1 Naposledy upravil: Aidamos (26. 11. 2016 16.30:10)

Téma: Sraz Prostějov 12.4.2016

Sraz Prostějov 12.4.2016

Dneska jsme se s Pepaolem a Tomem Kedziorem srazili u Pepaola v dílně. Tohle se nám tam sešlo:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ag60sbt63d21mcodcg13113jb3.jpg

Pepaol obstaral největší část aparátů. Hromadu boxů Peavey a i zesilovač Peavey Mark III. Na výkon 150 Wattů to hrálo výborně a nahlas, zvláště s dvoudesítkovou bednou Peavey. Těch 150 Wattů je vážně poctivých.

Naprosto fantastický je zesilovač Hughes & Kettner QT 600:

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ag60sbt8mg014l7bn11a3bfn09.jpg

Perfektní zpracování, skvělý design, ohromující zvuk. Zvláště bych chtěl vyzdvihnout chování ovladače Tube Growl. Neuvěřitelně zhutňuje zvuk, funguje v celém rozsahu. Podobnou záležitost mají zesilovače Ashdown z řady ABM, ale tam se mi to vůbec nelíbí, přidávají jen zkreslení a ne moc hezké na můj vkus. U Qantumu to funguje naprosto úžasně, navíc ten Tube Growl plní i funkci lampového kompresoru. Parádní záležitost.

Kromě své atomové elektrárny (pedalboardu) jsem měl s sebou i kompletní hradbičku Soundelirium the 12.6s a the 14.5 se zesilovačem TecAmp Puma 1000. Nookovy bedýnky jsou nedostižný. Schválně jsem porovnal Nookovu 12.6s s dvanáctkovým reprákem s rovněž dvanáctkovým Kramperou, kterého opět dovalil Pepaol. Ty bedny hrají jedna jak druhá, pravda, Krampera krapet víc nahlas, páč je to 4ohmovka, Soundelirium je 8ohmovka. Ale po srovnání hlasitosti jsou ty bedny naprosto rovnocenné, přestože Krampera má větší objem, a taky podstatně vyšší hmotnost. Až někde potkám Kramperu, pogratuluji mu k výtečnému reproboxu a jedním dechem ho pošlu do učení k Nookovi, aby se to naučil dělat menší a lehčí smile

Z nástrojů jsem s sebou měl oba Music Many, StingRay a Sabre, které zdatně provětral Tom, nějaké hodnocení nechám na něm.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ag60sbt8mhd1kdmbg51pt436s7.jpg http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ag60sbt81qt1q1trgc17a61c126.jpg

Tom dovezl Warwick Thumb, dosti netypický, ale perfektně zpracovaný nástroj.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ag60sbt716ka19us104j1i5rjvs4.jpg

Rád jsem jej vyzkoušel a seznal jsem, že to není nic pro mě. Má hodně moderní zvuk, v kapele asi fungovat bude výborně. Oproti jiným nástrojům jsme museli hodně laborovat s nastavením korekcí na aparátech aby z něj lezlo to, co člověk od Warwicku čeká. Nejlépe si tento nástroj rozuměl s mojí Pumou. Jak píšu i v recenzi, Puma má hodně čistý zvuk. To samé má a vyžaduje Warwick. Používám zesilovači předřazený preamp Tech 21 SansAmp VT Bass Deluxe (recenze), ale ten si také s Warwickem vůbec nerozumí, museli jsme jej vypnout. Pak už se nám korekcemi na Pumě podařilo nakroutit požadovaný zvuk. Přitom s Music Many i Fendry si VéTéčko rochní blahem.

Zajímavý byl Pepaolův bezpražec Vlček. Perfektní dohmat, kultivovaný zvuk, masakrózní Háčko. Jen té páté struně už jsem odvykl.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ag60sbt81lo71cvi12cf6eeb095.jpg

Zde ještě fotka s mojí maličkostí s Pepaolovým Fender American Standard Precision Bass. Klasika všech klasik, standardně tmelivý tučný zvuk, ale hrozně ta basa padá na hlavu, to mi, jak známo, vadí.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p1ag60sbt818h0h7i12qs1gv9nil8.jpg

Díky Pepaolovi za poskytnuté zázemí a rád jsem se s Vámi, kucí, potkal.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Paparatzzi (12. 04. 2016 22.16:52)

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Tom se neholí! yikes

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Paparatzzi napsal:

Tom se neholí! yikes

To ne, ale basu holí slušně big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Aidamos napsal:

Warwick Thumb, dosti netypický, ale perfektně zpracovaný nástroj.

typický perfektne spracovaný warwick smile



pekne hosi smile tie cervene amerikanky by som veru rad skusil smile a aj ten fretless

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: pepaol (13. 04. 2016 06.49:53)

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Tedy jsi rychlý Adame s tou recenzí :-) jen doplním. Odcházel jsem z domu bez teploty. Po půlnoci atakuju 38,6. Někdy je lepší chorobu vyležet a nikam nechodit. Ale to by nevzniklo tohle vlákno :-)
Thumbovi pomohl k tlustějšímu a basovějšímu zvuku charakter Pumy.
Shodli jsme se, že není univerzální basa a apec. Každá basa si našla na těch aparátech a kombinacích nejlepší či požadovaný zvuk.
Věčné hledání.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Takovouhle prostornou dílnu bych chtěl taky smile

baskytara čtyrka (spector), zesík(hartke 7000) a bedna (hocke 4x10)
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: t.kedzior (13. 04. 2016 12.08:08)

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Ahoj, přidávám moje dojmy a postřehy pro ty, které to zajímá : )

Naše minisetkání vzniklo díky pracovnímu pobytu Aidamose zde na Hané. U Jardy ("pepaol") v jeho parádní dílně se už dříve pár setkání konalo, je tu dostatek prostoru pro postavení mnoha aparátů a tvorbu basového hluku.

Ověřili jsme si v praxi, a to docela výrazně, jak je důležité sladění baskytary a aparátu. Dle očekávání hrál Fender Precision USA maximálně skvěle přes Quantum. Naopak bezpražec Vlček na tomto aparátu zanikl a krásně se projevil na vlevo stojícím starém Peavey a dvoudesítkové bedně, ta je opravdu výborná. Musicmany fungovaly víceméně na všem, ale i tam byly rozdíly, které každý basák vnímá trošku jinak. Někdo by si k MM zvolil lampovou klasiku, jiný je spokojen s digitálem (můj případ). WW Thumb dle (mého) očekávání na staré klasice nefungoval a ani Quantum nedokázalo přenést barvu nástroje tak, jak ji znám. Tady se ukázala přednost digitálu - Pumy, na které už bylo možné vcelku věrně přenést čistý sound toho Thumba. Dalo by se říct, že moderní basová hlava tady rozuměla s moderním nástrojem.

Pro mě bylo poměrně novou zkušeností hraní na hlazené struny (Ernie Ball Cobalt), které má Adam natažené na obou MM. Pravda je, že tomu MM zvuku se musí trošku pomoci nakopávadlem od Tech 21, ale i na hlazenky se dá slapovat a opravdu: je to tam. Se zavřenýma očima by málokdo poznal, že se hraje na hlazenky. Pro mě zajímavá zkušenost, nicméně zůstanu u svých DR Sunbeams.

Závěrem bych napsal, že například to Quantum by i z horšího nástroje dokázalo vytáhnout snad i víc, než v nástroji je. Univerzální apec to ale není. Kdo má možnost, vybere si na hraní či hudební styl z několika svých aparátů ten nejvhodnější a nemusí za to ani zaplatit tolik. Ty starý "pívíčka" a kopie beden Zeck Jardu příliš mnoho nestály, spíš to byly tisícové položky. A bedna Peavey 2x10 je teda něco. A dvě nová Soundeliria jsou vynikající home made práce na profi úrovni. Honzo, jen tak dál : )

Paparatzzi napsal:

Tom se neholí! yikes

holím, ale přes kalhoty to není vidět : )))

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: pepaol (13. 04. 2016 15.51:28)

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Tome, je to opačně jak píšeš. Mark III i Quantum přeneslo zvuk Thumba jaký je. Jsi ale zvyklý na zastřenější zesilovače, které Thumbovi pomůžou ke zvuku, na který jsi zvyklý. Ten dunivější, hučivější. Quantum je rychlý, měkčí a barví - přidává harmonické. Na středy moc není.
Pivoň nebarví, nepřidává. Thumb byl ještě tenčí. Zkrátka co leze z basy, obvykle zesík zesílí :-) Měl jsem Corvette se stejnou elektrikou. Zvuk podobný. Silná stránka Thumba jsou středy. V Jamiroquai jak hraješ je ten zvuk nenahraditelný. Nedovedu si představit, že by jsi to hrál na JB anebo MM.
Puma 1000 dle mne patří mezi lepší digitály. Nevšiml jsem si, že by šel do úzkých, zdroj stíhá. Poučení. Chci-li 300W zesilovač, koupím si 1000W ! Mareček TTE800 má průzračnější zvuk (měl jsem). Je ale to hybrid. Hrušky, jabka. Nebudu srovnávat s Pumou. Vyčítal jsem mu malý zdvih korekcí, které zvuk moc neměnily. A hlavně cenu. Puma je v možnostech zvuku univerzálnější.
Věřím, že přes Hellborga nebo Aguilar DB751 by jsme si ze zvuku Thumba i cvrkli.
Zajímavá by mohla být taky kombinace preamp a PA konec. Neměli jsme.
Vlček mňoukal na desítkách právě proto, že jsou to desítky. Dalo se předpokládat:-)

Ještě krátce k boxu Peavey 412. Je kolegy kytaristy. Zvukově na basu v pohodě. Cena mírná (prodal by za 10000). Lemmy hrál též na kytarovou 412.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Aidamos (13. 04. 2016 16.30:57)

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

t.kedzior napsal:

tomu MM zvuku se musí trošku pomoci nakopávadlem od Tech 21

To je tím, jak je ta Puma čistá. Chyběl mě na tom MMku takový ten vintage smrad.

pepaol napsal:

Silná stránka Thumba jsou středy.

Ale musel jsem je na Pumě dost vytáhnout. Jak vyšší, tak hlavně nižší. Pak to teprve dostalo ten správnej prdivej zvuk.

pepaol napsal:

Lemmy hrál též na kytarovou 412.

Však on na tu basu stejně hrál jak na kytaru lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: pepaol (13. 04. 2016 19.06:03)

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Lemmy byl původně kytarista. Sheehan je též bývalý kytarista.
... nakopávadlo ... Celkem se tak nabízí řešení lampový preamp a PA konec. Cenově by to vyšlo na půlku ... Zvuk možná i lepší ... To jsou ty moje úvahy poměr cena/užitné vlastnosti. Zas nemělo by to pár kilo v tašce přes rameno.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

11

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

pepaol napsal:

Zas nemělo by to pár kilo v tašce přes rameno.

A vo vo vo vo tom to je big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: MartinXC (13. 04. 2016 21.13:07)

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Hele a hráli jste i na ty Zecky (EVM15L, pod lampou nejlepší repra na světě :-) ? If, jak to znělo?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

13

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

MartinXC napsal:

Hele a hráli jste i na ty Zecky (EVM15L, pod lampou nejlepší repra na světě :-) ? If, jak to znělo?

Jo, jo, hráli jsme. Jsou to kopie, ale repra shodná. Na patnáctky fakt dobrej zvuk. Nejvíc si to asi rozumělo s Preclem. Jinak Pepaol už má na to nachystané mříže a rožky, budou to pěkný vintage bedýnky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

14

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

No...taky jste mohli dát vědět smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

15

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

a sakra, to jsem taky probil..
ten Krampera, není to moje bejvalka? jak ti to hraje Jardo?

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

16

Re: Sraz Prostějov 12.4.2016

Prý je. Nestěžuji si. Do sálu mne na plesy naprosto vyhovuje. Pořád hraje i když je nahlas.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků: