1 Naposledy upravil: jura313 (11. 08. 2016 18.40:37)

Téma: Výměna elektroniky u SX SBG2

Zdravím.
Pořídil jsem si levnou kopii MM a to SX SBG2. Basa je to suprová, aspoň co se týče hraní na ni. Jediný co se mi moc nelíbí je zvuk. Je příliš basově nabuzený a celkově nekvalitní (co taky čekat že). Proto jsem si řekl jestli by nepomohla výměna elektroniky, případně snímače. Jde mi o co nejvěrnější zvukovou napodobeninu MM.
Mám zde pár typů: - od R.M. pickups: elektronika, snímač , od SEYMOUR DUNCAN: elektronika, snímač

Můj dotaz tedy zní: má cenu vůbec něco vyměňovat a pokud ano, co a od kterého výrobce (nebo kombinace?). Samozřejmě bych byl raději za R.M. kvůli ceně, ale tohle teď neřešme. Basu prodat nechci, už jen z důvodu dobrého pocitu ze hry.

0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Aidamos (11. 08. 2016 18.58:49)

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

jura313 napsal:

má cenu vůbec něco vyměňovat

U SX spíš asi moc ne. A když, tak u těch starších, to byly dost často povedené modely.

jura313 napsal:

co a od kterého výrobce (nebo kombinace?)

Samozřejmě cokoli tam dáš, bude rozhodně posun. Jak snímač, tak aktivka. Kdysi jsem taky pořídil jinou aktivku do kopie MM od Fokusu a bylo to o hodně lepší, ale jestli paseš po typickém MM zvuku, tak ten právě dělá ten originál snímač ve spojení s originál aktivkou, což se vůbec samostatně koupit nedá. Nejblíž MM zvuku je tento snímač: http://nordstrandpickups.com/products/mm4-2/ a tato aktivka: http://www.east-uk.com/index.php/bass/m … -band.html - cokoli jiného tam dáš, bude to lepší než to, co tam máš teď, ale nebude to pravděpodobně mít moc ten typický MM sound. Ovšem jak jsem poznamenal výše, tato investice se moc nevyplatí. To už lépe uděláš, když si pořídíš buď Sterling by Music Man Ray34 nebo alespoň S.U.B. Ray4, tam ten zvuk bude.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: Matej (11. 08. 2016 21.43:48)

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

Toho MM SX jsem před lety měl. Do něj jsem tehdá dal Kent Armstrong aktiv a ten Seymour snímač a hrálo to pěkně. Ale je to přesně jak píše Aidamos. U MM dělá ten sound ten origo aktiv se snímačem,...kterýma jsou osazovaný Sterling By Musicman Ray34 a Ray 35. Oba dva jsem měl a tam ten zvuk MM opravdu je-páč to má origo střívka. smile

0 xLajků:

4

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

Tak já neříkal, že chci hned stejnej zvuk big_smile jen přiblížení k tomu zvuku a polepšení si od stávajícího.

0 xLajků:

5

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

jura313 napsal:

Tak já neříkal, že chci hned stejnej zvuk big_smile jen přiblížení k tomu zvuku a polepšení si od stávajícího.

...a kterou máš tu řadu toho SX? Ukaž foto. smile

0 xLajků:

6

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

S kytarou SX jsem udělal zkušenost - kytara hrála "dobře", za 3.000 fajn koupě, udělal jsem si radost. Nainvestováno cca dalších 3.000 (snímače USA, kameny na kobylce, nultý pražec, nějaká kytarářská práce s přeusazením krku, ...) - a stejně mi na fesťáku kolega kytarista řekl, že ta kytara stojí zvukově za houby...

Takže jsem pořídil Fender mexiko, přehodil snímače (to není úplně marná investice, dá se opět vymontovat) a milou kytaru prodal defacto se ztrátou nějakých 1.700. To Mexiko hrálo asi o 3 třídy lépe... (a to jsem za 3 týdny shodou okolností vyměnil za Roadworn - a ten je ještě o kus lepší smile)

Netvrdím, že u té basy to bude to samé, ale je to jedna zkušenost s levným nástrojem. Pokud ta investice nebude moc vysoká, klidně si s tím pohraj, zvlášť pokud bude vratná smile Uvidíš sám smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

D.a.l.i napsal:

kolega kytarista řekl,

Na kolegy kytaristy prdět, až to řekne někdo z fanoušků! V bordelu kapel (zvlášť když nejste kapela nějak zaměřená kytarovým směrem) je to podle mne jedno. Jsou tři důležité body: Je slyšet v rámci kapely, nevyčnívá kde nemá a ladí? Něco navíc jsou už jen nuance který řeší jen muzikanti..

0 xLajků:

8

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

José napsal:

Na kolegy kytaristy prdět, až to řekne někdo z fanoušků!

On to poslouchal právě jako fanoušek smile Ale občas ho jako písničkáře doprovázím, takže proto kolega. Jinak o bordelu se tady nebavíme, hraju folk, tzn. vše je slyšet smile

No a onen kolega slyší opravdu dobře, má vlastní studio, dělal i míchačky (dnes je nechává dělat jinde, je moc velký pedant), takže jeho názor má pro mě váhu. A je 60+, žádné mladé kuře smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

Neříkám že kolega kytarista má špatné uši, ba naopak určitě vycvičené, jen jsem příspěvkem myslel, že stojí za zvážení investice 10+kKč do nástroje, když to právě ocení, jen tito lidé, kterých je ve většině publik odhadem 1%?

0 xLajků:

10

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

Myslím, že primární je vlastní pocit ze hry, o což tady jurovi313 jde nejvíce.

0 xLajků:

11

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

t.kedzior napsal:

Myslím, že primární je vlastní pocit ze hry, o což tady jurovi313 jde nejvíce.

jura313 napsal:

Tak já neříkal, že chci hned stejnej zvuk big_smile jen přiblížení k tomu zvuku a polepšení si od stávajícího.

Tak tam prostě jebni eReMko, bude to o dost lepší a za rozumný peníz wink

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

José napsal:

jen jsem příspěvkem myslel, že stojí za zvážení investice 10+kKč do nástroje, když to právě ocení, jen tito lidé, kterých je ve většině publik odhadem 1%?

t.kedzior napsal:

Myslím, že primární je vlastní pocit ze hry, o což tady jurovi313 jde nejvíce.

Myslím, že jsem psal, že investice dalších cca 10k byla dobrá - jednak ta kytara hraje "sama", druhak zvuk chválí i spoluhráči a za třetí pocit ze hry je někde jinde smile

Tzn. vzkaz pro Juru - já si zkušeností levného nástroje prošel a jsem rád, že jsem nakonec vyhrabal z peněženky více, protože to za to prostě stálo smile Na druhou stranu, ať zkusí vyměnit snímač, třeba bude s nástrojem spokojen a nebude mít dlouho důvod měnit.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

13

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

Dobrá tedy. Zatím zkusím vyměnit elektroniku od RM a pak se uvidí. Třeba mi to bude stačit.
Mimochodem, na živé hraní mám MTD. Více info mám v profilu.

0 xLajků:

14

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

jura313 napsal:

Dobrá tedy. Zatím zkusím vyměnit elektroniku od RM a pak se uvidí.

Tak pak prosim napiš dojmy, mám podobne choutky u své basy SX SWB 1. Ještě mě napadla aktivni elektronika Michalik, myslim, že tu byla chvalena. Ještě bych se chtel zeptat co máš uvnitř za elektroniku? Ja mam Xinqi Xq2....

PB/JB/MM & Eden & Hocke & Soundelirium
0 xLajků:

15

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

Michalík je bezesporu výborná elektronika, ale nevím, jestli je to zrovna to co hledáš, páč Michalík je v první řadě simulace lampy.
Na druhou stranu  myslím, že to je věc, která levný kytaře prospěje fakt hodně.

Měl jsem ji v ibanezce GR180 a Squieru jazzbass VM 70 a oběma pomohla náramně

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

16

Re: Výměna elektroniky u SX SBG2

Atvečko napsal:

Michalík je bezesporu výborná elektronika, ale nevím, jestli je to zrovna to co hledáš, páč Michalík je v první řadě simulace lampy.
Na druhou stranu  myslím, že to je věc, která levný kytaře prospěje fakt hodně.
Měl jsem ji v ibanezce GR180 a Squieru jazzbass VM 70 a oběma pomohla náramně

....mám ho v Yamaze Šíhence. wink

0 xLajků: