1

Téma: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Přátelé,
rád bych Vás poprosil o Váš názor zejména ohledně zvuku. Dokončujeme CD (máme nahráno), tohle je verze, kde se máme vyjadřovat už hlavně k poměrům nástrojů, zvuk by měl být téměř hotový (není ještě master).

Prosím o Vaše postřehy - co se týká barvy jednotlivých nástrojů, hlasů. Stejně tak poměry, prostor, apod. V pár věcech je i kvantizace, už ne tak brutální, jako v době, kdy jsem zakládal na toto téma nové vlákno, ale zajímalo by mě, jestli ji slyšíte a jak na vás působí.

Díky moc za zpětnou vazbu.

Jsem do Tebe blázen
U Božích muk
Dál, dál, dál
Stálá láska
Žalm 151
Zůstaň s námi

Jsou to většinou začátek, sloka, refrén - každá cca 1 minuta.

Ještě bych chtěl poprosit o názor hlavně na zvuk elektrické kytary (sólové) - Jarní toulavá.

Díky moc

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

2

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Díky za první dva hlasující (já jsem zahlasoval pro trojku, abych viděl výsledek).

Upřímně, taky jsem si ze zvuku nesedl na zadek. Osobně mi to přijde hodně navýškované. Často je zvuk nástrojů divný (to dávám za vinu i kvantizaci, mám dojem, že to upraví nábéh tónu a tím pádem to zní jinak než bez kvantizace).

Jak to vidíte za sebe? Co vám z pohledu zvuku nejvíce vadí/nesedí?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

3

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

S tou navýškovaností souhlasím, ale zas na druhou stranu nehrajete žádný d'n'b smile přijde mi to (na Sennheiser CX300) takový nemastný, neslaný... Hlasy válcují nástroje, které se pod nima tak nějak krčí vzadu... Ty hlasy bych osobně ubral všude...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

4

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

hofa napsal:

přijde mi to (na Sennheiser CX300) takový nemastný, neslaný...

No, mám podobný dojem. Co se s tím dá reálně dělat? Myslím, že náběry jsou slušné (resp. můžu poslat na ukázku pár věcí s téměř čistým zvukem).

hofa napsal:

Hlasy válcují nástroje, které se pod nima tak nějak krčí vzadu... Ty hlasy bych osobně ubral všude...

Hlasy jsou v našem stylu poměrně zásadní, takže tady bych to bral jako OK. I když zajímavá myšlenka, zkusím probrat s kapelníkem (ale to asi na úrodnou půdu nepadne smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Hele, ono trochu záleží i na tom, na čem to posloucháš.
Do sluchátek mě to neoslnilo, do HifFi taky nic moc, ale do běžného repro (širokopásmový) to je dobrý.
Jen vokály místy trochu stáhnout, lezou hodně dopředu. Profil zvuku do V je zřejmě záměrem...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

6

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Co se s tím dá reálně dělat?

hmm v tomhle su totální amatér, to ti poradí spíš nějakej zvukař...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

7

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

No je to smichany jako klasicky cesky country/folk.
Presne takovejhle typ zvuku bohuzel uslysis na vetsine tradicnich folkovych akci..
Zvuk do V, zpevy straslive vytazeny nad kapelu, navic s tunou hallu.

Diky tomuhle to absolutne neslape, navic vy nejste, bez urazky, zadni buhvijavi zpevaci vyrazni a tak to vytazeni zpevu spis dost skodi bych rekl.
Cele je to hrozne tenke, bez tela, ten zvuk.
Ale pokud mirite do klasickeho "ceskeho" coutry folku, tak je zvuk standartni.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

8

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

Cele je to hrozne tenke, bez tela, ten zvuk.

S tou tenkostí zvuku mi to taky tak přijde...
A z tvého pohledu a zkušeností - je to konečná, nebo se s tím dá pracovat?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Štěpán Axman (14. 12. 2015 17.00:42)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:
Štěpán Axman napsal:

Cele je to hrozne tenke, bez tela, ten zvuk.

S tou tenkostí zvuku mi to taky tak přijde...
A z tvého pohledu a zkušeností - je to konečná, nebo se s tím dá pracovat?

No to zalezi co vy chcete za typ zvuku - ta nahravka se da smichat i totalne jinak.

Ubrat komprese na nastrojich, zapustit zpevy vic do kapely a vyrazne na vsem ubrat hallu (protoze se hall scita dohromady - i proto to moc netlaci), celkove ten zvuk trosku zprirozenit - beztak je na akustichých kytaráchmrak pluginu.
Takhle je to sice "libive" vycistene ale nema to zadnou stavu.
Nebat se spojit to cele vic dohromady, myslim ze za to muzou hlavne ty hally vsude.

Ale to rikam jen po zbeznem poslechu, ne nejakou hlubsi analyzu.

Jak říkám smíchat se to dá klidně úplně jinak. Ale to si musíte řict především vy, jakej typ zvuku chcete.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

10

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

slyším to podbně, jako už tady zaznělo:
- navýškované to je a to tak, že dost
- nástroje zní místy divně, nevím na co se nahrávalo, ale místy mám pocit, že problém začíná ještě před mikrofonem
- hlasy jsou nejen vytažené víc než je potřeba, ale hlavně před mixem vůbec nijak neošetřené: nepříjemné sykavky, přídechy, prostě nulová práce s EQ nebo mikrofonem na vstupu

osobně nevím, jak se přesně vyjádřit k mixu, protože mám pocit, že je to jenom nějak nabrané do stop, nějak udělané poměry, ale to je dost málo. to že něco zařízneš kompresorem, ještě neznamená práci se signálem a hall plochý nahrávce prostor nepřidá. upřímně, nedoposlechl jsem to přijde mi to od začátku nedobře a pak je jedno, jestli kvantizuješ nebo ne.
zajímalo by mě kde jste to točili.

D.a.l.i napsal:

názor hlavně na zvuk elektrické kytary (sólové)

trochu tenká, ale country twang je tam přiznanej, akorát se ztrácí oproti akustice, která pokud dobře slyším hraje doprovod

a btw. Dál, dál, dál jsem neslyšel snad patnáct let smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

11

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

el BassTardo napsal:

- nástroje zní místy divně, nevím na co se nahrávalo, ale místy mám pocit, že problém začíná ještě před mikrofonem

Tady je export, kdy si myslím, že s nástroji nic děláno ještě nebylo, že jsou jen hrubě nastavené poměry:
U Božích muk
Dál, dál, dál
Jarní toulavá (bez bong)
Žalm 151 - tady jsou v sóle ještě 2 kytary přes sebe

el BassTardo napsal:

zajímalo by mě kde jste to točili.

Jako před 2 lety, Zdeněk Suchánek, Ostravice.

Jinak díky moc všem za názory, budu rád i za další pohledy.

PS: Dál, dál, dál bude 100% na Bandzone celá smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Štěpán Axman (14. 12. 2015 17.42:52)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Tady je export, kdy si myslím, že s nástroji nic děláno ještě nebylo, že jsou jen hrubě nastavené poměry:

no vidis ze to muze znít hned líp smile
On to prostě smíchal v klasika českým kántry stylu… takhle se to tam dělá bejby smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

13

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

no vidis ze to muze znít hned líp smile

No a to je to, co mě dost mrzí, že holý zvuk zněl slibně, ale zatím je výsledek pomalu horší, než suchý náběr sad

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

14

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:
Štěpán Axman napsal:

no vidis ze to muze znít hned líp smile

No a to je to, co mě dost mrzí, že holý zvuk zněl slibně, ale zatím je výsledek pomalu horší, než suchý náběr sad

hele ono z nějakého důvody ty stáré školy ten zvuk mají tendenci takhle dělat..
hrál jsem třikrát na Proglasu, v TVNoe, v ČR Olomouc a vždycky z toho udělali tady tohle, netuším proč...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

15

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

hele ono z nějakého důvody ty stáré školy ten zvuk mají tendenci takhle dělat..
hrál jsem třikrát na Proglasu, v TVNoe, v ČR Olomouc a vždycky z toho udělali tady tohle, netuším proč...

A poslal bys mi prosím nějakou ukázku zvuku, který považuješ za dobrý?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Štěpán Axman (14. 12. 2015 19.18:47)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:
Štěpán Axman napsal:

hele ono z nějakého důvody ty stáré školy ten zvuk mají tendenci takhle dělat..
hrál jsem třikrát na Proglasu, v TVNoe, v ČR Olomouc a vždycky z toho udělali tady tohle, netuším proč...

A poslal bys mi prosím nějakou ukázku zvuku, který považuješ za dobrý?

to je čoveče strašně subjektivní…  taky každýmu žánru sluší trošku jinej styl mixu..
www.bandzone.cz/nevermore - hned první píseň Bleděmodré město.
Je to sice z vlastní zahrádky (míchačku jsem dělal napůl se zvukařem), ale typově je to třeba něco s čím jsem poměrně spokojený (oproti zbytku desky).
Jinak já osobně mám nejraději co nejautentičtější, řekněmě jazzovej typ zvuku.

Jinak ja nemam moc rad kompresi a prilisnou limitaci, takze vetsina veci co micham nezni az tak pekne z ruznych notasu a pecek... Ale kdyz si to pustis na slusnych bednach, tak to tam je.
Je to vzdycky o preferenci - dobry zvuk nebo univerzalni pouziti.
Kdyz nemam na super preampy a vybaveni, tak radeji obetuju poslouchatelnost na nekvalitnim zarizeni..
Ale to je taky subjektivni nahled.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

17

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

CzechJoker napsal:

Skoro bych doporučil zkusit oslovit nějaké kvalitní studio co nedělá jen folk a zkusit masterovat tam.

no je otázka jestli má cenu investovat u dva roky staré nahrávky do opravdu kvalitního studia...
Navíc když už je to nabrané, tak není třeba to dávat do studia, ale prostě někomu kdo umí míchat a s kým si sednete v náhledu na vybraný zvuk.
mmch, bavíme se o mixu, nikoliv o masteringu, to je častá záměna smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

18

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

no je otázka jestli má cenu investovat u dva roky staré nahrávky do opravdu kvalitního studia...

Pozor, tohle nejsou 2 roky staré nahrávky, ale z letošního podzimu...

Minulé CD jsme točili před 2 lety u stejného zvukaře, zvuk viz:
http://baskytara.com/post322962.html#p322962
a 5 hotových věcí na http://bandzone.cz/skupinasro (CD2013)
a koukám, že připomínky ke zvuku jsou vlastně pořád to samé...

Takže se zeptám, doporučíte někdo nějaké rozumné studio na mix a master? Popř. chtěl byste se toho někdo ujmout? Zkusím vytáhnout podklady od zvukaře třeba pro jednu věc (doporučte, kterou) a samotného by mě zajímalo, co se z toho dá vytáhnout.

Otázkou bude cena, to budeme muset jako kapela odsouhlasit (+ záleží, kolik si aktuální zvukař řekne za dosavadní výsledek)...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Štěpán Axman (14. 12. 2015 20.47:11)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

No pouštěl jsem si to teď ještě na pořádných bednách a myslím, že bude možná jednoduší to dodělat s tím stávajícím.
Prostě si sedněte, poslouchejte ty mixy písničku po písničce a dělejte si poznámky typu:
- tady méně/lepší hall na zpěvy
- odstaranit alespoň částečně mlaskaní v dámském zpěvu
- lepší zvuk kopáku
- opatrně s přidáváním výšek u jednotlivých stop (pak se, stejně jako hally, nasčítají)
- a tak podobně..

Což ostatně je podle mě normální praxe,  že se kapela vyjádří konkrétně co by ráda na mixech vyspravila a zvukař to udělá.
Pak pošle ty upravené mixy, vy si to zase poslechnete pořádně a tak dále. Až nebudete mít připomínky tak to půjde na master.
Tam budete vybírat nejlepší verzi, navíc master stejně ještě zahýbe mixama, takže se na to bude muset znova sednout...
Mám teď zrovna rozmíchané dvě CD tak jsem přesně v téhle fázi smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

20

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán - ono by to ale asi chtělo zapracovat na barvě nástrojů, možná nechat přirozeně znít, co myslíš?
Díky za tipy, zkusíme to tedy doladit, notabene koncem týdne musím do Proglasu poslat aspoň trochu slušně znějící mp3, bo ve středu 23.12. pořad Jak se vám líbí...

Trochu jsem ještě googlil ohledně masteru a vyběhlo mi: http://www.audiozone.cz/hudebni-teorie/ … t1285.html
(zajímavé přirovnávat míchačku ke krychli smile)

Ještě jedna otázka, jak to vidíš z hlediska prostoru, panoramatu - vidíš to jako v pohodě?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

21

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Štěpán - ono by to ale asi chtělo zapracovat na barvě nástrojů, možná nechat přirozeně znít, co myslíš?

D.a.l.i napsal:

Ještě jedna otázka, jak to vidíš z hlediska prostoru, panoramatu - vidíš to jako v pohodě?

Přiznám se, že na to nemám teď úplně kapacity se tím zabývat - minulou sobotu jsem měl drobnou nehodu na koloběžce a mám nalomenej 6. krční obratel a částečně nefunkční obě ramena (nezvednu pořádně ruce).
Takže jsem pořád dost K.O. a nemám moc sílu se něčemu věnovat, i ty moje mixy stojí a čekají až se trošku zotavím sad

Tedy se nezlob, ale dál už je to na Tobě či jiných, ostatně co člověk to názor a nejlíp bude, když to svěříte v kapele vlastním uším.
Nebo to nabídni Subrooferovi třeba?

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

22

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

Přiznám se, že na to nemám teď úplně kapacity se tím zabývat - minulou sobotu jsem měl drobnou nehodu na koloběžce a mám nalomenej 6. krční obratel a částečně nefunkční obě ramena (nezvednu pořádně ruce).

Jasně, díky moc za postřehy jako takové.

To bych teda chtěl vidět tu "drobnou" nehodu, je super, že jsi ji přežil... Tak se dej brzy do pořádku a "drive carefully" smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

23

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

To bych teda chtěl vidět tu "drobnou" nehodu, je super, že jsi ji přežil... Tak se dej brzy do pořádku a "drive carefully"

No silničáři mezi dvěma dědinama na jižní moravě měli zabezpečený opravovaný usek proti autům tak, že byl přes silnici natažený drátěný plot s žebrováním...
No a bylo to v noci, já nemám světlo a v plné rychlosti jsem to do toho napálil.. mám štěstí že nemám  zlomenej vaz či další věci.
Ksicht i hlava od krve a tak dále... no ale jelikož jsem měl naštěstí něco popito (byli jsme u mého strýčka malíře na návštěvě) tak jsem prostě vstal, přehodil koloběžku přes plot, přelezl ho a dojel v klidu dalších 5km na vlak a pak ještě v Brně na večeři a druhej den dopo ještě byla zkouška (kde zpívám). Pak až mě kamarádka přemluvila ať jdu pro sichr do nemocnice a tam si mě už rovnou nechali smile

Takže děkuju za přání, mám radost, že jsem přežil a tak dobře vyvázl smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

24

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

No a bylo to v noci, já nemám světlo a v plné rychlosti jsem to do toho napálil.. mám štěstí že nemám  zlomenej vaz či další věci.
Ksicht i hlava od krve a tak dále... no ale jelikož jsem měl naštěstí něco popito (byli jsme u mého strýčka malíře na návštěvě) tak jsem prostě vstal, přehodil koloběžku přes plot, přelezl ho a dojel v klidu dalších 5km na vlak a pak ještě v Brně na večeři a druhej den dopo ještě byla zkouška (kde zpívám). Pak až mě kamarádka přemluvila ať jdu pro sichr do nemocnice a tam si mě už rovnou nechali smile

Ty seš teda dobrej šílenec smile No, hlavně že jsi to přežil relativně ve zdraví a asi bez následků...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

25

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Trochu jsem ještě googlil ohledně masteru a vyběhlo mi:

Tohle by ti taky mohlo pomoci. smile http://www.studiopyha.cz/blog/

0 xLajků:

26

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Já jsem fakt mládě, tak soráč za podání smile

Stylově teda folkař nejsem ale.. Chybí mi nějaké TO. Vždyť jste sakra kapela. Ty nahrávky, i když jsou to ukázky, zní pro moje uši totálně mrtvě a tak nějak jak to jen říct. Chybí mi nějaký tep, nějaká energie. Zkrátka a dobře, mám pocit, že jsem slyšel nějaké školní vystoupení nebo tak něco. Neřekni ti konstruktivně co mi nesadí, co vylepšit atd. Jen dojmy smile

No a co se týče Jarní toulavé, nebál bych se tu sólovku prostě víc přiznat, chápu asi co mělo být záměrem,  ale podle mě je škoda ji tak utápět.

Obecně se mi trochu zdá, že je všude strašně moc vokálů. Barva hlasů mě občas baví občas ne, ale strhává tou hlasitostí zbytečně moc pozornosti smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

27

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Díky všem za postřehy a názory.

Odnáším si z toho pro dnešní schůzku u zvukaře:
* ubrat hlasy, přidat celkově muziku
* navíc přidat sólové nástroje (taky je vidím jako zbytečně utopené)
* jinak udělat zvuk hlavně na kytarách - jak na akustice, tak i elektrice - vykradené středy
* baskytara mi zvukově přijde v pohodě
* kontrabas? housle?
* méně hallu
* ubrat výšky

Nevím, nakolik jsou reálné postřehy El Basstarda - vyčistit hlasové stopy apod... Možná s tím, že se hlasy trochu stáhnou, se tento problém mírně odsune do pozadí.

A pokud jsem něco nezasklil, nikdo se nevyjádřil k umístění nahrávky do prostoru, já to až tak posoudit neumím.

PS: Pokud nechcete psát, můžete aspoň zahlasovat - viz první příspěvek smile Díky aspoň za tuto formu zpětné vazby.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

28

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Mě nejvíc vadí slyšitelný mlaskání zpěvačky ( třeba v Jsem do tebe blázen), podle mě je to hlavně tím, že se za ni nic neděje, takže to nemá co přikrejt.
Pokud je čas, tak bych to vystříhal...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

29

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

V úterý jsme strávili 7,5hod u zvukaře, abychom doladili kopec připomínek (nejen zvukových). Včera jsem dostal nové verze, které mi přijdou i zvukově lepší, jak to slyšíte vy? Zdá se mi, že zvuk nástrojů je přirozenější (menší komprese?)

Zvukař chce ještě trochu roztáhnout vokály do širšího panoramatu + čeká na připomínky.

Jsem do Tebe blázen - nová
U Božích muk - nová
Dál, dál, dál - nová
Stálá láska - nová
Jarní toulavá. - nová
Žalm 151 - nová
Zůstaň s námi - nová

Jsou to většinou začátek, sloka, refrén - každá cca 1 minuta.

Díky smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

30

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

CzechJoker napsal:

Nejsem zvukař ani míchač, beru to jen subjektivně
Jsem do tebe blázen - to mlaskání je tam furt. Ubral bych basu, Evu a Vaška.
To přebasování platí i pro zbytek (vyjímka je Ž151), občas je nepoměr v úrovni zpěvů, v Jarní toulavá mi moc nesedí to unisono pískání/flétna.
V Zůstaň s námi je na začátku nějaký kiks na kytaře, to bych asi přetočil a ubral bych celkově patosu, který se tam nehodí.
Nejlepší mi přijde Ž151, mám pocit, že to hrajete nejraději a sedí vám to.

Díky za reakci, přiznám se, že z ní nejsem vždy zcela moudrý.

Mlaskání nebyla vůle řešit, ale v úterý ještě budu se zvukařem a asi budu moci posedět u PC a hrát si s rytmickými nepřesnostmi. Asi bych pár mlasků vyříznul, kde to půjde...

Basy je možná více, na druhou stranu často hraje roli napůl sólového nástroje (kde hraju na basu, je jen doprovodná kytara a občas housle/flétna).

Jak se ubírá Eva a Vašek?

Úroveň zpěvů (hlasy mezi sebou) by měla být OK, na tohle má kapelník dobré ucho a slyší, kdo tam chybí/vyčnívá, navíc se k tomu zpěvačky ještě měly možnost vyjádřit. Jestli myslíš, že zpěvy jsou hodně silně, tak možná jo, mě to ale v zásadě nerušilo ani předtím. Ubírali jsme je v pár věcech, ne plošně.

Zůstaň s námi mi přijde OK, kde by tam co mělo být? Jsou tam 2 kytary a klavír a neslyším tam něco, co by bylo špatně. Jak se ubírá patos?

A na čem jsi to vlastně poslouchal?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

31

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

CzechJoker napsal:

Je to ta část, kdy zpíváte duet a vyznáváte si lásku. Moc se mi to nelíbí, připomíná mi to věci, které neposlouchám.

To je zamilovaná písnička vhodná jako příspěvek na svatbu smile

CzechJoker napsal:

Ono to celkově hodně "duní", rezonuje mi pod tím stůl (repro 2+1) i hlava (když mám sluchátka) a je mi to na poslech velmi nepříjemné. Např. Jarní toulavá.

CzechJoker napsal:

Stolní repro 2+1 a AKG K121

Tyhle repra myslím mají dost tendenci dunět.
Mám docela nabasovaná "značková" sluchátka (Superlux HD 681), která mají docela hodně basů a basa mi neduní, aby mi to vadilo (mnohem více mi vadily výšky u perkusí v minulé verzi). Ale to jsme 2 lidi z celého národa, málo reprezentativní vzorek smile
Tvá AKG neznám.
Edit: Jarní toulavá má těch basů fakt hodně, teď mi zrovna jede...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

32

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Na Geniusech SP-HF1255A to zní fajn, problém přichází při poslechu na sluchátkách (Superlux HD662B). U nových skladeb lepší ale všechno, co jsi si zde shrnul 

D.a.l.i napsal:

* ubrat hlasy, přidat celkově muziku
* navíc přidat sólové nástroje (taky je vidím jako zbytečně utopené)
* jinak udělat zvuk hlavně na kytarách - jak na akustice, tak i elektrice - vykradené středy
* baskytara mi zvukově přijde v pohodě
* kontrabas? housle?
* méně hallu
* ubrat výšky

pořád platí. Nejdůležitější mi přijdou body 1,3,7. A pořád to zní dost ploše. Ovšem jen můj názor, že..

Nahrávky z hrubě namíchaných náběrů se mi líbí o mnoho mnoho víc, ale pořád mi přijde, že z akustiky slyším jen zvonění strun, žádné tělo. A basa je tam dost předuněná..

0 xLajků:

33

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

José napsal:

pořád platí. Nejdůležitější mi přijdou body 1,3,7. A pořád to zní dost ploše. Ovšem jen můj názor, že..

Díky za každý postřeh.

S poměry nic bez kapelníka dělat nebudu.
Zvuk kytary dle zvukaře nejde udělat lépe - nahráváno přes piezo. Kdyby to bylo nahráno přes mikrofon, mohl by být lepší.
Moc výšek vidíš všude, nebo někde je to OK?

Když jsem to včera poslechl, tak mi to znělo výrazně lépe. Zvukař zvuk považuje za nadstandardní. Mi přijde solušný, ale dělal bych ho asi jinak. Příště bych asi dělal minimálně míchačku někde jinde...

Pořád jde o nahrávku amatérské skupiny, nikoliv profíků. Platíme 2.000Kč za písničku (nahrání, mix, master). Profi studio by bylo cenově asi podstatně výš. S ohledem na cenu mi osobně výsledek přijde v zásadě přiměřený.

Na příští CD to bude chtít méně písniček, okolo 15 smile (teď jich je 18)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

34

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

CzechJoker napsal:

Teď jsem zkusil sluchátka BrainWavz proAlpha, který umí basy a je to zase úplně jiné hmm

Lepší/horší?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

35

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Zvuk kytary dle zvukaře nejde udělat lépe - nahráváno přes piezo. Kdyby to bylo nahráno přes mikrofon, mohl by být lepší.

Asi tak o tisíc procent.

Výšky víceméně všude. Občas jen moc do výšek zekvalizovaný nějaký konkrétní element..

D.a.l.i napsal:

Pořád jde o nahrávku amatérské skupiny, nikoliv profíků. Platíme 2.000Kč za písničku (nahrání, mix, master). Profi studio by bylo cenově asi podstatně výš. S ohledem na cenu mi osobně výsledek přijde v zásadě přiměřený.

Znám to, také máme nahrávky jen ze zkušebny a s míchačkou (mnohdy ani s náběry) nejsem vůbec spokojený jen se nemůžu dokopat k tomu se s tím naučit přiměřeně kvalitě a předělat to..

A máte nějaký šibeněční termín dokončení? Dal bych pár dnů pauzu. Člověk z toho po nahrávání a neustálém poslechu dokola šílí a malinko ztrácí nadhled. Za čtyři, pět dní klidu, bych řekl, že budete mít úplně jiný pohled na věc..

0 xLajků:

36

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

José napsal:

Asi tak o tisíc procent.

Já tomu věřím, ale těžko se mi jako zvukařskému laikovi argumentuje někomu, kdo o zvuku ví výrazně více a je přesvědčen, že lépe ten zvuk udělat nejde...

José napsal:

A máte nějaký šibeněční termín dokončení? Dal bych pár dnů pauzu. Člověk z toho po nahrávání a neustálém poslechu dokola šílí a malinko ztrácí nadhled.

Teď už ani ne... Chtěli jsme CD vydat ještě před vánoci, to bych ale musel před 14 dny dávat podklady do Ragtime. Zvukař nabral cca 10 dní zpoždění, takže jsme to vzdali a máme tedy časový prostor.

Mi osobně to zní hezky (poladíme ještě dunění kontrabasu v Jarní toulavé a pro jistotu zkontrolujeme i jinde), spíš mě tam ruší rytmické chybky ještě v pár písničkách, takže ty ještě doladím. Ohledně celkového snížení výšek se ještě mohu pobavit. Osobně mi to ale nijak převýškované nepřijde (pravda je, že pokud poslechnu třeba Nezmary nebo Štěpánovu písničku, dělá se dnes zvuk s méně výškami...). Pokud zní ale kytara, jak zní, tak bez výšek by tam nebylo asi skoro vůbec nic...

Pár dní bude přirozený oddych, zítra a v sobotu hrajeme + věci okolo, v neděli zkouška další kapely, apod. Takže další poslech bude asi v neděli večer a odstup už tam nějaký bude.

Díky za dosavadní připomínky (a uvítám i další názory smile).

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

37

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Poslouchal jsem to na Focusrite a Sennheiser s rovnými korekcemi, extrémně přebasovaný mi to nepřijde ...

"Jsem do tebe blázen"
Eva a Vašek je ve výrazu, "dechovkovým" vedení dvojhlasu a dajánovou harmonií (GEmiCD), s tím už nic nenaděláš, jednině to trochu utopit v dynamice, možná do refrenu nějakou perkusi (ráfek s reverbem)   Akustická kytara vpravo má trochu problém s rytmikou, místy se to sype ... měla by se v akcentech držet basy jako klíště

Kdyby mělo být po mým, přidal bych zlehounka bubínek se štětkama (žalm si o to přímo říká), to že ho nepoužíváte naživo přeci vůbec nevadí


Slyšel jsem podobnou partičku na svatbě v kostele a nepopírám, že to má v danou chvíli a prostředí nepopiratelně silnej emocionální náboj, ale dostat to do nahrávky bude proklatě těžký....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

38

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Atvečko napsal:

Akustická kytara vpravo má trochu problém s rytmikou, místy se to sype ... měla by se v akcentech držet basy jako klíště

Tady je problém to, že basu jsem dohrával jako poslední. Naživo hrajeme akustika + elektrika (dříve klavír) + housle. V nahrávce je akustika, elektrika, klavír a pro plný zvuk dodatečně dohraná basa, kterou jsem si narytmizoval, jak jsem cítil... smile Takže kapelník je v tom v zásadě nevinně smile

Tož tak smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

39

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

ještě k těm výškám v nahrávce:
každý je vnímá jinak a jejich percepce se výrazně mění věkem. pokud je vašemu zvukaři 50+, pak je víc než dané, že je slyší jinak a méně.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

40

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Já, který nic neumí, jestli mohu ...
Druhý mix je většinou o dost lepší, ale ty samé "chyby" přetrvávají.
Ono to tady už zaznělo:
- většinou je to přebasované a převýškované, equalisace je jakože nadupané hifi doma - to je špatně - má to bý vyvážené a středové, korekce si udělá posluchač
- je to celé nahalené, nejvíc zpěvy,  holky neuměj zpívat, ale jsou příjemné a vám to tak vyhovuje. Ale nezesilujte je přesmoc a nedávejte jim ten hall. Ať zpívají rovně  a  čistě a jen s malým dozvukem.
- uberte na patosu, ty písničky nijak hrdinské nejsou, je to v podstatě kotlíkářské disco
Sorry ... myslím to upřímně a křišťál je křišťálovější než  .... ten křišťál?
smile))))))))))))

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

41

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

el BassTardo napsal:

každý je vnímá jinak a jejich percepce se výrazně mění věkem. pokud je vašemu zvukaři 50+, pak je víc než dané, že je slyší jinak a méně.

Ano, taky jsem si to myslel, že to může být o věku... Předevčírem měl 52 let, aktivní kytarista, co hraje bigbeat smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

42

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

ciwe, to je drzota...  aj mě je 51 a slyším jako... vostříž smile)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

43

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Dnes jsme převzali finální skladby (ani jsem je ještě nestihl všechny poslechnout smile). Šest písniček jsme dali na Bandzone.
Můžete je poslechnout zde: http://bandzone.cz/skupinasro
... a posoudit, zda se zvuk posunul kupředu - mi se jeví výrazně lepší smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

44

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Přátelé, odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil...

Naše anabáze ještě u cíle není a po srovnání jedné písničky se zvukem z vánočního koncertu jsem musel konstatovat, že tato verze na CD rozhodně nepůjde...

Chtěl bych poprosit o zpětnou vazbu (zejména) ke zvuku k jedné konkrétní písničce, můžete prosím poslechnout a napsat svůj názor (ať odborný či laický)? Případně co změnit/zlepšit (ať můžeme dát zpětnou vazbu zvukaři).

Nová verze - pro porovnání verze, která už měla jít na CD

Jak se vám zdá akustická kytara? Není moc "křupavá"? Jak elektrika? Kontrabas? Vícehlasy v refrénech?

Díky moc smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

45

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Přidal jsem pro porovnání verzi, která byla brána jako finální a která měla jít na CD.

Protože ty uši nemám nijak extra vycvičené (a ucho si zvykne na to, co poslouchá), udělal jsem si pro porovnání "mix" dvou verzí - jedna měla jít na CD, druhá je ze záznamu živého vánočního koncertu (který se mi zdá, že se i zvukově velmi slušně povedl).

Tzn. v těchto dvou příspěvcích mluvím o celkem 3 verzích - první je oprava (proč to tak nešlo od počátku, ach jo...), druhá je to, co jsme dostali před týdnem a třetí je z živé nahrávky.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

46 Naposledy upravil: m3 (27. 01. 2016 14.22:37)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

verze, která už měla jít na CD

tady sou hrozne rozstrkane ty zpevy do stran na sluchatkach je to neposlouchatelny ... zvlast pro nas co mam jedno ucho vic vybouchany..

D.a.l.i napsal:

Nová verze

taky ty zpevy lepsi ale klidne bych ty solovy party dal este vic doprostred, mozna i v tech sborech bych to dal vic spolu ... btw mate tam naky zdvojeni nebo je kazdej jen jednou? .. a "akusticka" kytata mi tam pride zvukove o hovne neco mezi valchou a elektrikou nez apce... vubec to neplni a nema barvu .. inho hrozne vejsek a az neprijemnejch sem tam to tam vykoukne a kousne .. jestli to tam musi byt i tendle hajtkove perkusivni kytarovej zvuk  tak bych tam pridal nekam do pozadi vic plnej naholovanej zastrenejsi stredobasovejsi zvuk ... ideane jen ten..  basa a elektrika mi pridou fajn ...

ta ziva verze nejlepsi .. nejprirozenejsi a ma to koule .. a ta akustika je fajn ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

47

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

m3: díky smile Víceméně ohledně panorama potvrzuješ to, co mi říkal zvukař, který nás zvučil na live (a u kterého asi necháme příště minimálně namíchat). Bylo mi ještě doporučeno akustickou kytaru více roztáhnout do stran.

S tou akustikou to samozřejmě zvukově tak být nemusí, taky mě ten zvuk docela ruší, chrastí to zbytečně moc a ostře. Požádám tedy o zvuk podle live nahrávky.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

48

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Aniž bych slyšel verzi "co měla jít na CD", tak při poslechu "Nové verze" jsem si hned od začátku říkal, sakra, to je ňáký zahuhlaný, ale je to hlavně ten hlas vlevo, zbytek je dobrý. Ono chce při mixu/masteringu i počítat s tím, že si každý doma na magiči stejně vyjede Véčko, tak aby to pak nebylo moc. Ty sólové zpěvy bych neroztahoval tak do stran, ve sborech to neva. Akustika pořád trochu zní jak elektrika, ale jestli jste to nesnímali i mikrofonem, tak to asi už lepší nebude. Každopádně tahle nová verze je daleko poslouchatelnější.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

49

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Díky, Adame.

Dnes jsem to dal poslechnout jinému muzikantovi a zvukaři, ten se vyjádřil jednoznačně... Nejlepší je live, pak docela dlouho nic, pak nová verze no a nahrávka, co měla jít na CD, je totální propadák... Plus na míchačku někdo prostě má dáno, někdo ne...

Víceméně mám připomínky ve smyslu:
* sólový hlas do středu
* vokály panorama OK
* akustická kytara zlepšit zvuk (resp. nechat přirozený)
* akustickou kytaru roztáhnout do šířky vs. akustiku doprava, elektriku doleva + echo do kříže
* basu nechat uprostřed


Oproti živáku je nová verze stále citelně méně konkrétní - čím to je, hodně hallu? Nebo natlačené nástroje na střed?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

50

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Jak se vám zdá akustická kytara? Není moc "křupavá"?

já bych to u kytary viděl na trsátko o maximální tloušťce tak 0,60 - to pak z kytary nedostaneš to pravé ořechové, chce to do toho hrábnout něčím tvrdším, pak nepůjde tak slyšet to trsátko!

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

51

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

čoveče já jak pozoruju tu tvoji anabázi s tím..
až si říkám, že bych si zkusil smíchat, už pro zajímavost jednu píseň...
nechceš mi zkusit poslat stopy pro jeden song? Čistě ze zvědavosti bych se na to podíval, už proto, abych zjistil, co vám na tom tak trvá..

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

52

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

čoveče já jak pozoruju tu tvoji anabázi s tím..
až si říkám, že bych si zkusil smíchat, už pro zajímavost jednu píseň...
nechceš mi zkusit poslat stopy pro jeden song? Čistě ze zvědavosti bych se na to podíval, už proto, abych zjistil, co vám na tom tak trvá..

To už jsem se pokusil vytlouct, aby nám Milan (co nás zvučí a míchal tu live nahrávku) zkusil jednu věc udělat, jenže jsem narazil na neprůstřelný argument:
"Víš, to není práce na 5 minut".
(zvukař má Pro Tools)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

53

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:
Štěpán Axman napsal:

čoveče já jak pozoruju tu tvoji anabázi s tím..
až si říkám, že bych si zkusil smíchat, už pro zajímavost jednu píseň...
nechceš mi zkusit poslat stopy pro jeden song? Čistě ze zvědavosti bych se na to podíval, už proto, abych zjistil, co vám na tom tak trvá..

To už jsem se pokusil vytlouct, aby nám Milan (co nás zvučí a míchal tu live nahrávku) zkusil jednu věc udělat, jenže jsem narazil na neprůstřelný argument:
"Víš, to není práce na 5 minut".
(zvukař má Pro Tools)

ook, to je na vás.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

54

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

"Víš, to není práce na 5 minut".

Sorry, to mi přijde jako výmluva...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

55

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

hofa napsal:

Sorry, to mi přijde jako výmluva...

Mám strach, že to není výmluva...

Zvukař udělá ještě jednu verzi všech písní, dostal instrukce na panorama, v pondělí to bude hotovo. Prodiskutuju to s druhým zvukařem Milanem a doufám, že výsledek už bude slušný. Jestli chcete, hodím opět pár ukázek.

Na jednu stranu chápu, že vnímání zvuku je hodně subjektivní, na druhou stranu jsem se (i odtud) dozvěděl pár věcí např. ohledně umístění do panorama (a nevím, proč to zvukař dělá jinak - jestli neznalost, nechci soudit).

Děkuji za Vaše příspěvky a podněty, po víkendu bych ještě pár ukázek hodil, sám jsem velmi zvědav.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

56 Naposledy upravil: pepaol (27. 01. 2016 15.06:21)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Zde je co jsme kdysi nahrávali my. Dá se říct v amatérských podmínkách. Např, bicí se nahrávaly na 4 vstupý HW recorder. Další 3 vstupy do kompu. Zvukař neměl zkrátka zvukovku s více vstupy. Když dával bicí se zbytkem dohromady, nesedělo mu časování. Potahoval je ručně v kompu.
Zpěv nesyčí, kopák kope, basa prolízá. Bicí Amátky (vrže mu šlapka).
https://myspace.com/druhasmena/music/al … cd-8404349

Kuwa, neříkej, že ti to nejde smíchat tak, aby to znělo normálně :-)

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

57 Naposledy upravil: Štěpán Axman (27. 01. 2016 21.19:08)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

pepaol napsal:

Zde je co jsme kdysi nahrávali my. Dá se říct v amatérských podmínkách. Např, bicí se nahrávaly na 4 vstupý HW recorder. Další 3 vstupy do kompu. Zvukař neměl zkrátka zvukovku s více vstupy. Když dával bicí se zbytkem dohromady, nesedělo mu časování. Potahoval je ručně v kompu.
Zpěv nesyčí, kopák kope, basa prolízá. Bicí Amátky (vrže mu šlapka).
https://myspace.com/druhasmena/music/al … cd-8404349

Kuwa, neříkej, že ti to nejde smíchat tak, aby to znělo normálně :-)


pardon za OT ale už to nevydržím - Pepaole, čoveče ty máš nějaké nevyřízené účty se souvětími? Popřípadě s větami o více jak pěti slovech - jste se zle pohádali? Nebo seš bejvalej zupák co má naučený jen štěkat slova úsečně?
Vždycky mi krvácí oči když čtu Tvoje příspěvky..

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

58

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

+1

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

59

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:
pepaol napsal:

)

pardon za OT ale už to nevydržím - Pepaole, čoveče ty máš nějaké nevyřízené účty se souvětími? Popřípadě s větami o více jak pěti slovech - jste se zle pohádali? Nebo seš bejvalej zupák co má naučený jen štěkat slova úsečně?
Vždycky mi krvácí oči když čtu Tvoje příspěvky..

...čoveče, to myslím jsou tu jinčí adepti na zopakování tak pátýho ročníku základní školy,...co jim věty rozvité, velká písmena, čárky, háčky, tečky atd nic neříkaj. wink Ale že by mi z toho krvácely oči a musel bych za to někoho "mentorovat",....to asi ne. smile

0 xLajků:

60

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

pardon za OT ale už to nevydržím - Pepaole, čoveče ty máš nějaké nevyřízené účty se souvětími? Popřípadě s větami o více jak pěti slovech - jste se zle pohádali? Nebo seš bejvalej zupák co má naučený jen štěkat slova úsečně?
Vždycky mi krvácí oči když čtu Tvoje příspěvky..

hehe ale todle si napsal stejnym stylem big_smile spis nepouziva spojky ... mne se to libi big_smile jednoduchej vycet srozumitelejc faktu... smile to vypada na vzdelani v v exktnim oboru techickeho zamereni...   smile

Matej napsal:

velká písmena, čárky, háčky, tečky atd nic neříkaj.

to si muzu vzit osobne big_smile a to sem tu jeden z nejvzdeanejsich big_smile co se tyce doby straveny na vysokejch skolach tak asi urcite big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

61

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Mám k nahrávkám taky malou poznámku, teda spíš pro příští CD. Mixu by každopádně slušela větší přirozenost. Na to , že jsou to hlavně akustický nástroje, je to hodně zdeformovaný. A hlavně, nehledáte novou cestu, jste v žánru s jasnýma pravidlama - zejména pro funkce jednotlivých nástrojů v kapele, střídání zpěvů a sól, vyhrávek atd. To tu moc nefunguje, všichni hrajou pořád, přes sebe a víc než je potřeba (počet zahranejch tónů by u basy vydal na několik country desek wink ), do toho texty s tolika slovama, že je zpěvačky leckdy nestihnou ani zazpívat... Kdykoliv se to zklidní, je to pro mě obrovský plus, třeba u předehry (a vlastně i tam se tluče smyčec s kytarou a pro mě už zbytečnym rozloženym akordem). Zapracovat na samotnym zvuku kapely určitě posune i horší nahrávku dál.

0 xLajků:

62 Naposledy upravil: Štěpán Axman (28. 01. 2016 12.17:48)

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

lukas napsal:

Zapracovat na samotnym zvuku kapely určitě posune i horší nahrávku dál.

tak tak, dobrá a čistá aranž je základem dobrého a čistého zvuku.
Je jasné, že to teď už asi přetáčet nebudete, ale i práce s poměry jednotlivých nástrojů při mixu udělá dost.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

63

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

lukas napsal:

(počet zahranejch tónů by u basy vydal na několik country desek wink )

Ano, přiznávám se bez mučení smile

Na druhou stranu jsme tak z 90-95% folk a z 5-10% country, tak nelze posuzovat počet tónů basy se stylem country smile (kontrabas je myslím celkem v cajku, hraje ho Radim).

Samozřejmě díky za názor a postřeh, k ubírání not velmi zvolna směřujeme, ale je to v našem případě běh na asi hodně dlouhou trať smile (pokus o vtip smile)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

64

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

mě taky furt nadávaj, že mám hrát na basu tak maximálně polovinu not smile

akustická kytar má trochu nepříjemnej zvuk a obávám se, že je to částečně i technikou (hraní)...
příjde mi že místo pořádnýho maha-maha, aby to udělalo plochu na to kytarista hraj jako na elektriku tikitaka.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

65

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Nastala definitivní rozluka s prvním zvukařem a vzal to do ruky Milan (který nás většinou zvučí na koncertech).

Dnes mi poslal první písničku, ještě to nepovažuje za finální. To, že kapela je za sólovým zpěvákem, bude doladěno.

Co na první vlaštovku říkáte?
Pro srovnání verze, která měla jít na CD.


Štěpán Axman napsal:

čoveče já jak pozoruju tu tvoji anabázi s tím..
až si říkám, že bych si zkusil smíchat, už pro zajímavost jednu píseň...
nechceš mi zkusit poslat stopy pro jeden song? Čistě ze zvědavosti bych se na to podíval, už proto, abych zjistil, co vám na tom tak trvá..

U Božích muk budu mít ve stopách, takže pošlu - jestli chceš, můžeš zkusit namíchat smile Pak to tady veřejně porovnáme, budu ji mít ve slušné betaverzi asi zítra smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

66

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i., my dva jsme o té tvé kapele již vícekráte, že?
Za mne - zpěvačka (pokud vás baví a chcete si ji ponechati) nechť zpívá rovně, bez ozdob (ono to je v kotlíkařině nejlepší). Dále - basa nechť je "to the pocket", ale ne zas tak moc, je to přehnané. Nu, a to poslední, mám dojem, že to je o zpěvu a textu (byť mi obé přijde mírně slaboduché), tož nechť jest zpěv vypíchnut, tedy rozhodně neuvažovat o jeho utopení. Naopak, vícehlasy posílit ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

67

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Takhle mě to baví víc, už z toho nemá takový sterilní pocit školní besídky smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

68

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Dnes mi poslal první písničku, ještě to nepovažuje za finální.

Daleko daleko lepší. Pro mě by to takhle klidně mohlo zůstat. Zní to přirozeně a pro mě moc příjemně. Ta původní verze byla studená, nepravdivá. Zajímala by mě ta "U Božích muk" jak bude znít v novém mixu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

69

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Aidamos napsal:

Daleko daleko lepší. Pro mě by to takhle klidně mohlo zůstat. Zní to přirozeně a pro mě moc příjemně. Ta původní verze byla studená, nepravdivá. Zajímala by mě ta "U Božích muk" jak bude znít v novém mixu.

Taky jsem včera zvukaři říkal, že bych neměl problém toto pustit na CD smile (prý jsem velmi nenáročný smile)

U Božích muk bych mohl mít dnes večer, neboj, nahodím na pranýř smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

70

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Ahoj, Dali. K těm prvním pokusům jsem se ani nevyjadřoval, páč bych musel jen hanět sad Novej mix je ale určitě cesta vpřed, už tomu netrčí sláma z bot a nahrávka se tváří dospěle. Prostě jako ženská, která použije makeup a ví co s ním. Ani moc, ani málo. Tak takhle to na mě působí. Jen tak dál...

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

71

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Díky za pozitivní ohlasy, těší mě, že dobrý dojem z toho nemáme jen my v kapele smile

Ještě jsem poslouchal ukázku z webu ze studia, kde jsme nahrávali - http://www.gloriarecords.cz/?page_id=378
Jak na vás ten zvuk působí?


Štěpáne a další případní ochotníci na míchačku - mám stopy z písničky U Božích muk, kterou si můžete poslechnout např. zde.

Stopy ke stažení jsou zde: http://baskytara.com/img/m/111/p1a9tb3c … d4tq63.mp3
Heslo pošlu obratem, napište si prosím na dalibor.zacios@gmail.com

Kdo to chce zkusit? Nehlaste se všichni smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

72

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Štěpáne a další případní ochotníci na míchačku - mám stopy z písničky U Božích muk, kterou si můžete poslechnout např. zde.

Stopy ke stažení jsou zde: http://baskytara.com/img/m/111/p1a9tb3c … d4tq63.mp3
Heslo pošlu obratem, napište si prosím na dalibor.zacios@gmail.com

Kdo to chce zkusit? Nehlaste se všichni smile

ahoj, já už jsem mezitím zase plně vytíženej, tedy bohužel..

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

73

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Štěpán Axman napsal:

ahoj, já už jsem mezitím zase plně vytíženej, tedy bohužel..

V pohodě, nehoří to (a asi to už nebude nutné) smile

Kdyby si někdo chtěl pohrát, heslo rád sdělím smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

74

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Mám v ruce další 2 věci - U Božích muk a Dál, dál, dál

Co na to říkáte? Mi to přijde zvukově až moc hodné, trošku bych si to dokázal představit jako "zlobivější" a malinko méně uhlazený zvuk. Jak to slyšíte za vás?

Díky za postřehy.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

75

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

D.a.l.i napsal:

Co na to říkáte? Mi to přijde zvukově až moc hodné

Vůbec ne. Podle mě to zní přirozeně, konečně i ta akustická kytara zní jako akustická kytara. Zatím rozhodně nejlepší verze Božích muk. Dál, dál, dál taky v pohodě, moc pěkná písnička.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

76

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

zvuk je pro žánr v pohodě a "Dál dál dál" je v pohodě celá.. 

v Božích mukách mě vadí jak si akustika a basa hrajou každá jinou písničku
v první sloce to celkem jde, ale od refrénu je kytarista jednak nepřesnej (předbíhá se)  a druhak přejde z kontrášovskýho m-ca m-ca  do dechovkovsko-kotlíkářskýho  m-ca-ra-ca  a nějak se to rytmicky s basou rozpadne.  A koukám, že jsem kytaru poplival už v  "Jsem do tebe blázen"  :-)

Ale jsou to ode mě jen hnidy  :-)   ... ale chtěls je

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

77

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

A jestli máte stejně namíchanej i zbytek, tak bych to plác na cedéčko a dál to neřešil, čím víc to budet řešit, tím víc se vám to bude přestávat líbit... :-)

Beatles se s tím taky neřešili, první desku nahráli a smíchali za jeden den a první mix šel rovnou na desku.  Po 40ti letech to Martin přemíchal a remasteroval, a vysledek je podle mě horší smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

78

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Aidamos napsal:

Vůbec ne. Podle mě to zní přirozeně, konečně i ta akustická kytara zní jako akustická kytara. Zatím rozhodně nejlepší verze Božích muk. Dál, dál, dál taky v pohodě, moc pěkná písnička.

Díky, jsem rád, že jsme to dostali k Milanovi, byť to byl pro něj docela porod to vůbec otevřít (Mac + Protools -> Win + Cubase), ale poradil si smile

Atvečko napsal:

v Božích mukách mě vadí jak si akustika a basa hrajou každá jinou písničku

Tam je hlavně ve 3. sloce (první půlce) posunutá totálně elektrika. A řekl bych, že elektrika je celkově malinko vzadu, posuneme ji kapku dopředu (to jsou věci, které jsme řešili u minulého zvukaře - zamykáš si stopy? ne, ale dávám si hrozný pozor, abych se stopou nepohnul....)

Na akustiku se tedy zaměřím - co to ale poslouchám na sluchátkách, tak mě to rytmicky do uší nijak nemlátí. Spíš na konci refrénů mám pocit, že je elektrika proti base + kopáku citelně pozadu - což by mělo vyřešit celkové posunutí kousíček dopředu.

A elektrika, mi přijde poměrně slabá a zvukově "neduživá", na můj vkus moc zapadá do mixu.

Atvečko napsal:

A jestli máte stejně namíchanej i zbytek, tak bych to plác na cedéčko a dál to neřešil, čím víc to budet řešit, tím víc se vám to bude přestávat líbit... :-)

Zatím jsou 4 písničky v tomto stavu, tzn. necháme vyjádřit členy (předpokládám, že většina řekne OK), stavím se za zvukařem, doladíme posbírané připomínky a hybaj s tím do lisovny.

Milan na to bude potřebovat nějaký čas, ale tady už se to čekání rozhodně vyplatí smile

Původně jsme to chtěli mít vydané už na vánoce, jenže první zvukař to hrozně brzdil a navíc výsledek byl, jaký byl... Takhle to bude na světě tak na Apríla smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

79

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Tak máme od Milana v ruce titulní píseň alba - Jsem do Tebe blázen.

Pro porovnání původní verze je (zatím) na bandzone - http://bandzone.cz/skupinasro
(ale během pár dní ji vyměním)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

80

Re: S.R.O. - Jsem do Tebe blázen - zvuk

Tak jsme převzali poslední písničku od Milana a příští týden dáváme do Ragtime. Zabralo to 5 měsíců, ale výsledek myslím stojí za to smile

http://bandzone.cz/skupinasro (zatím jsem nechal pro porovnání původní mixy v playlistu, ale během pár dní je stáhnu)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků: