1 Naposledy upravil: dreamy (26. 02. 2017 13.51:39)

Téma: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

Ahoj
Pořídil jsem si octaver MXR M288 octave deluxe a parádní zvuk, nastavení také spousta a spokojenost.Avšak jsem si všiml že má problém s oktávou na G struně od B do zhruba Cis (3-6 pražec).Tón naběhne v pořádku ale do cca půl sekundy začne přeskakovat.Oktaver jsem bral z druhé ruky.Samozřejmě na E struně bych to pochopil, a ani bych na ni oktavu nepotřeboval.Na Talbassu jsem se dočetl, že s tím má víc lidí problém a že je to neduhem analogových oktávrů.Někdo to řešil výměnou krabičky, někdo stylem hry mimo tyhle "hluché" tóny, ale nikde jsem se již nedočetl, čím je to způsobeno a jestli to jde nějak řešit,nebo opravit.Jinak dělá to u obou nástrojů co mám a před oktaverem mám kompresor ať už vypnutý či zapnutý.Baskytary jsem přepínalaktiv/pasiv a přetrvává.Máte s tím někdo zkušenosti i u jiných krabiček a pokud někdo má MXR M288 tak by mohl poradit co s tím.Oktaver má skvělý zvuk ajsem s ním jinak spokojený.Díky za jakékoliv rady.

Music Man Club #8
0 xLajků:

2

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

Jinak lehký edit.Zkoušel jsem teď oktáver zapnout na digitálním multiefektu ZOOM B2.1u a lehkej náznak problému je tam taky a přesně na stejných místech.Nedělá to sice tolik, ale je to tam.Jsem bezradnej a nikdy předtím jsem si toho asi nevšiml.

Music Man Club #8
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Aidamos (26. 02. 2017 14.10:27)

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

dreamy napsal:

jsem si všiml že má problém s oktávou na G struně od B do zhruba Cis (3-6 pražec).Tón naběhne v pořádku ale do cca půl sekundy začne přeskakovat.

Ano, je to běžné.

dreamy napsal:

je to neduhem analogových oktávrů

Není.

dreamy napsal:

nikde jsem se již nedočetl, čím je to způsobeno

Je to způsobeno vlkem. Co je vlk zde: http://baskytara.com/post361920.html#p361920 + celé téma.

Prostě a jednoduše jak se oktáver snaží oktávovat dva zcela jiné tóny najednou, tak to přeskakuje. Zkus si brnknout a nechat znít opravdu dvě struny najednou a uvidíš.

dreamy napsal:

Máte s tím někdo zkušenosti i u jiných krabiček a pokud někdo má MXR M288 tak by mohl poradit co s tím.

Jediná krabička, která tohle nedělá je Boss Super Octave OC-3, ale jen v režimu POLY, v režimu OCT 2 to dělá taky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

Díky moc za odpověď, a už v tom mám vcelku jasno.Téma si pročtu, ale věřím, že už jsem jej určitě četl a neuvědomil si, že by to s tím mohlo souviset.Co se týče vlků tak vím,že se nachází na některých nástrojích, ale na nástroji za 45t?a navíc u druhé basy zrovna na stejném místě?Při hraní bez oktávru žádný problém nepociťuji a nikde hluchá místa nejsou.Takže oktáver je v pořádku a asi jsem tedy vybral špatně.Jak to řeší hráči?vyhýbají se těmle místům?Je to normální?Jinak tóny od B po Cis můžu samozřejmě hrát na D kde je zcela bez problémů, ale přecejen člověk zapomene někdy  a BOSS jsem při výběru zavhl.

Music Man Club #8
0 xLajků:

5

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

dreamy napsal:

Co se týče vlků tak vím,že se nachází na některých nástrojích, ale na nástroji za 45t

jsou i na daleko dražších.. občas i na jiném místě, než 3-6. pražec struny g... např. 8. pražec - tón Es ... (a u mě na WW bohužel i 9. pražec, tedy éčko)
pozorně si zahraj dlouhé tóny i bez oktáveru a uslyšíš, že je tam znatelnější úpadek tónu, než jinde. oktáver to zvýrazní, jak psal adam
neuděláš s tím nic, jedině ty tóny s oktáverem hrát na struně D, popřípadě A.

0 xLajků:

6

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

dreamy napsal:

Co se týče vlků tak vím,že se nachází na některých nástrojích, ale na nástroji za 45t?

t.kedzior napsal:

jsou i na daleko dražších

+666

dreamy napsal:

navíc u druhé basy zrovna na stejném místě?

Úplně noumální, Uďo.

dreamy napsal:

Jak to řeší hráči?vyhýbají se těmle místům?Je to normální?

Ano a zase ano. Ono pomáhá nehrát v těchto místech dlouhý tóny. Krátký jsou v pohodě.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

Díky kluci za odpovědi. Pomohli jste mi, i když moc nepotěšili. Vyzkouším vlky nasucho jak píše Tom a určitě tam budou. Fakt je ale, že při mém hraní jsem je normálně nezaznamenal a nijak mě to neomezuje. Až s tím oktaverem to všechno vylezlo. Při hraní rychlejších pasáží to bude v pohodě, ale pomalejší budu muset hrát na D struně.

Music Man Club #8
0 xLajků:

8

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

mne to isté robí na ebs octabass se. skusal som dat pred octabs preamp, potom druhe snimace na base, vymenu strun a nic. este mozno keby g bola hrubsia  ako 45?

0 xLajků:

9

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

Peroncikm napsal:

este mozno keby g bola hrubsia  ako 45?

To nepomůže.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

Peroncikm napsal:

mne to isté robí na ebs octabass se. skusal som dat pred octabs preamp, potom druhe snimace na base, vymenu strun a nic. este mozno keby g bola hrubsia  ako 45?

Po přečtení výše uvedeného odkazu jsem dospěl k názoru, že se to nedá opravit a je to způsobeno nástrojem. Měnit ho každopádně nebudu. Jak Tom říkal tak jsem dnes zkoušel poslouchat ty tóny nasucho a připadnou mi v pořádku akorát jakoby začly po chvíli "lehce modulovat" .Hluché ale nejsou a možná to uchem nepoznám a zaznamená to pouze octaver. Při hraní s kapelou to nijak neomezuje. Předzesilovač mám zapojený před ním taky a dokonce i kompresor. Struny jsem nezkoušel. Asi se s tím smířím a při hraní s oktaverem budu hrát jinde na hmatníku.Ty to tak asi taky řešíš, viď?

Music Man Club #8
0 xLajků:

11

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

dreamy napsal:

je to způsobeno nástrojem. Měnit ho každopádně nebudu

Ono by sis moc nepomohl. Nějaký ten vlk je skoro na každé base.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: MXR M288 octave deluxe - problém s trackováním na G struně

https://www.youtube.com/watch?v=m5bW3XJjQB0
MXR Octaver Deluxe a v 4:27 evidentně má Bongo na čistém G také problém.Takže evidentně opravdu i na kvalitnějším nástroji se nějaké to hluché místo najde.

Music Man Club #8
0 xLajků: