliot Club #3

Share

402 Naposledy upravil: vlasov (23. 02. 2012 17.37:24)

Aldo napsal:

Pravda, někdy stačí koupit nový struny, pořádnej kabel, seštelovat to, co to dá, upravit výšku snímačů atd., to všechno má na zvuk vliv.

Samozřejmě to bylo první co mě napadlo. Takže jsem vysypal balík za seřízení a výměnu strun.

to Aidamos: Ono jde i o to si tu basu osahat, kravinu jak posledně neudělám, abych kupoval zajíce v pytli. Ale to už snad půjde nějak domluvit. Z bazáču nástroj kupovat nebudu, zatnu zoubky, chce to pár přesčasů v práci, nějaké vrácené love za přeplatek za energie a hurá do výběru...  big_smile  Jen je to dlouhodobý projekt... No jo no, na Vánoce jsem si koupil pod stromeček repráky s AC receiverem za 40k, takže basa bude muset počkat no...  roll

Jinak jsem vůbec nevěděl, že se dají efekty použít jak na basu, tak na kytaru, resp. já myslel, že na každý nástroj je spešl krabička. (teda jestli se nemýlím).
V tom případě asi bude rozumné, když vezmu basu a skáknu k bratrovi, který má doma mulťák na kytaru a "osahám" si ty zvukové možnosti. Myslím, že potom budu chytřejší i do budoucna co se výběru nástroje týče...

Warwick Corvette $$ 5str. Custom Shop

Share

403

vlasov napsal:

Z bazáču nástroj kupovat nebudu, zatnu zoubky, chce to pár přesčasů v práci, nějaké vrácené love za přeplatek za energie a hurá do výběru...  big_smile

Hele jsou to tvoje prachy a tvoje přesčasy. Ale ten bazar fakt nezatracuj. Ušetříš na tom nemalé peníze, které můžeš investovat jinak. Já sám jsem první dvě basy taky kupoval nové, čili trvalo mi to dvě basy než jsem se poučil. Ale zase jsem na ně dlouho hrál. Tobě to zatím trvalo jednu basu, ale moc jsi jí nedal.

Druhé dva nástroje jsem kupoval už hrané - mimo jiné úžasný nástroj tady od Decka http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=7615, nástroj který by nový pod 1000 euro nešel a já bych si ho nemohl, nebo za tu cenu nechtěl dovolit.

Pokud se necítíš na to kupovat použitou basu, protože si nejsi jistý, jak bys zhodnotil její stav, můžeš poprosit tady na fóru a třeba se někdo z blízkého bydliště najde, kdo ti s tím pomůže.

Ale to tu skutečně spamujeme vlákno o kompresorech. Takže abych to napravil:

BAYGER SUSTAINER - móóc dobrý, velmi transparentní, vůbec nepozoruju že by barvil.

Sivčák NDHS5+NDHS5F->(Darkglass Vintage Microtubes->EBS BassIQ->Bayger Sustainer->Mooer Ensemble King->Korg Pitchblack Poly)->Markbass Big Bang->MB NY 151 RJ (Line 6 POD X3 na nahrávání)
www.karsima.cz

404 Naposledy upravil: Lukáš (19. 04. 2012 16.54:30)

Už to tu asi několikrát bylo, ale dost mi pomohlo orientovat se v pojmech okolo kompresorů (a hlavně nastavení) tohle FAQ: http://www.ovnilab.com/faq.shtml
Třeba tam taky najdete odpovědi.

info
Dříve basa, teď trubka, život se prostě mění.

405

Hezky a srozumitelně (bohužel anglicky) je to Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_range_compression
Na té české to není úplně ono (chybí grafy): http://cs.wikipedia.org/wiki/Komprese_dynamiky

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1

406

Hlavní (podle mě) je vědět, jaký chci aby byl výsledný zvuk. Pak musím vědět jak toho dosáhnu (zkušenosti a experimentování). A pak to našteluju smile

Basáci často nemají v hraní srovnanou dynamiku, neví co kompresor dělá, pak špatně zahrajou na nesmyslný nastavení, a protože měli jen představu, že zvuk bude "lepší", zahodí kompresor s odůvodněním, že to "akorát kurví zvuk". smile

A samozřejmě kompresory alesis, behringer a spol. dělají se zvukem všechno možné, jenom ne kompresi smile

Share

407

tao-kan napsal:

A pak to našteluju smile

jo jo, párkrát se mi stalo, že jsem to našteloval až pak smile

Basa prudí muziku smile

Share

408

el BassTardo napsal:
tao-kan napsal:

A pak to našteluju smile

jo jo, párkrát se mi stalo, že jsem to našteloval až pak smile

Jak tomu mám rozumět? big_smile Až pak ve smyslu "až po koncertě"? big_smile

Share

409

tao-kan napsal:

"až po koncertě"?

všichni jsme nějak začínali smile

Basa prudí muziku smile

Share

410

Kdyby jste měli možnost volby mezi DBX 166xs a Markbass compressorem co by jste si vybrali? Docela dost jsem toho už přečetl a u DBX se mi hodí, že je do racku a má presety, protože jak čtu tak to není sranda nastavit pořádně. A ten Markbass má zase lampu a to by mohlo přijemně změnit zvuk. Nevím nevím, nikdy jsem compressor neměl....Stojí skoro stejně smile

Baskytary: LTD-ESP B 154 STR , Ibanez SR 705 TK , custom made kopie Stingray 5
Box: home made box 15"
Kabely: Planet waves, Bespeco
Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL

Share

411

Mobius napsal:

u DBX se mi hodí, že je do racku a má presety, protože jak čtu tak to není sranda nastavit pořádně

...jaký presety?
A vůbec, u kompresoru na nastavení, který se nemění, zapomeň. NEcháš si od někoho znalého poradit jak na to a pak si to vždycky před hraním lehce doladíš.... jako ekvalizér, gain atd. - taky tam nemáš fixkou nakreslený, kde je svatý tón smile

Share

412

Mobius napsal:

DBX se mi hodí

Vážně chceš rackovou složitou krávu? Já vybírat v Tvé cenové relaci, tak asi vezmu tohle: http://www.audiotek.cz/product-46753-du … compressor

413

A to si zas myslím, že dbx bude lepší volba smile

Share

414

Tak samozřejmě proto tu píšu, abych si nechal poradit :-). Presety nemá špatně jsem se vyjádřil. Má funkci Auto dynamic, která sama nastavuje Attack a Release. A v čem je ta složitá racková kráva horší? Ten MXR se mi líbí, ale to DBX má navíc Expander/Gate a limiter. To je to nastavení o tolik složitější než ten MXR?

Rack: Gallien Krueger RB 700-II, Korg DTR 2000, Line6 Relay G90, Samson PB 10 power distributor, DBX 166 XL

Share

415

Ne, nastavení je stejné. dbx asi bude lepší, nicméně větší a těžší smile

Share

416

tao-kan napsal:

Ne, nastavení je stejné. dbx asi bude lepší, nicméně větší a těžší smile

Tak já jsem koukal po rackovým, protože já rack stejně mám, takže mě racková verze nevadí. Jenom nemám na lepší a rackový sou dost drahý. Proto mě zaujal ten Markabass a ani ten MXR nemusí bejt vůbec zlej. Ale fakt nevím, nejlepší kdyby se někdo napsal kdo je třeba měl možnost vidět nebo zkoušet.

Share

417

za mě určitě dbx. dospělá věc, s ovladačema, které ma kompersor mít, veškeré basové a krabičkové varianty jsou prostě zjednodušené, uživatelsky přivětivější, ale co se zvuku a možností týče, je to jinde. ten dbx využiješ i jinde a obtížnosti se neboj: já taky na to poprvně koukal jak maďar do kombajnu, jenom se toho neboj, prostě si zakruť čudlíkama a pokud nejseš úplně hluchej, brzo ti bude jasný, o co jde:)

Basa prudí muziku smile

Share

418 Naposledy upravil: Lukáš (06. 06. 2012 09.28:49)

Nedávno jsem si pořídil z bazaru kompresor Ibanez BP10, protože jsem tu o něm nic nenašel, tak se podělím - zatím jsem s ním celkem spokojený. Používám ho hlavně na jemnější nastavení (kdy se ještě tolik neprojevuje zvuk samotnýho kompresoru - zkoušel jsem si to tak, že jsem s tím furt kroutil a kroutil, zapínal a vypínal a nakonec jsem skoro nepoznal, jestli to mám zapnuté anebo ne smile), tak mi to vyhovuje, abych zbytečně netýral kombo (obzvlášť třeba se zkreslením). Pokud ale na něm vytočíte attack a sustain, fungoval by i do drone stylů, protože z toho leze trochu nakřáplý zvuk s nekonečným sustainem (samozřejmě už obohaceným o šum). Jiný nastavení mě na něm nebavilo, jak zvukově, tak funkčně. Akorát teda není true bypass, ale naštěstí ho mám furt zapnutý smile

Kdo zná kapelu GNU, tak tam byl zrovna k slyšení (spolu s fuzzem El Grande).

Tip: Občas se po bazarech válí kytarový obdoby CP5,CP9,CP10 - od těch se to liší jenom v jednom kondenzátoru (http://www.ovnilab.com/reviews/ibanbp5.shtml)

info

419

Já jsem kdysi měl Ibanez comp ale jinej - tento:
http://cdn1.gbase.com/usercontent/gear/2052611/p1_uetwotybm_so.jpg

a musím říct, že to byla čistá hrůza. Ať sem do toho pustil cokoli a nastavil cokoli, ten zvuk byl furt růžovej smile

Fender | Peavey | Hagstrom | Mewer | Walldis
Line6 | MarkBass | Warwick | Soundelirium

420

juuuu, beruska smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB,  GK 200RB 1981, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII

421

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v … =endscreen
Pro ty, kdo přesně neví, co kompresor dělá, tu máme super polopatické vysvětlení prakticky všeho ohledně kompresoru... smile

Share

422

Je tomu pár dní nazpět co jsem z druhé ruky koupil Aphex Punch Factory a musím říct velká spokojenost. Jednoduché ovládání, žádný šum, minimální vliv na barvu tónu, ale celkový zvuk je kultivovanější. Zatím jsem s ním hrál pouze ve zkušebně, tak ještě uvidím jak se projeví na koncertě.

Ibanez BTB 505 BBF (limitovaná série z roku 2000), Gallien-Krueger 1001RB-II, Gallien-Krueger 115 RBX-II, EBS MultiDrive, Boss CEB 3, EHX Deluxe Bass Big Muff, Smrckaeffects Compressor-Limiter, Boss TU-3

Share

423

Jsem doma v šuflíku našel tenhle...(http://www.music-city.cz/dunlop-mxr-supercomp-3281.html)...kompresor od MXR, ani nevím, kde se u mě vzal-už mi tam leží tak 5 let.Máte s ním někdo zkušenost?...je k požití na basu? neutral

http://www.mojemusic.hu.cz/BassBalls/MXR%20Super%20Comp%2002.jpg

Fender American Deluxe Jazz Bass V, Yamaha Attitude Custom (Billy Sheehan), čtyřkový Ibanez ATK, Squier VM Jazz Bass V se snímačema z USA deluxe, pětkovej bezpražec.
T.C.Electronic BG500W, BH250 1x12 250W, Pedalboard,...Octave MXR, Envelope Filter MXR, WAH Q Crybaby a další cajky. smile

Share

424 Naposledy upravil: opoceCZ (07. 09. 2012 21.18:10)

doufám, že nenajdeš v boudě na zahradě 5 let mrtvýho psa..... LoL

edit: kompresor by měl být zaměnitelný nebo řekněme použitelný takřka na cokoli (kytara - basa) v nouzi jsme na něj nahrávali i zpěv na garážovým demu.  vyykoušej a uvidíš. tohle by měl být skutečný kompresor. A v nastavení je lépe méně.

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, squier precision bass special (relic) SBS pickups , markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12

425

opoceCZ napsal:

doufám, že nenajdeš v boudě na zahradě 5 let mrtvýho psa..... LoL

edit: kompresor by měl být zaměnitelný nebo řekněme použitelný takřka na cokoli (kytara - basa) v nouzi jsme na něj nahrávali i zpěv na garážovým demu.  vyykoušej a uvidíš. tohle by měl být skutečný kompresor. A v nastavení je lépe méně.

...tak jsem ho teda oprášil,...a dodělal konečně ten pedalboard,...a jen tak ze zvědavosti jsem ten "šuplíkovej" MXR Super Comp dal nakonec řady před apec a trochu si s ním pohrám,...a chodí fajnově. smile Měl jsem ho před tím právě už na zkoušce,..jen mezi basou a Hartke LH500 a po dobrém nastavení to basu příjemně oživí,...prodlouží sustain, až tolik neoholí špičky (záleží na nastavení) ale hlavně to basu příjemně "rozsvítí". Takže asi zůstane stabilně na pedalboardu. A to mi fakt ležel doma bez povšimnutí tak 5-6 let. smile

Fender American Deluxe Jazz Bass V, Yamaha Attitude Custom (Billy Sheehan), čtyřkový Ibanez ATK, Squier VM Jazz Bass V se snímačema z USA deluxe, pětkovej bezpražec.
T.C.Electronic BG500W, BH250 1x12 250W, Pedalboard,...Octave MXR, Envelope Filter MXR, WAH Q Crybaby a další cajky. smile

Share

426 Naposledy upravil: Errie (10. 10. 2012 23.31:37)

http://musicgear-reviews.com/wp-content/uploads/2010/04/MXR-DynaComp.gif

Ja som si zaobstaral tento klasický dynacomp od MXR. Za mňa poviem že spokojnosť. Netreba ani komplikovane nastavovať a najdete dobré nastavenie aj na predlženie sustainu a aj na zvýšenie attacku.

Fender precision. Toť vše.

Share

427

Nejlepší co sem zatím zažil je spectracomp od TC. Funguje přesně jak by jeden čekal, komprimuje více basy než středy a výšky a ono to parádně funguje, člověk se v kapele slyší a přitom nikde nic neduní a nebučí...

AccugrooveFanclub #1

Share

428

spider napsal:

spectracomp od TC

to proto, že komprimuje po pásmech to co je potřeba, ne všechno z jedný vody na čisto

Basa prudí muziku smile

Share

429

el BassTardo napsal:
spider napsal:

spectracomp od TC

to proto, že komprimuje po pásmech to co je potřeba, ne všechno z jedný vody na čisto

Stejně je hezký, když něco funguje dobře smile

Share

430

tao-kan napsal:

Stejně je hezký, když něco funguje dobře

A stejnej pocit mám zatim z novýho přírustku:

http://imageshack.us/a/img88/536/img4610m.jpg

Zatim asi nejvíc transparentní komp, žádná barva, jen dělá to co se mu řekne, navíc kombinace ovládání míry komprese a tresholdu mi přijde uživatelsky optimální.

LĀKLAND

431

davidak napsal:
tao-kan napsal:

Stejně je hezký, když něco funguje dobře

A stejnej pocit mám zatim z novýho přírustku:

Zatim asi nejvíc transparentní komp, žádná barva, jen dělá to co se mu řekne, navíc kombinace ovládání míry komprese a tresholdu mi přijde uživatelsky optimální.

...jeden je na inzerci-hudební bazar,...nebo je to ten z inzerce? smile Taky se mi zamlouval,...ale jsem spokojený s MXR Super Comp. smile

Share

432

Jooo Ostrava ruluje!

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə

433

jó to je ten co si ho Zdenda Bína dává ke kafi big_smile

http://www.youtube.com/watch?v=eZAn9aCBy3w

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

434

Vlastním ho cca půl roku a opravdu si musím tento Bayger produkt jenom chválit. Fakt špica.

435

davidak napsal:

žádná barva

dyt je oranžovej! takže to jistě bude do makrbasu big_smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410

436

Panove, co mate facebook: Bayger někdy začátkem týdne žádal o feedback uživatelů. Určitě bude rád když mu něco napíšete:

Přátelé, fanoušci a hlavně majitelé BAYGER efektů, byli bychom rádi za vaše odezvy a zpětnou vazbu ohledně zkušeností se žlutými krabičkami. Rádi bychom doplnili na webové stránky www.baygereffects.com do sekce reference vás uživatele a vaš
e poznatky, připomínky, zkušenosti z používání těchto efektů. Klidně stači i kratce a vystižně, ale i delších rozborů a hodnocení si budeme velice vážit! Pokud bude možno připojit drobnou fotku nejlépe s bayger efektem sem s tím, zpětné odkazy na vaše band stránky zaručeny! posílejte na bayger@email.cz

AccugrooveFanclub #1

Share

437 Naposledy upravil: B.A.S.O.X (18. 10. 2012 21.17:38)

Kubš napsal:

davidak napsal:

žádná barva

dyt je oranžovej! takže to jistě bude do makrbasu big_smile

Myslim že Jenda řikal, že jich zkoušel u Baygera víc kusu a co kousek to trošku jinej sound : ) tak jedině co kus, tak jiná žádná barva : )
Comp je to suprovej !

Share

438

Kubš napsal:

takže to jistě bude do makrbasu

To máš recht, sedí to smile

http://www.fileden.com/files/2007/7/30/1308720/F500_1.jpghttp://www.muzinovinky.cz/wp-content/gallery/bayger/bayger_sustainer.jpg

spider napsal:

Bayger někdy začátkem týdne žádal o feedback uživatelů. Určitě bude rád když mu něco napíšete

Tak pana Baygera ml. pozvi na fórum, Bayger už tu má myslim někde thread, tak ať funguje třeba jako Hocke, Nook.

LĀKLAND

439

Mě se moc nezdá umístění konektoru napájení takhle vepředu. Co na to uživatelé s "nejistým" krokem wink?

Share

440

davidak napsal:

pana Baygera ml. pozvi na fórum

Filip je tu registrovany, parkrat zkousel neco prodat, dostal cocku jakej ze je vydriduch (he he smile ) tak tu na to prdi

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB,  GK 200RB 1981, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII

441

no, k tomu Byegerovi... treshold je zákaldní funkce kompresoru...co se asi skrývá pod čudlíkem comp? že by ratio? aneobo něco úplně jiného, když už se to jmenuje sustainer wink

Basa prudí muziku smile

Share

442

Mozna to uz nekde napsany je, ale chtel bych se zeptat co pouziva Jenda za compressor na akustiku, pripadne dalsi akustikari. Uvazuju o Punch Factory pac je to desne jednoducha krabice, ale nejsem si uplne jistej jestli je to dobrej napad k elektroakustice. Cim min potaku tim vic adidas, nejcastejc hraju do PAcka.

443

Bohužel je to tak, že musíš vyzkoušet, protože i dobrej kompresor ti zrovna nemusí sedět k tvojí base.

Share

444

flachby napsal:

Mozna to uz nekde napsany je, ale chtel bych se zeptat co pouziva Jenda za compressor na akustiku, pripadne dalsi akustikari. Uvazuju o Punch Factory pac je to desne jednoducha krabice, ale nejsem si uplne jistej jestli je to dobrej napad k elektroakustice. Cim min potaku tim vic adidas, nejcastejc hraju do PAcka.

Myslím, že používá Bayger Sustainer, ale potvrdit nebo vyvrátit to může jen on. http://www.baygereffects.com/

Trace Elliot Club #3

Share

445

Já Punch Factory používal ke svojí Cort SJB6FX FL. Mám pocit, že to byla dobrá kombinace.

Share

446

tao-kan napsal:

musíš vyzkoušet, protože i dobrej kompresor ti zrovna nemusí sedět k tvojí base

souhlas. koupil sem multicomp od Svedu, vyzkousel x zapojeni a nastaveni a basu to zabilo. pak sem to narval zene pred kytaru a ta sa rochni spokojenosti, jak to muze flakat a kompresor robi za ni. aneb jak e.t. o kompresor prisel smile

447

Aldo napsal:

Myslím, že používá Bayger Sustainer, ale potvrdit nebo vyvrátit to může jen on. http://www.baygereffects.com/

Má BAYGER, ale tuším jiný typ, dokonce nějaký prototyp, má tam přepínač na attack.

448 Naposledy upravil: Jenich (18. 12. 2012 21.33:52)

flachby napsal:

Jo bayger sustainer a jak pise aidamos, tak je to prototyp, kterej ma prepinani na cas komprese, ale vicemene to pouzivam v defaultnim nastaveni. Jen nekde, kdyz je houkavejsi sal, tak si necham komprimovat hned attack, abych byl "na reprakach"... Ale o co ti hlavne jde? Jestli bojujes s konkretnosti, tak musis bohuzel zacit u snimace... Mas asi piezo, co?

Ty akustiky maj bohuzel hodne krehkej ton, kterej rozbije jakakoliv spatna frekvence...staci trosku ztratit vejsky a uz je to tupy, trosku se ti kombem pohnou stredobasy a uh to huhla... Ta bohatost tech frekvenci tam holt jako u elektriky neni... Ta charakteristika je v mnohem uzsim pasmu a tak kazdej agresivni kompresor, ekvalizer, preamp zvuk zabije...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...

Share

449

Vidíš, vidíš... kdybys poslechl mou radu a hrál do sterea s pořádným rotary, nemusel jsi zakusit tolik poroby smile

Share

450

S konkretnosti ani snad ne, i kdyz pokud optimalizuju korekce na vetsi konretnost tak ztracim charakter tonu, je to dycky o nejakym kompromisu. Ale od kompresoru si spis slibuju urcitou vyrovnanost a rezani spicek, chapu, ze krabice mi problem s technikou hry nevyresi, ale mohlo by to pomoct. Chtel bych tim schovavat prazce, vyrovnavat ton a podporovat dynamiku hry. Ale mozna je moje predstava uplne zcestna. Vymysleny to mam tak, ze v ceste bych mel kompresor, chorus a pres M80 to honit do PA.

451 Naposledy upravil: Jenich (19. 12. 2012 12.49:47)

flachby napsal:

S konkretnosti ani snad ne, i kdyz pokud optimalizuju korekce na vetsi konretnost tak ztracim charakter tonu, je to dycky o nejakym kompromisu. Ale od kompresoru si spis slibuju urcitou vyrovnanost a rezani spicek, chapu, ze krabice mi problem s technikou hry nevyresi, ale mohlo by to pomoct. Chtel bych tim schovavat prazce, vyrovnavat ton a podporovat dynamiku hry. Ale mozna je moje predstava uplne zcestna. Vymysleny to mam tak, ze v ceste bych mel kompresor, chorus a pres M80 to honit do PA.

Jojo.. Ty neprijemny spicky od prazcu... To jsem taky resil... Odtud bezprazec. Je to k vzteku, kdyz ruchy z prazcu valcujou samotnej ton... Pak bych volil ten sustainer, ale uvidis jestli to bude stacit... Mozna bude muset dojit na snimac...

Share

452

flachby: v tom případě bys možná měl zkusit dobrej limiter, jestli by ti neudělal lepší službu.

Share

453

Jenich napsal:
flachby napsal:

Jojo.. Ty neprijemny spicky od prazcu... To jsem taky resil... Odtud bezprazec. Je to k vzteku, kdyz ruchy z prazcu valcujou samotnej ton... Pak bych volil ten sustainer, ale uvidis jestli to bude stacit... Mozna bude muset dojit na snimac...

Prilis mnoho moznosti a tak malo casu na zkouseni... Nakonec mam stejne v planu ty prazce nechat vyrvat. I nejaky to piezo na desku nebo malej mikrofon do tela, nad vsim premejslim.

454

tao-kan napsal:

dobrej limiter

Jen podotýkám, že limiter je extrémní nastavení kompresoru. Je to vlastně kompresor s kompresním poměrem 1:∞

455

Aidamos napsal:
tao-kan napsal:

dobrej limiter

Jen podotýkám, že limiter je extrémní nastavení kompresoru. Je to vlastně kompresor s kompresním poměrem 1:∞

Samozřejmě, akorát že běžný krabičkový takový poměr málokdy umí...

Share

456

tao-kan napsal:

Samozřejmě, akorát že běžný krabičkový takový poměr málokdy umí...

Jo, to je fakt, navíc když už to kompresor umí, tak se to dost na těch krabičkách kamufluje divnými názvy. Jo a sorry není to 1:∞, ale ∞:1. Takhle to má označený např. tenhle Boss:

http://ulozna.soulslavers.com/soubory/aidamos-031010-195710-bossbasslimiterenhancerlmb-3.jpg

457

flachby napsal:
Jenich napsal:
flachby napsal:

Prilis mnoho moznosti a tak malo casu na zkouseni... Nakonec mam stejne v planu ty prazce nechat vyrvat. I nejaky to piezo na desku nebo malej mikrofon do tela, nad vsim premejslim.

smile tak do toho zahrn i magnet, at v tom vyberu mas i spravny reseni big_smile

Ne vazne... Bojim se bojim, ze vpravde akustickej nastroj s magnetem je vlastne nakonec jedina cesta sad rad bych aby to slo jinak... Ale doprovodna basa, zive... Vzdycky vyjde magnet nejlip...

Share

458

no jo, ale bude magnet snimat nylonovy struny? Nebo teda ponylonovany.

459

flachby napsal:

no jo, ale bude magnet snimat nylonovy struny? Nebo teda ponylonovany.

Bere je, ale malo... Ale covece smile uvidis... Drzim palce, at to vyjde, jak si predstavujes, ale ja ty struny taky mel... Šly.... smile

Share

460

na nylonový struny (nebo ovčí střífka) to chce hooodně silnej magnet ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)

Share

461

Mám dotaz. Na baskytaře mám keramickej snímač Seymour Duncan typu MM. Hraju přes Galliena a basa je pasivní, ten snímač má ovšem tak silnej výstup, že Galliena mám přepnutýho pro aktivku, protože to jinak clipuje uplně při každým nastavení. Dokáže tohle dobrej kompresor odstranit? Jako, že by zkrátka "krotil" ten signál aby se nepřebudil. Ono se mi totož zdá, že na ten pasiv to zní líp, ale to přebuzení je fakt děs.
Vyhlídnutej mám ten MXR M87 a zajímalo by mě, jestli je možný ho hodit do efektový smyčky (Gallien má sériovou). Celkový plán mám takovej, že bych měl MXR M87 a MXR M40 v efektový smyčce a když bych používal distortion, pak bych comp vypínal. Ale celkem je to ještě hudba budoucnost za ty 2 krabky to je přes 9000kč....

Share

462

jenom takovej napad - zkusil si snimac zasroubovat niz pod struny (hloub)?

463

e.t. napsal:

jenom takovej napad - zkusil si snimac zasroubovat niz pod struny (hloub)?

tohle sem musel udelat s obema Spectorama jinak to bylo proti dalsim basam co mam  hruuuuuza

Share

464

No to není uplně jak jednoduchý, protože už mám naklopenej snímač tak, aby Hčková struna hrála tak nějak nahlas, aby byla slyšet. Tudíš se snímačem se už hejbat nedá. Je naklopenej k Hčku a zase je dál od Gčka abychom se lépe chápali. Níže zkrátka nejde.

Share

465 Naposledy upravil: Lukáš (20. 12. 2012 21.51:59)

Jestli nechceš kupovat komp/limiter a nemůžeš dál hýbat se snímačem, tak mě napadá zásah v podobě odporového děliče na vstup aparátu anebo další "centrální" volume k baskytaře (abys neměnil třeba poměr snímačů), kde bys signál trochu stáhl, příp. efektový provedení v podobě nějakýho signal padu. EHX něco dělá na pasivní způsob: http://www.ehx.com/products/signal-pad

info

466

Lukáš napsal:

Jestli nechceš kupovat komp/limiter a nemůžeš dál hýbat se snímačem, tak mě napadá zásah v podobě odporového děliče na vstup aparátu anebo další "centrální" volume k baskytaře, kde bys signál trochu stáhl, příp. efektový provedení v podobě nějakýho signal padu? EHx něco dělá na pasivní způsob: http://www.ehx.com/products/signal-pad

No tak mě by comp nevadil. Ono jako i když ten Gallien je přeplej na aktiv tak ono to nehraješ špatně, ale zkrátka podle sluchu, když je to v pasivu je to živější. Mě jde spíš o to, jestli by tohle comp dokázal nebo ne. Už se pěkně dlouho hrabu v tom co comp dělá, ale neměl jsem možnost žádnej vyzkoušet a rozhodně když už compresor, tak ne žádnej šunt.

Share

467 Naposledy upravil: Lukáš (20. 12. 2012 21.59:12)

No jestli bys měl komp nastavenej jako limiter, tak toho podle mě dosáhneš. Ale je to extrémní nastavení kompu, tak z toho jiný nastavený zvuk nedostaneš a bude to mít dost omezený využití (hlavně na omezování signálu). Já bych spíš vyřešil zvlášť problém omezení signálu něčím jiným než kompresorem a pak si koupil zvlášť komp na komprimaci a ne na limitaci (je mi jasný, že treshold není jediný nastavitelný parametr, ale prostě to využití mě nepřijde tak smysluplný)... I když těžko říct, jak to bude v praxi vypadat.

Určitě k tomu doplní někdo další názor smile

edit: anebo použít duální kompresor (jeden pro limitaci a druhý pro komprimaci), jestli to není fantasy big_smile

info

468

Lukáš napsal:

No jestli bys měl komp nastavenej jako limiter, tak toho podle mě dosáhneš. Ale je to extrémní nastavení kompu, tak z toho jiný nastavený zvuk nedostaneš a bude to mít dost omezený využití (hlavně na omezování signálu). Já bych spíš vyřešil zvlášť problém omezení signálu něčím jiným než kompresorem a pak si koupil zvlášť komp na komprimaci a ne na limitaci (je mi jasný, že treshold není jediný nastavitelný parametr, ale prostě to využití mě nepřijde tak smysluplný)... I když těžko říct, jak to bude v praxi vypadat.

Určitě k tomu doplní někdo další názor smile

edit: anebo použít duální kompresor (jeden pro limitaci a druhý pro komprimaci), jestli to není fantasy big_smile

Tak rozhodně to používat jako limiter opravdu nechci to si myslím, že bych poslal veškerou dynamiku do hajzlu big_smile Když už kompresor tak jsem chtěl hlavně vědět co to s tím zvukem udělá a taky spíš co čtu tak lehčí kompresy rozhodně to nepřehnat. Ale někdo tu myslím psal, že kompresuje 2x. Určitě pokud máš třeba rackovej dvoukanálovej tak by to mělo jít. Když to řeknu jak to je, tak bych koupil compresor, pořádně to vyzkoušel a pak pokud by mi to opravdu nevyhovovalo, pak bych využil 30 denní lhůtu na vrácení zboží po internetu. Sice to není hezký, ale nikdo mi do zkušebny jen tak comp nepučí.

Share

469 Naposledy upravil: Lukáš (20. 12. 2012 22.12:42)

Ještě mě teda napadlo při čtení prvního příspěvku k tomuto problému (jestli dobře chápu funkci efektové smyčky), tak když bys do smyčky hodil komp, tak tím neomezíš signál z basy na vstupu, ale jenom upravíš mezi preampem a koncákem a to by nevyřešilo tvůj problém.

Jinak asi vyzkoušej a uvidíš.

info

470

Lukáš napsal:

Ještě mě teda napadlo při čtení prvního příspěvku k tomuto problému (jestli dobře chápu funkci efektové smyčky), tak když bys do smyčky hodil komp, tak tím neomezíš signál z basy na vstupu, ale jenom upravíš mezi preampem a koncákem a to by nevyřešilo tvůj problém.

Jinak asi vyzkoušej a uvidíš.

Máš pravdu to by tak mohlo bejt, protože ta ledka určuje přebuzení preampu, takže asi hodit ho do smyčky to nevyřeší. Začíná to bejt docela věda big_smile. Snad někdo poradí.

Share

471

jednoduchá věc: pokud má kompresor i mínusový nastavení výstupního gainu, tak to prostě utáhni. profi kompresory to mají, nevím jak krabičky
jinak podle mě celej problém je nevhodně zvolený snímač...

Basa prudí muziku smile

Share

472

el BassTardo napsal:

jednoduchá věc: pokud má kompresor i mínusový nastavení výstupního gainu, tak to prostě utáhni. profi kompresory to mají, nevím jak krabičky
jinak podle mě celej problém je nevhodně zvolený snímač...

Jj. Je proste chyba lecit problem od konce signalovy cesty...od zacatku je to sice nakladnejsi, ale vysledky jsou mnohem rychlejsi, jasnejsi a vsechno funguje logicteji...

Share

473

Jenich napsal:

Je proste chyba lecit problem od konce signalovy cesty

Bohužel jsem si touhle zkušeností prošel celou a fakt to nemá cenu. Začít basou a snímačema, pak aparát, pak efekty, je opravdu jediná cesta.

Share

474 Naposledy upravil: Wagon (21. 12. 2012 13.49:56)

tao-kan napsal:

Začít basou a snímačema

Já začínal ješte o fous, vlastně o dva fousy, dřív, blíž :-)))

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H

475 Naposledy upravil: m3 (21. 12. 2012 14.04:16)

hele blba pripominka ale od toho je prece volume cudl na ty base ne? a co treba vymena potaku  mohlo by to malinko pomoc? jestli tam mas 250 a dat tam 500 ??
a gain na ampu nepomuze?? nebo ho tam nemas?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi

476

Volume na base mi nepřijde jako praktický řešení. Navíc se stahováním volumu mění tón a přijdeš tak o všechno... zvuk, barák, rodina big_smile

Share

477

Mám půjčenej Markbass compresorre, zapojen ho mám basa-comp-hlava, používám kvalitní kabely Monster cable a dělá mi toto: pokud si nastavím threshold a ratio (řídím se poblikáváním kontrolky na kompresoru tak, aby spínal při určitý síle zabrání) a gain na hlavě je v poloze 0, tak se comp chová jinak, než když gain vytočím do hodnoty, na kterou hraju. Prostě nasucho si ho nastavím, aby zabíral tak, jak chci ale po vytočení gainu reaguje jinak, takže kroutím při hraní. Taky jsem ho přednastavil doma, když jsem ho měl zapnutej do zvukovky a sluchátek a pak do aparátu to bylo taky jinak. Jsou tohle věci, který ho ovlivňujou, nebo jak si děláte nastavení vy?

"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.

478

m3 napsal:

hele blba pripominka ale od toho je prece volume cudl na ty base ne? a co treba vymena potaku  mohlo by to malinko pomoc? jestli tam mas 250 a dat tam 500 ??
a gain na ampu nepomuze?? nebo ho tam nemas?

...to je ale obráceně ne?...jestli tam má 250k a dá tam 500k, tak bude tón ještě o něco "ostřejší". Proto se dávaj na single 250k-třeba u JazzBass a u hambakrů 500k, páč hambáč není tak ostrej-ještě když je paraelně. wink Určitě má na volume 500k,...co se dává na hambáče. Kdyby tam dal 250k, tak ztratí lehce výšky. Řešil bych to jak tady píšou kluci,...zkusil bych jinej-slabší snímač. smile

Share

479

radoozz napsal:

Mám půjčenej Markbass compresorre, zapojen ho mám basa-comp-hlava, používám kvalitní kabely Monster cable a dělá mi toto: pokud si nastavím threshold a ratio (řídím se poblikáváním kontrolky na kompresoru tak, aby spínal při určitý síle zabrání) a gain na hlavě je v poloze 0, tak se comp chová jinak, než když gain vytočím do hodnoty, na kterou hraju. Prostě nasucho si ho nastavím, aby zabíral tak, jak chci ale po vytočení gainu reaguje jinak, takže kroutím při hraní. Taky jsem ho přednastavil doma, když jsem ho měl zapnutej do zvukovky a sluchátek a pak do aparátu to bylo taky jinak. Jsou tohle věci, který ho ovlivňujou, nebo jak si děláte nastavení vy?

Up

"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.

480 Naposledy upravil: Lukáš (28. 01. 2013 00.32:02)

radoozz napsal:

Můžu říct, že když jsem si komp nastavil na kombu při hlasitosti domácího hraní a pak naživo hrál na polovinu volume, reagovalo to taky trochu jinak, ale spíš ve smyslu, že přidávání volume na kombu nebylo tak znát - komp to rapidně stahoval, takže jsem jenom vytočil hlasitost na kompu. Jinak ty reakce kompu byly o dost citlivější při větší hlasitosti komba, to je jasný. Podobný to bude asi i s gainem (zvyšující se vstupní citlivost), ale na kombu nemám gain, takže jeho chování v závislosti na nastavení kompresoru nemám zjištěný.

info

481

Co se týče toho snímače tak pudu za kytarářem to probrat. Jinej snímač se mi pořizovat zrovna nechce, nejsou nějak super levný smile. Uvidím co vymyslíme, snad půjde dát ještě o něco níž to by mělo problém odstranit.
Jinak jsem si pořídil kompresor DBX 166 XL, už jsem si s tím hrál a zkoušel jsem i bruto komprese, udělat z toho čistě limiter atd., abych věděl co to dělá. Nicméně zatím nemůžu přijít na ideální nastavení. Nemá někdo stejnej kompresor, že by se podělil? Typ komprese mám nastavenou na Soft-knee, Ration mám 4:1 a threshold na -15 db, output gain cca +3dB. Attack a release nevím jak nastavit, protože tam nejsou nakreslený časy, takže mám zatím zapnutou funkci Auto dynamic, která to nastavuje sama podle vstupního signálu.

Share

482

Mobius napsal:

Nemá někdo stejnej kompresor

pár jich mám smile
sice netuším, jak a čím jsi tam nastavil Soft knee, ale pokusíme se na to přijít:)
Jakou muziku hraješ? Hraješ slap, nebo spíš trsátko.
komprese 4:1 je už celkem vysoká, nicméně u agresivní hry při velké dymanice má opodstatnění, takže asi v poho.
proč Gain +3? to už docela výrazně ovlivňuje hlasitost a při určitém zapojení to může přebuzovat preamp, Gain nechávám většinou na nule, pokud nepotřebuju vyloženě simulovat preamp a signál nakrmit.
treshold -15 je taky docela rozumně, je to úroveň hlasitosti, při které kompresor zabírá, tzn. nastavíš si tím, jak moc velkej masakr chceš nebo nechceš komprimovat
attack a release jsou velmi snadný, tam ani časy nejsou potřeba: attack je doba, za jak dlouho kompresor signál chytne a začne ho komprimovat, tzn. pokud dáš doleva plný Fast, kompresor zabírá okamžitě po vstupu signálu. Release dělá přesný opak, je to nastavení doby, kdy kompresor signál "pustí". Není to měřitelný úplně přesně na milisekundy, proto tam nejsou čísla, jde spíš o cvik a taky to, jak dlouhou kompesi chceš, poměr mezi ratiem a relaeasem stanovuje "délku" komprese. pokud hraješ rychlý tóny a do basy řežeš, doporučuju zkusit rychlej attack a něco málo delší release, pokud hraješ hutný spodky a potřebuješ dlouhý pevný tón, relaese dej klidně delší a pomalejší attack.

Basa prudí muziku smile

Share

483

Mobius napsal:

protože ta ledka určuje přebuzení preampu,

když to tady čtu zpětně, tak jsem si skoro jistej, že nastavení gainu kompresoru +3 je ten důvod proč máš přebuzenej zes

Basa prudí muziku smile

Share

484

el BassTardo napsal:
Mobius napsal:

protože ta ledka určuje přebuzení preampu,

když to tady čtu zpětně, tak jsem si skoro jistej, že nastavení gainu kompresoru +3 je ten důvod proč máš přebuzenej zes

Tak tím to bohužel není, protože kompresor mám teprve týden smile

Share

485

Mobius napsal:

teprve týden smile

aha:)

Basa prudí muziku smile

Share

486 Naposledy upravil: radoozz (13. 02. 2013 16.00:54)

Pořídil jsem si Houdkův Hoax Compadre (no už ho musím Opocemu jen zaplatit, ale to je zanedbatelná formalita) a po pár odehraných akcích jsem s ním spokojen. Komprimuje (v Audacity to krásně vidím), a hra s ním je čitelnější. Byť má jen dva čudle, zatím mi bude stačit. Když vidím ty křivky, tak ty výkyvy dynamiky bez něj jsou fakt brutální, až se stydím, že jsem doteď bez kompresoru hrál. Po úpravě jsou pěkně vyhlazený, myslím, že mě zvukaři začnou mít rádi smile

487

radoozz napsal:

Po úpravě jsou pěkně vyhlazený, myslím, že mě zvukaři začnou mít rádi smile

zvukařům je to u prdele, je to tvůj zvuk smile

Basa prudí muziku smile

Share

488

el BassTardo napsal:
radoozz napsal:

Po úpravě jsou pěkně vyhlazený, myslím, že mě zvukaři začnou mít rádi smile

zvukařům je to u prdele, je to tvůj zvuk smile

No asi jo, když doteď jim to bylo taky putna.

489

radoozz napsal:

hlavně polovina nepozná, jestli tam kompresor je nebo není smile

Basa prudí muziku smile

Share

490

el BassTardo napsal:
radoozz napsal:

hlavně polovina nepozná, jestli tam kompresor je nebo není smile

Já nikdy naživo nezvučil, ale když basa peakuje, stejně na ni kompresor/limiter hodíš, ne? Takže když si komprimuje basák sám, má větší kontrolu nad výsledkem, řekl bych...

Share

491

sice neni to kompresor na basu ale soupnu to sem - ma nekdo zkusenost (prosim vynechat pocity a povidacky) s voklanim procesorem TC Helicom T1? Resim ted preamp na spev, vozitelnej, blbuvzdornej, odolnej...pripadne nejake navrhy, co se vam na cestach osvedcilo na zpev..laka ma koncepce krabicky na zem, samostatny gain. Dekuji za pozornost

ps: v pripadku, ze sekci pizdim, prosze moda o presunuti. ď

492

e.t. napsal:

ma nekdo zkusenost (prosim vynechat pocity a povidacky) s voklanim procesorem TC Helicom T1?

má, resp. mám. velmi slušnej kompresor/de-esser udělanej přímo na hlas, fakt blbuvzdornej, jedním knoflíkem není moc co zkurvit. Navíc TC mě fakt baví tím, že skoro všechny jejich mašiny připojíš ke kompu a zadara stahuješ upgrade a další presety. Nevýhoda může bejt, že to potřebuje adaptér, každopádně doporučuju vyzkoušet, myslím, že by ho měl mít Vantuch.

Basa prudí muziku smile

Share

493

el BassTardo napsal:

myslím, že by ho měl mít Vantuch

nema, ted sem koukal a nesviti jim skladem..nu coz, prinejhorsim zkusime na blink. mne se taky libi prave jeho jednoduchost, neni pro mne, takze adapter neni neprekonatelnej problem (akorat ji pomalu budu muset zrobyt pedalbord kua smile )

494

tao-kan napsal:

Já nikdy naživo nezvučil, ale když basa peakuje, stejně na ni kompresor/limiter hodíš, ne?

ne. nebo ne nutně. peak v rozumné míře nemusí být na škodu, samozřejmě nemůže to bejt v červenejch furt, ale občasnej klip ještě nutně nevytváří potřebu kompresoru, protože ten nejenom ořezává špičky, ale i lehce mění charakter nástroje.
Navíc klip si můžu snadno ošetřit na mixu gainem...
ovšem jsou druhy bas(ů), který osazuju komprem vždycky, ne ani tak kvůli peaku, ale spíš pro to, že mi zvuk s rozumnou kompresí víc sedí do výslednýho mixu.

Basa prudí muziku smile

Share

495

tak Helicon je doma, v nedeli poreferuju. vypada slusne, akorat je to neake lehke smile

496

Ahoj.
Nezkoušel jste někdo kompresory Pigtronix? http://www.shop.muzikus.sk/sk/pigtronix … 85397.html
                                                                 http://www.hmusic.cz/p_csd.htm

Zajímalo by mě jaký je u nich zvukový rozdíl. Jestli ten basový je na basu opravdu lepší a jestli je to znát. Ten Philosophers Tones prý používá Sheehan.

Díky

Fender-Jazz bass 62 RI (1993), Orange Terror bass 500, Orange OBC 115, Gallien Krueger RBH 115, Smrčka compressor
www.imramovsky.melnicek.cz

Share

497

Tady jsou recenze, pokud jsi ještě nečetl:

http://www.ovnilab.com/

LĀKLAND

498

Díky, super. Bohužel tam není ten Bass compressor. Na Philosophers tones jsem už recenzi našel dříve. Ale myslel sem jestli je někdo tady oba nezkoušel.

Fender-Jazz bass 62 RI (1993), Orange Terror bass 500, Orange OBC 115, Gallien Krueger RBH 115, Smrčka compressor

Share

499

http://www.ovnilab.com/reviews/bass-rock.shtml

Tady o nem pise, ne?

LĀKLAND

500 Naposledy upravil: Faky77 (17. 02. 2014 22.19:26)

Na poziadanie svoj subjektivny nazor napisem sem.
1, Aphex Punch Factory
Mal som prvu oranzovu verziu. Davnejsie sa tento efekt dal zohnat za velmi prijatelnu cenu, dnes to bude asi tazsie nakolko bol nahradeny novou striebornou variantou, samozrejme so znacne vyssou cenovkou. Odhliadnuc od toho tento efekt mal okrem ceny mnoho dalsich vyhod: mohli ste ho napajat akymkolvek adapterom, vnutri sa prisposoboval napatiu. Ked sedela koncovka, mohli ste pouzit fakt akykolvek adapter. Komprimoval sice "jemnejsie", ale pracoval velmi dobre, vedel zvuk pekne nakopnut a zhustit. Mozno az pri extremnejsom nastaveni trochu sumel. Predal som ho lebo som chcel usetrit miesto v pedalboarde a tiez vyskusat nieco drahsie. Mimochodom jeho nasledujuci majitel ho ma doteraz a je velmi spokojny.

2, EBS Multicomp
Mal som starsiu verziu, este bez oznacenia "true bypass". Opat komprimoval "jemnejsie", vadili mi ale dve veci: trochu farbil zvuk a sumel. Tak siel z domu. Ak by som si mal vybrat z tejto dvojice, vybral by som si Aphex.

3, Bayger Sustainer
Na Jenichove odporucanie som si kupil tento efekt a zostal som velmi milo prekvapeny. Absolutne ziadny sum, efekt hra krasne cisto. Zaroven nefarbi zvuk, je velmi transparentny, ratio sa da nastavit na max hodnotu 1:15. Treshold funguje proti smeru hodinovych ruciciek, to znamena, ze cim viac tocite proti smeru hod., tym slabsi uder staci na "otvorenie" kompresoru. Potenciometre Comp a Gain su jasne...Robi presne to co ma, nemam dovod ho vymenit. Povodne som zvazoval kvoli rozmerom MXR M87, ale som nadmieru spokojny a nemienim uz riesit iny kompresor. Musel som ho ale trosku upravit, zospodu mal totiz gumene nozicky. Tie boli uchytene skrz kovove sasi, takze ked som ich odstranil tak v efekte zostali 4 malicke diery. Nie je to ziadna tragedia, tieto miesta som prelepil velcrom. Problem solved. Este ma napada jedna vec, vysla novsia verzia doplnena o prepinac attack ktorym viete nastavit tri rozne polohy v milisekundach. Ci ma aj tato verzia rovnake gumene nozicky, to bohuzial neviem.

Rickenbacker 4003W  / Fender PB AV57 / Sivčák TB4 Custom Jazz Bass -> kvantum efektov -> Hocke BT130 -> GK 410 RBH

Share

501 Naposledy upravil: Lukáš (18. 02. 2014 00.08:23)

Díky moc, přesně, jak jsem si myslel: měl jsem koupit už dávno Aphex Punch Factory, větší pedalboard nebo kufr, a nic bych řešit nemusel. big_smile

Z ukázek mě právě to barvení u Multicompu vadilo (pak to dělá z jiných bas "stejné" basy právě tou barvou - teď mám Ibanez BP10, který dělá to samé), ještě připadá na řadu Demeter Comp verze 1 a 2 nebo optokomp kopie, ale bojím se toho, že si jimi tolik k lehký kompresi nepomůžu.

info

502

EBS MultiComp sice barvil zvuk, ale některýmu nástroji to naopak může prospět... Mě se zvuk líbil, trimmery uvnitř se naštělovaly zvlášť na komprimaci basů a výšek. Compadre za ty prachy výbornej a hlavně jednoduchej.... MXR je hodně transparentní, nevím o něm, ale bez něj to není ono. Je tak nějak ze všech nejmíň slyšitelnej, ale možná to je tím, že už ho "umím" jakž takž nastavit:)

G&L L-2000 series E - USA 1982
Fender Hot Rod Precision - USA 1999
EBS Reidmar 750 + EBS Neo 212

Share

503

kurowec napsal:

EBS MultiComp sice barvil zvuk, ale některýmu nástroji to naopak může prospět...

No, právě že tenhle princip barvení prostě nemám rád.

kurowec napsal:

MXR je hodně transparentní, nevím o něm, ale bez něj to není ono.

Ano, tak bych si kompresor představoval smile.

V budoucnu pravděpodobně prubnu ty opto-komp kopie a o MXR si vzhledem k ceně asi nechám zdát pěkný sny big_smile.

info

504

Nemal nahodou Kurcatovium BBE Opto Stomp?

Rickenbacker 4003W  / Fender PB AV57 / Sivčák TB4 Custom Jazz Bass -> kvantum efektov -> Hocke BT130 -> GK 410 RBH

Share

505

Lukáš napsal:

MXR si vzhledem k ceně asi nechám zdát pěkný sny

Není to tak strašný, já ho tuhle kupoval za 3500 Kč...

Fender Jazz Bass® American Standard '97 | GK Fusion 550 | GK 410RBH + GK 115RBH | BBE 382i | MXR M87, BOSS BB-1X a nějaký další mršítka :-)

Share

506

Přemýšlím o kompresoru ke GK, protože jak jsem byl zvyklej na vynikající kompresor u TE, tak mě tady trochu chybí. Jednoznačná volba je dbx 160A, ale bohužel jsou tyhle svině děsně drahý. Nějaký jiný řešení ve výšce 1U? smile

Musicman Stingray 5; Sandberg California TM2 5 str.; Fender Jazz Bass (US 1976)
Gallien-Krueger 700RB-II; 2x Gallien-Krueger Neo 212/8 II

507

Ivo napsal:

Přemýšlím o kompresoru ke GK, protože jak jsem byl zvyklej na vynikající kompresor u TE, tak mě tady trochu chybí. Jednoznačná volba je dbx 160A, ale bohužel jsou tyhle svině děsně drahý. Nějaký jiný řešení ve výšce 1U? smile

Ja jsem ted na bazaru sehnal za tisicovku dbx 266 XL. A myslim ze u nej na nejakou dobu zustanu. Sice jsem chtel puvodne model 166, ale ten se na bazarech pohybuje o dost draz.
Oba modely maji vzadu prepinac +4dB/-10dB, coz jsem chtel. V porovnani s BBE MaxCom, ktery jsem mel predtim, zni velmi prijemne.

MusicMan Stingray5; EBS HD350; SWR Goliath IV, SWR Workingman's 2x10T, Korg DTR-2; Line6 Relay G30; Zoom B3N; Music Man Club #10
Momentálně v kapelách CRIONIC, www.crionic.cz a MOMENT, http://www.mooment.cz

508

Měl bych dotaz do plénu: neznáte někoho, kdo by mi modnul Bossácký kompresor CS-3? Např. podle tohohle návodu http://www.ovnilab.com/articles/cs3modding.shtml ? Díky

Fernandes PB /Sigma alá Rickenbacker
Orange Terror Bass
Ampeg SVT 410 HLF

509 Naposledy upravil: Lukáš (22. 08. 2014 10.33:04)

Beo napsal:

Měl bych dotaz do plénu: neznáte někoho, kdo by mi modnul Bossácký kompresor CS-3? Např. podle tohohle návodu http://www.ovnilab.com/articles/cs3modding.shtml ? Díky

Stačí jen přepájet součástky podle návodu (DPS by měla být popsaná, tak v tom by neměl být žádný problém: http://www.lonephantom.com/wp-content/u … k-PCB.jpg) - myslím, že to zvládne každý elektrikář nebo člověk, co už pájel páječkou smile.

Nebo zkus koupit a modnout kompresor od Marshalla: http://stinkfoot.se/archives/1635. Pokud nemáš silnější výstup u basy, jak se ve článku píše, tak by to mohla být alternativa k modnutému Boss CS-3.

info

510

Lukáš napsal:

to zvládne každý elektrikář nebo člověk, co už pájel páječkou

Což já bohužel nejsem smile, snad se mi podaří někoho najít.

Lukáš napsal:

Nebo zkus koupit a modnout kompresor od Marshalla

O tom jsem ještě neslyšel, díky za tip

Fernandes PB /Sigma alá Rickenbacker
Orange Terror Bass
Ampeg SVT 410 HLF

511

Ahoj. Nevlastníte někdo rackový compresor Alesis 3632? Přemýšlím o něm a na ovnilabu má dost dobré hodnocení.  Díky

Share

512

ImrBass napsal:

Ahoj. Nevlastníte někdo rackový compresor Alesis 3632? Přemýšlím o něm a na ovnilabu má dost dobré hodnocení.  Díky

Měl jsem a nebrat. Jako limiter funguje +/- ok, ale jako kompresor šatný. To už máš lepší koupit EBS multicomp.

Share

513

nejake novinky v kompresorech za posledni rok? dobre/spatne zkusenosti?

514

e.t. napsal:

nejake novinky v kompresorech za posledni rok?

No za poslední rok jsem pořád žádnej nepořídil, ale prý je to dobrá věc hele.

G&L L-2000 1984
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2

515

e.t. napsal:

nejake novinky v kompresorech za posledni rok? dobre/spatne zkusenosti?

mám celkem špatnou zkušenost s jedním čínským, co tatík pořídil na dofukování pneu z 12V zásuvky auta na zapalovač - vyhazuje to pojistky v autě - nebrat!

Bacchus, stará káča, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny

516

e.t. napsal:

nejake novinky v kompresorech za posledni rok?

není třeba hledat, pořád se nejradši vracím k tomuhle: http://bssaudio.com/en/products/dpr-402

Basa prudí muziku smile

Share

517

tenhle pedál je pro mne velkým překvapením:

https://www.youtube.com/watch?v=CkzxSWhPsHo

Share

518 Naposledy upravil: MOTOMOTO (05. 10. 2015 13.39:24)

...budu zkoušet už dnes! smile

http://baskytara.com/img/m/24352/t/p1a0rsoisavvod0gueq4j0g6u3.jpg

Share

519

Super, ten mě zrovna zajímá smile

Ibanez SRX 305, Squier VM P-Bass(SPB-3), Epiphone EBM-5 Fretless
Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Markbass MB7, Way Huge Fat Sandwich, Boss ODB-3, Boss TU-3, EBS MultiComp...

Share

520

Darkglass Super Symmetry Compressor
http://www.ovnilab.com/reviews/darkglass.shtml
http://www.thomann.de/cz/darkglass_symm … ressor.htm

Share

521

MOTOMOTO napsal:

...budu zkoušet už dnes! smile

http://baskytara.com/img/m/24352/t/p1a0rsoisavvod0gueq4j0g6u3.jpg

Tak co? Vyzkoušeno? Mám na něj zálusk.

Popřípadě pokud mi někdo jednou větou napíše, který pedálový kompresor si koupit, budu neskonale vděčný. smile

Share

522

LuKe napsal:

Popřípadě pokud mi někdo jednou větou napíše, který pedálový kompresor si koupit, budu neskonale vděčný.

Kup si pedálový kompresor, který bude nejlíp vyhovovat tomu, co od něj chceš...

http://www.ovnilab.com/

523

Super odkaz, dík smile

Share

524

Je dobrý projít recenze tady na fóru. Jinak jsem odpozoroval, že hodně lidí hraje na EBS MultiComp a pár lidí (vč. mě) taky na Bayger Sustainer. S jedním z těchto dvou neuděláš chybu a pokud by přece jen nevyhovoval, tak ho pošleš dál.

Sivčák NDHS5+NDHS5F->(Darkglass Vintage Microtubes->EBS BassIQ->Bayger Sustainer->Mooer Ensemble King->Korg Pitchblack Poly)->Markbass Big Bang->MB NY 151 RJ (Line 6 POD X3 na nahrávání)
www.karsima.cz

525

Já jsem šťastný že na mém EBS HD350 je jenom jeden potenciometr pro kompresor a k tomu blikající modrou ledku.
Jak se znám, čím víc koleček, tím hůř bych to nastavil.
Předpokládám, že uvnitř budou obvody z Multicompu, jenom ovládání je omezené.
Kupodivu i ve studiu to zvukař použil.

MusicMan Stingray5; EBS HD350; SWR Goliath IV, SWR Workingman's 2x10T, Korg DTR-2; Line6 Relay G30; Zoom B3N; Music Man Club #10
Momentálně v kapelách CRIONIC, www.crionic.cz a MOMENT, http://www.mooment.cz

526

Jen technická - cvičit je dobrý primárně bez něj. Protože při cvičení chceš mít zpětnou vazbu, chceš slyšet, že hraješ blbou dynamiku a opravovat to abys hrál co nejsprávnější dynamiku už rukou. Na koncerně nebo zvukové zkoušce zapneš kompresor, aby ti to dorovnal. V opačném případě riskuješ, že si pravá ruka zvykne na to, že po ní kompresor špatnou dynamiku opraví a dynamika se ti pak rozjede tak, že už ji ani ten kompresor neopraví.

www.karsima.cz

527

Šimi napsal:

Jen technická - cvičit je dobrý primárně bez něj. Protože při cvičení chceš mít zpětnou vazbu, chceš slyšet, že hraješ blbou dynamiku a opravovat to abys hrál co nejsprávnější dynamiku už rukou. Na koncerně nebo zvukové zkoušce zapneš kompresor, aby ti to dorovnal.

Mno tak nevím jestli tohle je až tak dobrý řešení a dobrá rada. Ten nástroj zní s kompresorem malinko jinak a je ho třeba i při cvičení brát v úvahu. To je jako cvičit metalová sola na kytaru bez zkreslení. Samozřejmě, že to jde, ale proč to dělat... U basy zvlášť u slapu bych raději ten kompresor zapnul, abych pak nebyl nemile překvapen.

528

Samozřejmě že to zní s kompresorem jinak, proto ho tam dáváme, že. Ale jak jsem psal výše, ztrácíš zpětnou vazbu o síle brnknutí, popř. slapu nebo popu. Myslím že zrovna u slapu je důležitý, aby člověk měl dobrou techniku a aby se naučil palcem slapovat a ostatníma prstama trhat struny opravdu maximálně jemně. To se se stále zapnutým kompresorem může naučit jen stěží, když ho to připraví o zvukovou zpětnou vazbu toho, že palcem uhodil strunu málo nebo moc, když mu kompresor srovná silné i slabé údery na stejnou hlasitost - což je samozřejmě to, proč ho tam dáváme, ale chceme výsledný zvuk vylepšit tím, že rozdíly které tam z principu být musí (třeba rozdíl intenzity mezi slapem a popem) se dorovnají, ne opravovat špatnou techniku, že do toho palcem jednou mrsknu tak a jindy onak. Protože to bych potom dřív nebo později do toho mlátil tak chaoticky, že už by to neopravil ani kompresor.

Člověk by měl vědět jak to má znít při správně provedené technice bez kompresoru a cvičit i bez něj. Teda ne výhradně bez něj, ale někdy i bez něj. Dlouhodobým cvičením jen s kompresorem riskuje, že mu technika půjde doprdele. A to nemluvíme o envelopech, octaverech a pod., které se chytají na attack a jsou tak na dobré technice přímo závislé.

Ale proti gustu žádný dišputát, je to jen můj skromný názor.

www.karsima.cz

529 Naposledy upravil: MOTOMOTO (06. 11. 2015 10.55:24)

Kompresor vlastně nepoužívám k silné kompresy, ta je mě osobně vlastně hlavně při nějakém tom sóle spíš protivná. Jsou ale kompresory které to "nesrovnávají" tak okatě, tento efekt používám spíš pro nakopnutí signálu a vyrovnání zvukového spektra, pro nárůst tloušťky tónu. Osobní zkušenosti s tímto nastavením můžu popsat u těchto efektů:

EBS Multicomp/1 - měl jsem ho stále zapnutý a vypínal na sóla, měl jsem pocit, že mě v sóle nepouští a bere potřebnou dynamiku
Aphex Punch Factory - podle mého názoru hodně přibarvoval a zvuk nástroje při vypnutí efektu byl jiný oproti realitě, rychle jsem ho prodal
Maxon CP-9 Pro+ - ten mě bavil dlouho, tón pomohl udělat opravdu macatější, ale myslím, že na sóla jsem opět vypínal
EBS Multicomp/2 - zdal se mi daleko jemnější a nenápadnější než "1" rychle jsem ho prodal

...poté jsem začal používat spíš prempy EBS MicroBass II, Tech21 VT Bass DI, SansAmp Bass Drive, MXR M81, ale opět to skouzlo i ke kompresoru :-)

MXR M87 - dobrý efekt, ale podle mne trochu komplikovaný a náročný na nastavení, regulace vstupu a výstupu může zamotat hlavu
Seymour Duncan Studio Bass - můj současný kompresor, velké nadšení (jak dlouho vydrží ha ha), skvělá funkce blend, super zvuk
TC Electronic HyperGravity Compressor - zatím jsem se k němu nedostal, ale jeho chvíle přijde brzo :-)

Share

530

Ho, hó. Jsem zvědav
http://cdn-downloads.tcelectronic.com/media/5524330/spectracomp-compressor-front.png
http://www.tcelectronic.com/spectracomp … ssor/main/

Share

531

Na jaký kompresor nikdy nezapomenu, to byl vestavěný dual v zesilovači Trace Elliot GP 12 SMX. To byl pro mne bezkonkurenční kompresor, který dělal opravdu jen to, co kompresor dělat má a nic víc.

532

Novinka z dílny EHX:
http://www.ehx.com/assets/blog/bass-preacher-glam.jpg

Ale každopádně mám teď pokušení na EHX Black Finger, který je teď na Muzikeru v akci (přece jen bych rád dostal do zvuku trochu těch žároviček:
http://www.muziker.cz/electro-harmonix-black-finger

Rick 4003 copy / Vintage fretless -> efekty -> Ampeg PF-350 / Kopie 100W plexiny + Hocke B115S = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2

533

Na hudebním bazaru je teď kompresor/limiter od pana Smrčky za 2000Kč. Koukal jsem, že ho tady pár místních mělo. Jaké s ním máte zkušenosti? Případně pokud by někdo měl porovnání s EHX Black Finger? (jsou to, řekl bych, dost odlišný kompresory tak by mě zajímalo srovnání). Předem díky za každou reakci. Případně jakýkoliv jiný tip na dobrý kompresor do ideálně 3500Kč.

Rick 4003 copy / Vintage fretless -> efekty -> Ampeg PF-350 / Kopie 100W plexiny + Hocke B115S = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2

534

CzechJoker napsal:

EBS Multicomp, snadno seženeš a snadno prodáš.

Tak ten se mi teda zrovna dvakrát nelíbil (zvukově a vlastně ani jinak).

Hastur napsal:

kompresor/limiter od pana Smrčky za 2000Kč. Koukal jsem, že ho tady pár místních mělo. Jaké s ním máte zkušenosti? Případně pokud by někdo měl porovnání s EHX Black Finger?

Na předminulém srazu jsem měl tyto dva možnost porovnat. Smrčka je parádní, dělá co má. BF mi na nastavení přišel logičtější a zvukově měkčí (barevnější), prostě ty lampy, no. Ještě se mi líbil Bayger Sustainer, ten kolem dvojky bazarovej je taky občas k sehnání. Každopádně Smrčku za dvojku klidně ber.

535

CzechJoker napsal:

Aidamos napsal:

Nejsem nijak kompresorově zkušený ale nebavil mě taky vůbec.

G&L L-2000 1984

536

Aidamos napsal:

Na předminulém srazu jsem měl tyto dva možnost porovnat. Smrčka je parádní, dělá co má. BF mi na nastavení přišel logičtější a zvukově měkčí (barevnější), prostě ty lampy, no. Ještě se mi líbil Bayger Sustainer, ten kolem dvojky bazarovej je taky občas k sehnání. Každopádně Smrčku za dvojku klidně ber.

Díky za srovnání. Chlápkovi jsem napsal a pokud ho ještě má tak ho vezmu. Jinak počkám. Kdyby to nedopadlo, myslíš že cena za nový Black Finger 3.800Kč (akce na muzikeru) je dobrá nebo jsou bazarový kousky levnější? Já jsem ty kompresory dlouho přehlížel, takže vůbec nevím jak se který model cenově pohybuje.

Aidamos napsal:

CzechJoker napsal:

Ten vím, že je hodně populární a kvalitní. Ale nevím proč (nemá to racionální důvod) krabičky od EBS mě vůbec nelákají.

Jinak mě sere, že jsem o pár dní prošvihl Demeter Compulator na bazaru za cca 3.300Kč. Teď tam je jeho větší bráška za 4.700Kč a to je už na mě moc.
http://hudebnibazar.cz/demeter-compulat … /ID940799/

Flatwound Club #2

537 Naposledy upravil: Lukáš (26. 01. 2016 00.32:10)

EHX Black Finger moc po bazarech nechodí. Jinak kopii Demeteru Compulatoru mám a není to špatný, jen bych řekl, že to je více enhancer/sustainer než kompresor. Komprimuje spíš míň, ale příjemně přidává harmonické a projasňuje zvuk, což mě na basu vyhovovalo. Jen to IMHO není plnohodnotný kompresor... Kolem 2000,— ber toho Smrčku, nebál bych se i starší verze, poťáků je tam víc a podle mě si tu kompresi nastavíš tak, jak se ti bude hodit.

info

538

Tak Smrčka je už prodanej. Takže buď koupit Black Fingera nebo počkat, jestli se na bazaru nevyloupne něco zajímavýho...
No, zkusím hodit do inzerce poptávku, třeba se něco objeví.

Flatwound Club #2

539

http://hudebnibazar.cz/aphex-compellor-300/ID955637/
tohle je kompresor! blbuvzdornější to už bejt nemůže smile

Basa prudí muziku smile

Share

540 Naposledy upravil: Lukáš (10. 06. 2016 18.18:12)

Máte konkrétně s tímto kompem nějakou zkušenost? Ne, že bych ho chtěl teď kupovat, ale jsem zvědav, navíc je v Muzikeru za celkem zajímavou cenu: http://www.muziker.cz/tc-electronic-spe … compressor ... smile

info

541

Lukáš napsal:

Máte konkrétně s tímto kompem nějakou zkušenost?

no, je to kompresor, kterej je ve všech zesíkách od TC, jenom ho vytáhli do krabičky, takže pokud jsi někdy hrál na jakejkoli TC aparát, víš přesně o co jde smile

Basa prudí muziku smile

Share

542

Akorat je v tom o hodne vic parametru k nastaveni, ne? ;-)

Share

543

tao-kan napsal:

Akorat je v tom o hodne vic parametru k nastaveni, ne?

Přes aplikaci v počítači určitě.

544

Aidamos napsal:
tao-kan napsal:

Akorat je v tom o hodne vic parametru k nastaveni, ne?

Přes aplikaci v počítači určitě.

Tak tak, jejich editory jsou paradni.

Share

545

tao-kan napsal:

jejich editory jsou paradni

Můžu potvrdit. Chvíli jsem si měl možnost hrát s jejich chorusem: http://baskytara.com/topic13734-tc-elec … horus.html

546

Jojo, jen po poslechu nějakých ukázek jsem pochopil, že ten jejich komp dost zesiluje. A z negativ recenzí mi vyplynulo, že nastavení adaptivního gainu v závislosti na parametrech komprese asi není laická věc pro uživatele, kteří se neradi učí novým věcem smile, nicméně pro toho, kdo má kompresor stále zapnutý, to nebude ožehavý problém. Zvukově se mi celkem líbí a ty všemožná nastavení asi umožňují si komp vyladit přesně na svou hru.

info

547

Já teda žádný nemám ale proč by někdo kompresor vlastně vypínal?

G&L L-2000 1984

548

No někdo ho rád třeba zapíná jenom na dynamický míň vyrovnaný pasáže, tzn. slap apod. a pod prsty mu vadí, ale třeba můj případ to taky není.

info

549

Lukáš napsal:

A z negativ recenzí mi vyplynulo, že nastavení adaptivního gainu v závislosti na parametrech komprese asi není laická věc pro uživatele, kteří se neradi učí novým věcem smile

no, ona je to celkem jednoduchá fyzika, ale rozumím, že někdo, kdo nechápe input, makeup, treshold a ratio, se v tom může snadno ztratit smile

Basa prudí muziku smile

Share

550

Vážení kolegové, dovolte mi prosím dotaz. Dost možná se to tady už někde objevilo, ale než bych se prokousal všemi příspěvky, tak se radši zeptám znova: Jaký může být rozdíl mezi EBS MC http://www.audiotek.cz/ebs-mc-multicomp … paign=feed a EBS MC-SE http://www.alexim.cz/mc-se/zi_3242/50.html ?
Kromě lehce odlišného designového provedení je ten druhý doplněný o dovětek Studio Edition. Znamená to snad jiné vlastnosti/schopnosti?

Music Man Club #15

MM Stingray, Ibanez ATK 305, Markbass Little Mark Tube, Ampeg SVT 410HLF, Korg pitchback, Tech 21 SansAmp Character VT Bass, TC Electronic Corona Chorus, Electro-Harmonix Bass Big Muff, MXR Phase 100, EBS MultiComp

Share

551 Naposledy upravil: Aidamos (14. 08. 2016 18.06:51)

Kaňour napsal:

Vážení kolegové, dovolte mi prosím dotaz. Dost možná se to tady už někde objevilo, ale než bych se prokousal všemi příspěvky, tak se radši zeptám znova: Jaký může být rozdíl mezi EBS MC http://www.audiotek.cz/ebs-mc-multicomp … paign=feed a EBS MC-SE http://www.alexim.cz/mc-se/zi_3242/50.html ?
Kromě lehce odlišného designového provedení je ten druhý doplněný o dovětek Studio Edition. Znamená to snad jiné vlastnosti/schopnosti?

Co jsem našel, tak:

"MULTICOMP bol prvýkrát predstavený v roku 1998. V modeloch od roku 2008 je o 3 dB väčší headroom a nový analógový obvod s lepšou dynamikou a nižším šumom a true bypass prepínanie. Rok 2015 priniesol úplne nový dizajn pedálu, pridal prepínač typu relé pre tichú a bezpečnú prevádzku, prepäťovú ochranu až do 18V, mmožnosť napájania čímkoľvek od 9-12V DC a signálovú cestu optimalizovanú pre štúdiovú kvalitu zvuku."

552

Aidamos napsal:

Co jsem našel, tak:

"MULTICOMP bol prvýkrát predstavený v roku 1998. V modeloch od roku 2008 je o 3 dB väčší headroom a nový analógový obvod s lepšou dynamikou a nižším šumom a true bypass prepínanie. Rok 2015 priniesol úplne nový dizajn pedálu, pridal prepínač typu relé pre tichú a bezpečnú prevádzku, prepäťovú ochranu až do 18V, mmožnosť napájania čímkoľvek od 9-12V DC a signálovú cestu optimalizovanú pre štúdiovú kvalitu zvuku."

Takže némlich to samý s drobnýma vylepšeníma.. Asi do něj půjdu smile

Díky za info Aidamosi smile

Music Man Club #15

MM Stingray, Ibanez ATK 305, Markbass Little Mark Tube, Ampeg SVT 410HLF, Korg pitchback, Tech 21 SansAmp Character VT Bass, TC Electronic Corona Chorus, Electro-Harmonix Bass Big Muff, MXR Phase 100, EBS MultiComp

Share

553

Kaňour napsal:

Asi do něj půjdu

Vřele doporučuju, po vestavěném kompresoru v Trace Elliotu je to druhý nejlepší kompresor, na který jsem měl možnost hrát a vlastně na něj hraju stále. Doporučuju, rozhodně dobrá investice.

554

Ivo napsal:

Vřele doporučuju, po vestavěném kompresoru v Trace Elliotu je to druhý nejlepší kompresor, na který jsem měl možnost hrát a vlastně na něj hraju stále. Doporučuju, rozhodně dobrá investice.

Díky Ivo, těší mě že schvaluješ mojí volbu smile Dosud jsem používal kompresor pouze tovární na Ampegu PF500, který je podle mě na prachbídným minimu možností externího kompresoru. Takže se budu teprve učit jak co nejefektivněji využít. Jsem zvědavej na jednotlivý módy který nabízí. Něco informací jsem už načerpal s diskuse výše ale máš-li nějaký šikovný postřeh, tak budu rád když se podělíš smile

Music Man Club #15

Share

555 Naposledy upravil: Kaňour (26. 07. 2016 09.18:11)

batty napsal:

Ja ted pouzivam nastaveni low 12:30, high 9:00 a switch na pasive(Pro MM snimace a aktivky od Turzy).

Tak mám za sebou seznamovací víkend s EBS MC-SE a jsem velice příjemně překvapen co to umí. Fakt výborně upevní tón a protlačí basu zbytkem kapely. Jako nejlepší mi zatím přišlo výše zmíněný Battyho nastavení v módu MB, akorát switch na active (MM Stingray).
Samozřejmě se časem může změnit, jsem teprve na začátku zkoumání, ale každopádně všem Vám v tomto vlákně děkuju za vyčerpávající informace vedoucí k evidentně dobrému rozhodnutí tuto krabku pořídit.

Music Man Club #15

Share

556

Kaňour napsal:

Tak mám za sebou seznamovací víkend s EBS MC-SE a jsem velice příjemně překvapen co to umí. Fakt výborně upevní tón a protlačí basu zbytkem kapely. Jako nejlepší mi zatím přišlo výše zmíněný Battyho nastavení v módu MB, akorát switch na active (MM Stingray). Samozřejmě se časem může změnit, jsem teprve na začátku zkoumání, ale každopádně všem Vám v tomto vlákně děkuju za vyčerpávající informace vedoucí k evidentně dobrému rozhodnutí tuto krabku pořídit.

Měl jsem kompresorů plno, ale k EBS jsem se zase vrátil... Nevím proč, ale sedí mi nejvíc. Hrával jsem hodně na MB mod, protože se dá nastavit komprese trimery uvnitř, ale nakonec jsem skončil u Tubesim a komprimací na 10h wink Tak hodně zdaru!

Share

557

kurowec napsal:

Měl jsem kompresorů plno, ale k EBS jsem se zase vrátil... Nevím proč, ale sedí mi nejvíc. Hrával jsem hodně na MB mod, protože se dá nastavit komprese trimery uvnitř, ale nakonec jsem skončil u Tubesim a komprimací na 10h wink Tak hodně zdaru!

Mě se ten Tubesim mód taky líbí, ale je na můj vkus až moc zabijáckej. Ono celkově mi příjde že ten kompresor gainem dost kreslí. Na MB mám kompresi na 10 hodin a gain staženej na 8 hodin a stejně je zvuk ostrej jako břitva. A mód Tubesim nenabízí tu možnost nastavit komprese basů a výšek zvlášť (pochopil-li jsem dobře), což mi sedí nejvíc. Přece jen zvlášť u slapu je dobrý když se vyšší ostrý tóny tolik neořežou.

Music Man Club #15

Share

558 Naposledy upravil: kurowec (26. 07. 2016 10.57:37)

Jj, komprese zvlášť basů a výšek je jen u MB... Ono to zní super na sólo, ale pro kapelu jsem nakonec zvolil tu břitvu Tubesim... Sólově se mě to až tolik nelíbí, ale funguje to pro mě líp... A to slapuju docela dost. S tím G&L je to strašnej masakr wink
A mám pocit, že hraju na aktivku, ale v pasiv režimu... nějak mě to sedlo víc... Gain je samo individuální věc podle nástroje... Já mám obé na 10h. Kompresor nevypínám vůbec. Takže jsem zvolil kompromis na prsty a slap. Chtělo by to ještě jeden wink)
Nedělá se nějakej s dvojím switchem? wink

Share

559

kurowec napsal:

Nedělá se nějakej s dvojím switchem?

https://www.youtube.com/watch?v=40tchNxiNrs

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot AH1200-12 + 1518 + 1028H , Yamaha TRB 5PII, Ibanez SR 885, Fender Squier Deluxe Dimension V MN CR

Share

560

No já spíš myslel v podstatě dva kompresory v jednom wink Když chci jinou kompresi na prsty a jinou na slap tak přehodit sešlápnutím by bylo fajn... Elliot je na oddělenou kompresi basů a výšek... Tohle by mohlo být ono http://www.fealabs.com/products/DECL-0001.html

Share

561 Naposledy upravil: Šimi (19. 04. 2017 13.47:03)

Tak jsem si na bazoši pořídíl EBS Multicomp SE. Primární motivace je vyměnit ho za Bayger Sustainer a tím ušetřit pár centimetrů na pedalboardu (těch pár ušetřených centimetrů mi zase umožní vyměnit za maličký Mooer větší pedál). Za předpokladu, že EBS bude hrát aspoň tak dobře jako Bayger. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet ve zkušebně a na domácím šolichání na lehko neslyším nikdy téměř žádný vliv žádného kompresoru, takže zatím žádný rezultát nemám.

Na co se chci zeptat uživatelů Multicompu je chování ACTIVE-PASSIVE čudlíku. Nějak mi není zřejmé co vlastně by měl dělat. I na aktivní base ho musím mít na PASSIVE, aby mi dioda na kompresoru reagovala na attack. Když ho dám na ACTIVE, tak dioda svítí stále stejně základní (slabší) intenzitou, takže mi to připadá, že nejspíš kompresor na attack vůbec nespíná. Působí to na mě tak, že ACTIVE zvýší threshold pro sepnutí kompresoru. Ale nějak mi není jasné, k čemu by to vlastně mělo být dobré. Přece to, že je basa aktivní, neznamená, že na prázdno má vyšší šum, který bych potřeboval kompenzovat zvýšením thresholdu, aby kompresor nebyl tím šumem stále zapnutý. Jedině možná nějakej aktivní single-coil?

Jaká je vaše zkušenost s tímhle čudlíkem a jak ho máte nastavený na různých basách?
Nordstrand JB single coil Passive -> EBS MC Passive
Bartolini XX + Aguilar OPB3 Active -> EBS MC Passive

www.karsima.cz

562

Šimi napsal:

Jaká je vaše zkušenost s tímhle čudlíkem a jak ho máte nastavený na různých basách?

obě basy aktivky, u obou čudl na passive... čudl nespínám a neřeším, komprimuju spíš homeopaticky smile ...

563

Já mám Multicomp už delší dobu a jsem s ním spokojenej a vyhovuje mi jeho jednoduché ovládání. Tlačítko A/P mám na aktivu a Mc je ve smyčce Radialu a i když byl přímo za basou tak dioda reaguje normálně, a při hraní problikává( ono je to spíš lehký pohasínání, než blikání). Gain mám na 9h. Zkoušel jsi přidat více gainu? Na TB ale spousta lidí s aktivy píše, že používají tlačítko na pasiv. A ještě jedna zkušenost, že když jsem kdysi koupil od EBS multidrive, tak mi přepínač také připadlo, že nereagoval. Nic se při přepínání nedělo a zvuk byl docela slabý a nekreslil jak má. Rozdělal jsem krabičku a multimetrem zjistil, že přepínač je vadný. Po výměně a nebo repasi bylo vše v pořádku a kreslilo jak má.

Sivčák NDHS 5, Tobias Renegade USA, Laney DB 400H, Genz-Benz 410, Genz-Benz 115, Radial Tonebone Bassbone,Darkglass B3K, EBS Multicomp, Multidrive, Valvedrive atd....

Share

564 Naposledy upravil: kurowec (19. 04. 2017 14.51:47)

Mám Multicomp taky v pasivním modu na aktivku... Chtěl jsem aby mě to zabíralo dřív. Mám jej v režimu Tube, gain na 9h a comp/limit na cca 10:30 wink Na slap mám rád větší-slyšitelnou komprimaci, kdy je zvuk perkusivní ala Mark King. Na prsty mě to zase vadí, že to žere dynamiku...tohle je kompromis. Ideálně mít dva kousky wink

Share

565

kurowec napsal:

Na prsty mě to zase vadí, že to žere dynamiku...tohle je kompromis. Ideálně mít dva kousky wink

Tož na prsty vypneš, ne, když chceš dynamiku. Ale já ti rozumím, taky to vidím tak, že nejlepší by bylo nechat tam i Baygera a mít každý kompresor nastavený na jiný styl hraní. Ale zařekl jsem se, že su přece baskytarista, tak nepotřebuju hafo pedálu a že se mi všechny pedály musí vlést na Pedaltrain Nano, který se zase vleze do Mono Guitar Ticku zavěšeného na Mono Vertigo futrálu.

http://baskytara.com/img/m/2809/t/p1be34i1unnfb119s67k46f143k3.jpg

www.karsima.cz

566

Šimi napsal:

Tož na prsty vypneš, ne, když chceš dynamiku.

Já komp nevypínám vůbec. I na prsty je pro mě dost užitečnej. Ale chápu, že do žánrů jako blues nebo folk to není potřeba.
Mimo to trochu barví a mě se to líbí. Měl jsem předtím hi-end pedál MXR a stejně jsem se vrátil k blbuvzdornýmu EBS wink

Share