1

Téma: ROLAND Micro Cube RX BASS

http://www.rolandee.cz/product.php?node_id=2005260
nemáte někdo tohle? zaujalo mě jak dobře to hraje potichu, fakt jak velkej apec, jen potichu smile. Určitě líp než 50W kombo na noční cvičící hlasitost 0.001. Má to kámoš, tak mám jen krátkej dojem, máte někdo víc zkušeností? Zaujalo mě jak to jde za prstama (což je asi komprese) ale bylo to fajn

0 xLajků:

2

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Mě by zajímalo, jestli to na těch 6 tužkovek opravdu hraje 13 hodin.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: pepaol (03. 03. 2011 11.37:30)

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Na hraní v parku nebo na ulici asi nic jinýho není.

Na to noční brnkání jestli by nestačil apec od Voxa. Dělají to i na basu.
http://kytary.cz/vox-amplug-acoustic/HN107804/

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

4

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

k tomu Voxu: ale fuj, to je na sluchátka smile

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: pepaol (03. 03. 2011 13.19:56)

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

To jo, na sluchátka. Ale můžeš s tím pochodovat po bytě :-)
Pokud jde o velmi malou hlasitost, tak to musí vyhovět i bedýnky k PC za 200,- Nebo bazarové 20W kombíčko na kytaru za litr.

Vysmahnout za Rolanda 4700,- To by se mi nechtělo. I když vypadá hezky.
http://kytary.cz/roland-micro-cube-rx-b … /HN098573/

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

6

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

pepaol napsal:

Pokud jde o velmi malou hlasitost, tak to musí vyhovět i bedýnky k PC za 200,- Nebo bazarové 20W kombíčko na kytaru za litr

aby bylo zřejmé o co mi jde, kombo na cvičení mám, ale tohle mě zaujalo že hraje pěkně. Nepotřebuju návrhy jak si pořídit cokoliv co nějak (hnusně) hraje abych mohl cvičit. Proto se ptám, jestli s tím má někdo dlouhodobější zkušenost.

0 xLajků:

7 Naposledy upravil: pepaol (03. 03. 2011 13.29:22)

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Náhodou mne ten Roland inspiroval k výrobě mikro aparátu. Mám v šuplíku tyto vzhledově prakticky stejný repráky jen 2". Motor to má slušnej, výkon taky dostatečný  lol  lol  lol
K tomu zesík ze stavebnice a apec na řemen s boxem 4x2" je na světě.

http://www2.infos.cz/foto/repro.jpg

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

8

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Já jsem zhruba dva roky hrdým majitelem tohohle krasavce, a mé zkušenosti jsou velice pozitivní:
Mám vyzkoušeno že na "Zlatý GPčka" to v klidu vydrží 10hod (možná že na Duracelly by to vydrželo i víc).
Subjektivně to s výkonem 2x2,5W, hraje líp a hlasitějc než třeba Dimavery BA-15 (papírově 15W , jen ze sítě a velikost podobná).
Samozřejmě to díky rozměrům netluče basama do břicha, a při přetočení Volume za půlku už to začíná v basech trochu chrchlat a zkreslovat , ale na cvičení v paneláku a hraní v hospůdkách a venku s 2akustickejma kytarama a banjem je to použitelný.
Vzhledem k tomu, že větší část toho dobrýho dojmu ze zvuku dělá DSP modelling obávám se, že ten pokus o domácí stavbu nebude mít ekvivalentní výsledek.
Myslím, že tohle combo stejně jako jeho 30W starší bratříček (a novej 20W) má nevýhodu, že nemá linkovej výstup - pouze sluchátkovej, kterej odpojuje repráky.
A samozřejmě jako u všech Rolandů je poměrně vysoká cena (podle mne ale úměrná kvalitě).

0 xLajků:

9

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Ani bych neřekl, že Roland stojí moc peněz za ten pytel efektů, co v tom mají. Akorát mohli tu baterkovou verzi apecu dělat i jinou očesanou tudíž i levnější. Kdo ty efekty nechce, ať za ně neplatí.

Brnkám v DreamFloyd a Elán CZ
0 xLajků:

10

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Zvukově jsem to neměl možnost (ani čas a sílu) porovnat,  ale podle ceníků jsou podobně silný podobně (AMPmodelingem) vybavený comba od Line6 levnější.
Ale jednak jsem mínil celou řadu BassCube (až po Bass Cube 120 ) a taky jsem přece psal, že cena odpovídá kvalitě. Nehledě na to, že Roland minimálně v udávaném  výkonu zesilovače si netahá triko, ba naopak, (což dotvrzují nejen mé zkušenosti).

A je fakt, že na basový bateriový kombo si nikdo z ostatních výrobců netrouf (Ibanez se dvakrát pokusil o laciný malovýkon na 9V (bez baterek) ale basa potřebuje bednu, takže výsledkem bylo a je "chrchlátko" ).

0 xLajků:

11

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Už ho máme pár let a máme ho moc rádi. Zvuk na doma - MOOOOOOC PĚKNEJ - opakuju - na doma, nikam jinam bych si to asi nelajznul, na to je to pidikombo s pidivýkonem. Ale při domácí hlasitosti hraje o třídu líp, než ostatní malý kombíčka.....jo a na baterky nevim, to jsem nikdy nezkoušel....

Warwick Streamer JazzMan 5str, Ibanez SR1305 5str, Mesa/Boogie M9 Carbine amp, Ampeg SVT410 box, Ampeg SVT15 box, Ampeg SVT810 box, BBE 382 Sonic Maximizer, Korg DTR2000 tuner, Sennheiser ew D1 CL digital wireless
0 xLajků:

12

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

kopee-t napsal:

Ale při domácí hlasitosti hraje o třídu líp, než ostatní malý kombíčka...

to byl i můj rychlo dojem, proto mě to zajímá

0 xLajků:

13

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Vytáhnu tuhle mrtvolu na povrch.
Pořídil jsem tohle kombíčko, na doma a do hospody s akustikama.

hraje super, v hospodě perfektní a krásný zvuk.
Má to v sobě i jednoduchou ladičku a bubeníka. Bubeník má výhodu, že má samostatné volume, a nevýhodu, že tempo se dá nastavit jen tap (rozuměj-dvojklikem smile )

Zvuk je fakt pěkný, simulace ujdou (až na octaver), kompresor se mi nelíbí, chorus, hall, phaser a delay taky ne, kvákadlo kváká vcelku sympaticky.

Při ohulení trochu kreslí.

Hraní na baterky jsem nezkoušel, ale je super mít tu možnost.

Celkový dojem super smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

14

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Povstáno buď ze záhrobí, téma dávno opuštěné smile

pořídil jsem tohohle prcka, abych mohl s kapelou vyrazit v létě někam ven a nesmrdět ve zkušebně - efekty celkem ujdou, ale krabičkvé bratříčky nedoženou. Kompresor nic moc, ladička fakt divná big_smile

...ALE čistej zvuk a některé simulace aparátu jsou super - hlavně na svůj výkon nemá problém dohnat akustiky. Výdrž baterek -včera jsem hrál v kuse cca 3 hodiny a v pohodě. Za mě palec nahoru....

Já sehnal za 4k bazarovku i s brašnou a náhradníma nabíjecíma baterkama, takže za mě velká spokojenost.....

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

15

Re: ROLAND Micro Cube RX BASS

Já doplním po nějaké době používání: miluju tohle kombo smile Některé funkce jsou teda slabé (ladička ale ladí normálně)....

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků: