1

Téma: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

Dobrý den. Již jsem zde řešil před nějakou dobou věc ohledně gramofonu Philips F7111.. Teď bych se ovšem chtěl zeptat jaký konkrétně korekční předzesilovač použít a to v nějakém rozumném cenovém rozpětí.  Děkuji za odpovědi

0 xLajků:

2

Re: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

Chce to nebýt línej a googlit :-)
http://www.hifionline.cz/hifibazar/gramofony/

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

3

Re: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

Já vím, že to je otravné (tyhle otázky jako jsem dal já). Ale člověk přijde ke gramofonu,má rád hudbu vycházejíc z nich, ale pravdou je, že mám strach koupit nějakej zesík a pak zjistit, že to s tím nefunguje, proto TA otázka ;-)

0 xLajků:

4

Re: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

Nechtěl bys tu otázku trochu rozvést. Chapu z toho že maš gramofon ale chbími jaký máš zesilovač? Tento gramofon ma nějaký výstup asi cinch?

Jolana Typhon,Squier JB VM70-s vyměnou krku,precision musima
Teala DISCO 240>15" Eminence 3008 >Peavey 1820, preamp DBX
Gallien Krueger 700RB,eden EN400 ,Vantage VB-30, Zoom B2, regent B50, Ibanez PD7, mxr
0 xLajků:

5

Re: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

proč předzesilovač? stačí zesilovač se vstupem Phono.
konektor je klasickej pětikolík, v roce 1978 se to ani jinak neřešilo smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: pepaol (29. 02. 2016 22.09:01)

Re: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

Mezi špičku korekčáků patří Actidamp.
http://www.electronicservis.cz/actidamp.htm

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

7

Re: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

el BassTardo napsal:

stačí zesilovač se vstupem Phono

V roce 93 jsem kupoval audio po dílech a zesilovač (sony ta-f 370) měl jeden vstup označen jako phono - do něj jsem připojil gramo s magnetodynamickou přenoskou (2xcinch + uzemněnní) a bylo to. Před tím jsem měl takovej megavelkej kazeťák
http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/20 … apan-1.jpg
a ten měl vstup řešenej stejně - phono (2xcinch+zem) a 5ti kolík na ostatní připojení. Takže předzesilovač nebylo třeba. Tyhle starý siliče se určitě dají sehnat za hubičku. Spolehlivost maximální - svůj Sony používám dodnes a ne málo.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

8

Re: Gramofon Philips F7111 jaký předzesilovač?

Je to přesně tak, na bazosi lze koupit špičkový zesilovač (či receiver) z konce sedmdesátých do konce osmdesátých let, které většinou měly PHONO vstupy pro MM přenosku. Já plně vybaven jsem, ale asi k tomu Philipsu (mám ho taky, pamatuješ ... ) přikoupím něco z roku 1978, nejlépe receiver Philips, ať to tvoří stylový komplet smile .
Jinak, pokud nějaký zesilovač máš, či to budeš honit přes věž či přes co, postačí ti levný předzesilovač Behringer PP400 (mám ho a funguje).
Ten Antidump je trošku jiný kategorie, cenově, je potřebí si uvědomit, že ten gramofon je sice hi-fi, ale low-end, tedy je nesmysl, aby předzesilovač dvojnásobně cenově převýšil gramofon samotný.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků: