101

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Glockenklang tu vychvaluju už leta... a pořád na tom trvám! smile

Aguilar se mi nelíbí... všechny basy s ním zní tak njak stejně, to nemám rád.
Sadowsky outboard jsem zkoušel několikrát a hraje to jak čert!
EMG se mi nelíbilo vůbec, ale možná to bylo snímačema EMG big_smile
MEC mě taky nějak nenadchlo, nejvíc se mi líbilo flat nastavení.
K Bartolini mám averzi už dlouho, ohavný bláto smile

Mně se moc líbí systém aktivek Audere, akorát na ně nejsou moc dobrý recenze. Bohužel jsem je nikdy neměl v ruce.
Taurus a East a Delano bych rád vyzkoušel... smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

102

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

tao-kan napsal:

Glockenklang tu vychvaluju už leta... a pořád na tom trvám! smile

Aguilar se mi nelíbí... všechny basy s ním zní tak njak stejně, to nemám rád.
Sadowsky outboard jsem zkoušel několikrát a hraje to jak čert!
EMG se mi nelíbilo vůbec, ale možná to bylo snímačema EMG big_smile
MEC mě taky nějak nenadchlo, nejvíc se mi líbilo flat nastavení.
K Bartolini mám averzi už dlouho, ohavný bláto smile

Mně se moc líbí systém aktivek Audere, akorát na ně nejsou moc dobrý recenze. Bohužel jsem je nikdy neměl v ruce.
Taurus a East a Delano bych rád vyzkoušel... smile

perfekt, díky...
Já mám nejvíc v hledáčku Sadowsky onboard a Glockenklang... možná i ten East. Sadowsky se ale moc na zahr. bazarech nevyskytuje a nová je drahá, Glock je zlatá střední... Moc by mě zajímala aktivka Noll...
Mám v Moonovi aktivku Black Bird s největší pravděbodobností od Bartolini a rád bych měnil... už jen proto, že má 2xvolume, bass, treble... rád bych něco s aktiv/pasiv módem... MEC mám na Warwickovi a aso to k němu patří i když má teda hodně svůj ksicht...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

103

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

kurowec napsal:

2xvolume

Tohle nemám rád, přijde mi děsně nepraktický mít 2 volumy a mikrolaborung big_smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

104

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Já už to taky přestávám mít rád... smile proto chci vol, bal, bass, treb (popř. stacked pot se středama)

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

105

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

kurowec napsal:

vol, bal, bass, treb

najlepsia volba smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

106 Naposledy upravil: tao-kan (15. 11. 2012 10.49:53)

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Osobně nemám rád ani blend... stejně to vždycky dopadlo tak, že jsem chtěl krk/oba/kobylka a ty mezipolohy jsem nikdy nevyužil. Stejně ten balance prakticky u žádné aktivky není pravdivě plynulej přechod. Jsou o tom i na netu články, který mi potvrdily důvody, proč blend nemám rád smile

Líbila by se mi aktivka s třípoloháčem smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

107

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

tao-kan napsal:

Osobně nemám rád ani blend... stejně to vždycky dopadlo tak, že jsem chtěl krk/oba/kobylka a ty mezipolohy jsem nikdy nevyužil.

ja osobne ho vyuzivam vzdy, vzdy si to pritocim trosku ku krku alebo trosku ku kobylke, ... na strednej polohe nehravam v podstate nikdy, aj ked ten zvuk je teoreticky " najkvalitnejsi" smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

108

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

tao-kan napsal:

aktivka s třípoloháčem

aneb standard G&L smile

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

109

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

ja zas nedam dopustit na vol-vol. full nebo nic, na nejake laborovani v tom fofru neni cas smile. jeste bych na seznam aktivek zaradil aktiv Pensa (ta je vrazena v tom levoruken Grebendelu od Oskara R.) toz az se objevi, moh by neco napsat big_smile to musi byt taky fajna exotika.

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

110

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

e.t. napsal:

(ta je vrazena v tom levoruken Grebendelu od Oskara R.)

tu je nejaky grebendelu od Oskara ? smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

111

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

kurowec napsal:

Mám v Moonovi aktivku Black Bird s největší pravděbodobností od Bartolini a rád bych měnil...

Já jsem dal do Moona čtyřky nedávno Sadowského a je to nádhera. Nicméně mně překvapilo, že balance knob funguje spíš jako přepínač, tak 5 mm od středové polohy to už zní skoro jako vysólovaný krk nebo kobyla. Mám pocit že na Sad Metru, co jsem měl, to bylo plynulejší, ale možná si blbě vzpomínám. Ale při hraní mi to nevadí, buď hraju na středovou polohu nebo z toho krkovým udělám precision. Nuance mezi polohama až tak neřeším. Ale ten bass knob stojí za to, je krása, co to udělá v mixu.

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

112 Naposledy upravil: e.t. (15. 11. 2012 11.55:25)

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

FunkyMonk napsal:

od Oskara

levoruky natural, visel na muzikerbazaru i tady nekde byl odkaz. na strankach KGB ma fotku, vzadu na hlave je venovani

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

113

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

nemo napsal:
kurowec napsal:

Mám v Moonovi aktivku Black Bird s největší pravděbodobností od Bartolini a rád bych měnil...

Já jsem dal do Moona čtyřky nedávno Sadowského a je to nádhera. Nicméně mně překvapilo, že balance knob funguje spíš jako přepínač, tak 5 mm od středové polohy to už zní skoro jako vysólovaný krk nebo kobyla. Mám pocit že na Sad Metru, co jsem měl, to bylo plynulejší, ale možná si blbě vzpomínám. Ale při hraní mi to nevadí, buď hraju na středovou polohu nebo z toho krkovým udělám precision. Nuance mezi polohama až tak neřeším. Ale ten bass knob stojí za to, je krása, co to udělá v mixu.

Tos mě teda celkem navnadil smile...kde jsi kupoval ten Sado-preamp? Snímače máš na Moonovi stejný? Já tam mám zespoda nálepku Hoogier nebo co... myslíš, že jsou to ty Oxalis?

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

114

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

e.t. napsal:

levoruky natural, visel na muzikerbazaru i tady nekde byl odkaz. na strankach KGB ma fotku, vzadu na hlave je venovani

jasne ,uz viem, videl so mto aj na bazosi
celkovo Rozsa teraz nedavno pustal vela super krasnych nastrojov za celkom malu cenu
o.t. ... teraz v nedelu som na nom bol v odboraku, mal tam paradnu Foderu, ale zvuk stal celkovo za prd, tak som si ju moc nevychutnal ......... kadopadne, som si siel po koncerte za vsetkymi po podpis na CD big_smile jak mala skolacka big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

115 Naposledy upravil: nemo (15. 11. 2012 12.04:56)

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Snímače mám s logem Moon v rožku na přední straně. Zespodu jsem je ale neviděl. Jestli jsou ty tvoje bez loga, tak by to mohly být Oxalis, ale fakt nevím jak je poznat.. Ten onboard jsem bral přímo od Rogera z e-shopu smile

http://i49.tinypic.com/b4hv13.jpg

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

116

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Jasný, já je mám bez loga... je to vlastně fuk, celkově to hraje moc dobře...ale chci halt tu basu posunout dál, pokud to jde... Sádlo od Rodgera by bylo myslím řešení smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

117

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Příští sobotu hraju na Flédě, beru sice Moona pětku, ale můžu vzít i tu čtyřku a můžem dát řeč.

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

118

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

ajajaj... 24.11. jsem zrovna přes noc ve Vídni... to je teda pech, moc rád bych pokecal o Měsíci smile

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

119

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

v poho jindy, když tak SZ

Sadowsky NYC Standard 5, Moon JJ-4, Moon JJ-5, Hofner Club Contemporary, Squier CV50 P-Bass butterscotch blonde, Fernandes P '78, Tokai P '81, Warwick Corvette Standard 5 fretless
Mesa Walkabout head, GK MB500, GK MB200, Tecamp Puma 500, Genzler Bass Array 12-3, Bergantino HS410, Genz-Benz NeoX 212T, Greenboy Bassic 15
0 xLajků:

120

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

tak jak si pořídil rybičko? Já přidám pro spoustu lidi asi nic nového, pro mě velikou a novou zkušenost. Výška snímačů dělá hodně, fakt moc. Měl jsem snímače dost blízko strun a zdálo se mi že to  hraje fajn. Omyl. Po úpravě Mistrem Pavoukem, jsou snímače o dost víc v těle. Zvuk je konkrétnější, navrčenější a víc jb drzejší jak mám rád-a to se vyplatí

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

121

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Paparatzzi napsal:

Měl jsem snímače dost blízko strun

Kolik mm od struny?

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

122

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Paparatzzi napsal:

tak jak si pořídil rybičko? Já přidám pro spoustu lidi asi nic nového, pro mě velikou a novou zkušenost. Výška snímačů dělá hodně, fakt moc. Měl jsem snímače dost blízko strun a zdálo se mi že to  hraje fajn. Omyl. Po úpravě Mistrem Pavoukem, jsou snímače o dost víc v těle. Zvuk je konkrétnější, navrčenější a víc jb drzejší jak mám rád-a to se vyplatí

...to je stejný se sílou snímačů. Vůbec to neznamená, že když jsou snímače silný, že maj i dobrej zvuk. Vě většině případů bych řekl spíše naopak. Třebas ten pětistrunej Deluxe od Skvéra co mám někdy od léta-koupil jsem ho víceméně ze zvědavosti. Basa hraje fajn,...ale co jsem udělal přepínač na aktiv/pasiv, tak v pasivu jsou snímače o dost slabší (v porovnání s jinýma JB), ale mají daleko krásnější charakter a zvuk-pěkně medovej a naprděnej. wink A není to tak, že by ten aktiv nějak zásadně měnil zvuk. smile

0 xLajků:

123

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Paparatzzi napsal:

Výška snímačů dělá hodně, fakt moc.

hihi dela to moderatora a nema to tu procteny vsechno big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

124

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

radoozz napsal:

Kolik mm od struny?

Původně byl kobylkový tak 1mm pod strunama, krkový tak 2. Níž to nešlo, bylo to bez pěnovky natvrdo na dřevo. Holt někdo přendal původní snímadla za Ultrajazzy, které jsou tak o 5mm hlubší

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

125

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

spider napsal:

Holt někdo přendal původní snímadla za Ultrajazzy

Tak to jo, abych se svýma snímačema docílil 1mm od struny, musel bych je snad úplně vyndat a nalepit na tělo smile Jinak ale 1, resp 2mm je sakra natěsno.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

126

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

model J, údajně teda, ale kdo ví, milimetr je možná až moc málo ale nikdy jsem nic neměl blíž smile

m3 napsal:

hihi dela to moderatora a nema to tu procteny vsechno

No mám ale než to všecko ověřím v praxi dost potrvá big_smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

127

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

m3 napsal:

hihi dela to moderatora a nema to tu procteny vsechno big_smile


Dávno jsou pryč ty časy, kdy jsem i já četl opravdu všechno....

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

128

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

O snímačích JB je tu spousta vláken a kromě toho, že tu velmi neseriozně pomlouváte RM, jsem se nic nedozvěděl. Za poslední půlrok jsem otestoval na JB: Lindy Fralin, Sadowsky, Fender CS, Fender USA, DiMarzio, RM JB Vintage, Bartolini, Seymour Duncan a asi čtyři aktivní elektroniky - Sadowsky, J retro, RM a to co se dává do Marcus Miller JB.

Pokud by byl zájem, rozepsal bych se o technických a zvukových vlastnostech popsaných snímačů a sestav, samozřejmě subjektivně. Jen nevím kam.

0 xLajků:

129

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Mna by to velmi zaujimalo.... akurat riesim problem s tym ze som nahodil do basy dimarzio123 . Zvukovo sa mi pacia ale za toho bola sa nedaju uzemnit (ak sa nedrzia struny alebo ina kovova cast.tak sa ozyva ten brum)

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

130

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

FunkyMonk napsal:

Zvukovo sa mi pacia ale za toho bola sa nedaju uzemnit

Myslíš ikdyž jsou oba vytažené naplno? Tohle mi dělal PB DiMarzio, musel jsem si pohrát s odstiňováním.

0 xLajků:

131 Naposledy upravil: FunkyMonk (13. 11. 2015 09.48:11)

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

No ak  naplno myslis hladitost tak ano. Tie Dim su bezbrumove takze ked pohnem s pomerom snimacov tak je ticho a pohoda... problem nastane ked sa pustim strun..... cim viac pridam aktiv.tak je to vyraznejsie.... gitarar sa s tym trapi uz asi treti tyzden a vsetko prerobil nanovo zapojil odtienil vsetko.skratil kable dal viac tienenia ale aj tak to uz slabsie.ale stale robi....

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

132

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Co tam je za aktivní elektroniku?

0 xLajků:

133

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Aguilar obp 1... ale robi to aj ked napojene len na samicu (Skusal aj ine samice)

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

134

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

FunkyMonk napsal:

Aguilar obp 1... ale robi to aj ked napojene len na samicu (Skusal aj ine samice)

To je divné. Podle konstrukce by to mělo být v pořádku. Uzemnění kobyly je taky v pořádku?

0 xLajků:

135 Naposledy upravil: df (15. 11. 2015 20.46:29)

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Ukázka


Zde je taková menší srovnávací ukázka.  Jazz Bass, bridge, oba, neck. Rád bych, kdybyste napsali, co si o zvuku myslíte. Díky

0 xLajků:

136

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Ano vsetko.... robi to na pasive aj aktive akokolnej pohnes potakmi smile ja to dam este kuknut kamosovi ked ju budem mat doma... ale je to uz nahlavu big_smile asi poriesim ine snimace. Nemas doma nejake dobre single na 4rku ? Ktore isto nemaju takyto problem wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

137

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

FunkyMonk napsal:

Ano vsetko.... robi to na pasive aj aktive akokolnej pohnes potakmi  ja to dam este kuknut kamosovi ked ju budem mat doma... ale je to uz nahlavu  asi poriesim ine snimace. Nemas doma nejake dobre single na 4rku ? Ktore isto nemaju takyto problem


Jestli ty DiMarzia budeš prodávat, změřím otvory, co mám co mám doma v jedno JB těle a jestli padnou do baskytary, asi bych je vzal. Náhradu za ně momentálně nemám, sám na inzerci snímače na JB poptávám, abych otestoval další. S těmi snímači, co jsou na nahrávce nejsem moc spokojený, mají pro mě příliš slabý výstupní signál. Docela by mě ty tvoje snímače zajímaly i kvůli tomu, co dělají za bordel... Ty jsi je kupoval jako nové?
Mě napadá jedině přerušená jedna cívka v tom dual coilu, jinak by to mělo být potichu.

0 xLajků:

138

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

df napsal:

Ukázka
Zde je taková menší srovnávací ukázka. Rád bych, kdybyste napsali, co si o zvuku myslíte. Díky

mne sa asi najviac pacili tretie smile

df napsal:

Jestli ty DiMarzia budeš prodávat, změřím otvory, co mám co mám doma v jedno JB těle a jestli padnou do baskytary, asi bych je vzal. Náhradu za ně momentálně nemám, sám na inzerci snímače na JB poptávám, abych otestoval další. S těmi snímači, co jsou na nahrávce nejsem moc spokojený, mají pro mě příliš slabý výstupní signál. Docela by mě ty tvoje snímače zajímaly i kvůli tomu, co dělají za bordel... Ty jsi je kupoval jako nové?
Mě napadá jedině přerušená jedna cívka v tom dual coilu, jinak by to mělo být potichu.

Dim maju klasicky rozmer JB. Jop kupoval som ich ako nove z thomanu ... praveze vysup je celkom stavnaty a zvuk sa mi pacil, taky som si predstavoval. ak by som sa ich ale rozhodol predavat tak ti dam vediet...
cievka je OK, to by nehrali vobec, pripadne by neboli rovnako poskodene oba dva

len bohuzial netusim za co by som ich mal vymenit, Aguilar mi pridu predrazene, plus brumia ked sa rozopnu... Sey Dunc 3 co ma kamos na base vraj brumia tiez ked sa pustia struny, tak ja uz nevim ... napadla ma aj varianta RMpickups ale do toho sa mi moc nechce

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

139

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

FunkyMonk napsal:

mne sa asi najviac pacili tretie

Promiň, nenapsal jsem tam, jsou to furt ty samé, jen jedu postupně bridge, oba, neck. Nejvíce se ti líbil krkáč, ten se jako jediný líbí i mě.

FunkyMonk napsal:

Jop kupoval som ich ako nove z thomanu ... praveze vysup je celkom stavnaty a zvuk sa mi pacil, taky som si predstavoval. ak by som sa ich ale rozhodol predavat tak ti dam vediet...

Jo, já mám DiMarzio na PB nejraději. Líbí se mi mnohem mnohem více než originál. Asi bych ještě zkusil nordstrand a RM, ale k těm se jen tak nedostanu.
Na JB jsem měl ten druhý typ a s tím jsem byl hodně spokojený, pokud bych kupoval nové, hodně bych váhal mezi DiMarzio a RM.

FunkyMonk napsal:

napadla ma aj varianta RMpickups ale do toho sa mi moc nechce

Proč?

0 xLajků:

140

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Na JB (Squier korea) jsem  kdysi (cca v roce 93, nebo tak nějak) narouboval snímače Kent Armstrong. Hrálo to tak nějak... Líp než ty origo korejský plečky ale..
Nejsem JB hráč - ta špejle místo krku mi fakt nesedí-  (na téma PB jsem schopný se hádat a bojovat smile )
Na PB mám snímač RM a sedí mi. Nevím jaké zkušenosti s tím mají basáci hrající JB, ale myslím si že za zkoušku to stojí.

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

141

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

paknorw napsal:

Nejsem JB hráč - ta špejle místo krku mi fakt nesedí

no tak to si skusal len niektore JB, su kusky , hlavne sarsie s masivnejsim krkom, tiez mam doma taky starsi jazz bass

df napsal:

Proč?

pocul som 2 a nepacilo sa mi to moc ..ale boh vie ake to boli typy smile ale mozno skusim aj to .. poskusal by som viacej, ale nove sa mi kupovat nechce a na bazaroch uz dllllho nic neni

df napsal:

Jo, já mám DiMarzio na PB nejraději. Líbí se mi mnohem mnohem více než originál. Asi bych ještě zkusil nordstrand a RM, ale k těm se jen tak nedostanu.
Na JB jsem měl ten druhý typ a s tím jsem byl hodně spokojený, pokud bych kupoval nové, hodně bych váhal mezi DiMarzio a RM.

tie Dim za tie prachy hraju hodne dobre, aspon podla mna smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

142

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

FunkyMonk napsal:

pocul som 2 a nepacilo sa mi to moc ..ale boh vie ake to boli typy  ale mozno skusim aj to .. poskusal by som viacej, ale nove sa mi kupovat nechce a na bazaroch uz dllllho nic neni

Jo tak, určitě lepší vyzkoušet. Každému pásne něco jiného.

0 xLajků:

143 Naposledy upravil: FunkyMonk (13. 11. 2015 11.25:55)

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

df napsal:

Jo tak, určitě lepší vyzkoušet. Každému pásne něco jiného.

plus je tu este ta vec ze chcem snimace s vysunutymi magnetmi na D a A ... pripadne aby sa dali nastavovat tak ako na Dim... mal som predtym SD basslines active ..a tie hrali dobre ale boli bez polovych nastavcov a D,A struna mala mansi atak smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

144

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

df napsal:

Ukázka
Zde je taková menší srovnávací ukázka.  Jazz Bass, bridge, oba, neck. Rád bych, kdybyste napsali, co si o zvuku myslíte. Díky

Líbí se mi krkáč, protože má to správný prdnutí na začátku každýho tónu. smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

145

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

df napsal:

O snímačích JB je tu spousta vláken a kromě toho, že tu velmi neseriozně pomlouváte RM, jsem se nic nedozvěděl. Za poslední půlrok jsem otestoval na JB: Lindy Fralin, Sadowsky, Fender CS, Fender USA, DiMarzio, RM JB Vintage, Bartolini, Seymour Duncan a asi čtyři aktivní elektroniky - Sadowsky, J retro, RM a to co se dává do Marcus Miller JB.

Pokud by byl zájem, rozepsal bych se o technických a zvukových vlastnostech popsaných snímačů a sestav, samozřejmě subjektivně. Jen nevím kam.

Treba sem, porovnani by me zajimalo.

0 xLajků:

146 Naposledy upravil: df (11. 03. 2016 12.38:45)

Re: Jaké nejlepší pasiv snímače na jazz bass ?

Test snímačů

Něco na úvod

Během testování jsem nepoužíval na vše shodný Jazz Bass. Jedná se pouze o mé osobní hodnocení a to je také třeba zdůraznit. Snímače a elektronika mají u elektrického nástroje sice zásadní vliv na výsledek, na druhou stranu je Jazz Bass stará a prověřená koncepce. Pro někoho, komu se líbí např. tradiční Jazz Bass 60s zvuk toho k laborování nejspíše moc není.

Lindy Fralin

Jediné snímače u kterých jsem nemohl porovnat sílu výstupního signálu s ostatními. AlNiCo snímače, velice dobře mechanicky provedené. Zvukově se mi zdály nejvíce vintage, nejspíše zatím nejlepší tradiční AlNiCo snímače, které jsem zkoušel.

Sadowsky

Noiseless snímače s poměrně slabým výstupním signálem. Materiál magnetu se mi nepodařilo zjistit. Síla signálu/magnetu je dle mého uzpůsobena aktivní elektronice Sadowsky a celá věc dohromady funguje perfektně. Podle všeho jsou slabší snímače vhodné tam, kde chce konstruktér baskytary nechat hrát více dřevo a snímačem zvuk příliš neovlivňovat. Za sebe mohu říci, že jsem na stejné baskytaře měl snímače Sadowsky, Fender USA std. a DiMarzio, a Sadowsky se mi líbily nejvíce i v pasivním zapojení. Charakterem byly odlišné od Fenderu či DiMarzio, mnohem "hodnější" a více "modern". Snímače jsou špičkově mechanicky zpracované. Pouzdro je z dobrého plastu, zalité v pryskyřici a vše přelepené, odstíněné, včetně dobře udělaných vodičů. Podle mě nejlepší, co jsem doma měl.

Fender CS'60

AlNiCo tradiční konstrukce Fender. Dle mého vkusu to nejlepší, co se od Fenderu dá koupit. Výstupní síla signálu je menší než u DiMarzio, s otazníkem trochu vyšší než u Fender USA std.(to je ovšem těžko soudit, síla signálu byla podobná a odlišnost mohla být zpúsobena setupem).

Fender USA std.

AlNiCo snímače. Charakter snímačů se mi líbil, oproti CS'60 se mi zdál více do středů a méně do basů. Co mi u těchto snímačů trochu kazí dojem je mechanické provedení. Plastová krytka není pevně přidělaná k rámku snímače a cívka není zalita v pryskyřici, či podobně zajištěna. Měl jsem doma na opravu snímač, který se nejspíše poškodil při montáži. Vodiče na připojení snímačů tradiční, a co se mi velmi líbí, snadno vyměnitelné.

DiMarzio DP123
 
Snímače s keramickým magnetem. Ze všech testovaných měly nejsilnější výstupní signál. Snímače se mi líbily zvukově i mechanickým provedením. Jsou podle mne hodně výrazné a korekcemi jsem je musel spíše krotit(hlavně výšky), charakterem spíše "modern", řekl bych. Možná je v dohledné době vyměním za ty, co mám v JB MIM. Takže se popř. objeví i srovnávací nahrávka.

RM pickups JB Vintage

AlNiCo snímače RM konstrukce. Dle mého jsou z testovaných nejblíže Lindy Fralin snímačům. Označení Vintage mi na ně sedí. Mechanické provedení v pořádku.


Elektronika Sadowsky

Na aktivce Sadowsky se mi líbí jednoduchost. Neměl jsem s ní žádný problém, testovaný model neobsahoval žádné speciální součástky. Ke snímačům Sadowsky se hodí perfektně. Aktivní JB jak má být. Měnil jsem ušlý potenciometr, který se dal jednoduše nahradit.

Elektronika J Retro

Zajímavá aktivka s možností tónovky v aktivním i pasivním režimu. Jedinou vadou byl speciální potenciometr, který jsem musel nahradit a nebyl snadno k sehnání. Označení Retro sedí, zvuk nejspíše barví JFET tranzistorem, který se obecně považuje za jakousi malou náhradu lampy. Aktivka má spoustu možností nastavení. Líbí se mi také možnost nastvení gainu aktivky pomocí trimru, pokud by chtěl někdo používat snímače se silnějším výstupním signálem.

Edit: Testoval jsem i Bartolini, ale dávat to sem nemá cenu. Zkoušel jsem od Bartolini několik snímačů různých typů na různých nástrojích a celkově mi vůbec nesedí a hodnocení by nebylo fér.

0 xLajků: