1

Téma: jake kombo zkusebna vs doma

ahoj zdravim vsechny, mam dotaz a mozna se uz resilo.. jaky kombo jeste mi doporucili do zkusebny a bufoucn kapely? (budu hledat asi na podzim)
jestli je nejaky kombo ktere by bylo dobry jak do zkusebny a i na doma? a nebo je lepsi mit komba dve?
chapu dve je asi lepsi mit, min tahani, ale financne narocnejsi...

ktery byste mo pooripade doporucili a jestli spis jedno a tahat nebo dve jedno?

basa thunderbird smile

p.s. diky moc za pomoc smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

2

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Nezlob se na me, ale z Tveho dotazu jsem nepochopil vubec nic.Je to jako by se Te nekdo zeptal jake auto bys mu doporucil na jezdeni do zamestnani kazdy den a jednou tydne na nakup.Nejlepsi by bylo v cervene barve...

Music Man Club #8
0 xLajků:

3

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Já jsem to možná pochopil a odpověď je, že je lepší mít jedno ve zkušebně a druhé doma. Ale další odpověď je, že než dva křpy, tak radši jedno pořádný smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

4

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Doporučil bych tohle,... http://hudebnibazar.cz/tc-electronic-bg … /ID921684/ ... smile

0 xLajků:

5

Re: jake kombo zkusebna vs doma

s jakou kapelou hraješ? (Kolik vás tam je, co je to za štýl?)

Pokud to není něco, co staví na hlasitosti, tak si kup kompaktní kombo, co lze přenášet v rukách.

Jestli prostě potřebuješ být nahlas, tak to asi dvěma kombama nevyřešíš.

janry napsal:

nebo je lepsi mit komba dve?

Pro mě ano, protože je mi každé kombo těžké a na každou zkoušku bych to své z domu tahat v tramvaji nechtěl. big_smile Navíc je výhoda mít jedno do rezervy.

pipa napsal:

Ale další odpověď je, že než dva křpy, tak radši jedno pořádný

Tady od tohohle bych své úvahy odpichoval dál. Je to pravda.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

6

Re: jake kombo zkusebna vs doma

CzechJoker napsal:

Doma většinou hraju přes mix do malých beden se subwooferem, je to sice v mnoha ohledech zavrženíhodné

ten mix hraje sám o sobě, nebo funguje přes PC? Jestli to má latenci komba, tak bych to nezavrhoval. smile

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

7

Re: jake kombo zkusebna vs doma

imho je kombo na doma na prd .. doma je spousta veci prez ktere da hrat.. smile ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

8

Re: jake kombo zkusebna vs doma

dekuji za odpovedi wink kapelu pocitam, ze to bude rock... presne to si rikam taky. nez mit dve nekvalitni tak lepsi 1 a poradny... budu jezdit autem. ale v panelaku nemame vytah hmm

TecAmp Club #2
0 xLajků:

9

Re: jake kombo zkusebna vs doma

doma se hraje na sluchátka....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

10

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Domů zvukovku s nástrojovým vstupem, do zkušebny pořádný apec

0 xLajků:

11

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Matej napsal:

Doporučil bych tohle,... http://hudebnibazar.cz/tc-electronic-bg … /ID921684/ ... smile

dik to vypada dobre smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

12

Re: jake kombo zkusebna vs doma

na sluchatka ne, to mi nevyhovuje smile radsi hraju normalne a potichu smile televize od sousedky dela vetsi kraval wink

TecAmp Club #2
0 xLajků:

13

Re: jake kombo zkusebna vs doma

janry napsal:

ale v panelaku nemame vytah hmm

Atvečko napsal:

doma se hraje na sluchátka....

a v panelaku tuplem big_smile  teda ja hravam vesmes nasucho se sluchatkama jen kdyz hraju s necim (nahravka, metronom) ....  imho bud sluchatka nebo nic a to mam doma 2mala kombicka..
u aparatu se hodi vedet na co hrajou kolegove a jaky to sou magori .. bubny utahne v pohode 15w celolampa  s jednim reprem ale spousta kytaraku potrebuje k zivotu 100W idealne se 4x12 bednou .. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

14

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Hele, k tomu hraní doma do sluchátek nebo přes Hifi nebo na jiné způsoby:
Pro mě je hraní na basu hobby, které si chci si užít, tedy s nejlepším možným zvukem, a to třeba i při cvičení stupnic. Zvuk potřebju slyšet a trochu i cítit, proto mám na doma slušné kombo které mi možnostmi zvuku vyhovuje a utáhne i menší gig (12", 200W). Občas ho vytáhnu na zahradu nebo se s ním stěhuju různě po baráku, když je potřeba.
Původně jsem jej koupil s tím, že jej budu nosit i na hraní venku, ale nakonec na venkovní hraní vznikl extra aparát (a momentálně trochu redukovaný sídlí neplánovaně v obýváku :-)

Ono se to moc plánovat dopředu nehodí - teď se ti asi něco vykrystalizuje z fyzických a finančních možností ... ale věř, že tím to neskončí ;-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

15

Re: jake kombo zkusebna vs doma

http://hudebnibazar.cz/tc-electronic-bg … /ID919174/ ...tohle kombíko je super. Malý,..ale slušně hraje. Pak s další bednou to dokáže hrát už jak velkej apec. smile

0 xLajků:

16

Re: jake kombo zkusebna vs doma

a co treba toto?
dik http://www.muziker.cz/baskytary/basova- … -Amplifier

TecAmp Club #2
0 xLajků:

17

Re: jake kombo zkusebna vs doma

CzechJoker napsal:

Ten Phil Jones jsem v Muzikeru zkoušel.

V Muzikeru s jejich místními basami to hrálo hrozně (Fender JB USA, apod.).
Já se nakonec odvážil to koupit z druhé ruky - a se zvukem jsem spokojený. Hraje to hlasitě, čistě, dostatek basů - ale dost záleží na umístění.

Takže za sebe celkem doporučuji.

Jinak klasika 100W Hocke BN110H - cca 12kg, ale hraje to pořád stejně a přenášet se to dá v pohodě. Uhraje to (na hranici výkonu) i docela randálního bubeníka, ale o pohodě to už není smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

18

Re: jake kombo zkusebna vs doma

...já ho právě porovnával s tím TC Electronic 250W 2x8 když jsem potřeboval-řešil malý kombíko co by šlušně hrálo,..a na plné čáře vyhrálo to TC 2x8. To je výkonem dost jinde. smile

0 xLajků:

19

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Taky se připojuju na doma je PJB 100 super hraje krásně potichu a dostatečně nahlas na klidnýho bubeníka.... Ten TC má větší repro 8" vs 5" a vyšší výkon 250W vs 100W takže to bude jiný mazec... Líbili se mi obě komba ... Pro PJB sem se rozhodl, že to má více vstupů ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

20

Re: jake kombo zkusebna vs doma

vysvětlení k těm sluchátkům -  kvalitní zvukovka s line-in  je na učení materiálu naprosto nejlepší.

pro revivalisty-zabavkáře navíc idelní v kombinaci s něčím co zpomalí/přeladí nahrávku (slowdowner), případně pokud existuje nahrávka ve stopách tak s vypnutou basou.

Na cvičení techniky není potřeba nic, stačí nasucho a nebo opět sluchátka a automatickej bubeník a na docvičení je nejlíp hrát už na velkej aparát ve zkušebně a s bicíma.

Osobně považuju "kombo na domácí cvičení" za hovadinu a teror páchanej na spolubydlících smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

21

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Mimochodem, u nás na chatě na druhý straně vesnice tři roky cvičil baskytarista na zahradě na "malý kombo na domácí cvičení".
Už jsem měl fakt našlápnuto mu jít to kombo rozšlápnout, ale najednou se odstěhoval.... boží klid.

A každej kdo na "malý kombo na domácí cvičení" cvičí v paneláku by zasloužil kopnout do koulí smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

22

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Matej napsal:

http://hudebnibazar.cz/tc-electronic-bg … /ID919174/ ...tohle kombíko je super. Malý,..ale slušně hraje. Pak s další bednou to dokáže hrát už jak velkej apec. smile

hele ono to vazi jen 12 kg smile to neni spatny smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

23

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Atvečko napsal:

... na druhý straně vesnice tři roky cvičil baskytarista na zahradě na "malý kombo na domácí cvičení"...

A co to měl za kombíčko, že to prolezlo celou vesnicí?

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

24

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Atvečko napsal:

Mimochodem, u nás na chatě na druhý straně vesnice tři roky cvičil baskytarista na zahradě na "malý kombo na domácí cvičení".
Už jsem měl fakt našlápnuto mu jít to kombo rozšlápnout, ale najednou se odstěhoval.... boží klid.

A každej kdo na "malý kombo na domácí cvičení" cvičí v paneláku by zasloužil kopnout do koulí smile

ahoj dik smile a co treba pianista? ten cvicit muze?
je jasne, ze to nekotlim nahlas a sousedi si neztezovali... a ono i s kombem se da hrat pianko.. jak rikam televize od sousedky dela vetsi hluk smile na sucho a na sluchatka to neni ono... jen v krajni mezi nebo v 6 rano smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

25

Re: jake kombo zkusebna vs doma

m3 napsal:

teda ja hravam vesmes nasucho

Já jsem dlouho cvičil jen na sucho a ulovil jsem tak spoustu špatných návyků jako bonus k těm špatným návykům, které jsem měl už předtím smile
Zesílení má cosi do sebe. Sluchátka jsou na doma perfektní, ale i pocit slyšení z bedny je odlišný než ze sluchátek.
Mně se líbí systém cvičení Toma Kedziora-na kombo a vestoje. To vestoje je obzvlášť dobré (a nedoceněné). Sám jsme na to teda taky moc pohodlný smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

26

Re: jake kombo zkusebna vs doma

jj presne tak z komba to na jiny zvuk smile a prave ja u toho stojim smile byt mam odhlucneny smile a sousedu se ptam jestli je nerusim, ani jeden nerekl ze jo.. hlasitost mam jak televize v deset vypinam a kdyz mam chut jeste hrat tak hraju septem smile spis, ze ostatni rusi mne smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

27

Re: jake kombo zkusebna vs doma

pipa napsal:
m3 napsal:

teda ja hravam vesmes nasucho

Já jsem dlouho cvičil jen na sucho a ulovil jsem tak spoustu špatných návyků jako bonus k těm špatným návykům, které jsem měl už předtím smile
Zesílení má cosi do sebe. Sluchátka jsou na doma perfektní, ale i pocit slyšení z bedny je odlišný než ze sluchátek.
Mně se líbí systém cvičení Toma Kedziora-na kombo a vestoje. To vestoje je obzvlášť dobré (a nedoceněné). Sám jsme na to teda taky moc pohodlný smile

+105

Pro tiché domácí cvičení používám sluchátka AKG k 121. Je to daleko lepší než s Koss Porta pro, ale přeci jen ta bedana je bedna. Konkrétně Line 6 studio 110 http://line6.com/lowdownstudio110/ a jde s ním hrát docela potichu. Základ je , že nesmí být na podlaze a v rohu. Třeba na židli aspoň metr od stěny a hlavně rohu místnosti, pokud možno ne prázné :-) Pak to jde docela dobře ukočírovat, že si ve dne nikdo nestěžuje a přitom má člověk docela dobrý pocit sytého zvuku.
A na vyrovnání se s bubeníkem a dvěma kytaristy to také šlo. Teda až když trochu zkrotli, ale na běžné "udržovací" zkoušky furt lepší, než se tahat s T.E.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

28

Re: jake kombo zkusebna vs doma

mě hraní se sluchátkama vyloženě sere. Je to umělé.

CzechJoker napsal:

Kamarád si musel do paneláku koupit Clavinovu a hrát na sluchátka, ono poslouchat osm až deset hodin denně, jak ti za tenkým panelem cvičí konzenvatorista, to není nic příjemného.

Nechápu... lidi jsou prostě jelita. Ale asi to tak má být. Nedobré podmínky coby smradlavý hnůj pro růst.
Já, když nám tady přes ulici začne hrát, cvičit dechař, mám velkou radost. A to ani dechy obecně moc nemusím.

K tématu: souhlasím s CzechJokerem, koupit hlavu a bednu zvlášť se asi jeví jako nejlepší řešení. Hlavu můžeš tahat domů a cvičit přes ní (nevím, jaký to má výstup, ale asi by se to dalo zapojit na bedny od kompu – jestli máš se subwooferem, nemuselo by to být špatné řešení).

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

29

Re: jake kombo zkusebna vs doma

pipa napsal:

To vestoje je obzvlášť dobré (a nedoceněné).

v sede nehraju temer nikdy big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

30

Re: jake kombo zkusebna vs doma

MartinXC napsal:

A co to měl za kombíčko, že to prolezlo celou vesnicí?

Takovýho toho malýho warwicka, jednou jsme u něj zastavil autem, že ho zjebu a vono to na 10 m skoro nebylo slyšet... na 150m jsem to slyšel i skrz zavřený okno. Akustika je svině, zesilovalo se to nějakým podivným odrazem od zdi statku a hladiny rybníka

Piano je taky hrůza, ale basa je snad nejhorší ze všeho, páč se táhne jak smrad a proleze všude. Kdo neví o čem mluvím, at  si vzpomene co je slyšet na 30 metrů z vytuněnýho dvacet let novýho golfa s kšiltovkou za volantem - jen basy smile  Je to halt fyzika a ta se obechcat nedá smile

Btw onehdá mi říkala sousedka že ten náš novej pejsek hrozne vyje, když nejsme doma.... vyšetřovaním jsme zjistil že stále žádnýho psa nemáme a že synek zase cvičí na kytaru smile

Cvičení ve stoje je fajn, clověk pak není překvapenej na podiu... nicméně s přibývajícími lety jsem objevil, že cvičit se dá i v pololeže s nohama na stole. tahle poloha je víc podobná té ve stoje oproti cvičení v sedě a je mnohem, mnohem  pohodlnější smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

31

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Atvečko napsal:

Btw onehdá mi říkala sousedka že ten náš novej pejsek hrozne vyje, když nejsme doma.... vyšetřovaním jsme zjistil že stále žádnýho psa nemáme a že synek zase cvičí na kytaru smile

Bomba ! :-D

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

32

Re: jake kombo zkusebna vs doma

carodej_pes napsal:

mě hraní se sluchátkama vyloženě sere. Je to umělé.

CzechJoker napsal:

Kamarád si musel do paneláku koupit Clavinovu a hrát na sluchátka, ono poslouchat osm až deset hodin denně, jak ti za tenkým panelem cvičí konzenvatorista, to není nic příjemného.

Nechápu... lidi jsou prostě jelita. Ale asi to tak má být. Nedobré podmínky coby smradlavý hnůj pro růst.
Já, když nám tady přes ulici začne hrát, cvičit dechař, mám velkou radost. A to ani dechy obecně moc nemusím.

K tématu: souhlasím s CzechJokerem, koupit hlavu a bednu zvlášť se asi jeví jako nejlepší řešení. Hlavu můžeš tahat domů a cvičit přes ní (nevím, jaký to má výstup, ale asi by se to dalo zapojit na bedny od kompu – jestli máš se subwooferem, nemuselo by to být špatné řešení).

jo taky si myslim, ze kdyz se to neprehani tak je to v klidu v nasem teda panelaku kde bydleli rodice se mnou.. kamoska hral ana klavir Ok jeji bracha na kytaru a taky OK.. nad nama o nekolik pater byl operni pevec takze kdyz si zpival slyset byl vseude okolo i u nas o nekolik pater mene.. nebo sousedi co obcas kotlej muziku...
ja si myslim, ze basa je v pohode pokavad clovek fakt není hovado nema volume dorpava.. ja v tom problem opravdu nevidim ani neslysim, je to o tom byt trochu ohleduplny  ono to jde fakt hrat z komba a nerusit ostatni.. nekdy hraju po desaty a fakt na potichoucko, ze me spis rusi sousedi-povidani, televize... nejakej ten hluk k panelaku patri ale nesmi to byt moc rusivy a moc casto..

co se tyka komba, no myslim to co nabizel matej vypada dobre jestli bude jeste  k mani.. a jak je na tom zvukove? vite?
Pc mam jen laptop kterej moc nepouzivam tedy skoro vubec.. hlava a repro neni spatny ale financne to je narocnejsi.... stejnak asi ze zacatku by bylo doma.. nez najdu bandu smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

33

Re: jake kombo zkusebna vs doma

lol pejsek smile jo ja ve stoje a nekdy i sednu ale to je tak jako kdyz je pozde vecer a jen si tak brnkam smile nekdy si lehnu big_smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: Matej (19. 08. 2015 06.20:49)

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Atvečko napsal:

nicméně s přibývajícími lety jsem objevil, že cvičit se dá i v pololeže s nohama na stole. tahle poloha je víc podobná té ve stoje oproti cvičení v sedě

... big_smile

0 xLajků:

35 Naposledy upravil: carodej_pes (19. 08. 2015 07.10:48)

Re: jake kombo zkusebna vs doma

CzechJoker napsal:
carodej_pes napsal:

Nechápu... lidi jsou prostě jelita.

Já nenapsal, že studoval skladbu a přehrával všechno možné a hlavně nemožné (takové ty prapodivné modální stupnice apod.) A ono to fakt dlouhodobě sere, když jsi pořád obklopený hlukem a nemůžeš před ním utéct.

je pravda, že něco takového jsem nezažil, abych doma pořád jen slyšel živou hudbu (co vlastně hrál?)... Na druhou stranu jsem už několik měsíců frustrovaný nevtíravým zvukem zařízení, které používají na ulici dělníci při opravě domu. To je konstantní industrial. smile Co bych dal výměně za pianistu...

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

36

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Ad cvičení ve stoje nebo v sedě... Já  cvičím vždy s basou na řemenu na krku a tu vzdálenost mám udělanou tak aby basa byla vždy ve stejný poloze at sedím nebo stojím :-)
Sice nemám pak basu na pank ale docela vysoko i a při sezení se mi opírá o nohu :-)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

37

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Ten PJB 100 umí hrát krásně čitelně potichu proto jsem si ho pořídil na domácí cvičení. Když chci basy tak ho mám na zemi a v rohu místosti. Pak to umí hrát hlasitě s tlakem a sousedí to slyší a obecně se to chová jako dospělý aparát. Když ale začnu večer cvičit, tak si ho přesně dám na barovou židličku víc do prostoru a stáhnu hlasitost, a není to slyšet ani ve vedlejší místnosti .... To kombo právě umí hrát i hezky potichu včetně podkladů....takže můžu v klidu cvičit....

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

38

Re: jake kombo zkusebna vs doma

CzechJoker napsal:

Co hrál? Představ si moderní vážnou hudbu...

Kronos Quartet style?

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

39

Re: jake kombo zkusebna vs doma

to mi připomíná, že bych měl zase začít cvičit.. smile

já mám trochu problém se svým učitelem, který mě nutí sedět. Nedokázal jsem ho přesvědčit že stejně vždycky hraju ve stoje a taky cvičím ve stoje. A pak si u něj sednu a nějak mi basa nesedí do ruky, pravačka se divně kroutí a co jsem doma nacvičil tak hraju jak kdybych to viděl poprvé..

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

40

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Já mám na doma už kolik let malý 10W Ibanez kombo a i to dokáže nasrat sousedy (nedivím se, je fakt celkem hlasitý), ještě teda starší verzi (myslím, že typ IBZ10B). Co jsem si koupil zvukovku, tak hraju jen přes PC do sluchátek a kolikrát jsem to kombo zapnul za poslední tak 4 roky, bych spočítal na prstech jedný ruky snad. Do zkušebny pak 350W Hartkeho (mimochodem, po tom se podívej - VX3500, dneska ho z druhý ruky koupíš do 10 tisíc, a za ty peníze, si myslím, super stroj - zesilovač nesmrtelnej, jen ty hartke repro občas se stane, že odejde - ale náhradní od Hartke stojí okolo 1000, horna se dá odpájet, je tam beztak k ničemu).

Cvičení do sluchátek má celkově něco do sebe - můžeš cvičit s jakýmkoli podkladem -> amp. simulace, songy, vlastní dema, metronom... ale je fakt, že pocitově s bednou za sebou je to pak rozdíl.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

41

Re: jake kombo zkusebna vs doma

KarelSam napsal:

to mi připomíná, že bych měl zase začít cvičit.. smile

já mám trochu problém se svým učitelem, který mě nutí sedět. Nedokázal jsem ho přesvědčit že stejně vždycky hraju ve stoje a taky cvičím ve stoje. A pak si u něj sednu a nějak mi basa nesedí do ruky, pravačka se divně kroutí a co jsem doma nacvičil tak hraju jak kdybych to viděl poprvé..

pak doporučuju – pokud od toho nechceš doma upustit – přitáhnout si basu až na kozy.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

42

Re: jake kombo zkusebna vs doma

carodej_pes napsal:
KarelSam napsal:

to mi připomíná, že bych měl zase začít cvičit.. smile

já mám trochu problém se svým učitelem, který mě nutí sedět. Nedokázal jsem ho přesvědčit že stejně vždycky hraju ve stoje a taky cvičím ve stoje. A pak si u něj sednu a nějak mi basa nesedí do ruky, pravačka se divně kroutí a co jsem doma nacvičil tak hraju jak kdybych to viděl poprvé..

pak doporučuju – pokud od toho nechceš doma upustit – přitáhnout si basu až na kozy.

myslíš jako Tal ? smile

upustit od toho rozhodně nehodlám. U každý basy mi vždycky chvíli trvá než najdu správnou dýlku řemene aby mi seděla a tu neměním. A v učení jsem se naučil sedět tak na půl prdele na barovce jako kompromis..

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

43

Re: jake kombo zkusebna vs doma

KarelSam napsal:

to mi připomíná, že bych měl zase začít cvičit.. smile

já mám trochu problém se svým učitelem, který mě nutí sedět. Nedokázal jsem ho přesvědčit že stejně vždycky hraju ve stoje a taky cvičím ve stoje. A pak si u něj sednu a nějak mi basa nesedí do ruky, pravačka se divně kroutí a co jsem doma nacvičil tak hraju jak kdybych to viděl poprvé..

Až ti naroste pupek a basa proklatě nízko by ti lezla pod něj, problém sám vymizí jak se basa plíživě bude stěhovat nahoru smile 
Každopádně máš pravdu, hrát na basu v sedě je prostě jiný,  páč pravá ruka je jinak položená a ve stoje je to pak vééélký překvapení... mě se v sedě blbě hraje prstama.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

44

Re: jake kombo zkusebna vs doma

dekuji za dalsi tip smile
no ja ted cvicit nemuzu nemam basu, ale zas mam ocean smile
ja pri her stojim.. ale je pravda ze obcas si i sednu kdyz si jen tak brnkam... a nekdy se toho nebojim a lehnu si....

TecAmp Club #2
0 xLajků:

45

Re: jake kombo zkusebna vs doma

Atvečko napsal:

Až ti naroste pupek a basa proklatě nízko by ti lezla pod něj, problém sám vymizí jak se basa plíživě bude stěhovat nahoru smile

ale hovnajs z toho duvodu se stehuje prave dolu aby na pupek netlacila big_smile kdyz kouknu kde sem mel basu kdyz sem zacinal tak se nestacim divit big_smile

KarelSam napsal:

já mám trochu problém se svým učitelem, který mě nutí sedět. Nedokázal jsem ho přesvědčit že stejně vždycky hraju ve stoje a taky cvičím ve stoje.

to bych ho poslal do prdele a nasel si jineho big_smile ..  teda pokud nejsi na konzerve a nepotrebujes od nej stempl big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

46

Re: jake kombo zkusebna vs doma

m3 napsal:
Atvečko napsal:

Až ti naroste pupek a basa proklatě nízko by ti lezla pod něj, problém sám vymizí jak se basa plíživě bude stěhovat nahoru smile

ale hovnajs z toho duvodu se stehuje prave dolu aby na pupek netlacila big_smile kdyz kouknu kde sem mel basu kdyz sem zacinal tak se nestacim divit big_smile

KarelSam napsal:

já mám trochu problém se svým učitelem, který mě nutí sedět. Nedokázal jsem ho přesvědčit že stejně vždycky hraju ve stoje a taky cvičím ve stoje.

to bych ho poslal do prdele a nasel si jineho big_smile ..  teda pokud nejsi na konzerve a nepotrebujes od nej stempl big_smile

koukám že už jsme trošku OT ale basa a pupek by si zasloužila vlastní thread big_smile big_smile big_smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: carodej_pes (19. 08. 2015 14.17:26)

Re: jake kombo zkusebna vs doma

CzechJoker napsal:

Učitelé jsou někdy zvláštní, taky jsem se s jedním rozešel poté, co mi napsal několik sáhodlouhých emailů o tom, že on je geniální a já kokot...

kdo to byl, jestli to můžeš napsat?

Já jsem za všechny rady, které mi nebyly příjemné, rád. Ono je dobré si zkusit něco nepříjemného. Učitel tě neprogramuje, nejsi stroj. Sice tě do něčeho může tlačit, ty bys to měl ale vykonat a pokud později zjistíš, že je ti to na hovajz, prostě od toho upustíš. Nehledal bych v tom nic dementního z jejich strany.

Samozřejmě je dobré si s tím člověkem nějak sednout lidsky, pochopit ho. Když zjistíš, že je to jako v tvém případě namyšlený cyp, tak samozřejmě ruce pryč...

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

48

Re: jake kombo zkusebna vs doma

nahodou skvele vlakno smile me to neva jestli to neva adminum smile muj ucitel je zlatej smile nic nehroti, ale nauci smile ty jo pupik ten nemam smile takze dobry smile blby to maj zeny velkych rozmeru smile moc moznosti kam ji daj nemaj smile ke kolenum smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

49

Re: jake kombo zkusebna vs doma

jj lidsky to je dulezity... coz je u nas v poho, ale verim tomu, ze blbej ucitel dokaze pekne veci celkem zhnusit... muj je fakt v poho a kdyz byli nejaky problemi, tak jsme to nehrotili a to je fajn.. zadnej stress a nas to bavi smile jeho to prej bavi ucit takovy drevo jako jsem ja smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

50

Re: jake kombo zkusebna vs doma

carodej_pes napsal:
CzechJoker napsal:

Co hrál? Představ si moderní vážnou hudbu...

Kronos Quartet style?

...to jsem poslouchal asi před 20-ti roky když jsem ještě hulil,...to bylo výborný náhodou. smile

0 xLajků:

51

Re: jake kombo zkusebna vs doma

janry napsal:

jj lidsky to je dulezity... coz je u nas v poho, ale verim tomu, ze blbej ucitel dokaze pekne veci celkem zhnusit... muj je fakt v poho a kdyz byli nejaky problemi, tak jsme to nehrotili a to je fajn.. zadnej stress a nas to bavi smile jeho to prej bavi ucit takovy drevo jako jsem ja smile

můj učitel je taky super, jenom jsme se nemohli shodnout na tom sezení. Ale jinak má se mnou obrovskou trpělivost a učit umí. Když jsem se ho ptal jestli to má vůbec smysl učit dřevo jako jsem já, tak se smál, že by to bral jako svoji osobní prohru.. big_smile

Fender Jazz bass, Ibanez ATK, Marshall JMP Superbass + JCM800 Sidewinder, Musicman HD-500, SWR WorkingPro 700, Eden D410XLT4, Fullstack Ashdown ABM
0 xLajků:

52

Re: jake kombo zkusebna vs doma

KarelSam napsal:
janry napsal:

jj lidsky to je dulezity... coz je u nas v poho, ale verim tomu, ze blbej ucitel dokaze pekne veci celkem zhnusit... muj je fakt v poho a kdyz byli nejaky problemi, tak jsme to nehrotili a to je fajn.. zadnej stress a nas to bavi smile jeho to prej bavi ucit takovy drevo jako jsem ja smile

můj učitel je taky super, jenom jsme se nemohli shodnout na tom sezení. Ale jinak má se mnou obrovskou trpělivost a učit umí. Když jsem se ho ptal jestli to má vůbec smysl učit dřevo jako jsem já, tak se smál, že by to bral jako svoji osobní prohru.. big_smile

to je dobre smile me ucitel rekl ze ho to se mnou bavi a kdyz me pochvali tak mam z toho velkou radost smile ale nekdy se mi nechce protoze vim ze neumim podle svych predstav co jsme si rekli a on me stejnak pochvali a ma z toho radost i kdyz ja chci fakt valet, ale asi po 3 mesicich nebudu smile rozumime i lidsky a to je taky dulezity i kdyz stylove se asi uplne neshodnem ale o tom to neni smile)

TecAmp Club #2
0 xLajků:

53

Re: jake kombo zkusebna vs doma

jinak to kombo od mateje uz neni tsk kdybyste na neco natrefili dejte mi prosim vedet..

dekuji moc smile taky hledam..

TecAmp Club #2
0 xLajků:

54

Re: jake kombo zkusebna vs doma

CzechJoker napsal:

Tak to máš fajn, pochvala a motivace je důležitá a ne po lidech řvát jako Hartman na ostrově.

jj dekuji jo je to dobrej clovek a fakt motivuje smile a me to s nim strasne bavi smile akorad pristi hodina bude hmmm takova asi ne regulerni po nekolika tydnech sad no jo dovolena a basa tu neni, ale mozna bude pristi tyden smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

55

Re: jake kombo zkusebna vs doma

tak prej to kombo nema vystup pro box? je to problem? diky moc smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

56 Naposledy upravil: carodej_pes (24. 08. 2015 06.54:56)

Re: jake kombo zkusebna vs doma

o co se jedná?

Záleží, jak budeš spokojen se zvukem (jestli je na tom kombu reproduktor 10'' a menší, možná bys chtěl něco většího k rozšíření – 12'' či 15''). A jestli ti nebude chybět výkon.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

57

Re: jake kombo zkusebna vs doma

ja myslim, ze uz je rozhodbuto smile tuhle bednu vemu od aidamose (jestli mi schvali rozpocet) a jen mi chybi hlava smile

TecAmp Club #2
0 xLajků: