1 Naposledy upravil: jura313 (14. 01. 2016 17.14:27)

Téma: Neoriginální adaptér

Zdar lidi, měl bych takový dotaz. Koupil jsem si Boss ME-20B a nechce se mi k němu shánět drahý originální adaptér. Např. http://www.gme.cz/napajeci-adapter-sito … 1-p751-162

Proto se ptám jestli máte zkušenosti s používáním neoriginálních adaptérů a jestli byste mi mohli nějaký doporučit. Díky

0 xLajků:

2

Re: Neoriginální adaptér

Já bych volil spíš adapter s trafem (je těžkej) , ale pokud to bazmek ustojí i s tímhle a nebude vrčet, tak proč ne.
Je třeba hlidat si napětí ( abys nezničil bazmek ) a max proud, aby ti ti ten adapter neshořel...

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

3

Re: Neoriginální adaptér

Atvečko napsal:

Já bych volil spíš adapter s trafem (je těžkej)

Jo, souhlas. Sám mám negativní zkušenost s adaptérem se spínaným zdrojem a docela dost to házelo bordel do zvuku. Na druhou stranu ten Boss vypadá taky na spínanej.

Ale hlavně si dej pozor na polaritu konektoru. Ten co si dal na odkazu má centr pozitivní (alespoň podle datasheetu). Hudební efekty jedou na centr negativní.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

4

Re: Neoriginální adaptér

Aha. A nemohli byste mi nějaký doporučit?

0 xLajků:

5

Re: Neoriginální adaptér

Ja treba pouzivam tenhle, zivim s nim krabky v boardu a nebruci, nerusi. http://www.muziker.cz/rockpower-nt-50-eu

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

6

Re: Neoriginální adaptér

Já jsem strčil do něčeho docela drahýho neorigo adapter a ta mašina se pokazila. Tak nevím ....

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

7

Re: Neoriginální adaptér

Jak psáno výše, důležité je pohlídat si napětí - tj. těch 9V, polaritu a zatížitelnost. V návodu efektu by údaj o minimální zatížitelnosti zdroje (mA) měl být.
A pokud ne originál, tak přednostně zdroj s trafem a stabilizovaný. Spínaný zdroj - jedině prověřený nebo mít možnost vyzkoušet a případně vrátit.



woody napsal:

Já jsem strčil do něčeho docela drahýho neorigo adapter a ta mašina se pokazila. Tak nevím ....

Možná nestabilizovaný zdroj s příliš vysokým napětím naprázdno a k tomu již načnutá součástka ?
Citlivost zařízení na špičky při zapínání a vypínání napaječe na priméru? Tedy zasunutím / vytažením napaječe ze zásuvky 230V před vytažením konektoru mn ze zařízení.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Lukáš (14. 01. 2016 22.11:17)

Re: Neoriginální adaptér

Občas se originální napájecí zdroje objevují (a s výraznější slevou) na bazarech nebo je prodávající přidávají k efektům – doporučuju se po nich ptát. Mám jeden originál Morley a je nejtišší ze všech, co jsem zkoušel (navíc má i pojistku proti tepelnému přetížení a odolnost proti zkratu). Jinak platí, co psal karadam smile.

0 xLajků:

9

Re: Neoriginální adaptér

karadam napsal:
woody napsal:

Já jsem strčil do něčeho docela drahýho neorigo adapter a ta mašina se pokazila. Tak nevím ....

Citlivost zařízení na špičky při zapínání a vypínání napaječe na priméru? Tedy zasunutím / vytažením napaječe ze zásuvky 230V před vytažením konektoru mn ze zařízení.

Taknějak to možná bude, já jsem prase ... a ta věc má svůj separé vypínač na škatuli (což nemá každá věc), tekže se asi i oni chráněj před takovejdlema akcema.

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků: