1

Téma: Výroba pickguardu - kde?

Poradil by mi nekdo prosim, kdo by v CR umel dle predlohy vyrobit pickguard?

U kluku Sivcaku jsou zavaleni svymi projekty.

Diky.

0 xLajků:

2

Re: Výroba pickguardu - kde?

Napadá mě, že asi každý kdo staví kytary... zkušenost ale nikde nemám, vyráběl jsem si je sám.

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Aidamos (05. 10. 2016 08.52:45)

Re: Výroba pickguardu - kde?

davidak napsal:

Poradil by mi nekdo prosim, kdo by v CR umel dle predlohy vyrobit pickguard?

Navrátila přímo v Liberci jsi nezkoušel? http://www.sagitarius.cz

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Výroba pickguardu - kde?

Radsi ani nezkousel. Je sikovnej, nicmene se mi nechce nikoho uhanet 4 mesice a premlouvat ho, abych mu mohl zaplatit, takova je moje zkusenost..

0 xLajků:

5

Re: Výroba pickguardu - kde?

Kytarář není nutně potřeba. Pokud to náš v křivkách, tak kdokoliv, kdo má malou CNC frézku...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

6

Re: Výroba pickguardu - kde?

Je opravdu nutné to dělat na CNC či vůbec frézovat? Nestačilo by si stáhnout z netu pick, vytisknout 1:1, nalepit na koupenou placku na pick, vyříznout lupínkovkou nebo jemnou pásovkou, obrousit napřesno na pásové brusce nebo na vrtačce (na válečku) a pak tomu srazit hranu dle estetických požadavků a doleštit?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: pepaol (05. 10. 2016 13.52:17)

Re: Výroba pickguardu - kde?

https://okdesign.cz/

Matroš budeš muset ale dodat. Mají jen barevné desky různých tlouštěk. Vrstvený plast s perletí nahoře mít nebudou.
Berou data v Corelu, Autocadu ... Zkrátka vektor. Na sražení hrany se domluv. Myslím, že fréza to umí taky. Já využil u nich jen 2D frézování.

Reklamek, co mají NC frézu na plasty je určitě hodně. Zeptej se googla :-) Pro mne je Olomouc nejblíž.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

8

Re: Výroba pickguardu - kde?

woody napsal:

Je opravdu nutné to dělat na CNC či vůbec frézovat? Nestačilo by si stáhnout z netu pick, vytisknout 1:1, nalepit na koupenou placku na pick, vyříznout lupínkovkou nebo jemnou pásovkou, obrousit napřesno na pásové brusce nebo na vrtačce (na válečku) a pak tomu srazit hranu dle estetických požadavků a doleštit?

Zvenku a oblý tvary dejme tomu, když nejsi moc náročnej... ale jak bys udělal přesně obdelníkový díry na snímače, aby to nebylo hnusný a všechny radiusy byly stejný, to teda nevím smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

9

Re: Výroba pickguardu - kde?

Atvečko napsal:

Zvenku a oblý tvary dejme tomu, když nejsi moc náročnej... ale jak bys udělal přesně obdelníkový díry na snímače, aby to nebylo hnusný a všechny radiusy byly stejný, to teda nevím smile

Jejda, samozřejmě i tohle je maličkost. Jde o to, zda člověka baví se s tím patlat. Dovnitř se dostaneš brusnými válečky a rovinky malou pásovou bruskou (takovej jakože "nos"), ni?

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

10

Re: Výroba pickguardu - kde?

woody napsal:

  Dovnitř se dostaneš brusnými válečky a rovinky malou pásovou bruskou (takovej jakože "nos"), ni?

Jo, dremel a jeho klony a pásovka - kachní nos,  ale kdo by se s tím drbal, když na mini CNC to je hotový za 10 minut a na uplně jiným levelu kvality...   a když tak o tom přemejšlím, ty díry bych (kdybych už jo musel) radši dělal horní frezkou přes obdelníkovou šablonu - o řád lepší výsledek než těma bruskama v ruce...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

11

Re: Výroba pickguardu - kde?

Určitě můžu doporučit Standu Papeže z Jílového - jestli to pro tebe není daleko.. Já už jinam nechodím smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

12

Re: Výroba pickguardu - kde?

Diky, pana Papeze vyzkousim. Na vlastni vyrobu a bastleni nemam v tuhle chvili moc casu ani chuti, radsi se sverim nekomu, kdo vi co dela smile

0 xLajků:

13

Re: Výroba pickguardu - kde?

davidak napsal:

Diky, pana Papeze vyzkousim. Na vlastni vyrobu a bastleni nemam v tuhle chvili moc casu ani chuti, radsi se sverim nekomu, kdo vi co dela smile

Když jsem viděl s jakou pečlivostí a přesností restauroval hmatník na 1975 JB, kterej nějakej kutil "předělal" na fretless tak si myslím že budeš spokojenej. Mohl bys pak sem hodit cenu? Docela by mě to zajímalo páč z rozmařilosti přemýšlím o novém pickguardu na ATK který nikde nejsou ke koupi..

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

14 Naposledy upravil: pepaol (06. 10. 2016 13.32:56)

Re: Výroba pickguardu - kde?

Mne to NCéčko přijde jako nejjednosušší metoda. Chce to mít tablet A3, skener. Nebo si předlohu do vektoru nechat udělat. Mašina plast ojede rychle a čistě.
Pokud mám potřebný hardware, zabere to max hodinu.

Zde to mastí na laseru.
https://www.youtube.com/watch?v=Ujy4IF_bsPc

Drbat se s tím ručně si nedovedu představit.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

15

Re: Výroba pickguardu - kde?

S laserem jsem vždy řešil jen kovy. Tož - šup na to, zdá se, že plast také nečiní problém. A drahé to není a firem je po republice mraky. Takže nakreslit v CADu výkres, koupit placku na pick, poslat do firmy .... a je to.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Matej (10. 05. 2017 15.29:57)

Re: Výroba pickguardu - kde?

Davide, jak to dopadlo s tím pickguardem?....udělal ti ho někdo? Momentálně bych taky někoho na výrobu picku potřeboval,...na japonský ATK500, kde je pick z plexiku (nelíbí se mi). Standa Papež nemá čas,...a cena by byla 2 litry. sad

0 xLajků:

17

Re: Výroba pickguardu - kde?

Matej napsal:

Standa Papež nemá čas,...a cena by byla 2 litry. sad

to zmer obkresli a houkni na spidera at ti to vytiskne smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Výroba pickguardu - kde?

Nakonec se mi povedlo sehnat v US pickguard originalni, v barve, kterou jsem potreboval. Tenkrat jeste S Papez cas mel, ale taky mi psal ze 1200 plus matros.

0 xLajků: