101

Re: Baskytary Walldis

lukas napsal:

Nemůže tam byt nějaká chyba v zapojeni cívek? Bez basů, různé hlasitý struny atd. bývá problém fáze signalu...

To nedokážu posoudit. Čekal bych, že se něco takového u opěvovaného výrobce nemůže snad ani stát - ?

0 xLajků:

102

Re: Baskytary Walldis

Nemusí byt špatný snímače, jenom jejich zapojeni.

0 xLajků:

103

Re: Baskytary Walldis

Jak to myslíš?

0 xLajků:

104

Re: Baskytary Walldis

Jestli někde neni naopak připojena cívka - otočená fáze cívek toho HB nebo toho krkáče nebo tech dvou snímačů mezi sebou... viz třeba http://www.seymourduncan.com/blog/the-t … de-simple/

Zvuk je pak právě tenkej nebo mizej některý frekvence...

0 xLajků:

105

Re: Baskytary Walldis

Nojo, ale z každýho snímače lezou jen dva kabely a ty jsou připojené na balanční pot a jsou připojeny správně. Pokud je něco špatně propojeno ve snímačích, to už se nedovím, poáč jsou zalité epoxidem smile

0 xLajků:

106

Re: Baskytary Walldis

UR: jsem na tom úplně stejně, mám v nové base dva SBS singly a jeden má strašně slabý signál, takže to s panem Šlapákem budu řešit, až se vrátí z nemocnice.

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

107 Naposledy upravil: lukas (30. 03. 2015 20.26:56)

Re: Baskytary Walldis

Nevim. Muze byt spatnej i ten potak. Zkusils, jestli hrajou slabe, nevyrovnane a bez basu samotny snimace, kazdej zvlast, natvrdo na vystup basy... a pak spolu?
..nebo proste uz to neni, co to bejvalo wink

0 xLajků:

108 Naposledy upravil: UR (31. 03. 2015 09.22:25)

Re: Baskytary Walldis

alternativ napsal:

UR: jsem na tom úplně stejně, mám v nové base dva SBS singly a jeden má strašně slabý signál, takže to s panem Šlapákem budu řešit, až se vrátí z nemocnice.

No kurňa! Pan Šlapák je v nemocnici? To je mi líto. A do jaké basy je máš?
Já už to asi řešit nebudu a až trochu našetřím, tak bych tam vpálil Bartolini PJ sadu, jako je na Pedulách smile To bude basité až až smile

lukas napsal:

Nevim. Muze byt spatnej i ten potak. Zkusils, jestli hrajou slabe, nevyrovnane a bez basu samotny snimace, kazdej zvlast, natvrdo na vystup basy... a pak spolu?
..nebo proste uz to neni, co to bejvalo wink

Oba snímače se chovají podobně - prostě slabé a basů je málo a to jak každý zvlášť tak i v libovolném poměru. Jasně, mohl bych to zkusit otestovat a napájet je přímo na výstup, ale kurňa to hrozné práce s tím a abych to pak dal ještě dohromady smile

0 xLajků:

109

Re: Baskytary Walldis

UR napsal:

No kurňa! Pan Šlapák je v nemocnici? To je mi líto. A do jaké basy je máš?
Já už to asi řešit nebudu a až trochu našetřím, tak bych tam vpálil Bartolini PJ sadu, jako je na Pedulách smile To bude basité až až smile)

No jo, prej zlomená pánev, či co. Ale tento týden by snad mohl bát doma.
Mám to v custom made base od RHjr guitars. Jsou to singly v soapbar krabičkách s nastavitelnými pólovými nádstavci. Basu mají dost oproti squieru.

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

110 Naposledy upravil: MartinXC (31. 03. 2015 09.47:50)

Re: Baskytary Walldis

Hmm - slabé a basů málo - to vypadá jako opačně zapojené cívky ve snímači (signál se odečítá a zbudou jen nějké harmonické)- Včera jsem si hrál s delanem (několik cívek), při experimentování jsem otočil vývody cívek a znělo to jako z tranďáku - rozdíl v hlasitosti tak 10dB, totálně bez basů, ale středo-výšky jakž takž).
Sačí, když odpojíš 1 živý vývod ze snímače a napojíš jej na jackovou zdířku mimo basu + připojíš zem. Buď bude dramatický rozdíl k lepšímu nebo je opravdu vadný snímač.
A jestli je ten snímač zalitý - reklamuj. Žádná tragédie, jen pár dní času navíc.

Kdybs chtěl půjčit jiný PB+JB na zkoušku, mám jednoho PB Squiera a několik JB - pinkni mi na majl.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

111

Re: Baskytary Walldis

Já si nemyslím, že ty snímače jsou špatně zapojené. To by byl zvukově úplnej průser, jak píše MartinXC, jen středovýšky a basy nikde. Tady ty basy jsou, ale když si poslechneš ty nenormalizované nahrávky, tak je oproti klasickýmu Fender singlu poznat úbytek basů i hlasitosti. Martine XC - zní ti to z těch nahrávek stejně, jako když jsi to testoval na Delanu?

0 xLajků:

112 Naposledy upravil: MartinXC (31. 03. 2015 10.56:07)

Re: Baskytary Walldis

Těžko srovnat výstup z komba uchem a do sluchátek.
Porovnáním tvých nahrávek FJB a Walldis to odhaduju takto:
- silou (nedostatkem) signálu by to cca odpovídalo (o řád slabší výstup)
- barvou mi to u tebe připadá ještě použitelné, výstup z aktivu mi přijde dost podobný tomu chybně přehozenému Delanu - nepřirozeně ostrý, až nakřáplý tón

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

113

Re: Baskytary Walldis

Všem díky za rady a hlavně Aidamosovi. Fakt jsem nečekal, že ve svým věku budu potřebovat radu typu - zvedni si snímače yikes)
Na hlasitosti to trochu zabralo, ale charakter zvuku (méně basů) zůstal. Posuďte sami - nahrávky jsem přidal do příspěvku výše http://baskytara.com/post372556.html#p372556
Ještě budu trochu laborovat, ale ta base je prostě navýškovaná sama od sebe a ty snímače jsou opravdu asi spíš takové decentní, no ...

0 xLajků:

114

Re: Baskytary Walldis

Možná už někteří zaregistrovali nové čtyřky od Walldise, tak co na to říkáte? smile Za mě ta bílá je top

http://hudebnibazar.cz/walldis/ID997646/

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků:

115

Re: Baskytary Walldis

Torrman napsal:

Možná už někteří zaregistrovali nové čtyřky od Walldise, tak co na to říkáte? smile Za mě ta bílá je top

http://hudebnibazar.cz/walldis/ID997646/

To je recenze na barvu?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

116

Re: Baskytary Walldis

Torrman napsal:

Možná už někteří zaregistrovali nové čtyřky od Walldise, tak co na to říkáte?  Za mě ta bílá je tophttp://hudebnibazar.cz/walldis/ID997646/

Moc pekny... ta bila je takova 80s... Zelena je ale hezci wink
Tuma snimace mota jeden kluk z Cerne Hory za Brnem tusim... Artec teda nevim, to je nejvetsi levnota - mate s tou znackou nekdo zkusenosti?

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

117

Re: Baskytary Walldis

Z uvedených bas mi připadá, že Walldis umírnil jak divoké vzory tak i tvary. Produkce začíná mít smysl jak estetický tak funkční.
Trochu mi nesedí ten zeleno-hnědý design, celozelené tělo by působilo decentněji. A škoda, že bílá není transparentní, to by byla parádička.
Těším se na další emisi, snad konečně najdu čas na nàvštěvu a vyzkoušení...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

118

Re: Baskytary Walldis

MartinXC napsal:

Z uvedených bas mi připadá, že Walldis umírnil jak divoké vzory tak i tvary. Produkce začíná mít smysl jak estetický tak funkční.
Trochu mi nesedí ten zeleno-hnědý design, celozelené tělo by působilo decentněji. A škoda, že bílá není transparentní, to by byla parádička.
Těším se na další emisi, snad konečně najdu čas na nàvštěvu a vyzkoušení...

Čau kemo, byl ses na ty nástroje mrknout? smile

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků:

119

Re: Baskytary Walldis

Torrman napsal:
MartinXC napsal:

Z uvedených bas mi připadá, že Walldis umírnil jak divoké vzory tak i tvary. Produkce začíná mít smysl jak estetický tak funkční.

Čau kemo, byl ses na ty nástroje mrknout? smile

Já jsem u Tomáše byl,...už někdy před rokem. Skoro jsem si jednu pětku odvezl. smile

0 xLajků:

120

Re: Baskytary Walldis

Matej napsal:
Torrman napsal:
MartinXC napsal:

Z uvedených bas mi připadá, že Walldis umírnil jak divoké vzory tak i tvary. Produkce začíná mít smysl jak estetický tak funkční.

Čau kemo, byl ses na ty nástroje mrknout? smile

Já jsem u Tomáše byl,...už někdy před rokem. Skoro jsem si jednu pětku odvezl. smile

Opravdu? Psal jsi o tom někde povídání? kdyžtak pls odkaz smile

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků:

121

Re: Baskytary Walldis

Torrman napsal:

Opravdu? Psal jsi o tom někde povídání? kdyžtak pls odkaz smile

....tak to už nevím jestli jsem se o tom někde rozepisoval. Snad asi jo, ale kde to tu je netuším. sad

0 xLajků:

122

Re: Baskytary Walldis

Torrman napsal:
MartinXC napsal:

Z uvedených bas mi připadá, že Walldis umírnil jak divoké vzory tak i tvary. Produkce začíná mít smysl jak estetický tak funkční.
Trochu mi nesedí ten zeleno-hnědý design, celozelené tělo by působilo decentněji. A škoda, že bílá není transparentní, to by byla parádička.
Těším se na další emisi, snad konečně najdu čas na nàvštěvu a vyzkoušení...

Čau kemo, byl ses na ty nástroje mrknout? smile

Zdar, nakonec jsem to odložil - GAS mě drží u aparátů.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

123

Re: Baskytary Walldis

Tak tu bílou mám od víkendu doma. smile
Walldis je fakt v pohodě týpek, ukázal mi aj na čem teď pracuje a musím říct, že moc pěkný basy. Ale říkal, že už asi fakt bude dělat výhradně zakázkově (ty rozpracovaný jsou zakázky). Tu bílou prodával 3/4 roku a s cenou šel rapidně dolů, aby jí konečně prodal, takže na sklad se mu nic dělat nechce.

No ale jaká je ta basa?
Tu basu dost sráží (a to byl asi důvod, proč jí tak dlouho prodával) trochu špatně uloženej krk a s tím související vyšší dohmat ve vyšších polohách (na 20. pražci cca 4 mm). Ta kapsa s tím lakem je moc úzká, aby tam ten krk (s lakem) šel dobře strčit (nj, žádnej 2mm fuk z každý strany, ale pěkně plnej kontakt), tak nemá ten krk dostatečnej náklon dozadu (lepší popis mě nenapadl). Chtělo by to ten krk sundat, možná lehoučce přibrousit kapsu a uložit ho aby šel v malým úhlu dozadu a bude to cajk.
Jinak dřevo je moc pěkný (zvláště ten hmatník z wenge), má to masivní mosaznej nultej pražec, kobylka, myslím, že říkal vlastní výroby, velice povedená, solidní mechaniky s příjemně tuhým chodem, komora na elektroniku vystlaná kovovou fólií,...

K plnohodnotnýmu vyzkoušení ve zkušebně jsem se ale dostal až včera. A musím říct, že mě ta basa na první ťuk uchvátila. Snímače jsou sice jen nějaký Select by EMG a elektronika 3eq Artec, takže čínská velkovýroba, ale oproti zvyku jsem musel dát master na zesáku o skoro polovinu dolů. Ta basa prostě hraje! Jak čert! Hodně udělá asi i ta aktivka, ale to dřevo tak hezky rezonuje, že musím krotit apec, aby nevětralo pivo chlapům ve vedlejší hospodě. smile Celkově to byl takovej zážitek, že jsem na nějakej vyšší dohmat ve vyšších polohách úplně zapomněl.

Podtrženo, sečteno (pod vlivem radosti z nový hračky): trochu si pohrát s uložením krku a případně tam dát lepší snímače a aktivku a je to (pro mě) basa na celej život. Teda kdyby neexistovali věci jako GAS... cool

Zabij hlavu a tělo umře taky...
0 xLajků:

124

Re: Baskytary Walldis

popeze napsal:

Chtělo by to ten krk sundat, možná lehoučce přibrousit kapsu a uložit ho aby šel v malým úhlu dozadu a bude to cajk.

Normálně tu kapsu sfrézovat pod úhlem cca 1°. Přesně tohle mi na Jazz Bassu dělal tenkrát Jurkovič. Práce na 10 minut.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

125

Re: Baskytary Walldis

Tak sem taky něco napíšu. Koupil jsem si od Walldise toho zeleného Thora. Co se týče řemeslného zpracování tak nemám co vytknout, fakt precizní práce. Jediný co mohu vytknout je použitá elektronika Artec kterou jsem nahradil elektronikou Glockenklang a plastové krytky potenciometrů jsem nahradil kovovými. Krk je velice příjemný a oproti mé předešlé base Line6 Variax o dost uší. Za mě naprostá spokojenost.
http://baskytara.com/img/m/24900/t/p1bbr531e31d596ua1tgq183a1g05.jpg

0 xLajků:

126 Naposledy upravil: Atvečko (22. 03. 2017 15.25:05)

Re: Baskytary Walldis

beda85 napsal:

elektronika Artec  a plastové krytky potenciometrů

Fakt nechápu, že ty basy zazdí takovejma krámama. Ty knoflíky nejsou ani pěkný ani zajímavý, ani retro, nic.... jen hnusný smile
Elektroniku jsem neslyšel, ale vzhledem k tomu, že to thomann prodává za pětkilo, tak to fakt musí bejt pecka.

Přitom třeba Michalík nebo Macho  by mu při větším odběru určitě cenu udělali.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

127

Re: Baskytary Walldis

Atvečko napsal:
beda85 napsal:

elektronika Artec  a plastové krytky potenciometrů

Fakt nechápu, že ty basy zazdí takovejma krámama. Ty knoflíky nejsou ani pěkný ani zajímavý, ani retro, nic.... jen hnusný smile
Elektroniku jsem neslyšel, ale vzhledem k tomu, že to thomann prodává za pětkilo, tak to fakt musí bejt pecka.

Přitom třeba Michalík nebo Macho  by mu při větším odběru určitě cenu udělali.

Ten Artec byl takovej  hodně středovej a při větším zesílení ani nebyl moc čistej. Pravděpodobně to tam dává aby držel cenu níž i když ty krytky byly fakt tragédie a zas tak moc nestojí.

0 xLajků:

128

Re: Baskytary Walldis

beda85 napsal:

Ten Artec byl takovej  hodně středovej a při větším zesílení ani nebyl moc čistej. Pravděpodobně to tam dává aby držel cenu níž i když ty krytky byly fakt tragédie a zas tak moc nestojí.

RM stojí od 1.290Kč (a pro výrobce by cena byla určitě nižší).

Raději by měl lepší nabízet jako základ nástroj v pasivu (ušetří i těch pár stovek za Artec), nebo v aktivu - ale takovém, který už za něco stojí...

A pak by mohl dát slušné krytky, v pasivu by to mohl mít za stejnou cenu - a dojem z nástroje podstatně lepší... U aktivu už je cena o 1.000Kč a více obhajitelná a očekávatelná...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

129

Re: Baskytary Walldis

Atvečko napsal:

Ty knoflíky nejsou ani pěkný ani zajímavý, ani retro, nic

Takovy hnusarny dava i Spector na svoje US basy, Euro nepocitam... nebo neco podobnyho, coz nechapu uz vubec...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků: