1

Téma: Aguilar AG 500

čau,
už dlouhou dobu pomrkávám po aguilar ag 500.
dost jsem si o tom četl, ať tady nebo jinde.
to hlavní mi ale chybí, zkusit si to.
nemá to něgdo v brně? dovezl bych si i svůj box...
díkas

0 xLajků:

2

Re: Aguilar AG 500

čus borci,
nedávno jsem si vyzkoušel aguilar ag500 a musím říct, že mě to vlastně zklamalo.
jasně, byl to bazarový kousek, mohlo být něco jinak. proto by mě zajímalo, co vy na tento apec. já četl dosud jen samé chvály.
můj pocit: lehce zahuhlaný, málo výšek nebo pak už relativně dost šumu, malá průraznost ve vysokých frekvencích.
naopak v basech si věří a jsou pevné i při větším zesílení, to jo. zkreslený kanál makal dobře, ale posuzuju hlavně podle čistého.
nicméně oslnivý výkon 500W na 4ohmech sem nějak necítil. můj papírově slabší zesík makal daleko víc.
mě se prostě líbí, nechtěl jsem ho zavrhnout, tak se ptám, co vy na to.

0 xLajků:

3

Re: Aguilar AG 500

JJ, zázraky se nekonají - alespoň ve smyslu obecného očekávání.

Stalo se mi mnohokrát. Namátkou:
super Gallien RB - doporučení od lidí co hodně slapují - u mě nacinkaný, ale pro hru prsty na kobyláči nic moc
super Markbass bedny (všechny) - od rockerů  zábaváčů - u mě pro bezpražec tupé, bez středů, skoro zahuhlané
super Gallien NEO - doporučení od rockerů - u mě dunivé, nevýrazné pro bezpražec
super MoMark zesík - no, výkon jo, ale barva zvuku divná, srovnámín s LM II je za tím asi digitální konec. LM lepší.
Hocke celoflaška - "budeš mít málo výkonu" - no, nejlepší co jsem v rukách měl (pro moje fretless účely) - až na trochu silnější klidový šum.
super EBS kompresor - on to vlastně kompresor moc není, pomůže při slapu, ale jinak se bez něj dá žít docela dobře
FJB Mexiko FL: prodej to dyť to nijak extra nehraje - po pár měsících se rozezněla a když nic jiného, tak mi při hře ubírá 30 mentálních let :-)
atd atd.
Dobře mi vyšly se s obecným tvrzením bedny on Mesy, pak MB combo scout, Markbass SD, Eden bedny i zesíky, EBS 350 a Fafner, Ampeg 810. Určitě by toho bylo ale mnohem víc.

Aguillar je podle mě stejně jako Markbass aparát pod kapelu - tohle opravdu umí. Samostatné zkoušení není optimální.

Zesík, bednu, basu, cokoliv - vždycky zkoušet - co ostatní chválí, chválí ze své perspektivy. Kažný máme své uši a názory. Jo, a ty se díky zkušenostem vyvíjejí.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

4

Re: Aguilar AG 500

Chlapi, nemáte někdo zkušenost s touto škatulkou?
http://baskytara.com/img/m/4105/t/p1agatl0fi1lv61tm81kp2r3e8l44.jpg
Specielně mě zajímá
1) odolnost proti přebuzení na vstupu vs síla výstupního signálu (potřebuju cca 1,3V nezkresleně)
2) co je zač ten "AGS"
?
Díky za případné poznatky!

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

5

Re: Aguilar AG 500

Nemám zkušenost, ale našel jsem tohle...
Adaptive Gain Shaping (AGS)
AGS changes the gain structure and EQ interactively with the GAIN control position. By modifying the circuit structure, AGS gives a "vintage voiced" EQ and gain structure that adapts to how you set the GAIN control. The lower the GAIN control setting, the "flatter" the EQ applied. The higher you set the GAIN control, the more saturated the gain structure becomes, and the more the bass is tightened and the treble smoothed.
AGS provides a continuously variable boost depending on the position of the GAIN control. The higher the gain setting, the more boost you will get.
The AGS circuitry surrounds the midrange controls, enabling you to get a huge variety of tonal characteristics by simply adjusting the GAIN, MID LEVEL and MID FREQ controls. What this gives you is a flexible control to get a wide range of tonal colors.
With the GAIN set from 7 o'clock to 11 o'clock, AGS gives up to 12dB of clean boost with warm, glassy, vintage EQ.
With the GAIN set from 11 o'clock to 1 o'clock, AGS gives up to 15dB boost, with a little vintage growl as the EQ tightens up the bass.
With the GAIN set from 1 o'clock to maximum, AGS gives up to 16dB boost full of warm, vintage saturation. The EQ tightens up the bass even more for a smoother response.

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

6

Re: Aguilar AG 500

JJ, díky, manuál jsem si přečetl, ale představu lepší o té změně charakteristiky nemám.
Jsem opatrnější poté, co jsem už 3 jiné DI/Preampy vrátil, neb nedělaly co jsem si pod popisem představoval. Nechat si poslat další a pak vrátit už mi přijde trapné.
A hlavně mě zajímá, v které poloze gainu to začne chrčet..
Ale díky za odkaz, asi ani jiný není.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

7

Re: Aguilar AG 500

nazdar pane, nic jednoduššího, škatulku TH ti můžu zapůjčit k vyzkoušení.
měj se. Radim

Fretless 6 pasiv/Vlček, DR (Sunbeams, Lo Rider, Pure Blues), Aguilar Tone Hammer, Aguilar DB659, Warwick Jonas Hellborg 2x250W, Aguilar 2x DB112, kompresor-limiter/Smrčka
0 xLajků:

8

Re: Aguilar AG 500

Húú - díky za nabídku, píšu SZ.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků: