1

Téma: Tablet a zobrazeni tabu

Zdravas basaci,

mam dotaz - velice nutne potrebuju tablet quli jedine veci - cteni tabu pri koncertech, posezeni, taboracich, vystoupenich atd. ciste z pohodlnosti.

Situace:
Vsechny taby si pisu uz 15 let ve formatu *.txt (Notepad) na 15´´ (palcovej) monitor. A ten uz zabira neco mista na stojanu, stole i v batohu.

Co potrebuji:
Spravny pocet uhozu na radek (pro 15´´) 168 uhozu
Spravny pocet radku na stranku (pro 15´´) 51 radku

Dyz to bude vic, nic se nestane. A ted: dyz si poridim tablet, tak to logicky nebude 15´´  a taxe mi tam ten tab nezobrazi celej (ani radkove, ani uhozove). Chtel bych, aby byla moznost si ZOBRAZIT ten tab tak, aby bylo videt vsechno - vsechny radky, i uhozy v ramci jednoho radku. Klidne za cenu, ze ty cisla/pismena budou mensi (bez nutnostni dodatecneho nastaveni kazdeho jednotlive otevreneho tabu).

Otazky:
- Pro me to teda asi logicky znamena koupit si co nejvetsi tablet (s nejvetsi obrazovkou). Co se prakticnosti tyce bych uprednostnoval nejakou stredni velikost.
- Ale hlavne: EXISTUJE nejaka moznost, aplikace, program, nastaveni, aby mi tablet otevrel notepad prizpusobenej velikosti tabu (radky/uhozy na radek)?
- Existuje moznost posunovani toho tabu v Notepadu na tabletu, jako na pocitaci - tzn. Page Downem? Nerad bych tab posunoval prstem na presnost, dyz na to mam v ramci songu max. 1 sekundu. S prstem bych to proste tak presne nedal, jako na klasicky klavesnici s Page Downem.

Je to otazka na vsechny basaky, co se trochu vyznaj v IT a tabletech. Pokud by se daly vsechny tyto problemy nejak prakticky vyresit, jeste dnes objednavam ten spravny tablet.

Predem diky za JAKYKOLIV napad.

Figi

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

2

Re: Tablet a zobrazeni tabu

No ono je spíš podstatnější pro jaké rozlišení v pixelech to máš 15" monitor třeba s rozlišením 1024*768 tak s ohledem na dnešní IPS panely to bude úplně napohodu. Často jsou dneska v rozlišení full HD - 1920*1080.
Každopádně převedení na pdf jak radí CzechJoker je jistota.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

3

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Diky za zajimave tipy. Kazdopadne v tehle fazi bych mel tim padem zase jinej problem:
Jak transformovat pres tisic *.txt souboru do *.pdf souboru bez nutnosti otvirat jeden kazdej ve Wordu a ukladat ho do PDFka?
Napad to je kazdopadne zajimavej...

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

4

Re: Tablet a zobrazeni tabu

No třeba Adobe Acrobat Pro umí hromadnou konverzi do pdf. Ale určitě bude existovat i něco ve freeware verzi.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

5

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Pdf Creator - umožňuje "nasypat" soubory, které následně vytiskne jako pdf.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Figi (05. 01. 2016 13.58:06)

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Diky. Vyzkousim ten Kreator. Je to free, doufam?

Jenom, abych si to shrnul - pdf muzu na tabletu hodit, aby se mi napasoval do rozliseni jedoduse (jednim klikem?)

Musim vyrazit do kamennyho obchodu, aby mi to ukazali, jak to funguje a vypada. Vemu si s sebou USB s pdf souborem a esi to pude, prinesu si domu rovnou novej tablet na noty. Pouzivate to tak nekdo, nebo je to moje slepa ulice?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

7

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Slepá ulice to není, viděl jsem to používat celkem často...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

8

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Figi napsal:

Diky. Vyzkousim ten Kreator. Je to free, doufam?

Jo, tato kreatura je zdarma smile (používal jsem dlouho jako pdf tiskárnu, akorát otravuje s aktualizacemi, dokud nezaktualizuješ)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Tak Kreator funguje. Uz se mi podarilo relativne jednoduse konvertovat *.txt do *.pdf.

Vznikly ale dve otazky:
- Jak to udelat, aby se to ulozilo na celou stranku a ne, jako ve Wordu, ze se mi zalomi radek?
(Rozumej - muj radek ma 168 uhozu. Jeden radek = jedna struna. Proto mam bloky po 4 radkach pro 4-strunku. Ten kreator to ma ale omezeny na nejakejch 74 uhozu, takze mi ten radek rozpuli a hodi o radek niz. Cimz mi z bloku po 4 radku vznikne blok o 8 radkach, coz je na prd. To presne nepotrebuju. Stejne to dela i Word.)

- Jak to udelat, aby konvertoval vsech ca. 1000 tabu najednou, abych to nemusel delat po jednom - otevrit, konvertovat, ulozit a takhle 1000x?

Mate nekdo nakej tip?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

10

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Sorac, za blbej dotaz, ale presne to sem zkusil a nic se nestalo. Dokonce sem zmenil format z A4 na  E (temer neomezeny) a nic. Kudy?

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

11

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Nenapada te neco lepsiho? Ten, kdo mi pomuze, tomu dam za odmenu par osobne psanejch tabu, za jejichz presnost rucim.
Nekteri me tady dokonce nazvali puntickarem.

Je to problem, kerej me dost tizi a hodne by mi usnadnil zivot.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

12

Re: Tablet a zobrazeni tabu

No, kdysi před 25 lety jsem takhle transformoval texty prostřednictvím databázového systému FoxPro a programu, co dělal cca tohle:
Načetl jména souborů z adresáře
Načetl parametry formátování (kam picnout konec řádku a kam konec stránky)
Do Pracovní proměnné si načetl postupně každý txt, vše do txt pole, které následně rozporcoval do řádkú do pracovní databáze, a pak vyexportoval do nového txt. Pokud to obsahovalo v textu nějaké řídící nebo formátovací znaky, tak je vykousnul pryč.
A tak pořád dokola, dokud je všechny nepřemlel ze starého počtu znaků na řádku na nový formát.
Případně nahradil nějaké nesprávné znaky správnými ( např 'O' za 0, 'l' za 1, atp.)
Problém nastal s používáním T602 a jiných tehdy chytrých editorů... Naflákaly tam spousty znaků, o kterých jsem nevěděl co dělají...ale to už jsem nebyl programátor já :-)

Tzn jestli jsou psané všechny stejně, by to mělo s investicí jednoho dne jít odladit a popřeklápět a finálně přemlít do pdf.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

13

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Myslis, ze bys mi moch pomoct, dybych ti jeden poslal na zkousku?

Abych rekl pravdu, moc tomu totiz nerozumim, cos napsals. V IT vecech sem ouplne mimo.

Basy: Aria STB (JB), Carvin XB75 custom, Hohner B2A
Komba: Carvin R600 , Marshall B25 MKII, Yamaha AA5
Ostatní: Line 6 Bass Pod XT Live, Ditto Stereo Looper (TC)
0 xLajků:

14

Re: Tablet a zobrazeni tabu

Pokud by se ti chtělo, pošli pár kousků na vyzkoušení. Vzal bych na to Adobe InDesign, myslím že to by mohlo projít.
Ještě dotaz, jako prohlížeč PDF souborů budeš v tom tabletu používat? Je jich celkem hodně.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků: