1

Téma: Fender Precision bass - jak poznat padělek

D.a.l.i: Dovolil jsem si využít vlákna, kdy se žadatel ptal na konkrétní kousek. Tento je zcela ukázkový padělek, který by měl poznat snad každý, nicméně bude aspoň dobře vidět, na co se koukat, když se někde objeví "životní kup" smile

Fotky z aukce zde:
http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bdbm63sp112915mofor1fpt1olu3.jpghttp://baskytara.com/img/m/111/t/p1bdbm75aj19631mja1mtc186817695.jpg
http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bdbm86jh1il69611tv21or89s5b.jpghttp://baskytara.com/img/m/111/t/p1bdbm8dpv153u1g9l1b4o1mhl1b6td.jpg

Kde je tedy zakopaný pes?

http://baskytara.com/img/m/111/t/p1bdbm7b9ldbs1i3g1rp1qgs1vj07.jpghttp://baskytara.com/img/m/111/t/p1bdbm7n7a1nc41cb1gug56hu8v9.jpg
Začneme tělem:
* tvar je jiný, než originál - horní roh je macatější, zadní část s rolnou na popruh je u originálu (precisionu) zcela rovná, nikoliv kulatá
* pickguard nelícuje s tělem
* originál kobylka má pouze 5 šroubů, nikoliv 7
* kobylka je na originálu blíže k rolně (a je s ní symetrická) - tady je velmi fušersky usazená, což způsobuje i to, že struna E skoro padá z krku
* ovládací knoflíky nejsou originál (a ani pozice není zcela košér)
* precision má 20 pražců, nikoliv 24

Když se podíváme zezadu, tak zarazí kresba dřeva - takhle to Fender/Squier snad nikdy nefušoval

A pojďme k hlavě:
* je to Squier nebo Fender??? Na kraji hlavy je pokus o logo Custom shopu, což je nejvyšší řada Fenderu v ceně nového kousku i přes 100.000Kč...
* materiál hlavy je z mnoha kusů dřeva - snad ani ten nejbídnější Squier se nikdy nedělal z více než jednoho kusu dřeva
* srážeč strun není originál, navíc pozice je dost blízko hlavy, bývá blíže kolíku A
* spodní tvar hlavy je hodně odlišný od originálu
* otvor pro napnutí krku - Fender/Squier je hezky zakulacený a s tmavou vložkou - to je dosti jasné poznávací znamení, zda krk je originál nebo padělek
* o "kvalitě" nálepek Fender se nemá ani smysl zmiňovat...

A nyní již dotaz žadatele + reakce kolegů z fóra.


Ahoj,

je mi jasný, že předem pokládám hlavu na špalek, ale i tak chci slyšet vaše názory na tohle.

http://www.ebay.com/itm/Precision-P-Bas … Sw4CFY3tOh

Dejme tomu, že nemám úplně problém s penězi, takže přestože je to barbarství, možná si můžu momentálně tak trochu dovolit nechat pár tisíc za basu, o který toho kolem a kolem moc nevím a může hrát (a je to i možná pravděpodobné) jako ten nejlevnější Squier.

Jasně, vím že za 12K koupím se štěstím nějakého fajn Japonce s jasným "rodokmenem", ale jak říkám, jsem možná tak trochu blázen, kterej by v tomhle případě i byl ochoten zariskovat.

Co se mi nejvíc nelíbí, je ta vzdálenost vrchního Ečka na konci hmatníku ke kraji krku, jestli mi z fotek rozumíte, co tím myslím. Co to může znamenat? Křivý krk? Špatně usazená kobylka? A dá se s tím případně něco dělat?

Jsem laik, takže navzdory tomu, že si založením tohoto vlákna jdu nejspíš hejtům naproti, bych poprosil o pokud možno co nejvíce konstruktivních odpovědí namísto nadávek (byť veškeré pohnutky k tomu si něco takového pořídit jsou maximálně iracionální, ale jak jsem psal výše, toho jsem si vědom).

Díky :-)

0 xLajků:

2

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

24 pražců a říkat tomu Fender Precision ? To docela smrdí. Od toho bych dal ruce pryč.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: KarelSam (06. 04. 2017 00.26:01)

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

To je nějaká zbastlená skládačka - podívej se na jeho ostatní inzeráty.. big_smile

A vítej na fóru smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

4

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Až za 12 tisíc najdeš fajn Japonce s rodokmenem, tak mi napiš. Hledám už dlouho.

Mirek Vlček & Sheldon Dingwall➝Doug Castro➝Marco De Virgiliis
0 xLajků:

5

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Ok, asi přeci jenom mrknu po nějakém Hoppusovi :-)

0 xLajků:

6

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Od pohledu je to fejk - porovnej umístění loga a srážeče strun na hlavě.
Btw kupovat basu bez vyzkoušení je forma dobročinnosti...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

7

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

tomaaas napsal:

chci slyšet vaše názory na tohle

Je to jasnej fake a navíc fakt špatnej. Tu basu bych snad nechtěl ani zadarmo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

8

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Vždyť tam píše, že je to skvér.. Jestli chceš Hoppusovku, zkusil bych tu, co se na bazaru válí od českého kytaráře R.Hanáka jr. aka RHjr.
https://hudebnibazar.cz/na-zakazku-dela … s/ID46260/

0 xLajků:

9

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

tomaaas napsal:

Ok, asi přeci jenom mrknu po nějakém Hoppusovi :-)

Myslím, že za ty prachy by tenhle custom nemusel být špatnej: https://hudebnibazar.cz/na-zakazku-dela … s/ID46260/
Ale chtělo by to si na něj nejdřív zahrát, abys nekupoval zajíce v pytli.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

10

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Byl jsem rychlejší big_smile Jen bacha má JB krček.

0 xLajků:

11

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

José napsal:

Jen bacha má JB krček.

To je o vyzkoušení, mě by to třeba zrovna vyhovovalo big_smile

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Aidamos (06. 04. 2017 08.18:56)

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

José napsal:

Vždyť tam píše, že je to skvér.

No, píše tam SQ. Ale to by mě zajímalo, co že je to za Squier. 24 pražců? A ten tvar hlavy se mi taky moc nezdá, vlastně ani tělo ne, přijde mi dole nějaký moc kulatý.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

13

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

José napsal:

Vždyť tam píše, že je to skvér.. Jestli chceš Hoppusovku, zkusil bych tu, co se na bazaru válí od českého kytaráře R.Hanáka jr. aka RHjr.
https://hudebnibazar.cz/na-zakazku-dela … s/ID46260/

Díky. Popřemýšlím o tom, ale ta žlutá mě popravdě trochu irituje,...

0 xLajků:

14

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

tomaaas napsal:

žlutá mě popravdě trochu irituje

m3 pomooooooooooooooooc big_smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

15

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

hofa napsal:
tomaaas napsal:

žlutá mě popravdě trochu irituje

m3 pomooooooooooooooooc :D

:-) nějací žlutomilci, zde na fóru?

Ne, upřímně - jsem ujetej na tu Daphne blue, proto jsem vůbec zvažoval to nahoře. Hoppus v modrý je krásnej!

0 xLajků:

16

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Mrdka smrdící už z fotky

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

17

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Ten slátanej hnuj jen dokazuje, že kokoti sú naozaj po celom svetě big_smile

0 xLajků:

18

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

tomaaas napsal:

:-) nějací žlutomilci, zde na fóru?

ja uz jedu spis v naturalech a butterschotchich big_smile ..  a posledni 2 basy co sem koupil byla cerna a sunburst

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

19

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Na bazaru byl strašně dlouho fungl novej modrej SQ Vibe classic...možna už je jen na FB.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

20

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Atvečko napsal:

Na bazaru byl strašně dlouho fungl novej modrej SQ Vibe classic...možna už je jen na FB.

Mohu poprosit o odkaz?

0 xLajků:

21

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Tak už je pryč.... To je fakt pech, páč tam byla minimálně od vánoc, to jsem začal prodávat tu svoji.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

22

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Tady asi zítra založím nové vlákna - jak poznat padělek Preclíka smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Tak jsem se dokopal, abych to sepsal, viz 1. příspěvek.

Téma zvýrazňuji, snad to někomu v budoucnu pomůže...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

24

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

tomaaas napsal:
Atvečko napsal:

Na bazaru byl strašně dlouho fungl novej modrej SQ Vibe classic...možna už je jen na FB.

Mohu poprosit o odkaz?

Už je zase jeden na bazaru, ale za absolutní nesmysl, za tohle se ještě na podzim v kytary.cz prodával fungl novej....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

25

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Atvečko napsal:

Na bazaru byl strašně dlouho fungl novej modrej SQ Vibe classic...možna už je jen na FB.

https://hudebnibazar.cz/fender-squier-v … /ID101767/
Není to on? Ale bylo by podezřelý, že je tam už zase,...

0 xLajků:

26

Re: Fender Precision bass - jak poznat padělek

Atvečko napsal:
tomaaas napsal:
Atvečko napsal:

Na bazaru byl strašně dlouho fungl novej modrej SQ Vibe classic...možna už je jen na FB.

Mohu poprosit o odkaz?

Už je zase jeden na bazaru, ale za absolutní nesmysl, za tohle se ještě na podzim v kytary.cz prodával fungl novej....

Aha, tak je to on. Fakt? Tahle barva už se pár let (prý) nedělá. Škoda,... 9500 je na SQ asi fakt hodně. Ale přijde mi, že má nějaký jiný snímače, než ty na orig.,...

0 xLajků: