1 Naposledy upravil: pepaol (05. 01. 2017 13.16:07)

Téma: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Přátelé basáci, můžu googlit, poslouchat ukázky ... Možná bude rychlejší zeptat se zde.

Občas máme malé kšefty, kde nepotřebuju aparát. Mám pasivní basu, můžu ji zapojit rovnou do mixu. Jenže. Vstupní impedance mixu je cca 25 kOhm. Velká zátěž pro snímače. Zvuk je jak z prdele.
Řeším tedy impedanční přozpůsobení. Což jde udělat di-boxem. Ale proč nemít v krabičce nějaký ten čudlík navíc, že jo.

Našel jsem na bazaru preampy s linkovým výstupem.

1/TECH 21 SANSAMP PROGRAMMABLE BASS DRIVER
2/ Hartke VXL Bass Attack

Rozdíl v ceně 100% (4400,- za Tech 21 nebo cca 2000,- za Hartke).
4400,- za takovou chujovinu mne přijde docela hodně. Obzvlášť, když můj Fender JB korekce ani nepotřebuje.

Zeptám se, neměl někdo uvedené krabičky ? Je to k něčemu ? Není lepší nakonec pasivní di-box ?

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

2

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Nepsal jsi že máš Zoom B3? Použij ten. Já ho jako preamp do mixu používám a nemám námitek. Kombo mám jen pro sebe a někdy ani to ne a hraju jen z PA.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

3

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Zoom krade dynamiku a vůbec mění zvuk. Na domácí žvýkání dobrý :-)
S kapelou v jedné písničce používám synťák. Zoom má zpoždění v nástupu. Však už vyhlížím na bazaru Electro Harmonix Micro Synth :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

4

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Ja jsem si na tohle koupil Hartke, pěkně to tu basu nakopne. Ale taky se s tím dá hodně podělat, takže s čudlíkama kroutit opatrně.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Tož sám jsem nakloněn pro Hartke. Za ty lowe.
Borec psal, že není problém předat v Brně. Pak jsem se zde zmínil na fóru. A hle ... Hartke už není. Vše proběhlo během 10 minut :-(

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Hastur (05. 01. 2017 15.16:59)

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Tohohle si zkoušel? http://hudebnibazar.cz/hartke-vxl-bass- … o/ID82180/
Nebo mají na Music City ve výprodeji tohle:  https://www.music-city.cz/electro-harmo … 16013.html

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

7

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

pepaol napsal:

Zoom krade dynamiku a vůbec mění zvuk. Na domácí žvýkání dobrý :-)
S kapelou v jedné písničce používám synťák. Zoom má zpoždění v nástupu. Však už vyhlížím na bazaru Electro Harmonix Micro Synth :-)

Nechápu co myslíš tím, že má zpoždení. Mám ve smyčce Zoom B2 a nepřijde mi že by kradl dynamiku nebo měl zpoždění. Každopádně v něm mám vyplé všechny simulace a zvuky a jen když potřebuji nějakou prasárnu tak přepnu preset(mám ho daný do true-bypass, ale opravdu tam rozdíl není i když přepínač zapomenu bypassnout). Jinak ten Hartke jsem měl a dal se z toho vykouzlit zvuk, ale chtělo to hodně kroucení a mělo to svůj zvuk. Ještě zkus Eden WTDI. Ten už sice taky nemám, ale byl mnohem lepší. A nebo sem viděl na bazaru Radial Bassbone občas třeba za 4t  a ten mám a můžu vřele doporučit. Hraji přes něj do aparátu, doma do sluchátek, a někdy do mixu. Zvuku nic nechybí ani nepřebývá.

Music Man Club #8
0 xLajků:

8

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Jo až teď jsem přehlídl, že to zpoždení máš na mysli k tomu synthu. To s tím musím souhlasit. Prosleva tam je, ale zase mě nikdy nenapadlo jej použít jako synth zvuk.

Music Man Club #8
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: pepaol (05. 01. 2017 16.46:32)

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Hastur napsal:

Tohohle si zkoušel? http://hudebnibazar.cz/hartke-vxl-bass- … o/ID82180/
Nebo mají na Music City ve výprodeji tohle:  https://www.music-city.cz/electro-harmo … 16013.html

Hartke už je dávno prodaný. Nechápu, proč lidi inzerát nesmažou. Utekl mne dnes další za dvojku.
Na EH kouknu.

Dreamy: B3 mám mezi basou a aparátem. Když dám basu rovnou do zesilovače, zvuk je dynamičtější, barevnější. Zkrátka nezkurvený. B3 beru do kapely jen na ten synťák do jedné písničky. Jinak víceméně ho mám na domácí žvýkání.
Na Eden mrknu i Bassbone. Zas moc peněz se mne do toho dávat nechce.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

10

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Dovolím si tvrdit, že Sansamp je zvukově i provedením trochu jinde než Hartke, rozdíl cen je pochopitelný, ale každej tu kačku chceme pustit jináč, že jo...
Basa rovnou jackem do mixu je trochu prasárna, pokud di box, pak určitě aktivka a máš pokoj, na holby to takhle řeší poměrně dost frajerů, co maj doma hodně drahý cajky a prostě chtějí jednou jet tramvají smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

11

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Vím že o je cenově někde jinde, ale zkoušel jsi EBS MicroBass nebo Valvedrive?
Konkrétně ten Microbass skvěle vybavený.
Napadá mě ještě MXR M80 Bass D.I.+

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Hastur (05. 01. 2017 21.50:03)

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

pepaol napsal:

Nechápu, proč lidi inzerát nesmažou.

Tohle mě taky pěkně sere, když už není inzerát aktuální tak ho smažu.
Jinak pokud by člověk neřešil nějakej cenovej strop, tak super musí být Darkglas (a bude asi jedno kterej z těch větších B7K, B7K Ultra, Vintage Ultra atd.) špatnej asi nebu ani Aquilar Tonehammer, GK taky dělá nějakej preamp. Je toho fakt hrozně moc.

A teď jsem koukal, že na kytarách mají tohle od Markbassu https://kytary.cz/markbass-super-booster/HN109093/

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

13

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Hele tuhle krabičku od Sadowskeho jsi viděl?
http://hudebnibazar.cz/sadowsky-bass-preamp/ID82994/

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: Kubinus (06. 01. 2017 12.39:06)

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

el BassTardo napsal:

.
Basa rovnou jackem do mixu je trochu prasárna, pokud di box, pak určitě aktivka a máš pokoj, na holby to takhle řeší poměrně dost frajerů, co maj doma hodně drahý cajky a prostě chtějí jednou jet tramvají smile


Jaké jsou vlastně důležité rozdíly mezi aktivním a pasivním DI boxem?

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: Aidamos (06. 01. 2017 13.19:22)

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Kubinus napsal:

Jaké jsou vlastně důležité rozdíly mezi aktivním a pasivním DI boxem?

Pasívní DI box řeší převod signálu pouze transformátorem, indukcí, neobsahuje žádné aktivní/napájené prvky. Pasívní DI box mám např. v TecAmp Puma 1000.

Cituji z http://www.music-store.cz/clanky/direct … madny-test:

Music Store napsal:

Pasivní DIrect Box je realizován pomocí převodního symetrizačního transformátoru, na jehož primární vinutí se přivede nesymetrický vstupní signál s vysokou impedancí a na sekundárním výstupu je tentýž signál s nízkou impedancí, nyní symetrický. Jedná se o obvod z pasivních součástek, které nevyžadují žádné napájení. Výhodou je jednoduchost zapojení a tím také jeho spolehlivost. Nesprávně (u profesionálních výrobků to nepředpokládám) navržený převodní transformátor může vykazovat pokles frekvenční charakteristiky na obou koncích používaného akustického pásma. V souvislosti s pasivním převodem z vysoké impedance může být na výstupu DI-Boxu nižší úroveň signálu, než na jeho vstupu. Transformátor na druhou stranu umožňuje galvanické oddělení dvou propojených zařízení a navíc „trafo nešumí", DI-Box není závislý na změnách napájecího napětí, protože prostě žádné nepotřebuje.

Druhou základní variantou DI-Boxu je aktivní provedení. Aktivní v tom smyslu, že jsou použity obvody aktivních součástek, tudíž je vyžadováno napájecí napětí. Základ tohoto zapojení tvoří většinou jedna dvojice nízkošumových operačních zesilovačů, které jsou zapojeny jako sledovače signálu s jednotkovým zesílením. Přitom druhý z dvojice operačních zesilovačů má za úkol pouze obrátit fázi signálu, který je na výstupu z prvního z nich. Tím je dáno, že na výstupu máme dvakrát tentýž signál, ale v protifázi tak, jak je třeba pro symetrické vedení signálu. Funkce takového DI-Boxu je stejná jako v případě pasivního typu s tím, že je zde transfer z vysoké impedance vstupu na nízkou na výstupu, a také symetrizace signálu realizována elektrickou cestou. Využívá se přitom skutečnosti, že operační zesilovače jsou charakteristické vysokou vstupní impedancí a nízkou výstupní impedancí. Protože se jedná o elektrické obvody, existují zde různé varianty na dané téma. Aktivní DI-Boxy se mohou lišit také použitým napájením, které má vliv na jeho vlastnosti. Operační zesilovače jsou konstruovány pro symetrické napájení, lze je však napájet i nesymetricky za cenu určitého zhoršení odstupu.

Třetí konstrukční typ DI-Boxu v sobě kombinuje vlastnosti obou předchozích konstrukcí. To znamená, že se jedná o obvod tvořený operačními zesilovači doplněný symetrizačním transformátorem. Jedna se o aktivní DI-Box, který využívá výhody transformátoru hlavně v tom smyslu, že jsou propojená zařízení galvanicky oddělená a v zásadě může „odpadnout" jeden operační zesilovač, protože je symetrizace realizována trafem. Jednotliví výrobci samozřejmě tyto varianty různě obměňují, hlavně pokud jde o doplňující vymoženosti, ale výchozí principy jsou takové, jak jsme si je popsali.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16

Re: Preamp TECH 21 SANSAMP nebo Hartke VXL

Dzzerza napsal:

Hele tuhle krabičku od Sadowskeho jsi viděl?
http://hudebnibazar.cz/sadowsky-bass-preamp/ID82994/

Viděl. Akorát ta cena :-) Nerozporuju, nicméně za ty lowe mám na bazaru 500W zesilovač i s preampem. Akceptační cena krabky je max do 4000,- Ideálně okolo 2 litrů.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků: