1

Téma: Phil Jones Bass

Vkladam sem komentare z jineho topicu>

Dante napsal:

Tak jsem docela dlouho sledoval PhilJonesBass aparaty, vychvalovane, opevovane, oslavovane...jako ze PJB je jmeno ktere ve svete hifi neco znamena atp. A to ze 5tkove repracky dokazou udelat hutny basovy zvuk konstrukci bedny atp...ja tomu prd rozumim, ale veril jsem v revoluci, ze repraky budou konecne reagovat ihned a pritom bude zvuk hutny...nakonec mi to ale pripada jako jedna velka japonska uchylarna a taskarice....no posudte sami:

http://www.youtube.com/watch?v=CZXFWfJc … re=related

Mam heslo neverit videum z youtube, ale proc na vsech ukazkach ty basy proste pres vsechny reci ty spodky nemaj?! Ze by byl nekdo tak blbej a uverejnoval takhle kontraproduktivni videa?
Ale pritom na jinych videech z youtube obsahujici jine zdroje basove zvuku to basuje jedna radost a normalni kamery basy aspon trosku brat umej...kde je chyba?

Ted je to otazka spis na zdejsi technicky zdatne jedince a jejich nazor na boxy PhilJones. Obzvlast pokud s tim maji zkusenost nebo maji takove znalosti aby vedeli, ze ty petkovy repracky proste basy i pres konstrukci boxu hrat nebudou ci toto tvrzeni naopak vyvratili, jak se o to vsemozne snazi pan Phil Jones. (vice tady: http://www.philjonesbass.com/ , pak lze najit veeelmi podezrele recenze na harmonycentral a tez na talkbassu - http://www.talkbass.com/reviews/showpro … /53/cat/28 , tot asi vse.)
Nicmene, ta videa vsechna tvrzeni v recenzich popiraji...verit, ci neverit youtube?


Kdyz uz jsme u toho. Co takove osmickove repracky? SWRko dela nejakyho Henryho 8*8, ale co aktualne (nebo uz teda nejakou delsi dobu) - Hocke ma v nabidce jedno takove 4*8...asi nic jineho nez vylet do Pardubic mi stejne nezbude. Ale treba nejaky nazor na 4*10 versus 4*8?


A jak je to teda s tou citlivost...pokud mam uvedenou nejakou citlivost u repra a nejakou u boxu (96 repro, 104 box...napr u Hockeho B410H) Jak dostanu z citlivosti jednotlivych repro vyslednou citlivost boxu? Jaky tam je vztah, jestli vybec nejaky neovlivneny dalsim parametrem? Resp. lze zpetne vypocitat citlivost repro pokud mam pouze citlivost boxu?

A jeste mala poznamka...jak jsme tu resili Bose a padlo i na ty jejich akusticke tyce ci jak to nazvat. Predstavte si, ze misto hradby, komba, lednice...cehokoliv, si prinesete jenom hlavu a k tomu jednu takovou skoro gogo tyc? Myslite, ze nekdo bude predpokladat, ze ta tyc hraje...to by byl clovek hnedle za ufona. Pritom sada se subem (pisou tam ze pro bassplayery, drummery a djs) stoji necelych 2000 bucks.
http://www.bose.com/controller?event=VI … =l1_m1_1b1
Prikon 1400W... ted kolik to zuzitkuje a jakej randal to ve finale je schopny udelat. Ty voe, ale to je revolucni myslenka misto boxu tahat tyc, ne? Ja do toho snad pujdu big_smile ...az usetrim smile

Kubš napsal:

no hele těžko říct s tím youtubem, mě to bříde basový dost tam je spíš charakter basy....snaží se preclíkovou písničku zahrát na takovouhle zrůdu

Dante napsal:

Pri dalsich poslesich uz mi ty basy neprijdou tak hrozne... http://www.youtube.com/watch?v=LllxhCBz … re=related (cca od 3:30, predtim jenom plky) Tak nevim...tady to zni treba hodne divne, az na ten slap na konci, tam to jde, ale porad takovy kytarovy a modrej preclik uplne na konci uz zni v poho: http://www.youtube.com/watch?v=agtztX9r … re=related

grampa napsal:

Videl jsem taky nějaký videa,třeba toto:
http://www.youtube.com/watch?v=X9G7Ai93Ke0
a moc mě to taky nepřesvědčilo,těch hlubokých tónů tam moc nehraje a kamera to taky moc nebere,někde jsem viděl obrázek konstrukce toho boxu a je to samá přepážka myslím že furt platí objem ničím nanahradíš, ale můžeš se priblížit smile

Dante napsal:

Jak to tu nadhazoval Figi, mrkni treba na Bose...tohle tvrzeni dneska uz vzdy asi neplati. A me se zda, ze kompaktnejsi boxy maj hezci, tlacivejsi zvuk nez lednice. A stejnak je to u kopaku, radsi male, trebas delsi (sak se podivejte na jakyho drobecka hraje Steve Smith na drum collective s Wootenem a jakej to ma zvoucek) nez ty oldskul swingove placky giganticke.

grampa napsal:

Proto jsem tam dopsal "můžeš se přiblížit" má to vykompenzované dobrýmy reprodoktory s vysokou citlivostí a konstrukcí boxu když se podívám do manuálu k těm bednám tak jsou tam ekvivalentní bedny k všem typům Phil Jones,tak třeba 8T(8repro, 115dB,800W) ja jak 2x10 která nemá tu vatáž ale velikostně úpně stejná.Náhrada za 4x10 je 16B(16reprp,120dB,1600W!)velikostně zase taková klasická 4x10 (700x625x495)ale o váze 58kg!!!.Takže je to furt něco za něco.

Dante napsal:

Jj, sry, jinak ten PJB objemem dvakrat nesetri (pokud neresim briefcase a suitcase). Ty Bose me ale hodne zajimaj do ty doby co to tu bylo nadhozeno...pisou tam, ze v ty tyci je hromada malych driveru a k tyci je pak jeden miniaturni sub. Tam to asi musej zachranovat hodne hightech repracky, protoze jinak nevim smile

Dunde.e napsal:

Zvukař co nás občas zvučí si koupil nový apec a má tam na každé jednu malo výškovou bednu jeden subbas a jednu velikostně stejnou jak ten výškáč ale ze předu jsou ve spodní polovině jen obdelníkové otvory....no ty bedny tlačí neuvěřitelně, tlak jak prase a zvuk čistý.

A objem že nejde ničím nahradit...ono u repráku co nehrají pokud nejsou v lednici jo, ale každý reprák nepotřebuje ledničku aby hrál jak divý, navíc vnitřní řešení bedny, ruzné tlumící r

Betaron napsal:

Před časem se na PJB objevila mohutná propagace revolučního řešení, prostě marketingový tah. Myslím si že bublina pomalu splaskla.
Zkoušel jsem komba Phil Jones Bass SIX-PACK a Phil Jones Bass BRIEFCASE. Na můj vkus je to bída, nehodí se do dynamické, tvrdší muziky, kde chceme aby baskytara dobře prolézala kapelou. Dle mého náhledu budou vhodné do akusticky, komorně laděné muziky, např. pro kontrabas, nebo pro kavárenskou kapelu. Mají  kulaté, sametové spodky.
Pokud se podíváme na strukturu konstrukce v boxu, je to něco podobného jako řešení péáčkových subů. U PJB jsou taky labyrintem natlačené, posílené (nepřirozeně) spodní frekvence z maličkých reproduktorů! A to není zrovna nejvhodnější pro zvuk nástrojových aparatur pro baskytaru. Zkrátka řečeno, fyzikální zákony neošidíme a stejně pořád vychází nejlépe starý, dobrý přímovyzařující reproduktor s basreflexem ve správné bedně s dostatečnou litráží.

Tohle mi prislo asi po mesici od PJB...ptal jsem se na moznost zasilani z usa (kvuli spatnym zkusenostem s distribuci v CR - maji akorat nekoho na slovensku, ktery nema ani dobrou web prezentaci) a tak okolo....




Dear Ondrej,

It is true that PJB gear has a very distinct and refined bass tone that no other amps can match. This we are confirmed time and time again by the satisfied feedback of our customers.

The distributor we have in Czech is a good distributor, but I will not know what dealer they will refer to to buy. I'd like to mention that there is usually no discount on PJB equipment. In the US we have Minimum Selling Price that all dealers adhere to. But we have no control over pricing in foreign countries.

Our webstore are not updated yet to include the newest products such as the Neo Power cabinet range( 12B, 8B and 6B). They are light weight and still very powerful. I believe the distributor in Czech will have them in stock soon.

I would guess shipping for a 9B to Czech is about $200 to airport, 6T is probably about $150. But I'd still stronly recommend you to buy from local source for service reasons. The 16B is very heavy, it would be about $300 to ship by air. All cabinets are in stock.

Hope my e-mail answers your questions and thank you for considering PJB.

Best regards,
Freda Jones
Phil Jones Bass

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

2

Re: Phil Jones Bass

tak PJB já bych řekl že to bude aparát jak sami tvrděj trošku jinej než ostatní tudíž k tomu musíš přistoupit jak k čistýmu listu bez očekávání - bud se bude líbit nebo se nebude líbit...

a asi bych dal i na betarona že to nebude nákej divoch do agrometaloidní hudby

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

3

Re: Phil Jones Bass

zrovna jsem se chtěla zeptat, co to znamená, že je kombo vhodné do folku nebo country. Betaron to vystihl: "vhodné do akusticky, komorně laděné muziky, např. pro kontrabas, nebo pro kavárenskou kapelu. Mají  kulaté, sametové spodky...."

tudle ho někdo z Phy s tím komentářem prodává na hud. bazaru
Phil Jones Briefcase
Kombo na baskytaru 100W vyrobené v USA
2x repro 6,5" - na zadní straně bassreflex
220V, nebo vestavěný akumulátor 12 V, který se vkládá po odšroubování deklu na spodní straně a po nabití vydrží cca 2 hodiny
kombo je téměř nové v naprostém pořádku,
vhodné do folku, nebo country

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

4

Re: Phil Jones Bass

no že to hraje málo nahlas....ono "vhodné do" znamená jinými slovy "na nic jinýho to není"

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

5

Re: Phil Jones Bass

tak nejak jsem to pochopila smile ...už koukám po jiných

Tenson electro-acoustic bass B-SM, Marshall MB30
2.držitelka Plasťáka igráčkového
0 xLajků:

6

Re: Phil Jones Bass

u takto malých repráčků bych se bál že ten zvuk bude deformovaný, ja co sem popisoval že zvukař používá nějaké ludry malé ale výkoné strašně moc, tak k nim má ale další bedny, protože ty malé výkoné asi nepokryjí celé frekvenční pásmo. I blbý subwoofer u PC basuje protože je na ty frekvence vyladěný, ale nic jiného neumí. Možná ji křivdím, ale do takové bedny bez odzkoušení bych nešel, rozměrově to jsou stejně hebla a hmotnostně to bude taky docela nuda.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

7

Re: Phil Jones Bass

Dunde.e napsal:

u takto malých repráčků bych se bál že ten zvuk bude deformovaný,

no  cos em na to kdysi koukal tak to na nejak vnitrne clenenej ten prostor.. a za tim reprackem je pomerne dlouhej "tunel"
mne se to dycky libilo.. btw myslim ze to stylovy prirarazeni bude s spis ohledem k vyhonu a ne soundu..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

8

Re: Phil Jones Bass

m3 napsal:
Dunde.e napsal:

u takto malých repráčků bych se bál že ten zvuk bude deformovaný,

no  cos em na to kdysi koukal tak to na nejak vnitrne clenenej ten prostor.. a za tim reprackem je pomerne dlouhej "tunel"
mne se to dycky libilo.. btw myslim ze to stylovy prirarazeni bude s spis ohledem k vyhonu a ne soundu..

já bych jen připomněl že to tunelový řešení tu betaron docela strhal že to je jen náhrada - co sem tak pochopil tak je to něco jako za učelem ekologickýho provozu přejít na šlapací auta :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: m3 (28. 06. 2008 11.33:50)

Re: Phil Jones Bass

Kubš napsal:

ekologickýho provozu přejít na šlapací auta :-D

a to neni blbej napad kdyz takle clovek tuhne v nacopany dodavce v zacpe a kouka ze z 90% ji delaj samojezdci v jinak prazdnym autu kery sou liny jezdit mhd......

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: Phil Jones Bass

Dunde.e napsal:

I blbý subwoofer u PC basuje protože je na ty frekvence vyladěný, ale nic jiného neumí.

a co jinýho by měl umět?

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

11

Re: Phil Jones Bass

tím sem chtěl říct to, že když má 5" neznamená že od něj neuslyšíš basy, uslyšíš, ale nic jiného ne, kdyby to byla pořádná bedna s pořádným velkým reprem tak od něk uslyšíš i basy i středy bez nějakých mrtvých pásem. A i při pohledu na ten mini reprák při té malé hlasitosti je jeho výchylka hodně velká, na velké výkony, to není asi uplně to nej.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

12

Re: Phil Jones Bass

Dunde.e napsal:

tím sem chtěl říct to, že když má 5" neznamená že od něj neuslyšíš basy, uslyšíš, ale nic jiného ne, kdyby to byla pořádná bedna s pořádným velkým reprem tak od něk uslyšíš i basy i středy bez nějakých mrtvých pásem. A i při pohledu na ten mini reprák při té malé hlasitosti je jeho výchylka hodně velká, na velké výkony, to není asi uplně to nej.

hral si na ten aparat alebo sa len domnievas, ze z toho okrem basov nebudes pocut nic ine?

elektroakustika Cort SJ-BL
Fender 400 PRO combo
0 xLajků:

13

Re: Phil Jones Bass

Dunde.e napsal:

že když má 5" neznamená že od něj neuslyšíš basy, uslyšíš, ale nic jiného ne, kdyby to byla pořádná bedna s pořádným velkým reprem tak od něk uslyšíš i basy i středy bez nějakých mrtvých pásem

ale subwoofer by snad měl hrát jenom basy ne? tak od 100hz dolů..
sorry za OT

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

14

Re: Phil Jones Bass

jo, ale basový apec by měl být širokopásmový a jestli se tam nahání některé frekvence tunýlkama a kdo ví čím ještě, tak pak to bude asi hodně křivá charakteristika, ale prdlajs tomu rozumím, tak třeba to hraje i když to má mini repráky.

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

15

Re: Phil Jones Bass

Neviem preco by na tom hral Oskar Rozsa, keby to nehralo...

elektroakustika Cort SJ-BL
Fender 400 PRO combo
0 xLajků:

16

Re: Phil Jones Bass

Lucates napsal:

hral si na ten aparat alebo sa len domnievas, ze z toho okrem basov nebudes pocut nic ine?

nehrál sem na to, to co jsem napsal jsou jen moje předsudky, äle už sem to tu uvedl, že třeba to hraje a taky tomu nerozumím. Spíš bych hledal co na tom může být tak super? rozměry..podle mě nic moc v porovnání s 1x10,2x10 1x12. Výkon? teda nevím jestli ty 4mini repráky nezastoupí 4x10box, ale to asi ne, hmotnost??  nebo zvuk? třeba ty pidi repráky hrají jinak než klasické bedny ale jestli líp, hůř... měl bych strach aby bylo dost zvuku i s výkonem a cenově předpokládám že to nebude uplně laciný aparát.

Toď ode mne vše k tomuto tématu, nechtě sem se k tomu zapletl a už sem musel odpovídat. Ještě jednou říkám neslyšel sem, neviděl sem nezvítězil sem smile

NEUSER Courage-fretless 6str (1991) ,   FENDER American Standard Jazz Bass (2012),  CORT A5 - EMG pickups,      Dundeeho - Jazz Bass smile
David Eden WTX-260  ,   SWR Goliath 2x10 (x2),  HOCKE BN110
0 xLajků:

17

Re: Phil Jones Bass

Dunde.e - je pravda, ze su to dost drahe komba...napr. to flightcase150W, co som chcel ja stoji cosi cez 20000sk...za 22000sk mi jeden chalan zrejme preda Fender 400 PRO combo, co by som bol sprosty, keby som to nezobral, takze ten Phil Jones pre mna prestava byt zaujimavy...

elektroakustika Cort SJ-BL
Fender 400 PRO combo
0 xLajků:

18

Re: Phil Jones Bass

http://www.muziker.sk/default.aspx?cont … zone#oskar

tak teda nevím 3Ohz na 126dB....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Nook (02. 07. 2008 23.25:32)

Re: Phil Jones Bass

Kubš napsal:

http://www.muziker.sk/default.aspx?cont … zone#oskar

tak teda nevím 3Ohz na 126dB....

myslím, že mezi těma dvěma číslama...pardon...těmi dvěma čísly...nebude jakákoliv relace.
prostě jede od 30Hz (bůhví kolik -dB) a max. akustický tlak (bůhvíkde) je 126dB...
BTW: http://www.philjonesbass.com/pdf/man_speaker.pdf
na předposlední straně jsou grafy...tak můžete posoudit wink

educated in shopping and wasting time
blankly staring at the screens
am i already clever enough?

Duplo domeček fanclub #1
0 xLajků:

20

Re: Phil Jones Bass

aháá už sem se lekl...no co z toho at si oskar hraje na co chce :-D

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

21

Re: Phil Jones Bass

Tak jsem dneska zle bojoval a nakonec vybojoval toto:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi … 3DWatching

Tak jsem se radoval, veselil a tesil se jake to bude, uz uz jsem chtel prodavat muj stavajici Alembic F-1X, kdyz v tom mi prisel tento mail:

The Perfect Bass eBay store napsal:

Ondrej,

Please accept my apologies!!  There was an error in our inventory and we only had 2 of the P1's left for sale.  I listed 3 on eBay thinking all 3 were available, but actually only 2 were left.  Please do not send us a payment
for the P1!   The other two bidders are within in the US and have paid already,
and unfortunately you have not and are outside of the US.  I am EXTREMELY sorry about this! Please accept my utmost apologies, this was an honest mistake!


If you have any more questions, please email me at jimmy@theperfectbass.com or call me at 866-751-3220.

Again, I am very sorry about this!  We will not leave negative feedback and we will not iniate any kind of unpaid item dispute!  It is my fault and honestly feel terrible about this, I know you were excited to win the item.

Sincerely,
Jimmy Alford
The Perfect Bass

Tak jsem napsal mail, ze na to nespecham a jestli mi nesezenou dalsi kousek. Chci to vyzkouset. Zadna lampa, graf. eq, solid state... mam pocit, ze mi lampa prestava vyhovovat. Proste ty spodky to nejak neumi konkretne, gulovate, technarsky nebo co, resp. jsem se nesetkal zatim s zadnou lampou, ktera by to dokazala tak jako sprostej polovodic. Mozna de zas jenom o rapl, ale za tuhle cenu - neber to, ze jo smile Ale tak nakonec mozna ne...chytnul me rapl, zabidoval jsem a byl jsem vyjeban.

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

22

Re: Phil Jones Bass

Jesismarja to je kroutitek.... wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

23

Re: Phil Jones Bass

Ty vole, ale za 700USD, kdyz Muziker to prodava za 30 000,- Kc....to je proste mazec, navic vsude tolik chvaly jak je to ultra konkretni ve vsech frekvencich a ultra cisty, bez sumu a to i na graf. eq....

CEILIN KAT IZ WATCHIN U MASTERBATE
0 xLajků:

24

Re: Phil Jones Bass

Ale dyk vis ze to sou marketing kecy....ozkouset bych to taky ozkousel, ale cim dal vic se mi osvedcuje to ze min je vic. Cim vic kroutitek, tim vic te to bude lakat naladit "lepsi" zvuk a stejne to nakonec prodas wink moc dobre si z chribu pamatuju co ses za pokustona big_smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

25

Re: Phil Jones Bass

:-))) souhlas, Spidere.
Když chceš hodně zvukových možností, tak si sežeň víc různých kytar a aparátů.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

26

Re: Phil Jones Bass

Šmankote jemináčku, to je caplíků....to abych měl ještě tým poradců, co na kterou stranu točit a mačkat.:lol:

Souhlas se Spiderem, čím míň tlačítek, tím líp, ale na druhou stranu to vypadá famózně.

Ibanez BTB-405 QMHS, Jolanka D-BASS
Mareček eLeMdvojka, CARVIN V410T, H-BASS 115

...vám povím, se z teho občas linó tóny....se jeden diví...
0 xLajků:

27

Re: Phil Jones Bass

Myslím že zrovna ten Phil Jones je ale dobrá věc, že tam narozdíl od spousty jiných aparátů mají ty čudlíky opodstatnění! Navíc ten jejich mrňous - kombo s dvěma repráčkama, to hraje jako ďábel - to se mi fakt líbilo

0 xLajků:

28

Re: Phil Jones Bass

Dunde.e napsal:

u takto malých repráčků bych se bál že ten zvuk bude deformovaný,

Když jsem tyhle boxy s pidirepráčky viděl poprvý na internetu, byl jsem hrozně zvědavej, jak to asi hraje, taky jsem si myslel, že to nebude mít málo basů a malej výkon.
Na podzim jsem to ale slyšel na muzice, někdo tam na to hrál a ten zvuk byl úžasnej - mělo to basy, středy, výšky, volume, krásně konkrétní moderní zvuk. Mé pochybnosti se rozplynuly. Kdyby to nebylo tak drahý, určitě bych si pořídil od Phila celej stack...
Letos na jaře jsem sháněl malý kombo na hraní po barech a na cvičení a rozhodoval jsem se, jestli koupit nějakou plečku za 5 000,-, nebo něco kvalitnějšího. Nakonec jsem se rozhodl zainvestovat do PJ Briefcase a rozhodně toho nelituju! Zvuk se mi moc líbí, basy ani výšky kombu rozhodně nechybí (samozřejmě v rozsahu přiměřené hlasitosti).
Ale slovy popisovat asi nemá moc cenu, dokud jsem neslyšel na vlastní uši, taky jsem pochyboval. Proto koho to zajímá a má možnost, zajděte si třeba v Praze do Muzikeru, kde tyhle aparáty mají, a vyzkoušejte!

5-str. by Vlček, Spector ReBop4DLX EX (na prodej), Lakland 44-02 Deluxe Edition
David Eden WT550, D410XLT
Phil Jones Briefcase
0 xLajků:

29

Re: Phil Jones Bass

Nemá někdo z vás zkušenosti s Phil Jonesem BG-400 ? Vypadá báječně. Ještě jak hraje :-)

https://www.thomann.de/cz/phil_jones_bg … 0_395941_1

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

30

Re: Phil Jones Bass

Mám zálusk na Phil Jones Bass Compact 4 Lite, což je vlastně jen box z tvého odkazu a taky by mě zajímalo. Co se týče těch 5'' repráků, prý jsou výborný, jejich boxy používá třeba basák z Poletíme?...

Ibanez SRX 305, G&L SB-2 Tribute, Epiphone EBM-5 Fretless
Hocke MT400, Tech21 VT Bass 500, Soundelirium 112+115, Hocke BASS 300
Boss TU-3, EBS Multicomp
www.studionastrani.cz
0 xLajků:

31

Re: Phil Jones Bass

..měl jsem od nich kombo.. přišlo mi trochu bezpohlavní a ta cena je podle mě neadekvátní.. Za ty peníze bych šel třeba do tohoto:

http://hudebnibazar.cz/glockenklang-the … o/ID46556/

Tenhle Glock je o dvě třídy výš.

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

32

Re: Phil Jones Bass

Hral som na tom a suhlasim s Filipom. Za tie prachy sa da poriesit zaujimavejsi aparat

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

33

Re: Phil Jones Bass

Pak je ještě otázka váha... Ten PJB váží cca 20kg, Glock nějakých 28kg (někdo to řeší, někdo ne smile) Velikostně je to ještě větší rozdíl - PJB má venkovní objem cca 40litrů, Glock skoro 110 litrů... (počítáno násobením vnějších rozměrů)

Osobně bych dnes šel krokem stranou - Soundelirium smile Co 12.6.1? Sice cenově dle webu skoro 19.000Kč, ale možná by reálná cena mohla být o něco nižší. Váží to 14kg, objem 55 litrů, k tomu sehnat vhodný zesilovač...


Jako bývalý majitel 2 malých PJB komb 2x5" (Briefcase, BG-100) - není to špatné, funguje to. Zvuk je docela konkrétní, poměrně výrazné středy. Přišel mi ale docela komprimovaný (hlavně na BG-100), chyběla mi tam dynamika (pro mě asi nejzásadnější mínus BG-100).

Basů přiměřeně (na sólo hraní ten zvuk není IMHO nijak krásný), v pop-rockové kapele to fungovalo lépe, než např. kombo Hocko BN-110H (to zase hraje na sólo krásně, hromada basů, ale ty středy mi v kapele docela chyběly).

Aktuální konfigurace TC BH250 + Soundelirium 10.31 je proti kombu BG-100 zcela jiná liga.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

34

Re: Phil Jones Bass

12" box od Glocka jsem měl. Je tam nejspíš PA reprák. Hraje rovně. Basa je nezajímavá, ztrácí se v kapele. Taková rovná, sterilní. Ale hrálo to čistě i při velké hlasitosti. Po týdnu šel box z domu. Co se týká 12" boxu, mám teď nejspíš to nejlepší, co se dá pořídit. Po stránce výkonu určitě. Box KV2 B1. Repro 18 Sound + horna.

Já jen, že ten Phil BG-400 je pěkná hračka :-)

BG-100 má subjektivně tak 30W sinus. Na zkušebně mám staré 12" kombo Peavey Basic 60. Uhraju s tím 2 kytary a bicí. Uhrát to samé s BG-100 je nemyslitelné. I když má papírově o 40W vyšší výkon. Jestli Phil nemá malou citlivost repro. Fikaně ji nikde neuvádí. Pokud není v bedně 16 prťavců. Zde se už chlubí citlivostí 108 dB.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

35

Re: Phil Jones Bass

pepaol napsal:

BG-100 má subjektivně tak 30W sinus.

BG má hlavně hodně nízkou citlivost vstupu. Jestli jsi jel přímo z baskytary, pravděpodobně jsi nevyužil plný výkon (pokud občas neproblikla ledka peak - poznávací znamení, že je správně nastaven gain). Pokud hraješ přes něco, kde si můžeš zvýšit výstupní napětí - a naladil jsi to tak, pak můžeš mít pravdu smile

U toho BG-100 hodně záleží na umístění, kdesi jsem od výrobce četl doporučení, že by to mělo být kousek od stěny, aby se mohly "nasbírat" basy. Zažil jsem s kombem hraní, kdy hrálo jak čert - a zažil jsem, kdy to fakt nebylo nic moc (bez basů, sterilní, pocitově s bídou 30W).

Ale vysledoval jsem, že kvalita výstupu je o tom, abys to kombo dostatečně "nakrmil".

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

36

Re: Phil Jones Bass

Také mám BG-100, už dva roky, provozováno především doma, ale odehrálo i několik koncertů. Ano, v návodu se o tom píše, že vhodné umístění komba u/od stěny udělá hodně muziky a basu navíc. Já jsem se zvukem a výkonem nadmíru spokojen, samozřejmě s přihlédnutím na žánr, kapelu a prostory, kde se hraje. Nelze chtít po tomhle prckovi, aby přeřvával Mesa-kytaristy. Současná cena necelých 15,000 Kč je už ale nepřiměřená, já kupoval za 8,800 Kč v akci (sleva 15 procent), což odpovídá kvalitě provedení a vybavení a prostě tak nějak tomu, co to umí.

0 xLajků: