1

Téma: oktávy

Zdar, mám teď po několika letech hraní prvně velký problém s oktávama. Na éčku mi to fakt nejde naladit. Ikdyž mi ladička ukazuje , že je to správně nalazené, tak když hraju, zní pořád výšší tóny. Nevím, kde je problém

0 xLajků:

2

Re: oktávy

bassmurphy napsal:

ladička ukazuje , že je to správně nalazené, tak když hraju, zní pořád výšší tóny

tak nějak předpokládám, že popisuješ rozdíl mezi naladěním prázdné struny "ladička ukazuje , že je to správně nalazené" a hrou na 12 pražci "když hraju, zní pořád výšší tóny"... je potřeba posunout kámen v kobylce dál od krku, aby se ti oktáva srovnala...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

3

Re: oktávy

však to sem udělal ale pořád to zní výš.ikdyž ladička ukazuje že je to nalazený správně, na tom 12tým i na ačku, háčku..prostě to není ono

0 xLajků:

4

Re: oktávy

no počkej tak teď už tomu nerozumím vůbec... co to znamená "pořád to zní výš.ikdyž ladička ukazuje že je to nalazený správně" ??? že máš nefunkční ladičku? jako že tvoje ucho ti říká, že to je výš i když ladička ukazuje, že to je správně???

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

5

Re: oktávy

jo, ladička ukazuje správně ale uchu se to nelíbí. fakt je to výš

0 xLajků:

6

Re: oktávy

vem si jinou ladičku a zkus to naladit podle ní... pokud nejseš absolutní sluchař, tak je to dost divný... nebo ještě sem můžeš nahrát ukázku (brnk na prázdný E, potom brnk na E na 12 pražci) a místní osazenstvo si to může poslechnout...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

7

Re: oktávy

Ještě může být rozdíl v síle stlačení struny při ladění a při hraní. Někdo má tendence ještě strunu vytahovat. Kvůli tomu se někdy doporučuje prázdné struny, hlavně E a A, o několik centů podladit.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

8

Re: oktávy

můžeme vyřadit při posouzení začátečnickou chybu ,,vytahování struny"nesprávným postavením ruky?To se dá udělat půltón i víc :-) čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

9

Re: oktávy

karadam napsal:

Ještě může být rozdíl v síle stlačení struny při ladění a při hraní.Kvůli tomu se někdy doporučuje prázdné struny, hlavně E a A, o několik centů podladit.

...tam ještě zaléží na výšce dohmatu. Když je velikej, tak jsi zákonitě při hraných na hmatníku nad tónem. smile

0 xLajků:

10

Re: oktávy

dohmatem to nebude, ten mám tak akorát. začátečník nejsem smile a nikdy sem s tímhle problém neměl.

0 xLajků:

11

Re: oktávy

bassmurphy napsal:

dohmatem to nebude, ten mám tak akorát. začátečník nejsem smile a nikdy sem s tímhle problém neměl.

...tak není možný, když posuneš kamen dozadu, abys byl nad. roll

0 xLajků:

12

Re: oktávy

nemáš ladičku posunutou krapet mimo ?  Zkoušel jsi to s jinou ?

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

13

Re: oktávy

taky se divim..ladičku jinou nemm ale třeba na áku to taky skákalo a seřídil sem to. éčko zlobí

0 xLajků:

14

Re: oktávy

tak ono to dycky neni uplne tip-top ale melo by to byt v mezich par centu .. zkusil bych vymenit strunu a zkusit co to udela ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

15

Re: oktávy

natáhl sem nový struny a nic..pořád to samý. a u dokonce u obou bas co mám

0 xLajků:

16

Re: oktávy

tak to ti fakt nezbývá než nám sem šoupnout nahrávky, púrotože jinak je to pro mě z kategorie black-magic...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků: