1 Naposledy upravil: jaChobot (21. 07. 2016 18.47:18)

Téma: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Zdravim pánové a dámy. Rozhodl jsem se, koupit si novou basu. Cenové rozpětí se mělo pohybovat původně kolem pěti tisíc, nakonec jsem udělal strop sedm.

Vcelku mám jasno, že by to měla být nějaká modern bass.
Druhý požadavek je lehkost, protože mé hraní se dosti točí kolem 4-5 hodin v zátahu a záda trpí :-) . Takže něco lehčího, ideálně do 3,5 kil.
Aktivní vs. pasivní není moc důležité, nemam v tom jasno, krom toho, že jsem tu vyčetl, že levný aktiv je skoro horší volba než pasiv, do teď jsem měl pasiv.

po nějakém tom hledání padly do oka dvě, viz nadpis a rád bych věděl nějaké názory, zkušenosti, protože se nějak nemohu rozhodnout. Především co se týče padání na hlavu na které tyhle kytary údajně trpí a názorů na značku, i když tušim, že tam to bude asi prašť jak uhoď. Případným návrhům na jiné kousky se samozřejmě nebráním.

Díky moc.

0 xLajků:

2

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Musí být nová? Doporučím bazar...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Teoreticky nemusí, výlet do nějakého bazaru zkusím podniknout. chápu výhody rozehrané kytary z jiné cenové kategorie a možnosti ´přehrání´ na místě. Nicméně prozatím moje původní otázky platí :-) Dík

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: Aidamos (21. 07. 2016 19.15:14)

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Tyhle obě basy asi budou lehké a na hlavu to padat nebude. Mám osobní zkušenost jen s tou Ibanez GSR200. Je to lehká basa, na hlavu nepadá a ta aktivka mě vysloveně příjemně překvapila - viz: http://baskytara.com/post324609.html#p324609

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

No já měl na chvilku v ruce obě a víc mě bavil Toby ale to ti nijak při výběru nepomůže smile Odkud seš?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

6

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Jsem z Plzně. Jinak co se týče přímo krámů, zatim jsem byl jen v muzikeru obhlédnout zásoby a žádná sláva ve výběru. Je to celkem výhledový nákup, takže na vše čas pořádně zvážit a prozkoumat. Převážně sem píšu, protože pokud se mi nepodaří sehnat nic po Plzni, či nekápnu na nějakou výhodnou koupi ojetiny, budu jí objednávat a z toho jsem trochu nesvůj kupovat něco co jsem neviděl, neslyšel.

0 xLajků:

7

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Za mě taky Toby, příjemnej nástroj

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

8

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Z tvého příspěvku usuzuji, že nějakou basu máš. Vzhledem k budgetu si kvalitativně určitě moc nepomůžeš, cílem nákupu má tedy být lehoučký nástroj?

0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Kaňour (22. 07. 2016 13.22:56)

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

José napsal:

Z tvého příspěvku usuzuji, že nějakou basu máš. Vzhledem k budgetu si kvalitativně určitě moc nepomůžeš, cílem nákupu má tedy být lehoučký nástroj?

S tím souhlasím. Zpravidla, když člověk kupuje novej nástroj, tak se kvalitativně posouvá nahoru, čímž většinou roste i investovaná částka (není asi 100% pravidlem ale dá rozum, že ve většině případů tomu tak bude). Takže jde asi spíš o to odlehčit zádům než si pomoci zvukově.

A podle mě každá basa, která bude takhle lehká, bude mít více či méně tendence padat na hlavu. Někdo to řeší převrtáním úchytu na popruh u kobylky..

Měl jsem kdysi půjčenýho japonskýho precisiona, kterej měl dost lehký tělo (a přitom jasanový), a ten padal na hlavu extrémně. Řešil jsem to tím, že jsem si utáhl popruh a padání korygoval permanentním opřením předloktí pravý ruky o tělo. Ale někomu tato poloha nástroje nemusí vyhovovat. Osobně mám basu taky radši blíž k pasu ale v tomhle případě jsem udělal vyjímku. Ostatně bylo to jen na pár zahrání, dlouhodobě by to asi nebylo úplně košer..

Fender American Professional II Precision -> Aguilar TLC Compressor -> TECH 21 VT Bass v2 -> Markbass Little Mark Tube -> Markbass Standard 108HR
0 xLajků:

10

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Ano, aktuálně vlastním nějaký Shark, který by pro mé účely byl celkem dostačující. Nicméně má dvě vady. Za prvé problémy s elektrikou, což je ta menší. Ale co je horší, má to krk jak máslo a s tim se nic moc dělat nedá, kromě nového krku. Což mi přijde i přes to, že je pan otec kytarář, takže by to bylo více méně skoro zdarma, dost velká investice (řekněme materiálová a časová a nakonec i ta finanční) na to abych do toho šel.

Jinak basu mívám celkem dost v podpaží, takže pokud mě to nebude vyloženě převracet celého, tak zas tak zle asi s tím padáním nebude. Převrtání úchytu na popruh jako případné částečné řešení je skvělý tip.

A ještě jeden dotaz. S aktivkou a baterkou předpokládam že to bude jako u elektroakustik, řekněme jednou za půl roku výměna?

Ještě jednou všem Vám díky za rady a tipy.

0 xLajků:

11

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Skoro vždy se obvod, v němž je baterie zapojena, uzavírá přes zásuvku jacku. Takže baterka se vybíjí úměrně době, po kterou je jack v nástroji.
U každé basy žere preamp trochu jinak.

0 xLajků:

12

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

A co něco bezhlavého? (Ano, myslím toho spirita z bazaru)

0 xLajků:

13

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

José napsal:

A co něco bezhlavého? (Ano, myslím toho spirita z bazaru)

....myslíš toho, co jsem prodal já asi před rokem ale o litr levněji. big_smile

0 xLajků:

14

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Je to možné. Každopádně nabídnout těch pět se dá vždycky, ne?

0 xLajků:

15 Naposledy upravil: jaChobot (25. 07. 2016 15.11:24)

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

a šel by link? buď jsem slepý, nebo neumim pracovat s tímto forem. Kouknu na to, za to nic nedam (EDIT: tak už jsem našel, ne, ne, tudy cesta nepovede). Každopádně díky za tip a druhému kolegovi za upozornění :-)

Ještě mi zaujal bezpražec CORT B4FL OPN z bazaru, ale to už asi nebude moc aktuální.

Koukám, hledám nadále.

0 xLajků:

16

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

José napsal:

Je to možné. Každopádně nabídnout těch pět se dá vždycky, ne?

....už jsem nabízel,...a nic. sad Psal jsem,..že je to původně moje pádlo a když jsem ho nepotřeboval, prodal jsem ho za 5 ticek tady někomu z fóra. Teď by se mi zas pádlo hodilo, ale kupovat ho o litr dráž než jsem ho prodal na to peču. sad

0 xLajků:

17

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

A jsem tu zas s dotazem. Co si myslíte o tomhle? http://rockmag.cz/inzerce/?detail=186784

Nemohu stejný model nikde najít, takže nevim co si o tom myslet. Nicméně bezpražec by taky nevadil, až na to, že bych se to málo co umím musel učit úplně od začátku, ale to neni na škodu.

Omlouvám se, se mnou to nebude lehké :-)

0 xLajků:

18

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Já bych se podíval po nějaký ibanezce SR 300, ještě nedávno byla na bazaru jedna jak nová za necelejch pět i s kufrem, akorát halt červená... a bílá bez kufru za 4 ...  a řekl bych, že bude ještě lehčí než ty 200/180

Co se týká aktivky u těchhle levnejch ibanezek... ne že by to bylo úplně špatný, ale s Michalíkem je to úplně jiný kafe.
Doteď bych si nafackoval, že jsme jednu takovou prodal i s RM snímačema a tím michalíkem, já ovád vylízaný ....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

19

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Ten bezpražec je prodaný, inzerát dával carcore i tady http://baskytara.com/topic15240-p-fretl … a2-fl.html Na bazaru občas ty ibanezy lítají za směšný peníze, kolem sedmi občas i japonec (když je štěstí) Atvečko radí dobře..

0 xLajků:

20

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Super chlapi, díky moc za rady. OK. Jak to tak bývá, člověk si určí budget a nakonec se nevyhne dalšímu navýšení. Takže aktuální plán je primárně vyhlížet nějakou tu SR 300 a až ztratim nervy tak si holt udělám radost novou za osmičku.

Nicméně dalšímy návrhy nepohrdnu, a asi vás budu nadále atakovat svými objevy :-)

0 xLajků:

21

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Běž výš než do třístovky, zvlášť jestli máš osm tisíc.. Vždyť na bazáči je za osm i 705!

0 xLajků:

22

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Nevím jak je to s hmotností, ale na bazaru je třeba i Cort GB94 za necelých 7k http://hudebnibazar.cz/skvela-baskytara … /ID984007/ a to nejsou špatný basy.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

23

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

Tak jen abych to uzavřel. Nakonec jsem si tedy přeci jen udělal radost novým nástrojem a od včerejška jsem hrdým :-) majitelem Ibanezy třístovky.

Spokojenost. Je to skok jak zvukově, tak především mi potěšil dohmat, který je asi čtvrtinový oproti původnímu nástroji a přesto nedrnčí.

Takže ještě jednou naposledy v tomto vlákně, díky všem za podněty a pomoc s utříděním myšlenek.

Nechť vám duní.

0 xLajků:

24

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

jaChobot napsal:

především mi potěšil dohmat, který je asi čtvrtinový oproti původnímu nástroji a přesto nedrnč


Tak servisovat i tu novou smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

25

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

jaChobot napsal:

od včerejška jsem hrdým :-) majitelem Ibanezy třístovky

Foto! smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: jaChobot (20. 08. 2016 13.03:42)

Re: Ibanez GSR 200B nebo EPIPHONE Toby Deluxe-IV

No ono není moc co fotit (tedy ono by bylo, ale internet je toho plný). Prostě je to letošní třístovka WP. I když pravda ten perleťový lak na světle je celkem téma pro fotku, ale teď s ní nikam ven neběžím. Pokusím se časem utvořit nějaké celkové ´chlubírenské´ vlákno, kde bude fotek a bas víc.  Zatím jen taková ochutnávka, porovnávka s její vetší společnicí :-)

http://baskytara.com/img/m/24849/t/p1aqjt2cas19s91pfm1e7jk8o12ga3.jpg

0 xLajků: