1 Naposledy upravil: Atvečko (21. 10. 2016 15.27:55)

Téma: 100W zesilovač do kapsy

Potřeboval jsem vyřešit malej a lehkej zesilovač do hospody a do zkušebny.  Abych ho mohl nosit ve futrálu kytary a neriskoval při tom utržení popruhů smile   Reprobox neřeším ten tam je.
Kupil jsme tady na foru malej Class-D ale i ten pořád ještě váží 3 kila. No a protože jsem drgrešle a zvědavec, koupil jsme si u Číňana osazenou desku 100W zesilovače o velikosti krabičky cigaret a zhruba stejně velkej 100W spínanej zdroj.

Před chvíli jsme to v dílně sestavil takzvaně "naprkýnku" a připojil  15" box  a kytaru.  Prvním náslechem - hospodu v pohodě a zkušebnu s bicíma nejspíš taky.
Zbejvá vyřešit preamp a škatuli.

Aktuální náklady - 3 kila, takže odhaduju, že se vejdu do pětikila smile

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1avjpbd8a1bm7p8c2nlmhc14gl3.jpg


Tubíkontiňůt

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

2

Re: 100W zesilovač do kapsy

mno mnauvajs big_smile  ... smile  ..  super taky bych si neco takovyho chtel vymyslet big_smile s preamp s jednou AX47 nebi jak to je ty cisla a pismena ty flasticky co se davali do GB a fenderu .. a k tomu pasivni eq mozna jen tonovku a dat to do nejake sexy skatule big_smile ikdyz asi bych poteboval tek aspon 2nasobnej vykon ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

3

Re: 100W zesilovač do kapsy

Chladiče to má skoro jako 500W Markbass :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

4

Re: 100W zesilovač do kapsy

m3 napsal:

i kdyz asi bych poteboval tek aspon 2nasobnej vykon ..

zesilovač by nebyl problém ale narazí to na zdroj...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: woody (21. 10. 2016 17.43:36)

Re: 100W zesilovač do kapsy

Ono není problém udělat zesík, který "má sílu". Ale jde také o hudbu. To už vyžaduje sofistikovanější koncepci, výběr součástek, nějaký vývoj, nastavení kdečeho do správného spektra a souzvuku. Pokud chce někdo zesík za babku a hned zítra, je toho opravdu plný net a dorazí ti poštou do deseti dopoledne, odpoledne už hraješ. Ale to jsi mohl rovnou vykuchat auto a spolus baterkou to rozjet, tam mají zesíky běžně stovky Watt. Nakonec i ta repra nebývají špatná. A moje věž, kterou používám k compu (a stejná v dílně) má příkon 820W, ten zesík tam prostě je. Ale na basu se to fakt moc nehodí.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

6

Re: 100W zesilovač do kapsy

woody napsal:

Ono není problém udělat zesík, který "má sílu". Ale jde také o hudbu. To už vyžaduje sofistikovanější koncepci, výběr součástek, nějaký vývoj, nastavení kdečeho do správného spektra a souzvuku. Pokud chce někdo zesík za babku a hned zítra, je toho opravdu plný net a dorazí ti poštou do deseti dopoledne, odpoledne už hraješ. Ale to jsi mohl rovnou vykuchat auto a spolus baterkou to rozjet, tam mají zesíky běžně stovky Watt. Nakonec i ta repra nebývají špatná. A moje věž, kterou používám k compu (a stejná v dílně) má příkon 820W, ten zesík tam prostě je. Ale na basu se to fakt moc nehodí.


Úplně bych s tebou nesouhlasil. 

Od koncovýho stupně se požaduje stabilní výkon, pokud možno rovná kmitočtová charakteristika a malý harmonický zkreslení a nízkej šum. Proto není defakto žádný rozdíl mezi koncovými zesilovači pro velký basový apartáty, PA, aparáty pro diskošky a nebo subwoofery.  Samosebou se předpokládá, že disponuje dostatečně tvrdým zdrojem. Všechno ostatní se děje na vstupu (preampy, crossovery, ekvalizery, kompresory atd...)

Zesilovače do auta mají záměrně upravenou "disco" frekvenční charakteristiku, reproduktory z auta jsou pro basovou aparaturu samosebou naprosto nepoužitelné  stejně jako reproduktrory z domácích reprosoustav, už jen kvůli konstrukci (gumový závěs) a z toho vyplývajících rezonančním kmitočtům  a frekvenčním charakteristikám. 

Tahle 100W čína není samosebou žádnej Hifi zázrak a skutečněj použitelnej výkon bude jistě nižší, ale co jsem měl zatím možnost vyzkoušet, do hospody a zkušebny to bude dobrý a o to tu jde. Zkusil jsem to krmit preampem Hartke VXL.

Takže to o čem píšeš "nastavení kdečeho do správného spektra a souzvuku" přijde až ted, až budu řešit preamp, korekce a kompresor.

A co se týká toho zesilovače 820W je třeba rozlišovat příkon, výkon, hudební výkon a PMPO :-)   Můj HiFi zesilovač, který má 2x 200W pure + 5x100W  váží sice 35kg  ale jen proto, že to není class D a jsou v něm dvě patnáctikilový trafa.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

7

Re: 100W zesilovač do kapsy

S tou wattáží je mi to jasné, nejsem včerejší. Ovšem, zas nejsem takový elektrikář a zas tak moc se o to nezajímám, tož pouč - když je příkon mašiny (konerční Aiwa) 820 W (psaný) a po připojení pěti slušných beden to spolehlivě roztříská okenní tabulky (pokud to nejsou trojskla nasilikovaná v rámech zvíci mého stehna (eurookna)), jaký to má tedy výkon reálný? Kdysi jsem provozoval basu na transiwatt koncák údajně 120W a nehrálo to v podstatě vůbec. Na druhou stranu, Kopálek 4 x EL 34 vzadu a dvě trafa (skoro 30 kg) prorazil téměř jakékoliv ušní bubínky, ale žádná okna nepraskala. Dále, dovoluji si mít v kuchyni také nějakou aparaturu, kytarové kombo vřeští jak blázen, ale nikde se nic nechvěje, osolená hifi s nějakou oblíbenou muzikou spolehlivě rozvibruje dvířka kuchyňské linky a plechy ve spodním kaslíku sporáku, takže to musím ztlumit. Jde zřejmě spíše o ty frekvence a o to, jaký "limiter" je natvrdo nastavený již v samé konstrukci věci, resp. v materiálu součástek a v jejich pracovních bodech. Pouč mne, já to už neřeším, jen se ptám ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

8

Re: 100W zesilovač do kapsy

Hlasitost (hladina akustickýho tlaku, neboli ty oblíbený decibely)  nevznikaj v zesilovači ale reproduktoru, takže hodně záleží na jejich citlivosti a z toho vyplývající účinnosti. Kdysi jsem měl v kombu nějakou čínu 12" a nehrálo to ani hovno, prostě z toho nic nelezlo, když jsem to pak vyměnil za jetou eminenci, nestačil jsem se divit.

Transiwat TW120 je 2x60W do 4Ohmů,  pokud jsi ho nepoužíval v můstku, tak je to tak na doma.... kromě toho měl dost málo citlivý vstupy, takže bez preamu nehraje skoro vůbec.

Kytarový kombo hraje v úzkým frekvenčním pásmu, na který je shodou okolností naladěný i lidský ucho (0,5-4khz).  Proto kytaristovi stačí 50W kombo a v pohodě zabije tvoje basový pětikilo.

Ty kuchyňský dvířka ti vibrujou díky jevu zvaným rezonance. Samotná kytara je frekvenčně mimo oblast tý rezonance, takž i když řve jako kráva nic se nechvěje.  Mimochodem s tónovým generátorem bych ti tu linku rozvibroval i s podstatně nižším výkonem.

Totéž okna - okna samosebou nerozbije výkon, ale ta proklatá rezonance....

A proč hrajou lampy "víc nahlas" při nižším výkonu  ....  no nehrajou,  jen dokážou hrát mnohem dynamičtěji, navíc zvuk přirozeně komprinujou (zahustěj)...   takže "to má koule",  ale je to zdánlivej efekt, čímž ale netvrdím že neexistuje.  Existuje, ale je to ošálením našeho ucha. Žádný perpetum mobile neexistuje.

A věř mi - žádná Aiwa nemá 820W smile kdybys v malý uzavřený místnosti pustil muziku na 800Wattovým aparátu na plný koule, tak ti pravděpodobně poteče krev z uší.
Pokud má PŘÍKON 820W při účinnosti cca 50% (u zesilovačů třídy AB) to vychází na špičkovej výkon zhruba 80W na kanál což je normální pro domácí kina. Nicméně naprostá většina z nich s k tomuto deklarovaným výkonu ani neblíží.... zejména pokud jsou bundlovaný plastovejma reproduktorama 10*10*20cm :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

9

Re: 100W zesilovač do kapsy

TW 120 byl čistě koncový stupeň. Vstup měl linkový 1V, takže bez preampu měl jen funkci těžítka. Ale těch 120W v můstku bylo poctivých RMS.

Jinak PŘÍkon je množství energie, které do zařízení PŘIchází. VÝkon je množství energie, které je schopno zařízení VYdat. Pokud se nejedná čírou náhodou o perpetum mobile, tak výkon je nižší než příkon, protože při přeměně formy energie např. z 230V/50Hz (napětí a síťová frekvence v zásuvce) na 0-63 V /20-20k Hz (napětí a frekvence na výstupu basového aparátu 1000W RMS do 4 ohm) dojde ke ztrátám. Tyto ztráty jsou způsobeny jednak vlastní spotřebou pro zpracování signálu přicházejícího z basy (žhavení lampy, magické oči, rudé oči , modré LEDky, zelené podsvícení, UV podsvícení, a pak dál na krmení několika málo skutečně užitečných obvodů. No a samozřejmě tu nějaké ty Watíky proměněné v teplo.

RMS je výkon trvalý se sinusovým signálem bez poškození zařízení. Špičkový výkon býval definován jako výkon po dobu alespoň tří minut a měl by být dvojnásobný než RMS. Někdy se mu říká také hudební výkon nebo MPO. A pak jsou různé další výkony, jejichž hodnota bývá odvislá od velikosti vyrovnávacích kondenzátorů (Marshall DBS) ve zdroji a nebo míry drzosti výrobce (Bugera).

RMS = efektivní hodnota střídavého napětí, je rovna hodnotě stejnosměrného napětí, které by při přiložení na odporovou zátěž dávalo stejný průměrný výkon

Ve výše uvedeném zjednodušení problém není zahrnut energetický příspěvek ze snímačů basy. Doufám, že to nezpůsobí zmatky.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

10

Re: 100W zesilovač do kapsy

karadam doplnil a já už jen noticku k takzvanýmu "kondenzátorovýmu" výkonu

PMPO - je výkon, který zařízení může krátkodobě dodat do zátěže, přičemž potřebný proud dodají kondenzátory zdroje.
Postupem času se z toho vyvinul parametr  typu čím víc W tím víc Adidas...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

11

Re: 100W zesilovač do kapsy

m3 napsal:

mno mnauvajs big_smile  ... smile  ..  super taky bych si neco takovyho chtel vymyslet big_smile s preamp s jednou AX47 nebi jak to je ty cisla a pismena ty flasticky co se davali do GB a fenderu .. a k tomu pasivni eq mozna jen tonovku a dat to do nejake sexy skatule big_smile ikdyz asi bych poteboval tek aspon 2nasobnej vykon ..

tys mě trochu poškárlil...

http://g03.a.alicdn.com/kf/HTB1xphsLpXXXXczXXXXq6xXFXXX2/Fever-6J1-tube-preamp-amplifier-board-Pre-amp-tube-amp-6J1-valve-preamp-bile-buffer-diy.jpg_640x640.jpg

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

12

Re: 100W zesilovač do kapsy

Chlapi tu narazili na TW 120.Taky jsem ho kdysi měl,než nám někdo nezvaný navštívil zkušebnu,no a pak už jsem ho neměl :-( Chci k tomu jen podotknout,že velmi důležitý moment,je též chlazení.U té TW 120 to bylo řešeno tak,že hlavní chladič prakticky nebyl(nemělo to uvnitř prakticky žádné žebrování-byl to jen kousek ohnutého hliníku do L) Celá finta spočívala v tom,že to bylo celé sešroubované a mělo to za úkol chladit celým povrchem-nejlépe na stojáka.Originál byl též eloxovaný.Ještě jednu malou perličku.V dávných dobách-ještě když se tzv. bastlily koncáky z KD 503 se dal v chrudimské transportě(výrobce eskalátorů)sehnat žebrovaný materiál a ten po odfrézování a odvrtání plochy sloužil výborně jako chladič. :-):-):-). J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

13

Re: 100W zesilovač do kapsy

Atvečko napsal:

tys mě trochu poškárlil...

az dodelam ten doktorat nebo mne vyhodej z ustavu .. tak si asi taky zkusim neco ubastlit ... big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: 100W zesilovač do kapsy

ATVčko, pod číms hledal ten spínaný zdroj? Já mám objednaný zesák taky od ťamanů na pokusy, ale nemohl jsem najít rozumný spínaný zdroj s výkonem tak 300 - 400W a symetrickým napájením (2x70V DC ideálně). Kdybys poradil, byl bych vděčen smile

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Atvečko (23. 10. 2016 17.57:39)

Re: 100W zesilovač do kapsy

co třeba tohle ?

500W  +- 55V 

https://www.aliexpress.com/item/NEW-500 … 38606.html

800W +-70V

https://www.aliexpress.com/item/800W-Hi … 98075.html

400W +-60V

https://www.aliexpress.com/item/HI-FI-P … 18062.html

případně podle klíčovejch slov v linku můžeš hledat další...

Až dotáhnu tuhle stovkovou věc (preamp a konektory už mám, zbejvá krabička)  a kytaru ( ta už se blíží taky do finiše)  mám v plánu 400W do 1U, (už jsem sehnal i rackovej case),
se zabudovaným kompresorem, parametrickým ekvalizerem a ladičkou.   Možná 2x 250W s balancí na dvě bedny.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

16

Re: 100W zesilovač do kapsy

Díky wink

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

17

Re: 100W zesilovač do kapsy

No nevím, se spínaným zdrojem nemám zkušenost: zátěž u toho 800W zdroje píšou 5,5A ... to při 4ohm je tak na 150W trvalého výkonu, řekněme s dobrými kondenzátory 350W hudební výkon ?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

18

Re: 100W zesilovač do kapsy

no v podstate uvazujes spravne - nekde bude problem

P = Uef * Ief    a    Ief = Uef / R

takze 140V * 0.707 / 4  coz je cca 25A  - podotykam, ze to je Ief tedy Imax je jeste cca o 1/3 vyssi pri tomto proudu a napeti by byl vykon 25A * 100V tedy cca 2.5kW

samozrejme zalezi na provedeni zesilovace - obvykle typy AB tride by mely diky nastaveni pracovnich bodu koncovych zesilovacu finalni proud mensi, nicmene treba zesilovace typu D, kde se nejaky pracovni bod neresi a koncove mosfety jdou natvrdo do sepnuti v radech miliohmu

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

19

Re: 100W zesilovač do kapsy

Kdybys chtěl custom škatuli, učím se teď 3D tisk, v rámci záběhu, bych to udělal za cenu materiálu (pokud si nakreslíš)

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: 100W zesilovač do kapsy

jinak na ebay se dodavaji sety D-class plus vhodny zdroj ... treba:

http://www.ebay.com/itm/2-X-100W-Class- … SwRLZUIlNi

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

21

Re: 100W zesilovač do kapsy

MartinXC napsal:

No nevím, se spínaným zdrojem nemám zkušenost: zátěž u toho 800W zdroje píšou 5,5A ... to při 4ohm je tak na 150W trvalého výkonu, řekněme s dobrými kondenzátory 350W hudební výkon ?


čistě teoreticky -   zdroj je 2x70V 5,5A + 2x12V 0,5A cože je +- autobus 800W  maximální výkon.

Nikdo nikde netvrdí, že těch 800W dá do 4ohmu při 70V to je samosebou nesmysl... Ohmuv zákon a zákon zachování energie platí smile
A u pulzního zesilovač ten výpočet proudů v jednotlivejch větvích zdroje asi nebude zase až tak triviální....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Atvečko (24. 10. 2016 13.22:07)

Re: 100W zesilovač do kapsy

RadekCX napsal:

jinak na ebay se dodavaji sety D-class plus vhodny zdroj ... treba:

http://www.ebay.com/itm/2-X-100W-Class- … SwRLZUIlNi


Akorát že na pokusy je to drahý jako kráva smile  100W zesilovač +zdroj za litr  VS  300 verze na prkýnku bez krabičky.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

23

Re: 100W zesilovač do kapsy

tak ja jsem cenu nijak nekomentoval

jinak na Dckovym zesiku se to da osidit jednak na mosfetech a druhak na kondech a hlavne civkach v rekonstrucnim filtru - je v nich med a tece jima vykon reproduktoru - jsou s nim seriove

v podstate to same lze rict o spinanem zdroji - takze na hrani jo na HRANI spis ne ;-)

P.S. jinak ja ti to nijak nehanim - pred par lety jsem to resil - tedy zda si hlavu postavit (jako vedlejsak mam vyvoj elektroniky na zakazku)  nebo ji koupit - neni problem udelat zesik do 50W s malou komplikaci do cca 90W (vcelku levne) - nad 100W se lame chleba - bud klasicky diskretni AB zesik (treba i s integrovanym budicem) nebo tyhle Dckove moduly - resil jsem to skoro rok - do klasiky se mi nechtelo - hodne prace a i nejisty vysledek (chtel jsem cca 300W) a pak reseni viz takovy odkaz jako jsem daval - bud relativne levna Cina a nebo opravdu festovni Dcka s poradnymi RCcleny a MOSFETy, ktere ale take nejsou za hubicku a to jsem v podstate vyresil jen koncovej stupen - proste zaver znel, ze se to nevyplati

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

24

Re: 100W zesilovač do kapsy

Jo, našel jsem pár Dánů a nějaké tuším Němce, co dělají festovní spínané zesilovače a zdroje, ale to bylo taky cenově násobně výš, tzn. za 300W zesilovač brateu 3 - 5 tisíc korun a to bez DPH a cla. Takže ano, bylo by to zajímavé, ale riskovat nefunkčnost za ty prachy se mi nechce smile Takže pár stokorun za tu čínu klidně dám, v hospodě kolikrát nechám za večer dvojnásobek ani nemrknu. Ale na nějaké vážnění to moc není. Osobně to mám do malého hospodského komba jako náhradu za TDA7293, tak snad to bude výkonově ekvivalentní...

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: Atvečko (24. 10. 2016 19.42:05)

Re: 100W zesilovač do kapsy

Gasi napsal:

Osobně to mám do malého hospodského komba jako náhradu za TDA7293, tak snad to bude výkonově ekvivalentní...

Přesně takhle to jsme to od začátku myslel...  na seriozní hraní mám seriozní aparát.

Když tohle v tý hospodě shoří, dohraju to přes PAčko...
Dřív jsem si tam nosil Roland Cube,  ale od ty doby, co máme místo jednoručního hospodskýho bubnu regulerní sadou bicích, už Cube nestíhá...odešel reproduktor sad
A vláčet sebou zesilovač se mi prostě nechce, páč to musím autem a  hospoda bez piva je na prd....

Čtvrtkilovej zesilovač unesu a bedna tam je.


A ještě malá douška
Když už jsme těch D-cass - nechali jsme si z ameriky poslat vestavbovej panel osazenej 2*50W+1x100W se spínaným zdrojem a postavili z toho prototyp aktivní bedny  s allrange reproduktorama a hraje to naprosto famozně,  řekl bych, že ne o moc hůr, než moje osmičkový Onkyo s B&W smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

26

Re: 100W zesilovač do kapsy

Atvečko napsal:

A ještě malá douška
Když už jsme těch D-cass - nechali jsme si z ameriky poslat vestavbovej panel osazenej 2*50W+1x100W se spínaným zdrojem a postavili z toho prototyp aktivní bedny  s allrange reproduktorama a hraje to naprosto famozně,  řekl bych, že ne o moc hůr, než moje osmičkový Onkyo s B&W smile

nejakej odkaz by nebyl? tohle me pomerne dost zajima...

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

27

Re: 100W zesilovač do kapsy

RadekCX napsal:

nejakej odkaz by nebyl? tohle me pomerne dost zajima...

Zesilovač Dayton Audio  a reproduktory TangBang s titanovou membránou

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

28

Re: 100W zesilovač do kapsy

Hmmm na jejich strankach maji jen tohle hovado:

http://www.daytonaudio.com/index.php/ho … tooth.html

na ebay take nic nenachazim :-(

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

29

Re: 100W zesilovač do kapsy

RadekCX napsal:

na ebay take nic nenachazim :-(

Ten život je ale rychlej... tak oni už to zase nemaj sad   


Vypadá  to podobne jako tohle :
http://www.parts-express.com/dayton-aud … r--300-773
Jen to je trochu větší a výkonnější

zeptám se synka kde to má teď pořešený...  protože naposled něco vyprávěl, že srazil naklady skoro o třetinu, tak se asi dostal už přímo k výrobci....



100W výzkum :

První test ve zkušebně -  na vyblázněnej metal by to teda nebylo, ale bigbítek s bicíma s dvěma kytarama do dalo s prstem v nose. Po 10 minutách usilovnýho hraní se to ani neoteplilo.... Oproti Rolandu Cube 30 tohle s 12" boxem hrálo výrazně hlasitěji, ale budu muset pořešit stínění. Plastová škatulka neni to vono.... smile

pokračování příště

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

30

Re: 100W zesilovač do kapsy

ATV, můžeš dát konkrétní linky na tu 100W verzi? K jednomu 12" Fane by to mohlo na hospodské hraní s cajónem stačit (Ibanez 10W nestíhá a Laney R3H je zbytečně moc) preamp mám vyřešený via staré Amaro smile

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

31

Re: 100W zesilovač do kapsy

zesik je urcite tohle:

http://www.ebay.com/itm/TPA3116DA-DC-12 … Swxg5X0BMF

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

32

Re: 100W zesilovač do kapsy

dival jsem se do DS - ten cip co tam je umi 100W pouze pri zatezi 2 ohmy a napajeni 21V. Do 4 ohmu je to jen 50W pri stejnem napeti.

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

33

Re: 100W zesilovač do kapsy

jj je to on, napájím to 24V a jak už jsme psal - 100W to určitě nemělo ani subjektivně, ale i tak to hraje dost nahlas...  Ještě jsem teda zvědavej, jak dlouho to vydrží smile
A za 5 dolarů je s tím alespoň zábava na dlouhý zimní večery smile


paknorw napsal:

Ibanez 10W nestíhá a Laney R3H je zbytečně moc

 

Přesně tak to mám, Roland Cube nestíhá, Hartke 3500 je těžký jako kráva a HB mám jinde.  Celý se to vejde do škatule 16x16 nebo  19x11 při vejšce 4cm
Nakrmil jsem to Hartke VXL a hrálo to, ale nedostal jsem se až k přebuzení ani při volume doprava, takže tam ještě rezerva bude.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

34

Re: 100W zesilovač do kapsy

No a linky na zes i zdroj?
Do 8 Ohm 12" Fane to bude mít jenom 25W, ale IMHO v kapele cajón, basa a dvě el-aku kytary by to stíhat mohlo... a dostanu to do bedny 40x40x30 cm na jednu dvanáctku bez basreflexu... S váhou do 10 kg komplet.
Preamp s třemi trandy BF 256.

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

35

Re: 100W zesilovač do kapsy

https://www.aliexpress.com/item/AC-100- … 73934.html
https://www.aliexpress.com/item-img/DC- … 68468.html


Pomalu se blížím do finále. Našel jsem ve hromadě IT šrotu plechovej router. takže jsem mu uštědříl ránu z milosti.
Škatule má rozměr 24x11 vysoká je 4 cm - ideální.

Volný místo vlevo využiju na napájecí konektor s pojistkou, vstupní jack a možná malou desku s DIY kompresorem
Výstupní konektor vzadu uprostřed.

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1b02caf30u4f17mu1ov7126c10s43.jpg

Aktuální náklady včetně konektorů  cca 500kč

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

36

Re: 100W zesilovač do kapsy

Jak si to tak pročítám, ta za chvilku se bude malý 100W digitálek montovat přímo do basy, pak malý 100W neo basáček a bude z toho basa BigBeat Revival :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

37

Re: 100W zesilovač do kapsy

MartinXC napsal:

Jak si to tak pročítám, ta za chvilku se bude malý 100W digitálek montovat přímo do basy, pak malý 100W neo basáček a bude z toho basa BigBeat Revival :-)

Přesně tak. Ono k tomu vše směřuje. Nakonec, už teď jsou komba na baterky, která bys mohl skoro nosit přivěšená na opasku jako ledvinku. Na pouliční hraní - proč ne ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

38 Naposledy upravil: Atvečko (19. 01. 2017 23.50:43)

Re: 100W zesilovač do kapsy

Konec dobrý všechno dobré....

V mezičase dorazily díly na basu, tak jsem si ještě dobouchal z polotovarů novou basu (kupodivu ji mám momentálně nejradši ze všech svejch kytar ) což mě trochu zdrželo.

V zesilovači jsem proti původnímu plánu vyměnil čínskej preamp za německou stavebnici, čímž se cena nakonec vyšplhala na necelejch 600.   
Samosebou jsem zapomněl na pojistku, takže ještě ráno musím skočit do GME pro pojistkový lůžko.  Zatím jsou v zesilovači pasivní korekce, ty asi ještě vyměním.


http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1b6sducnq1o3iac2vva1inb19sd3.jpg

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1b6sduhqt12ua7ll10sj4jhvc5.jpg


Plán na příště :  300-400W 1U rack s lampou v preampu,  parametrickým EQ a kompresorem do  1500kč  smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

39 Naposledy upravil: m3 (20. 01. 2017 00.15:07)

Re: 100W zesilovač do kapsy

Atvečko napsal:

Plán na příště :  300-400W 1U rack s lampou v preampu,  parametrickým EQ a kompresorem do  1500kč 

neni lampa a kompresor rozezranost smile dyk sama komprimuje smile mne by se libila hlava co by mela lampu a ovladani gainu ala GB tj "zkresleni" a "hlasitost" z toho vystup na sluchatka a pak uz jen mastr na koncak .. a misto EQ max nakou sikovnou tonovku smile stejene kdyz saham na EQ tak max pridam basy a nizsi stredy a stahnu vyssi a pripadne vejsky.. smile
kdyz to vymyslis big_smile mas zakaznika smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

40

Re: 100W zesilovač do kapsy

Paráda, cos tam nakonec nacpal za preamp? A pochlub se s novou basou smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

41

Re: 100W zesilovač do kapsy

Potřeboval jsem něco rychle, takže jsem použil  tohle
https://www.gme.cz/stavebnice-velleman- … dzesilovac

ale do příštího zesilovače plánuju tohle :
http://www.elektronicke-stavebnice.cz/p … baskytaru/


Kytar je tady :
http://baskytara.com/topic15576-stavebn … nudil.html

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

42

Re: 100W zesilovač do kapsy

Atvečko napsal:

V zesilovači jsem proti původnímu plánu vyměnil čínskej preamp za německou stavebnici, čímž se cena nakonec vyšplhala na necelejch 600.

A kolik to měří a váží? Edit: rozměry 24x11x4cm jsi psal, jak tedy hmotnost?

Protože se nabízí srovnání s jiným kapesním zesilovačem - Trace Elliot ELF (rozměry 17x11x3,5cm)
http://www.traceelliot.com/includes/images/content/elf_backpocket.jpg

Ten tedy stojí zhruba 15x více.

To ale není férové srovnání - kdyby ses tím chtěl živit, tak to za 600 prodávat nemůžeš, musíš započítat čas, daně, režijní náklady, zisk - a troufnu si tvrdit, že pod 3.000 by to moc rentabilní nebylo.

Tak otázka je, jak by se projevila 3-4 vyšší cena u TE z hlediska zvuku smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

43

Re: 100W zesilovač do kapsy

Trochu to narostlo o knoflíky, hmotnost je zhruba  půlkilo ( jako z udělání mi ráno spadla kuchyňská váha do dřezu, tak vysychá smile
Krabici jsme vzal jaká byla, z fotky je vidět že by mohla  bejt o 5cm kratší.

Samosebou se tím nechci živit, je to muj domácí hoby- DIY projekt - zesilovač do hospody. A samosebou se dá očekávat, že ten eliot bude hrát o kosmír líp.
I když, kdo ví...

Kdybych to chtěl dělat komerčně, odhaduju, že do 1000 by byl materiál + režie + rezerva na reklamace + zisk + mzda.
Zbouchat a oživit a zabalit by to cvičená opička za 2 hodiny dokázála, takže cca 3000, přesně jak píšeš.

Ale tu ambici já fakt nemám.   Možná až s tou rackovou verzí jako butik-projekt, ale to ještě uvidím.


Celý to vzniklo jako odpadní produkt při vývoji tohohle solitéru.

http://baskytara.com/img/m/2116/t/p1b6tk171q1irn1k3gf28tcj9gv3.jpg

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

44

Re: 100W zesilovač do kapsy

Atvečko napsal:

Samosebou se tím nechci živit, je to muj domácí hoby- DIY projekt - zesilovač do hospody. A samosebou se dá očekávat, že ten eliot bude hrát o kosmír líp.
I když, kdo ví...

Když by byla možnost se někde potkat na srazu, tak určitě bude zajímavé srovnání face2face s jinými lehkými zesilovači smile

Atvečko napsal:

Kdybych to chtěl dělat komerčně, odhaduju, že do 1000 by byl materiál + režie + rezerva na reklamace + zisk + mzda.
Zbouchat a oživit a zabalit by to cvičená opička za 2 hodiny dokázála, takže cca 3000, přesně jak píšeš.

Ale hezká práce, na DIY a na fotce to vypadá hezky, kam se hrabe nejmenovaný "renomovaný" "výrobce" z Plzně smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

45

Re: 100W zesilovač do kapsy

D.a.l.i napsal:

Když by byla možnost se někde potkat na srazu, tak určitě bude zajímavé srovnání face2face s jinými lehkými zesilovači smile

Všechno je to o úpravě signálu, aktuálně tam mám jen pasivní dvoupásmovej korektor počítanej pro hudební zesilovač....
Když jsem to dal narovno a připojil před to Hartke VXL, hrálo to srovnatelně s čímkoliv do mám doma ve stejný kategorii.

Trochu to šumí, ale to se dá u zesilovače za 2 kila očekávat, nicméně mně to nevadilo, v hospodě by to bylo neslyšitelný a HiFi od toho nikdo nečeká.

Krabice je původně tohle :

https://images10.newegg.com/NeweggImage … 009-07.jpg

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

46

Re: 100W zesilovač do kapsy

Atvečko napsal:

Trochu to šumí, ale to se dá u zesilovače za 2 kila očekávat,]

to bude spíš tím zdrojem, ne..?

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

47

Re: 100W zesilovač do kapsy

Myslím že to může bejt cokoliv, úplně nejpravděpodbněji ten předzesilovač, i když se dušují, že je nízkošumový v kombinaci se vstupním obvodem koncovýho stupně.... ale není to nic co by bylo potřeba na zesilovači pro tohle použití řešit každopádně jsme chvíli laboroval s citlivostí konce a gainem preampu a dalo se to celkem vychytat, přičemž  zesílení cely soustavy je ještě cajk i pro pasivní basu.

Příští tejden zkouška s kapelou, ostrej test 2 smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

48

Re: 100W zesilovač do kapsy

Atvečko napsal:

Příští tejden zkouška s kapelou, ostrej test 2 smile

Tak dej vědět, fajn práce smile Snad i výsledek bude stejně potěšující smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: