1

Téma: Poraďte, co do začátku?

Zdravím basáky, já nebasák ale chci se začít učit a potřeboval bych poradit. Co říkáte na tohle do začátku?   http://hudebnibazar.cz/baskytara-ibanez … 0/ID67400/
peněz nemám nazbyt,  potřebuju k tomu koupit i kombíčko a doma k tomu moc pochopení nemám.

Děkuju předem za vaše názory.

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

2

Re: Poraďte, co do začátku?

rtep napsal:

Co říkáte na tohle do začátku?

Basa úplně v pohodě, cena je fakt slušná. Měl jsem stejnou v rukách a bylo to pro mě příjemné překvapení. Jak herně, tak zvukově: http://baskytara.com/post324609.html#p324609

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Poraďte, co do začátku?

Aidamos napsal:
rtep napsal:

Co říkáte na tohle do začátku?

Basa úplně v pohodě, cena je fakt slušná. Měl jsem stejnou v rukách a bylo to pro mě příjemné překvapení. Jak herně, tak zvukově: http://baskytara.com/post324609.html#p324609

Díky moc, večer se na ni jdu kouknout ))

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

4

Re: Poraďte, co do začátku?

rtep napsal:

  potřebuju k tomu koupit i kombíčko

Děkuju předem za vaše názory.

A co tohle kombíčko na doma? https://hudba.bazos.cz/inzerat/64956456 … o-nove.php

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

5

Re: Poraďte, co do začátku?

rtep napsal:

A co tohle kombíčko na doma?

To je fakt bída, ale za ty prachy...

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Poraďte, co do začátku?

Aidamos napsal:
rtep napsal:

A co tohle kombíčko na doma?

To je fakt bída, ale za ty prachy...

Bohužel musím preferovat cenu.  Aspoň do začátku

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

7

Re: Poraďte, co do začátku?

Aidamos napsal:

rtep napsal:

    A co tohle kombíčko na doma?

To je fakt bída, ale za ty prachy...

to nebude basovat vůbec... za ty prachy se akorát nasereš (imho).... kolik máš celkem budget?

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

8

Re: Poraďte, co do začátku?

hofa napsal:
Aidamos napsal:

rtep napsal:

    A co tohle kombíčko na doma?

To je fakt bída, ale za ty prachy...

to nebude basovat vůbec... za ty prachy se akorát nasereš (imho).... kolik máš celkem budget?

Chtěl jsem něco do litru. Budget je fakt slabej.

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

9

Re: Poraďte, co do začátku?

hofa napsal:

to nebude basovat vůbec...

Má to sluchátkový výstup, do sluchátek ten zvuk bude lepší.

Každopádně tohle by byla jiná: http://hudebnibazar.cz/gallien-krueger- … 0/ID45603/

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10

Re: Poraďte, co do začátku?

Aidamos napsal:
hofa napsal:

to nebude basovat vůbec...

Každopádně tohle by byla jiná: http://hudebnibazar.cz/gallien-krueger- … 0/ID45603/

To je pro mne bohužel absolutně nedostupná cena ((

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

11

Re: Poraďte, co do začátku?

kombo do litru nekupuj, fakt to bude akorát k nasrání... to už si spíš za ty Ká kup nějaký malý sluchátkový zesilovač, bude to mobilnější, nezarebe místo a hrát to bude do sluchátek líp, jak kombo z repráku...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

12

Re: Poraďte, co do začátku?

hofa napsal:

kombo do litru nekupuj, fakt to bude akorát k nasrání... to už si spíš za ty Ká kup nějaký malý sluchátkový zesilovač, bude to mobilnější, nezarebe místo a hrát to bude do sluchátek líp, jak kombo z repráku...

Ok, a od kolika  se tak pohybuje cena použitelného bazarového komba pro cvičení na doma?  popřípadě kolik W?

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

13

Re: Poraďte, co do začátku?

No tak adam ti poslal odkaz, na kterým je imho moc fajn apec, který zahraje i nějaké basy... Proč vlastně na domácí cvičení trváš na kombu, které bude svým projevem spíš obtěžovat okolí? Do cvičítka si můžeš píchnout i externí zdroj zvuku a cvičit s nahrávkou a být navenek potichu... Nepotřebuješ moc watů, ale spíš plochu reproduktoru, která bude schopna přenést nějaké basové frekence...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

14

Re: Poraďte, co do začátku?

hofa napsal:

No tak adam ti poslal odkaz, na kterým je imho moc fajn apec, který zahraje i nějaké basy... Proč vlastně na domácí cvičení trváš na kombu, které bude svým projevem spíš obtěžovat okolí? Do cvičítka si můžeš píchnout i externí zdroj zvuku a cvičit s nahrávkou a být navenek potichu... Nepotřebuješ moc watů, ale spíš plochu reproduktoru, která bude schopna přenést nějaké basové frekence...

Už jsem chytřejší, dík ))

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

15

Re: Poraďte, co do začátku?

hofa napsal:

kombo do litru nekupuj, fakt to bude akorát k nasrání... to už si spíš za ty Ká kup nějaký malý sluchátkový zesilovač, bude to mobilnější, nezarebe místo a hrát to bude do sluchátek líp, jak kombo z repráku...

Já bych to taky tak viděl. Mám tohle http://www.audiotek.cz/vox-amplug2-bass-51811.html a tu službu udělá dobře.
Tady něco podobného popisuje http://baskytara.com/topic11882-joyo-ja … lovac.html

Slušné kombo byť jen na domácí hraní se pod 3.000,- asi těžko sežene.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

16

Re: Poraďte, co do začátku?

Přesně. Ten VOX amPlug2 Bass je rozumné řešení na cvičení doma.

Poznámka: Jestli koupíš ten Ibanez (nebo jakoukoli jinou basu s aktivní elektronikou), tak v ní nenechávej trvale zasunutý jack, jinak si v base vybiješ baterku.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

17

Re: Poraďte, co do začátku?

Těch řešení je samozřejmě ještě víc.
Např. nějaký multiefekt se sluchátkovým výstupem. Bonusem pak mohou být zabudovaná ladička, bicí automaty případně základní efekty.

Jako další řešení je možné použít třeba zvukovou kartu s Direct Monitoringem (např. Lexicon Alpha). Tam jako bonus získáš možnost pořizování nahrávek a hru s nahrávkami např. online z Youtube.

Ceny obojího jsou kolem 1000 Kč.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

18

Re: Poraďte, co do začátku?

Aidamos napsal:

Přesně. Ten VOX amPlug2 Bass je rozumné řešení na cvičení doma.

jasný... z druhé ruky nebo z číny za pětikilo není co řešit smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

19

Re: Poraďte, co do začátku?

Děkuji všem za rady ))

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

20

Re: Poraďte, co do začátku?

GSR jsem měl, vůbec to nebyla špatná basa, po vyměně snímačů (RM pickup) a s elektronikou od michalíka se nebojím, říct že to byla vlastně výborná basa.
Měl jsem si ji nechat.... smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

21

Re: Poraďte, co do začátku?

Tak pak by se stejně (zvlášt do začátků) hodila ladička tj. minimálně dalších 300kč. Za sebe doporučím multiefekt zoom B1On, pár (tím myslím víc jak dvacet) základních bicích patternů, 30s looper (na cvičení nedocenitelný - zahraješ part a pak si to poslechneš -> lepší než jakýkoli učitel) a spousta slušných efektů k tomu, aux in pro cvičení s podkladem a stereovýstup samozřejmostí a dá se to živit via USB..

0 xLajků:

22

Re: Poraďte, co do začátku?

José napsal:

Tak pak by se stejně (zvlášt do začátků) hodila ladička tj. minimálně dalších 300kč.

Ta se hodí vždycky. Nevím jak bych přitom spěchu na pódiu jinak ladil... Na začátku se dá ušetřit appkou do chytrého telefonu.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Dunde.e (03. 10. 2016 20.55:13)

Re: Poraďte, co do začátku?

rtep napsal:

Zdravím basáky, já nebasák ale chci se začít učit a potřeboval bych poradit. Co říkáte na tohle do začátku?   http://hudebnibazar.cz/baskytara-ibanez … 0/ID67400/
peněz nemám nazbyt,  potřebuju k tomu koupit i kombíčko a doma k tomu moc pochopení nemám.

Děkuju předem za vaše názory.

Je to kacířství zde na fóru, ale stejně... nevím zda jsi hrál už na nějaký jiný nástroj, jestli ne, tak bych doporučil začít možná nějakým vděčnějším a více melodickým nástrojem, například akustickou kytaru. Tu koupíš za pár korun a krom ladičky k ni nepotřebuješ nic víc, navíc lépe se shání různé notové podklady a myslím, že to i víc baví v začátcích. Basa je totiž taková nevděčná. Bez kapely na to holky nesbalíš :-), a v kapele na to potřebuješ mít výkonnější a hlavně dražší kombo než s jakým si vystačí kytarista v nějaké začínající punkové kapele.  Akustická kytara je takový dobrý nenáročný společník a dá ti i dobré základy.

Pokud sis ale už nějakým takovým nástrojem prošel, tak jdi do basy...bránit ti v tom určitě nebudu, ale věz, že budeš chtít víc a víc a z původně jednoduchého a laciného nástroje (tak jak to většina lidí vidí v počátku)  se stane náročný koníček :-)

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

24

Re: Poraďte, co do začátku?

Dunde.e napsal:

nevím zda jsi hrál už na nějaký jiný nástroj, jestli ne, tak bych doporučil začít možná nějakým vděčnějším a více melodickým nástrojem, například akustickou kytaru.

Chce hrát přeci na basu a ne na kytaru...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

25

Re: Poraďte, co do začátku?

Aidamos napsal:

Přesně. Ten VOX amPlug2 Bass je rozumné řešení na cvičení doma.

Souhlas, sam ho mam na doma a je to fajn, na bazaru se starsi da sehnat za 500. Dej poptávku, udělal jsem to a během tydne jsem mel dve nabidky...třeba se ti rovněž poštěstí. ...

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

26

Re: Poraďte, co do začátku?

Dunde.e napsal:

Je to kacířství zde na fóru, ale stejně... nevím zda jsi hrál už na nějaký jiný nástroj, jestli ne, tak bych doporučil začít možná nějakým vděčnějším a více melodickým nástrojem, například akustickou kytaru. Tu koupíš za pár korun a krom ladičky k ni nepotřebuješ nic víc, navíc lépe se shání různé notové podklady a myslím, že to i víc baví v začátcích. Basa je totiž taková nevděčná. Bez kapely na to holky nesbalíš :-), a v kapele na to potřebuješ mít výkonnější a hlavně dražší kombo než s jakým si vystačí kytarista v nějaké začínající punkové kapele.  Akustická kytara je takový dobrý nenáročný společník a dá ti i dobré základy.

Nu, znám mlaďocha, který nikdy na nic nehrál ... a když se ho zeptali, na co chce hrát, řekl, že na basu. Tož se koupil basa a kombo a on od té doby stále brouká. Kupodivu ho baví etudy, klasická cvičení, i jeho vlastní improvisace, vymýšlí si groovy .... basa je zábavná i sama o sobě. A uplatnění? Dobrý basák bude vždy žádané zboží ... Jakápak "taková nevděčná" ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

27

Re: Poraďte, co do začátku?

woody napsal:

Nu, znám mlaďocha, který nikdy na nic nehrál ... a když se ho zeptali, na co chce hrát, řekl, že na basu. Tož se koupil basa a kombo a on od té doby stále brouká. Kupodivu ho baví etudy, klasická cvičení, i jeho vlastní improvisace, vymýšlí si groovy .... basa je zábavná i sama o sobě. A uplatnění? Dobrý basák bude vždy žádané zboží ... Jakápak "taková nevděčná" ....

Jenže takovej basák je potom (pokud nemá absolutní sluch) třeba při jamu s kytarama v hospodě úplně ztracenej...  já myslím, že kytara je prostě základ.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

28

Re: Poraďte, co do začátku?

Já začínal na oboje najednou. Sice jsem se u akustiky - klasiky nedostal dál, než někam za polovinu až 3/4 Jirmala, ale i tak to bylo dost výživné.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

29

Re: Poraďte, co do začátku?

Atvečko napsal:
woody napsal:

Nu, znám mlaďocha, který nikdy na nic nehrál ... a když se ho zeptali, na co chce hrát, řekl, že na basu. Tož se koupil basa a kombo a on od té doby stále brouká. Kupodivu ho baví etudy, klasická cvičení, i jeho vlastní improvisace, vymýšlí si groovy .... basa je zábavná i sama o sobě. A uplatnění? Dobrý basák bude vždy žádané zboží ... Jakápak "taková nevděčná" ....

Jenže takovej basák je potom třeba při jamu s kytarama v hospodě úplně ztracenej...

...čoveče, s tím bych i souhlasil. smile

0 xLajků:

30

Re: Poraďte, co do začátku?

Základ z kytary ? Určitě ano. Neznám-li písničku, stačí mne koukat kytaristovi na ruku co tam sází za akordy. Nejsem pak ztracenej a stíhám reagovat.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

31

Re: Poraďte, co do začátku?

A co si budeme nalhávat... ono se to hodí i na podiu, když má člověk okno smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: Aidamos (04. 10. 2016 13.36:56)

Re: Poraďte, co do začátku?

pepaol napsal:

Základ z kytary ? Určitě ano. Neznám-li písničku, stačí mne koukat kytaristovi na ruku co tam sází za akordy. Nejsem pak ztracenej a stíhám reagovat.

Velká výhoda. Mockrát jsem to použil a používám dodnes.

Dunde.e napsal:

Basa je totiž taková nevděčná.

Tak, jak to popsal Dunde.e, tomu rozumím, měl jsem to podobně. Na kytaru jsem hrál už několik let a pak jsem se rozhodl věnovat base, páč se mi vždycky líbila. Koupil jsem si ji, ale prakticky mi jen ležela doma. Hrábnul jsem na ní na pět minut a radši si vzal do ruky akustickou kytaru. Až teprve se vznikem kapely na vejšce jsem na ni opravdu začal hrát.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

33

Re: Poraďte, co do začátku?

pepaol napsal:

Základ z kytary ? Určitě ano. Neznám-li písničku, stačí mne koukat kytaristovi na ruku co tam sází za akordy. Nejsem pak ztracenej a stíhám reagovat.

Koukat na ruce kytaristovi? Co to je za nesmysl? Snad to slyším, ni?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

34

Re: Poraďte, co do začátku?

Slyším, ale reagovat už nestačím když už hrábne do strun. Vidím, že chystá D, A, C, E atd. Stíhám s ním. Nikdo nic nepozná :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

35

Re: Poraďte, co do začátku?

pepaol napsal:

Základ z kytary ? Určitě ano. Neznám-li písničku, stačí mne koukat kytaristovi na ruku co tam sází za akordy. Nejsem pak ztracenej a stíhám reagovat.

Takhle jsem coby mladý zoban odehrál pěkných pár plesů jako záskok.

Atvečko napsal:

A co si budeme nalhávat... ono se to hodí i na podiu, když má člověk okno smile

jj - móc užitečná věc. Pokud kytarista nehraje nějaké zběsilé překlady a proklady ve sto padesáté poloze :-)

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

36 Naposledy upravil: Dunde.e (04. 10. 2016 15.53:18)

Re: Poraďte, co do začátku?

woody napsal:
Dunde.e napsal:

..... Basa je totiž taková nevděčná. Bez kapely na to holky nesbalíš :-), a v kapele na to potřebuješ mít výkonnější a hlavně dražší kombo než s jakým si vystačí kytarista v nějaké začínající punkové kapele.  Akustická kytara je takový dobrý nenáročný společník a dá ti i dobré základy.

........ basa je zábavná i sama o sobě. A uplatnění? Dobrý basák bude vždy žádané zboží ... Jakápak "taková nevděčná" ....

Proč si myslím, že je nevděčná jsem napsal a několik lidí to tu také tak popsalo. Bez kapely jako začátečník stěží někde zazáříš a abys mohl hrát s kapelou potřebuješ poměrně silný aparát. Hrát jen doma, potichu se sluchátka na uších (které také něco stojí), omotaný kabelama není až tak zábavné. Jistě, pokud chci cvičit a zaroveň nikoho nerušit, tak je to ideální, ale přece člověk se chce trochu i bavit, aby měl další motivaci proč cvičit. Vzhledem k tomu, že tazatel psal, že má nyní omezené finance, tak jsem si dovolil navhnout, zda nebude nyní lepší začít jiným nástrojem (akustickou kytarou), na kterém se může hodně naučit a ten nástroj+apec ho nebude omezovat, což vidím jako základ. Mezitím pošetří a pak do toho může jít i s basou naplno. Pak to hráče baví a motivuje. Blbé však, je pokud do toho nemůžeš jít naplno, protože tě omezuje technika (zařízení), člověk se na to pak i podvědomě vymlouvá. A ruku na srdce, basa+basový aparát přes svou jednoduchost nepatři k tomu nejlevnějšímu....každý si jistě moc dobře pamatuje své začátky a přes co všechno prošel, od různých hifivěžových sestav, přes Watami nabitá komba, než nalezl něco co konečně hrálo a nemusel se už konečně zabývat jen tím jak to nastavit, aby to hrálo co nejvíce nahlas.

Rovněž si myslím, že ten čas, kterým by ztrávil hraním na akustickou kytaru namísto basy by rozhodně nebyl promarněný - přechod na basu by byl snadný. Znám hodně dobrých kytaristů, co přešli na basu a stačilo jim pár měsící, aby znich byli dobří basáci. Znám také basáky, co předtím hráli na jen na tubu....jelikož tu hudbu měli zažitou a měli pro ni cit, tak přechod na basu pro ně bylo "jen" otázkou osvojení si techniky.

Nicméně přes to všechno. Pokud má dotyčný partu, která chce založit nebo má nějakou kapelu, či jakékoliv hudební seskupení a on by měl hrát na basu ať to i klidně zkusí, a to i když nemá hudební zkušenosti z jiných nástrojů. Ta "zábava" je hodně silný hnací motor a pomůže překonat všechny ty obtíže. Stejně tak, pokud ho mé řečit neodradí, tak je to jen důkaz pro něj, že to tak chce a tím lépe. Každopádně mu fandím ....

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

37

Re: Poraďte, co do začátku?

To je fajn,..kluk chce hrát na basu a ptá se co do začátku,....a vy mu poradíte, aby hrál rači na akustiku. big_smile Znám dost basáků co na nic nehráli, prostě začali s basou od píky a hrajou,...a to nejen pro sebe. smile

0 xLajků:

38

Re: Poraďte, co do začátku?

Děkuji za rady, myslím, že zůstanu u té basy. Už mám IBANEZ GSR200,  sluchátka a nástrojový předzesilovač jsem měl už dřív a pak se teda uvidí.   Plánuji navštěvovat nějaké soukromé hodiny. Akustickou kytaru už nemám, ale v akordech na ni zahraji, (hrál jsem u táboráků) neumím vybrnkávat. Chvíli jsem se učil na klávesy , ale na veřejné vystupování to není, spíše tak na doma. Tak doufám že vydržím u té basy, někam se posunu a přiblížím k vám.

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

39

Re: Poraďte, co do začátku?

rtep napsal:

Tak doufám že vydržím u té basy, někam se posunu a přiblížím k vám.

...dobře děláš. smile

0 xLajků:

40

Re: Poraďte, co do začátku?

já bych už jen dva dodatky :

- v každý hospodě je vždycky spousta kytaristů, ale žádnej basák, takže tě budou milovat a zazáříš smile

- kytaristovi, kterej má na kytaře kapodastr (nejlíp na druhým nebo čtvrtým pražci), zlámat obě ruce.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

41

Re: Poraďte, co do začátku?

Atvečko napsal:

- kytaristovi, kterej má na kytaře kapodastr (nejlíp na druhým nebo čtvrtým pražci), zlámat obě ruce.

Tak to mám štěstí, že su basák (a my basáci si nadržujeme), jinak bys mi přizabil smile
Přiznávám (pokorně), že když hraju na kytaru Here Comes The Sun nebo Hotel California, mám capo na sedmém pražci.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

42

Re: Poraďte, co do začátku?

Atvečko napsal:

já bych už jen dva dodatky :
...
- kytaristovi, kterej má na kytaře kapodastr (nejlíp na druhým nebo čtvrtým pražci), zlámat obě ruce.

co je proboha tohle za generalizaci? smile

0 xLajků:

43

Re: Poraďte, co do začátku?

nohavada napsal:
Atvečko napsal:

já bych už jen dva dodatky :
...
- kytaristovi, kterej má na kytaře kapodastr (nejlíp na druhým nebo čtvrtým pražci), zlámat obě ruce.

co je proboha tohle za generalizaci? smile

Hrál jsi někdy v hospodě něco cos nikdy před tím třeba ani neslyšel s kytaristou s kapodastrem na 2 pražci ?

To je za trest. Jednou jsem s někým takhle hrál Zafůkané, kde je asi miliarda akordů za pikosekundu a málem se mi zavařil z těch transpozic mozek smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

44

Re: Poraďte, co do začátku?

Ty jo to se zase sešla smečka.. Gratuluju k base! Je uspokojivé hrát na basu když to chceš smile Poznámky typu "nemáte rajčata? Dejte tam papriku" klidně ignoruj včetně kapodastru. Uvidíš sám, jak to s tebou bude...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

45

Re: Poraďte, co do začátku?

Atvečko napsal:

- kytaristovi, kterej má na kytaře kapodastr (nejlíp na druhým nebo čtvrtým pražci), zlámat obě ruce.

znam chlapika co to pouziva na elektrice na rickovi big_smile .. a je to moje nejoblibenejsi kapela co nema dechy hamondy a nehraje ani reggae ani ska ani soul .. big_smile 

Paparatzzi napsal:

Gratuluju k base! Je uspokojivé hrát na basu když to chceš

ja se k base dostal prez kytaru a nechce se mi od ni ..  ikdyz sem to parkrat moh zkusit zpatky..  btw vlastne sem si basy poradne vsimnul kdyz uz sem hral na kytaru trochu zavodne a vrtalo mi hlavou proc spousta znamejch co sou skvely muzikanti a umej hrat vicemene na cokoli tihnou k ty base big_smile   ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

46

Re: Poraďte, co do začátku?

rtep napsal:
rtep napsal:

  potřebuju k tomu koupit i kombíčko

Děkuju předem za vaše názory.

A co tohle kombíčko na doma? https://hudba.bazos.cz/inzerat/64956456 … o-nove.php

Tohle kombo mám ale už jej vůbec nepoužívám. Koupil jsem jej kdysi, když jsem bydlel na kolejích a chtěl jsem něco levného, ale současně něco extra lehkého do jedné ruky, kvůli stěhování šalinou, aby to uhrálo aspoň trochu vedle akustické kytary, což jakž takž zvládlo. Vyšší středy umí uřvaně (takový nepříjemně ostrý zvuk) , ale basy tomu zcela chybí, což se v reálu projeví tím, že od A to hodně vadne, resp brzo začne zkreslovat a chrčet.  Výšky také moc neumí. Myslím, že bys jej asi za podobnou cenu zase mohl poslat dál, ale vedle bicích to bude zaručení nedostatečné na cvičení dost zkreslující (Ečko ti bude znít potichu), takže možnosti užití dost omezené.

Na doma - jakž takž (při cvičení, to nebude ale zcela objektivní)
Vedle akustiky v klidném prostředí - ale jo (můžeš si s kytaristou zahrát něco společně a basa půjde slyšet, sólo ve vyšších polohách bude dost hlasité)
Ke sboru - ale jo (basa hrana přes tohle bude lepší, než kdyby tam basa nehrála vůbec)
Do hospody na jam - slabé, v ruchu zanikne
Vedle bicích s kapelou - nemá šanci

Pro zajímavost. Kdysi jsem napojil zesák z toho komba na mou 8ohm SWR bednu (prý 105dB/W/m) a hrálo to jak prase.....těch 12W je v citlivé bedně slušný výkon. Myslím, že by to stačilo i na nějaký jam s bicími. Sehnat ale citlivou bednu za rozumný peníz je ale také problém.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

47

Re: Poraďte, co do začátku?

Dunde.e napsal:

basy tomu zcela chybí, což se v reálu projeví tím, že od A to hodně vadne, resp brzo začne zkreslovat a chrčet

Jediná šance je prdnout do toho sluchátka.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

48 Naposledy upravil: rtep (10. 10. 2016 19.34:29)

Re: Poraďte, co do začátku?

A co tahle zvukovka, ta by se hodila na hraní na sluchátka? http://hudebnibazar.cz/lexicon-alpha/ID68546/

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

49

Re: Poraďte, co do začátku?

rtep napsal:

A co tahle zvukovka, ta by se hodila na hraní na sluchátka? http://hudebnibazar.cz/lexicon-alpha/ID68546/

...ta je v pohodě (za ty peníze úplně),...měl jsem jí. smile

0 xLajků:

50

Re: Poraďte, co do začátku?

Matej napsal:
rtep napsal:

A co tahle zvukovka, ta by se hodila na hraní na sluchátka? http://hudebnibazar.cz/lexicon-alpha/ID68546/

...ta je v pohodě (za ty peníze úplně),...měl jsem jí. smile

Tak to jsem rád, už ji mám a jedu ji domu zapojit.

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

51

Re: Poraďte, co do začátku?

Zdravim Chtěl bych na doma něco na cvičení. Copak říkáte na tohle kombíčko?                 
https://hudba.bazos.cz/inzerat/69263298 … kombo.php#

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

52

Re: Poraďte, co do začátku?

Já to nechápu, vy fakt doma cvičíte na kombíča ?  To by mě hnali sviňským krokem smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

53

Re: Poraďte, co do začátku?

Atvečko napsal:

Já to nechápu, vy fakt doma cvičíte na kombíča ?  To by mě hnali sviňským krokem smile

Ješte jsem doma kombíčko neměl.

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

54

Re: Poraďte, co do začátku?

Atvečko napsal:

Já to nechápu, vy fakt doma cvičíte na kombíča ?

Co je na tom divného? smile
Jako je fakt, že večer hraju přes Bossíka BR-80 do sluchátek, ale přes den normálně přes třicítku kombo a v poho, nikdo si nikdy nestěžoval. Dokonce už se párkrát přidala sousedka nade mnou na el. piáno. Bydlím v bytovce - přízemí a dvě patra, 17 bytů v domě...

Fretky nejsou, čím se zdají být...
0 xLajků:

55

Re: Poraďte, co do začátku?

Já si nedokážu představit, že bych cvičil jinak než přes zvukovku nebo mulťák do sluchátek. Dokud jsem hrál na lubovku a jen mechanicky memoroval repertoár, tak nasucho.  A to občas rodina nese nelibě, páč u toho dupu  smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

56 Naposledy upravil: be_fretless (01. 01. 2017 22.38:02)

Re: Poraďte, co do začátku?

Taky si podupávám, ale bydlím v přízemí (pode mnou jen podlaha a základovka), tak to nikoho neruší... smile

Fretky nejsou, čím se zdají být...
0 xLajků:

57

Re: Poraďte, co do začátku?

Bylo období, kdy soused v řadovce stavěl v přízemí lodě. Řezal, brousil, frézoval, vrtal, kladivem bouchal. Abych se slyšel, tak jsem cvičil na 600W aparát. Taky v přízemí :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

58

Re: Poraďte, co do začátku?

pepaol napsal:

Abych se slyšel, tak jsem cvičil na 600W aparát. Taky v přízemí :-)

big_smile big_smile big_smile

Fretky nejsou, čím se zdají být...
0 xLajků:

59

Re: Poraďte, co do začátku?

Nemáte někdo zkušenosti s tímto kombíčkem? Chtěl bych to na doma na cvičení a hru s ak. kytarou. https://hudba.bazos.cz/inzerat/69263298 … kombo.php#

Ibanez GSR200 GIO
0 xLajků:

60

Re: Poraďte, co do začátku?

ja teda jedu pres apec kdyz cvicim:) bydlim v panelaku... sousedi jsou tolerantni... nehraju pozde vecer ani brzo rano smile kdyz je velka chut a blbej cas tak na sucho smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

61

Re: Poraďte, co do začátku?

janry napsal:

nehraju pozde vecer ani brzo rano

nepracujes nebo se zivis hranim? big_smile .. ja hraju jen po nocich big_smile a nekdy po ranu resp. dopoledne ale to malokdy prez neco to kdyz na mne skoci basa kdyz du kolem ni do prace big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

62

Re: Poraďte, co do začátku?

m3 napsal:
janry napsal:

nehraju pozde vecer ani brzo rano

nepracujes nebo se zivis hranim? big_smile .. ja hraju jen po nocich big_smile a nekdy po ranu resp. dopoledne ale to malokdy prez neco to kdyz na mne skoci basa kdyz du kolem ni do prace big_smile

kez by wink pracuju, ale mam pruznou pracovni dobu a nekdy rano nez jdu do prace tak mam chut si zahrat smile neco nad cim se trapim nebo co mne bere smile jeste nemam ani kapelu smile hraju asi rok a pul jenom smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

63

Re: Poraďte, co do začátku?

pepaol napsal:

Bylo období, kdy soused v řadovce stavěl v přízemí lodě. Řezal, brousil, frézoval, vrtal, kladivem bouchal.

No tyjo...až na ty lodě bych klidněmohl být tvůj soused! smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

64

Re: Poraďte, co do začátku?

Nook napsal:
pepaol napsal:

Bylo období, kdy soused v řadovce stavěl v přízemí lodě. Řezal, brousil, frézoval, vrtal, kladivem bouchal.

No tyjo...až na ty lodě bych klidněmohl být tvůj soused! smile

Ty jsi ještě horší, protože po tom všem hluku při výrobě musíš ještě otestovat kvalitu a možnosti svého výrobku. big_smile

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

65

Re: Poraďte, co do začátku?

LuKe napsal:
Nook napsal:
pepaol napsal:

Bylo období, kdy soused v řadovce stavěl v přízemí lodě. Řezal, brousil, frézoval, vrtal, kladivem bouchal.

No tyjo...až na ty lodě bych klidněmohl být tvůj soused! smile

Ty jsi ještě horší, protože po tom všem hluku při výrobě musíš ještě otestovat kvalitu a možnosti svého výrobku. big_smile

Jojo...a na to by právě byl pepaol ideální soused! smile

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

66

Re: Poraďte, co do začátku?

Používám na cvičení doma velkej aparát, co je v přízemí v garáži. Na bezdrát. To by bylo, abych se v 2. patře neslyšel :-)
To je fór samozřejmě. Drtím basu přes sluchátka jako většina z vás.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

67

Re: Poraďte, co do začátku?

tak mě napadá, že aparát doma jsem měl naposledy někdy v roce 2002 smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

68

Re: Poraďte, co do začátku?

nö la mam zatim apec doma a funguje i jako nocni stolek smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

69

Re: Poraďte, co do začátku?

Hmm, ve sluchatkach jsem doma zkoušel basu tak 5". Výhradně do apecu - v obýváku, ve sklepě nebo v ložnici. Ale výkon stačí většonou 1-2watty. Jrn vyjímečně 200 :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: