1 Naposledy upravil: Hell-knight (14. 06. 2010 17.55:51)

Téma: Billy Sheehan zvuk

Zdar chlapi,

jistě všichni znáte Billyho. Otázka je jednoduchá, co byste mi poradili, když bych chtěl dostat jeho zvuk? Je to poměrně nestandardní zvuk, dost osobitý. Ale měl ho i na svém bývalem Fenderu. Zda si pohrát s aparátem, či je to otázka především baskytary?

Nevím zda to tady patří, zda "Baskytara" či "Aparatura", je to asi jedno :-)

Baskytara: Fernandes six string Made in Japan
Aparát: zesilovač - Marshall 3520 (200W), box - Marshall 1550 (250W), 2x10 od O.Neilla, bezdrátový systém - Carvin U7500 UHF, ladička - Korg DTR 2000, to všechno v krásném racku Rockcase by Warwick 4U big_smile
Profil
"Nástrojů není nikdy dost!"
0 xLajků:

2

Re: Billy Sheehan zvuk

http://www.billysheehan.com/photos/phot … ent05.html

0 xLajků:

3

Re: Billy Sheehan zvuk

Menší to opravdu nepůjde? :-D

Baskytara: Fernandes six string Made in Japan
Aparát: zesilovač - Marshall 3520 (200W), box - Marshall 1550 (250W), 2x10 od O.Neilla, bezdrátový systém - Carvin U7500 UHF, ladička - Korg DTR 2000, to všechno v krásném racku Rockcase by Warwick 4U big_smile
Profil
"Nástrojů není nikdy dost!"
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: valec1 (14. 06. 2010 18.04:40)

Re: Billy Sheehan zvuk

nebo okoukni jeho DVD a budes vedet co a jak.jak zapojit basu stereo kazdy snimac atd........:) jo a zapomel bych a ty jeho ruce asi taky udelaji to sve. rika ze si vystaci i jen s Amegem SVT 4 PRO na mensi akce

0 xLajků:

5

Re: Billy Sheehan zvuk

Doufal jsem, že bych tady našel někoho, kdo se o ten zvuk už pokoušel :-) Možná ještě najdu.

Jj, nějaká DVD mám, ale nic o tom jsem tam zatím nenašel.

Baskytara: Fernandes six string Made in Japan
Aparát: zesilovač - Marshall 3520 (200W), box - Marshall 1550 (250W), 2x10 od O.Neilla, bezdrátový systém - Carvin U7500 UHF, ladička - Korg DTR 2000, to všechno v krásném racku Rockcase by Warwick 4U big_smile
Profil
"Nástrojů není nikdy dost!"
0 xLajků:

6

Re: Billy Sheehan zvuk

Koukni na profil místního matadóra Matěje, případně ho kontaktuj. Ten bude vědět, imho, odsud asi nejvíc smile

0 xLajků:

7

Re: Billy Sheehan zvuk

A ještě snad i Wagon smile http://bandzone.cz/wagon myslím, že někde obdivoval toho votřískanýho Fendra smile

0 xLajků:

8 Naposledy upravil: Wagon (14. 06. 2010 19.12:08)

Re: Billy Sheehan zvuk

CharlesBass napsal:

A ještě snad i Wagon smile http://bandzone.cz/wagon myslím, že někde obdivoval toho votřískanýho Fendra smile

Ahoj, jo ten Billyho Fender je mazec. Jinak, koukám na ten jeho rack, to je taky nášup. Ale myslím, že Billy ten svůj charakteristický zvuk dělá hlavně hlavou (teda tím, co nosí na krku:-)) a prackama. Někde jsem před časem četl, že občas používá i lehce "nakřápnutý" Tube Screamer. Ovšem, nepotvrzeno:-)) Hm, ale když natáhnu na Precision fungl nové struny, na Elliotovi zvýrazním více středový pásma a kapku víc se do toho opřu...tak, skoro!!!:-)) Rozhodně ale nejsem lovec Billyho zvuku, o to mi nejde:-))

Trace Elliot Club #2
Fender Jazz Bass
Fender Precision Bass
Fokus MM 5strings-fretless

Trace Elliot GP12 SMX, Trace Elliot 1048H
0 xLajků:

9

Re: Billy Sheehan zvuk

Já také nejsem přímo lovec, avšak něčemu podobnému bych se dostat chtěl :-)

Jj, ten Fender je luxusní.

Baskytara: Fernandes six string Made in Japan
Aparát: zesilovač - Marshall 3520 (200W), box - Marshall 1550 (250W), 2x10 od O.Neilla, bezdrátový systém - Carvin U7500 UHF, ladička - Korg DTR 2000, to všechno v krásném racku Rockcase by Warwick 4U big_smile
Profil
"Nástrojů není nikdy dost!"
0 xLajků:

10

Re: Billy Sheehan zvuk

prsty a apec...na sheehanovi je fajn, že na těch jeho výukovejch dývkách řekne do posledního co používá za vybavení a jak to má nastavený.

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

11

Re: Billy Sheehan zvuk

https://www.youtube.com/watch?v=fiE8TE_ … 6&hd=1

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: