1

Téma: Ampeg SVT-4 Pro - chrčení

Ahoj
Mám dlouhodobé problémy se zesilovačem Ampeg SVT-4 Pro. Občas se stává, že v něm začne z ničeho nic chrčet. Po lehkém ťuknutí (zpravidla nadzvednu rack a trošku s ním drknu zpět na bednu) chrčení přestane a hraje jak víno.
Zkoušel jsem měnit lampy, kabely, basy, způsoby zapojení, ... nic nepomohlo. Chrčení navíc leze i do linkového výstupu, takže problém bude nejspíš někde v preampu.
Nejhorší, že se problém vyskytuje náhodně. Zesilovač jsem měl několikrát u známého, který se opravou aparátů zabývá, ale problém se u něj nikdy nevyskytoval. Vždy si pochvaloval, že hrál celou dobu jak víno. Prý alespoň přepájel všechny možné kontakty a konektory, jestli tam náhodou není nějakej studeňák.
Nenapadá někoho, na co bych se ještě mohl zaměřit? BIAS?

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

2

Re: Ampeg SVT-4 Pro - chrčení

napadá mě vyklepaná patice, čas od času, když se v ní lampa pohne, se chrčení může ozvat

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

3

Re: Ampeg SVT-4 Pro - chrčení

Někdy to může dělat znečistěný rozpínací kontakt v jacku u FX (RETURN), příp. Pwr amp in. Většinou stačí do něj strčit a vystrčit jack a kontakt se vzpamatuje.

0 xLajků:

4

Re: Ampeg SVT-4 Pro - chrčení

Vyzkouším, díky za tipy!

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků:

5

Re: Ampeg SVT-4 Pro - chrčení

el BassTardo napsal:

napadá mě vyklepaná patice, čas od času, když se v ní lampa pohne, se chrčení může ozvat

Nechci to zakřiknout, ale od výměny patic se zatím chrčení neprojevilo. Ačkoliv jsem původní patice zkoumal i pod lupou a nezdají se být nikterak vyklepané. Ale těžko říct, snad se tím problém vyřešil.

Takže ještě jednou díky moc za tip!

Fender American Jazz Bass, Rickenbacker 4003, Warwick RB Streamer Std 4 FL BK OFC, Stagg EDB 3/4 BK
Ampeg SVT-4 Pro, EBS 410 Evolution ProLine 2000, Gallien-Krueger 115RBH
Korg DTR-1000, EBS FuzzMo, Boss SYB-5 (+Roland EV-5), Boss NS-2
Ampeg PF-350, Ampeg BA-108
0 xLajků: