1 Naposledy upravil: PR Brat (24. 08. 2015 13.43:43)

Téma: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Zdravím,

měl bych na vás zkušenější dotaz. Mám ve zkušebně TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM a už při vybuzení na slabou půlku výkonu začíná při razantnějším úhozu trsátkem nepříjemně kreslit (úplný distorsion nebo overdrive). Nejdřív jsem si myslel, že je poškozená membrána nebo cívka reproduktoru, ale zkoušel jsem to později s origo benama TE - 4x10" i 1x15", s ADA Bassline 115 a dalšími boxy s příkonem 300W RMS 8 Ohm a pasivními baskytarami Fender Jazz bass a Precision s RM Pickups (obě nedávno seřízené u kytaráře) , ale problém vždy stejný. Vyřešilo to jen přepnutí na grafický EQ a potlačení všech pásem pod polovinu.

Hlava má papírově 400W RMS/ 800W Peak do 4 Ohm - a cca 280W RMS do 8 Ohm, tak mě napadlo, že ty boxy ty peakový hodnoty prostě nedávaj. 

Setkali jste se někdo s něčím podobným?

V další vlně testování si půjčím kompresor a nějaký hodně naddimenzovaný box a uvidíme.

Budu rád za jakékoli podněty, takhle se s tím nedá moc fungovat a vůbec si s tím nevím rady...

Díky

PS. Je to podle mého názoru typ bez lamp v preampu - čistý mosfet, takže na špatnou lampu to bohužel hodit nelze :-)

0 xLajků:

2

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Při vybuzení Gain na půl nebo otočením Volume na půl ?
Pokud je to při vytočení Gainu za půl, tak to muže při silnějším signálu basy být. Pokud při regulaci s Volume se už jen přidává na hlasitosti. (Tyhle starší TE při otočení Volume za půlku docela pěkně řvou. Ale popisované zkreslení leda při gainu.
Pokud je to při Volume bez ohledu na nastavení Gainu, tak je něco špatně.

Doporučuji  pana Procházku
http://www.firmy.cz/detail/254091-autom … mesti.html

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

3

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

muj Carvin mi dělá to samý, už jsem podezíral i zničený cívky v reproduktorech... a nakonec se ukázalo, že to prostě jen přeháním s gainem, že moje pasivní kytara má i tak signál jako bejk :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: PR Brat (24. 08. 2015 16.06:51)

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Popisovaný problém se dost silně projevil, už když jsem dal všechny korekce narovno 90° (1/2 výkon). Dnes vyzkouším s ubraným gainem, ale pokud by to tím bylo (což by dávalo smysl), proč teda renomovaný výrobce jako TE instaloval potenciometr, kde už při nastavení na polovinu připomíná zvuk spíše motorovou pilu než basu...?
Tady by zas dávaly smysl ty silnější snímače, ale zkoušel jsem origo USA Fender Jazz Bass 1999, kterej má průměrně silný snímače a zatím vždy se všemi zesilovači pěknej pronikavej, vyváženej čistej zvuk a pak Preclíka - levnou kopii PB s RM Pickups... U obou bas se problém objevoval zhruba při stejném gainu...
Tak nevím... Dneska zjistím, zda to nějak souvisí i s volume... No a zkusím ten externí kompresor - pokud by se jednalo jen o ty špičky, tak kompresor by je mohl osekat...
Ale tohle nevylučuju... Ještě to zkusím s nějakým jiným - příkonem naddimenzovaným boxem...
Jinak jako hraje pěkně - dobré korekce, žádný brum ani šum a výkon s velkou rezervou (má to obří toroidní trafo), jen trošku hlučnější větrák... Jo a pěkně svítí - podsvícení UV lampou :-D
Před tím jsem měl preamp Trace Elliot GP12SMX a s tím problém nebyl...
Pana Procházku znám, je šikovný - navíc dlouhá léta měl pod sebou záruční i pozáruční servis právě TE, ale poslední dobou nejen pro mě na hranici finanční dostupnosti... :-)

0 xLajků:

5 Naposledy upravil: carodej_pes (25. 08. 2015 07.13:49)

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

já třeba na obou kombech gain nemám. Ale mám obecnou zkušenost, že je normální, aby gain kreslil, pokud se to s ním přežene. smile

Když máš gain na stupni 1, nebo 2, tak jak to hraje? Je to snad nepoužitelné i s aktivní basou? A jak to hraje s gainem na 0?

S Trace Elliot GP12SMX si byl zvyklý na jaký poměr gainu a volume (zajímalo by mě nastavení maximální hlasitosti, tedy asi nastavení pro koncerty)?

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

6

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Ciao,

měl jsem podobný problém, Gain mi výrazně  "kreslil" ještě před půlkou... Problém vyřešila výměna lampy v preampu. Od té doby klid a dostatek masivního soundu i s Gainem kolem poloviny.

0 xLajků:

7

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Zdravím, tak včera jsem ho zkoušel a na 2 gainu nekreslí vůbec, na 3 ještě jakš takš OK, ale 4 a výš kreslí hodně. Ty RM Pickups mají mnohem silnější signál než snímače z Jazz base (ale v kytaře problém není).
Aktivní baskytaru nemám, takže nemůžu soudit. Právě, že co jsem měl zkušenost s tím preampem GP12SMX, tak ten měl královskej zvuk a nekreslil ani s gainem na 7 nebo 8. Občas když byla velká akce, měl jsem gain i volume na 8 a tlačilo naprosto bez zkreslení.
Jinak jak jsem psal níže - tohle je typ preampu GP7SM a ten je dle mých informací solid state (mosfetový) - tedy bez lampy. Přiznám se, že lampa byla též 1., co mě napadlo, ale to by bylo moc jednoduché :-)

Tady je ten typ vyfocený:

http://www.2ememain.be/musique-instrume … 36617.html

0 xLajků:

8

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Jooo, sorry, nevšiml jsem si toho označení. To pak lampa odpadá... smile

0 xLajků:

9

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

A co přepínání aktiv/pasiv? Hmmm?

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: flachby (25. 08. 2015 10.42:36)

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Ivo napsal:

A co přepínání aktiv/pasiv? Hmmm?

nebyla by pasivni basa v aktivnim zapojeni spis potlacena, aktivni vstup by mel bejt mene citlivy? I kdyz mne napadlo to same.

0 xLajků:

11

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Přesně tak - mám to samozřejmě přepnutý na pasiv - když zapnu na aktiv sníží se naopak citlivost vstupu o -15dB (nebo tak něco) a hraje to potichu...

0 xLajků:

12

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

PR Brat napsal:

Přesně tak - mám to samozřejmě přepnutý na pasiv - když zapnu na aktiv sníží se naopak citlivost vstupu o -15dB (nebo tak něco) a hraje to potichu...

No a kreslí to při přepnutí na aktiv? Nejdřív bych si půjčil jinou pasivní basu a vyzkoušel bych, pak bych soudil. Záleží na síle výstupu z baskytary - a to i u pasivu. Je jasné, že basa se silnějším signálem bude při vytočení poťáku Gain dřív kreslit.

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

13

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Ivo napsal:

Záleží na síle výstupu z baskytary

jj, Moje sr885 je aktiv a má o dost slabší signál než pasivka Vintage JB. Takže ji všude používám s nastavením na pasiv. sr885 s pasivem kreslí jen s gainem na max. a při větším hrábnutí do strun. Vintage kreslí už někde na 8 a víc. TRB je aktiv  a má s korekcema na -0- zhruba stejný signál jako Vintage pasiv.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

14

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

V přepnutí na aktiv to nekreslí, ale leze z toho hodně slabý signál, takže se to pak musí dohánět ostrým vytočením volume doprava. Jinak jak jsem psal na začátku - zkoušel jsem ho se dvěma baskytarami: Originál USA Fender JB (singly, standardní čistý signál střední síly) a pak kopií PB osazenou RM Pickups (přiměřeně silnější) - dvě rozdílné pasivní baskytary, problém stejný. S totožnými baskytarami jsem zkoušel hrát na TE GP12SMX a mohl jsem dát gain na 8 a signál pořád průzračně čistý... Takže jak už jsem psal, v base ani boxech bych problém neviděl...

0 xLajků:

15

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Já u mojí  aktivní basy ATK 305 a zes AH 400 SMX mám gain klidně na 9 a jen u velmi razantního hraní problikne ve špičkách červená-jinak vůbec.Včera jsme hráli venku a měl jsem volume na 5.Ano bylo to dost,ale akce byla na otevřeným prostoru,kapela na kamionu a samozvuk,takže rozkaz zněl jasně-pal to tam :-):-):-) čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

16

Re: TRACE ELLIOT AH 400SM s preampem GP7 SM - přebuzení - distortion

Ahoj. Tak problém asi vyřešen. Hlavu jsem nakonec nechal kompletně prověřit a proměřit osciloskopem u odborníka, který se tímto živí a zároveň hraje i na baskytaru. Výsledek je takový, že hlava je naprosto v pořádku, pouze jak bylo zmíněno výše není určena na agresivní hru trsátkem, protože v tom případě začíná na vstupu kreslit.
Jednou možností je přepnutí pasivní baskytary na vstup pro aktivní (tedy s nižší citlivostí) a nebo hra prsty. Tímto prosím o lock a děkuju za názory :-)

0 xLajků: