1 Naposledy upravil: m3 (03. 11. 2016 17.17:22)

Téma: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

Jak sem slibil par ukazek pro porovnani ruznych typu Tapewound La Bella pro referenci este oblibene hlazenky T-I, potazene niklove Elixiry a slitinove Rotosound nexus.

Uvodem par poznamek:
-Vsechny nylonove labely maji nizky tah srovnatelny s thomastiky nahrano na stejne nastaveni basy, pro Elixiry i Nexy sem musel lehce pritahnout vyztuhu.
-Nahrano na hulvata do zvukovky Focusrite Scarlet 2i2, kabel Bullet coil, soft Audacity bez uprav jen nekde, kde to lezlo moc prez, normalizovano at vam to nelupe do hlavy.
-Medene a Zlate Labely maji vyrazne nizsi signal gain na cca 1/2 drahy potaku zvukovky ostatni maji priblizne stejny lehce pod 1/4.
-Basy:
GL ASAT 1990 (viz avatar), hmatnik - javor, nulak - mosaz, telo - jasan(?),
GL ASAT 1997, palisandr, kost (?), jasan - 2 ukazky zlatych label,
GL L2000 1987, palisandr, mosaz, jasan - 2 ukazky medenych label,
nastaveni  vsude stejne: pasiv, oba snimace, civky v paralelu, potaky na max.
-Prstena linka z dilny mistra osobne - DiscoBalls-melody (money mrdat stejne si to nejsem schopnej zapamatovat natoz zahrat).
-Placana ukazka nahodne vybranejch par oktav po ruce a jak si vsimnete nejsou vsechny tip-top stejne, slapuju normalne jen doma a v sebeobrane, spis de o predstavu jak moc co cinka.

Prst:
La bella deep talkin bass nylon tape wound, 50-65-85-105
750N - Black nylon
750T - White nylon
750C - Copper White Nylon
750C- L2000
750G - Gold White Nylon
750G - Asat 97

reference
Elixir, nikl, 40-60-75-95
RotoSound Nexus 40-60-80-100
Thomastik jazz 43-56-70-100
zajimavost pro pobaveni i pouceni big_smile thomastiky sou asi nejlip samohrjici struny co sem mel v ruce prostym polozenim prstu na hmatnik uz leze z basy pomerne velmi kultivovanej ton, takze ac sem to nikdy necvicil tu je ukazka "hrana" jen levou big_smile tap-tap

Plac:
La bella deep talkin bass nylon tape wound, 50-65-85-105
Black
White
Gold
Gold-ASAT 97
Copper
Copper-L200
Reference:
Elixir
RotoSound
Thomastik

Konkluze:
-Cerne a Bile mi pridou zvukove hodne podobne, to by i mely byt smile maji jen jinou barvu omotu, pruhledne by meli byt rychlejsi klouzavejsi to asi i sou.
-Zlate cinkaji jak blazen zvukove mi prijdou jak cerstve vybalena dadarka, na muj vkus sou zvukem moc moderna hodne do V, pride mi ze maji lehce vic basu, znatelne vic vysek a imho bohuzel min "vintage" stredu.
-Medene cinkaji skoro jak zlate ale nechybi jim vrnive stredy sami o sobe zneji jak niklovky kdyby jste je pustili prez lehce nakourenou nebo nakraplou lampu big_smile.

Celkovi pocit z hrani fajn sou hodne pohodlne, krasne se po nich da kloutzat, trochu mi chybi to lepeni na prsty prave ruky takze kontrola je trochu horsi.

Cerne mi na koncerte mi prisli po delsim hrani takove trochu az moc gumove a zvkukove trosku moc stejne, uz sem to nekde psal trochu takovy ten efekt "ampeg lednice" hraje to hezky ale i kdyz to simrate i do toho mlatite tak je to tak trochu furt stejne. Teda tady mne ten zvuk bavil ten sound byl presne takovy jaky sem chel, ale ta nezivost strun mne dovedla k tomu ze jsem je zas z koncertni basy sundal. S koulema tak nejak potrebuju hrat dunive reggay, gumove disco, syrovy punk i zly metal a to mi s nylonkama chybi.. na cernejsi veci sou super ale na ty rockovejsi mi to prislo moc kultivovane..

...tak to je asi tak vse co sem vam chtel rict o Jazzu....  (kdo urci puvod citatu ma u mne nejakou odmenu minimalne uznani)

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: MartinXC (17. 07. 2016 22.23:04)

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

Jestli bys měl možnost se vyjádřit k nylonovým labellám tak za 3 měsíce ... mám je na bezpražci (60kovou sadu) nové byly super, měkké a pohodlné, ale cca za 3 měsíce umřelo Ečko - ztratilo pružnost a barvu tak, že je z něj huhel.
Thomastiky mi znějí jako struny vhodné na moderní bezpražec - žádné cinkátko, ale solidní středobas. Není u nich skok v barvě E a A?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

3

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

MartinXC napsal:

Není u nich skok v barvě E a A?

ani mi neprijde mozna se to A zda trochu jasnejsi ale to muze bejt jenom tim jak sem to zmack.. smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: be_fretless (17. 07. 2016 23.34:12)

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

Paráda, díky! Super srovnání!!! Jen škoda, že ses nedostal i k Jamersonům. I když to tedy nejsou nylonky, ale jen hlazenky...

m3 napsal:

...tak to je asi tak vse co sem vam chtel rict o Jazzu....  (kdo urci puvod citatu ma u mne nejakou odmenu minimalne uznani)

Chroust? smile

Fretky nejsou, čím se zdají být...
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: m3 (18. 07. 2016 00.25:05)

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

be_fretless napsal:

Jamersonům.

bych pak musel cvicit naky 4tops..  smile .. ale mozna je nekdy poridim big_smile ..sem si zrovna rikal ze bych mel udelat poradek ve skrinich vyhazet blbosti a udelat si strunoteku big_smile .. 
ale zavodne asi zustanu na tech elixirech porad mi tak nejak pridou jako zlatej rez smile sou tak nejak akorat nicim mne vyrazne neoslnujou ale hlavne me nicim neserou..  na nahravani mozna neco jineho ale na tu beznou drinu elixir smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: radoozz (18. 07. 2016 05.31:33)

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

m3 napsal:

urci puvod citatu

Krevety - Forrest Gump smile

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

7

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

m3 napsal:

750T - White nylon

top voe

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

8

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

m3 napsal:

...tak to je asi tak vse co sem vam chtel rict o Jazzu....  (kdo urci puvod citatu ma u mne nejakou odmenu minimalne uznani)

...o Swingu.
(Ivan Mládek uvádí Luďka Sobotu)

Spector Euro LX5 + Spector NS-5CR Fretless + TC RH450 + Soundelirium 12.1 + MXR M80 + Zoom B3n
0 xLajků:

9

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

jimmy napsal:

...o Swingu.
(Ivan Mládek uvádí Luďka Sobotu)

mno ty vole .. urcite ? yikes  asi mas pravdu a bod big_smile potlesk smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: Srovnavacka sobotni noci - la bella, thomastik, elixir, rotosound

m3 napsal:

-Zlate cinkaji jak blazen zvukove mi prijdou jak cerstve vybalena dadarka, na muj vkus sou zvukem moc moderna hodne do V, pride mi ze maji lehce vic basu, znatelne vic vysek a imho bohuzel min "vintage" stredu.

Zlatý mám na MIM JB. Má teda 060, takže mají řekněme "standardní" tah. Jsou to zvukově agresivní struny, osobně mi připomněli čerstvý ocelovky. Jak píšeš, hodně výšek a pak basy. Struny do V, které si perfektně rozumí se zkreslením. Hlasitostně a barevně vyvážený, jak přes aparát tak na sucho, akusticky, kromě Háčka teda. Kupoval jsem pětkovou sadu a půl roku hrál v ladění HEAD. Přes aparát byla hlasitost strun krásně srovnaná, ale nasucho bylo háčko takový divný. Ale pře aparát to bylo úplně v pohodě. Výhodou teda bylo, že struna H je tapered (nevím teda jak to v tom nylonovým omotu dělaj...). Teď jsem se vrátil ke standardnímu ladění a struny zní i na sucho pěkně srovnaný.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: