1

Téma: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Ahoj, trochu se zabývám otázkou nazvučení svojí celolampové hlavy + boxu. Máte někdo s Redboxem praktickou zkušenost? Nebo s jiným simulantem? Nebo je to cesta do pekel? Na YT jsou ukázky s kytarovými aparáty a nějak mě neoslovily, ale basa je krapet jiná....

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: José (07. 07. 2016 14.02:53)

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Kdysá jsem tohle (ozvučení lampáče bez D.I. inputu) řešil se zvukařema, bylo mi řečeno, že jako nouzovka (zvukař nemá další majk) stačí D.I. box s příslušným útlumem (-40,-50 db). Profi řešení není hardwarová simulace (vždy jen nějaký ekvalizér), ale řešení pomocí IR - impulzní odezvy. Jak to funguje, co to je už jsem tu někde psal. Do výkonové cesty je pak k použití krabička AMT pangea - občas se pohybuje na bazaru za cca 4,5kKč..

Edit: A v tom odkazoveném tématu také Aidamos se o redboxu zmiňuje s tím, že to nebyl žádný průser..

0 xLajků:

3

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

no, dovolil bych si trochu nesouhlasit, Red box je poměrně vychytaná záležitost, která jde, narozdíl od DI boxu za výkonem...
potkávám to celkem často, pravda u kytaristů a nemám pocit, že by to hrálo zásadně hůř než aparát sejmutý mikrofonem, navíc je to rozumnej způsob, jak dostat do mixu linkovou úroveň

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: José (07. 07. 2016 19.14:34)

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

el BassTardo napsal:

no, dovolil bych si trochu nesouhlasit, Red box je poměrně vychytaná záležitost, která jde, narozdíl od DI boxu za výkonem...

Téhle části trochu nerozumím, jestli za výkonem je myšleno za koncákem, to jde ten D.I. box s daným útlumem uměrným výkonu téže. Redbox je to samé jen rozšířen  o ekvalizaci zvuku, ne? Navíc redbox má tuším jen útlum -26 db, což by malinko silnějším basovým hlavám nemuselo stačit, ne? Kdysá jsem to tu někde počítal, potřebnej útlum versus výkon..
Tím se vracím již k oné debatě, u onoho výpočtu, kterou jsme již jednou vedli. Když máš pasivní Dibox s útlumem, je použitelný i do výkonové cesty (když už nevěřit schématům, tak na spoustě z nich je to napsaný) já mám z minulosti z důvodů zmiňované velké nouze nejlevnější thomann/millenium DIbox a ten má přepínač značený přímo nástrojový signál, výkonový signál..
Jinak debata k zmňovanému problému na zvukarině tu http://www.zvukarina.cz/forum/viewtopic.php?t=5097

0 xLajků:

5

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Díky za názory, ale nějak tomu nerozumím. Redbox se připojuje mezi hlavu a box a moje představa je taková, že z něj dostanu lepší zvuk (budou v něm lampy z preampu i z koncáku). Ty simulace slouží k napodobení boxu, kterej bych normálně sejmul mikrofonem, ne? Mikrofonu se nebráním, ale občas cestuju jen s hlavou a na místě si půjčím box, a každej hraje jinak, tak jsem chtěl mít svůj zvuk vždy s sebou právě díky redboxu.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: José (08. 07. 2016 08.54:57)

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Díky redboxu budeš mít vždycky stejnej zvuk. Svůj zvuk můžeš mít díky té pangee (taky je možno jí dát za koncák). Tam máš varianty dvě:

První

preamp->pangea/rozbočení      ->koncák->box
                              ->zvukař

S tím že do Pangea (jak to sakra skloňovat?) si uděláš otisk koncáku, boxu a mikrofonu.

Druhá

preamp->koncák->Pangea/rozbočení ->box
                                 ->zvukař

S tím, že do Pangea si uděláš otisk boxu a mikrofonu.

S pangeou dostane tudíž zvukař stejnej řetězec (jen část zahrnutou v impulzu) jako když tě zvučí ve studiu..

Vždycky, když seš zvučenej s tím lampáčem a chceš tam mít i vliv koncáku, tak je to přes mikrák, takže úplně stejně, ne?

Jinak pro orientaci, stejně můžeš použít ten Redbox i D.I. box s útlumem. Dají se zkrátka všechny tři zařízení dát i do signálové i do výkonové cesty, tudíž k zvukařovi může jít vždy signál včetně vlivu koncových lamp. 

Jediný rozdíl finálně je, že Pangea umožňuje mít v kapse tvůj box+mikrofon (plus na internetech se povalují tuny dalších použitelných otisků např klasické ampeg lednice), redbox má předdefinované jednoduché simulace boxů+mikrofonů (tuším čtyři kombinace) a D.I. box žádnou simulaci boxu a mikrofonu zvukařovi neposkytne..

Edit: Ještě mne tak napadá, je asi dobré zmínit nevýhody pangea, mimo finančního hlediska, kdy redbox lítá na bazaru kolem litru, tak z Pangea leze nesymetrický signál, tudíž zvukař si za ni většinou musí dát svůj D.I. box. A udělání otisku svého boxu taky potřebuje nějaké vybavení, ideálně kamaráda se studiem nebo home/zkušebna studio tedy počítač, zvukovku, soft a dotyčný mikrofon a chvíli hledání ideální polohy mikrofonu(ů)

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: TomMD (12. 07. 2016 13.32:30)

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Napadl mě ještě Radial JDX 48.
http://www.radialeng.com/jdx48.php

"Kdo cvičí nástroj si ničí"
0 xLajků:

8

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

TomMD napsal:

Napadl mě ještě Radial JDX 48

No, ale ta cena... http://www.thomann.de/cz/radial_enginee … eactor.htm

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Aidamos napsal:

ale ta cena

Nablind bych do něj určitě nešel. Ale pokud by fungoval tak jak chci, pak možná...
No, ale asi ne, dát šestku se mi nechce.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

10

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

José napsal:

ale řešení pomocí IR - impulzní odezvy. Jak to funguje, co to je už jsem tu někde psal

To je dobrý psycho, nejspíš zůstanu u zapojování jacků do škatulek. Tohle je na mě už moc sad

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

11

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Uživatelsky to zas žádný peklo není. Koneckonců jestli používáš na nahrávání nějaký DAW, tak s VST nástrojema (např free Poulin LeCab) je možno tuto možnost vyzkoušet alespoň na PC. Pošlu ti nějaké impulzy kdybys měl zájem..

0 xLajků:

12

Re: Red Box 5 od Hughes and Kettner

Aidamos napsal:

No, ale ta cena... http://www.thomann.de/cz/radial_enginee … eactor.htm

no, dovolím si tvrdit, že co se kvality týče, ta cena je naprosto odpovídající

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: