101

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Mě prostě příjde, že se dneska hraje naprosto zbytečně nahlas a často na neuvěřitelný lednice...

Post posílám proto, protože v té muzice co děláme si dělám véčko s útlumem na výškách a mám to na aparátu nacvičené. Když sem to takhle zvukařovi podal byl spíš rád, že vím co chci a nebudou dohady o tom co a jak. Pak stoupnu před zvuk, řeknu mu jak to vidí a jak to vidím já. Dycky sme se v pohodě domluvili. Ale to je taky o tom, že mám naprosto jasnou představu jak chci znít. Kdyby mi řek, že chce raději Pre a nastaví to na pultu, neměl bych s tím žádný problém...

0 xLajků:

102

Re: Snímání linkou či mikrofonem

ja sem treba ve stadiu preampu s DI, kdyz uz neni mikrak mam jistotu, ze nebudu odkazany na erarni DI boxy (ktere z 90% tvori ty nej nej nejlevnejsi brikule) a zvuk (no...zvuk.. smile )mam jak sem zvyklej

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

103

Re: Snímání linkou či mikrofonem

POST !
Za eq, na kterém mám nastaveno, co chci (nejsem véčkař, jde spíš o ty středy, 500 Hz do minus, 1k do plus, 2k spíš lehce mínus abych negumoval kytary) a hlavně pokud má apec kompresi a limitaci, na kterou jsem zvyklý, aby tam byla! Protože nezkomprimovaná basa (aspoň hlavou) je na zvučení docela humus. Leda že by měl zvukař svůj kompresor, což je A nepravděpodobné, B kdo mu ho nastaví....
Před skoro čtvrtstoletím jsem to řešil reprovýstupem z 100w lampové hlavy přes oddělovací trafo, pak nastoupil Trace Elliot AH 130 z lajny post eq, od té doby jsem skoro 20 let nehrál, ale na tom výstupu bych si trval. Taky proto, že jsem zvučil a více jsem vítal "hotový" než "syrový" zvuk. Já nejnižší basy na aparátu  tlumil abych neměl na pódiu kulu a řekl to zvukaři ("spíš si to přidej"), ale to samé jsem byl schopen udělat na mixu jako zvukař, když jsem tam měl libovolný apec...
Samozřejmě, největší zlo je, když má basák k dispozici 2kW aparát s dolní bednou 1x18 a tím pak smaže všechno, ale toho naštěstí moc není... S tím pak totiž už ani geniální zvukař nic neudělá, pokud má basu všude (sám jsem to kdysi zažil).

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

104

Re: Snímání linkou či mikrofonem

paknorw napsal:

Protože nezkomprimovaná basa (aspoň hlavou) je na zvučení docela humus. Leda že by měl zvukař svůj kompresor, což je A nepravděpodobné, B kdo mu ho nastaví....

tak tos mě teda pobavil... big_smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

105

Re: Snímání linkou či mikrofonem

paknorw napsal:

Leda že by měl zvukař svůj kompresor, což je A nepravděpodobné,

Všude kde jsem kdy hrál zvukař kompresor měl

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

106

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Čím dál víc se setkávám s tím, že zvukař bere basu mikrofonem. A to jak živě, tak ve studiu. Možná je to tím, že ta digitalizace a sterilní čistota nástrojů došla tak daleko, že se to přestává lidskému uchu líbit a hledá i kus toho přirozeného člověčího bordelu. A tak je to správné soudruzi, tak to má byt...

Sandberg California TM2 5 str.; Lakland Skyline 55-02 Deluxe; Fender Jazz Bass (US 1976); EBS Gorm 350 (2x10"); EBS Neo Drome 150 (1x12"); EBS Microbass II Preamp/DI Box
http://www.sorryband.cz/
0 xLajků:

107

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Ivo napsal:

Čím dál víc se setkávám s tím, že zvukař bere basu mikrofonem.

Nebo zkombinuje mikrofon s linkou.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

108

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Ivo napsal:

Čím dál víc se setkávám s tím, že zvukař bere basu mikrofonem.

jo, je to tak, je to prostě teď trend, zvlášť u mladších kolegů, kteří čas od času vyrazí na nějakou zahraniční hvězdu a tam mikrák před reprem vidí. otázka ovšem je, zda tuší, co se zvukem který z toho leze

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

109

Re: Snímání linkou či mikrofonem

el BassTardo napsal:

jo, je to tak, je to prostě teď trend, zvlášť u mladších kolegů, kteří čas od času vyrazí na nějakou zahraniční hvězdu a tam mikrák před reprem vidí. otázka ovšem je, zda tuší, co se zvukem který z toho leze

Jak se tváříš na to, když ti to někdo nadiktuje? Jak snímat, pak s tebou dělá mix?

0 xLajků:

110

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Při snímaní mikrofonem mě dycky prudily labolace, který s tím sou. Přemisťování komba, přemisťování mirkofonu, jeho typ atd. Já se nechal do linky a bylo to fajn. Kytarista s tím dycky laboroval a laboroval, až sme z toho všichni byli otrávení smile

0 xLajků:

111

Re: Snímání linkou či mikrofonem

paknorw napsal:

na pódiu kulu

Mňo, podle mých zkušeností největší basovou kulu na pódiu dělá PA postavené na pódiu. Onehdá jsem zažil, že jsem se s basou krotil a krotil a pořád byla gula horší a horší. Nakonec jsem basu přiměřeně kapopl, zvukař ji úplně stáhnul z předku a kule byla pryč. Kamarád muzikant mi pak řekl, že to konečně začalo hrát. Podobných zkušeností mám něco kolem ... no prostě hodně.


paknorw napsal:

2kW aparát s dolní bednou 1x18 a tím pak smaže všechno

Nevím co máš proti 1x18, v tom to není. Je to v rukách a v hlavě. Ale je fakt, že z těch 2kW bych využil necelou desetinu.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

112

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Yetti napsal:

Jak se tváříš na to, když ti to někdo nadiktuje? Jak snímat, pak s tebou dělá mix?

no, poslední dobou si spíš diktuju já, už tolik nejezdím s PA wink
záleží jak kdy a kde: když je to fesťák, linka a mikrák jsou vždycky připravený, když jedu s kapelou, kolikrát mikrák vůbec z časových důvodů neřeším.
když je čas, tak si s tím rád pohraju, je to docela podobný jako dělat kopák dveam mikrofonama, prostě najít, kde má kterej ty správný frekvence a spojit je, pak je výsledek dobrej. za každou cenu snímat mizerně hrajícího basáka s mizerným zvukem mikrofonem, to ho radši úplně vynechám.
a laborování? když je čas tka jo, jinak je pár osvědčených míst, kam mikrák dát a víceméně dobře to funguje vždycky. na vymýšlení píčovin je studio smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

113

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Páni zvukaři, mám to štěstí mít pětku basu s vyrovnaným zvukem, ale ještě sem neměl to štěstí ji vytáhnout na podium. S pětkama bejvaj nějaký trable? Trochu nevím, co čekat. Nevím, kam přesně se ty spodní budou cpát. Nějaké doporučení?

0 xLajků:

114

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Yetti napsal:

Nevím, kam přesně se ty spodní budou cpát

Tam kam je zvukař pošle wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

115

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Yetti napsal:

Páni zvukaři, mám to štěstí mít pětku basu s vyrovnaným zvukem, ale ještě sem neměl to štěstí ji vytáhnout na podium. S pětkama bejvaj nějaký trable? Trochu nevím, co čekat. Nevím, kam přesně se ty spodní budou cpát. Nějaké doporučení?

zrovna dneska jsem na tohle tema mluvil se svarou zvukarem - nedavno kdyz jsme se bavili tak mi neveril ze ma Hcko 31Hz, protoze jsem si nebyl jistej tak jsem basu dal na osciloskop a opravdu zakladni frekvence je tech 31Hz - dneska jsem mu to rikal, ze jsem nekecal - na cez mi rekl, ze to je fajn, ale ze vetsina cajku ma jako ochrany zabudovane subsonicke filtry, ktere bezne rezou pryc vsechno prave pod tech 40-30Hz - je to prave kvuli tomu, aby se neodpalily repraky (malo se hejbou tim padem nechladi) - takze stejne to bude hrat na vyssich harmonickych, ktere uz neni treba resit

on je to stejne problem - vetsina repraku ma na 30Hz tak mizernou citlivost, ze by to stejne nebylo moc slyset a aby to zvukar prikrmil (aby to eliminoval) asi ma malokdo odvahu - protoze to neni moc slyset (nekomu je to i neprijemne) a fakt hrozi ze neco shori

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

116

Re: Snímání linkou či mikrofonem

RadekCX napsal:

on je to stejne problem - vetsina repraku ma na 30Hz tak mizernou citlivost, ze by to stejne nebylo moc slyset

mno ono to uz ani usi moc neberou ty maj nakejch 20Hz dolni mez ..a asi jak kdo ...
btw i u nahravek se to reze nekde kolem tech 50ti ne ?? bastardo?

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

117 Naposledy upravil: RadekCX (11. 12. 2013 15.31:47)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

no to je jasny...protoze pri vypalovani by ty nizkofrekvencni nuly delaly diry do CDcek pri vypalovani lol

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

118

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Ok, tak jinak, zvukař bude kytarista. Jak to nastavujete na mixu? big_smile

0 xLajků:

119

Re: Snímání linkou či mikrofonem

RadekCX napsal:

takze stejne to bude hrat na vyssich harmonickych, ktere uz neni treba resit

RadekCX napsal:

on je to stejne problem - vetsina repraku ma na 30Hz tak mizernou citlivost, ze by to stejne nebylo moc slyset a aby to zvukar prikrmil (aby to eliminoval) asi ma malokdo odvahu - protoze to neni moc slyset (nekomu je to i neprijemne) a fakt hrozi ze neco shori

m3 napsal:

nekde kolem tech 50ti ne ?? bastardo?

Yetti napsal:

Ok, tak jinak, zvukař bude kytarista. Jak to nastavujete na mixu? big_smile

Já bych si spíš než na basy dával pozor na nižší středy, kde většinou je to debilní bučení na base, které dělá krásnou slepenou kuličku. Basy bych asi říznul podle možností aparatury (a toho jak je to vyhýbkované, popř jestli je sub) okolo 40Hz.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

120

Re: Snímání linkou či mikrofonem

RadekCX napsal:

zrovna dneska jsem na tohle tema mluvil se svarou zvukarem - nedavno kdyz jsme se bavili tak mi neveril ze ma Hcko 31Hz, protoze jsem si nebyl jistej tak jsem basu dal na osciloskop a opravdu zakladni frekvence je tech 31Hz - dneska jsem mu to rikal, ze jsem nekecal - na cez mi rekl, ze to je fajn, ale ze vetsina cajku ma jako ochrany zabudovane subsonicke filtry, ktere bezne rezou pryc vsechno prave pod tech 40-30Hz - je to prave kvuli tomu, aby se neodpalily repraky (malo se hejbou tim padem nechladi) - takze stejne to bude hrat na vyssich harmonickych, ktere uz neni treba resit

on je to stejne problem - vetsina repraku ma na 30Hz tak mizernou citlivost, ze by to stejne nebylo moc slyset a aby to zvukar prikrmil (aby to eliminoval) asi ma malokdo odvahu - protoze to neni moc slyset (nekomu je to i neprijemne) a fakt hrozi ze neco shori

No především: basa hraje nejvíc ve frekvencích kolem 500 Hz. Představa, že když je spodní háčko 31 Hz a musí se tedy tato frekvence zesílit, je zcestná.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

121

Re: Snímání linkou či mikrofonem

tao-kan napsal:

No především: basa hraje nejvíc ve frekvencích kolem 500 Hz. Představa, že když je spodní háčko 31 Hz a musí se tedy tato frekvence zesílit, je zcestná.

pokud vim tak jsem nic takoveho nepsal

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

122

Re: Snímání linkou či mikrofonem

spider napsal:

Já bych si spíš než na basy dával pozor na nižší středy, kde většinou je to debilní bučení na base, které dělá krásnou slepenou kuličku. Basy bych asi říznul podle možností aparatury (a toho jak je to vyhýbkované, popř jestli je sub) okolo 40Hz.

to buceni je kolem 100-120Hz

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

123

Re: Snímání linkou či mikrofonem

nejnižší frekvence je jedna věc a věc druhá je to, co reálně z toho zvuku vnímáme.
další faktor jsou PA, i ty nejlepší hrajou cca od 30Hz,  reálně se pracuje se spektrem od 40-50Hz nahoru, takže představa, že přidám 31Hz, to lze tak leda nakreslit v protools, myslím, že jsem v životě nepotkal mixpult, který by uměl vytavit přesně 31Hz smile
charakter basy a práce se zvukem, aniž by člověk na PA popřel, že je to baskytara se děje nejvíc ve spektru 500-800Hz, tam se dá kroutit.
basy nepřídávám, tam je vždycky zaděláno na kouli, řežu hi-pass filtrem od 40Hz dolů, tam možná něco naskočí na osciloskopu, ale reálně je tam jenom bordel násobků a součtů, nemá cenu se tím zabejvat.
co se týče nastavní na mixu, pokud je PA obstojné, mix vykazuje alespoň tochu profi parametry, a máš vyřešenej zvuk basy, pak bych to klidně nechal úplně rovně. pokud je prostor ratejna a basy se hltí, pak leda hledat, kde to bučí a to vyříznout, nejčastěji je to někde kolem 80-100Hz.
pokud nehraješ reagge, nebo dubstep, kde je basy z principu nekonkrétní huhel, nemá smysl vůbec basy přidávat.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

124

Re: Snímání linkou či mikrofonem

el BassTardo napsal:

a máš vyřešenej zvuk basy, pak bych to klidně nechal úplně rovně

pamatujes co si delal se mnou big_smile .. ono to padlo moc nebasuje.. big_smile ani nevim jestli sem to poustel pre nebo post ..od jisty doby to poustim zasadne post a pridam na ampu nizsi stredy a basy abe to znelo vic jako "normalni" basa..

el BassTardo napsal:

charakter basy a práce se zvukem, aniž by člověk na PA popřel, že je to baskytara se děje nejvíc ve spektru 500-800Hz,

RadekCX napsal:

to buceni je kolem 100-120Hz

to je zajimave mne tak nejak pridou zajimavy frekvence nekde mezi 150-300.. kdyz sem si zkousel michat tak od ty 500 vejs sem to nejak moc neresil nebo na to hodil pozvolnej utlum.. aby se to nepralo s kytarou a dechama...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

125 Naposledy upravil: Lukáš (12. 12. 2013 14.21:59)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

RadekCX napsal:

to buceni je kolem 100-120Hz

Teď nevím, jestli myslíš živě nebo v nahrávce, každopádně moje zkušenost je taková, že když jsem si zkoušel nahrávat basu a zesilovat frekvence "tvrdších basů", které dělají basu čitelnější v pevných basech, tak někde okolo 100 Hz, "koule" mi přijde o trochu níž (i když je jasné, že v tomhle je to dost individuální a každý má rád jiný zvuk).

Když jsem zkoušel samotnou basu ořezávat, tak do 40 Hz (HP na 50 mi přišel moc radikální na nois-bordel-zvuky, ale věřím, že v mixu s ostatními nástroji je to klidně vhodné).

m3 napsal:

to je zajimave mne tak nejak pridou zajimavy frekvence nekde mezi 150-300..

viz

m3 napsal:

ono to padlo moc nebasuje.. + pridam na ampu nizsi stredy a basy abe to znelo vic jako "normalni" basa..

0 xLajků:

126

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Lukáš napsal:

viz
m3 napsal:

    ono to padlo moc nebasuje.. + pridam na ampu nizsi stredy a basy abe to znelo vic

nejen u padla .. u vsech bass..  btw padlo tam samozrejme hraje taky ale nema prave takovej ten neurcitej plnici spodek...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

127

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Každopádně tyhle věci je potřeba zkoumat v kontextu kapely. Když si člověk jen tak sám hraje s basou a s eq, nic moc se nedozví smile

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

128

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Mně osobně by teda zajímalo jaká by byla srovnávačka zvuku u EBS HD350, který má linkový výstup, který umožňuje zvukovou simulaci reproboxu. Tedy sejmout z linky, z linky se simulací boxu a pak mikrákem. Někdy jak bude čas to to musím prubnout. Ale pokaždé když mám aparát na podiu, tak to tam zvukařovi pouštím s tou simulací reproboxu a nikdy si nikdo na zvuk nestěžoval smile Ani při zvukovkách nikdy žádné zdlouhavé štelování zvuku, zvuk byl prakticky vždycky už hotový - pouze správné volume a šlo se na věc smile
Každopádně ve studiu bych si linku basovou nechal sejmout jak z linky zasáku tak box mikrákem a pak to smíchal dohromady! jen aby už to bylo big_smile

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

129

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Barius napsal:

Každopádně ve studiu bych si linku basovou nechal sejmout jak z linky zasáku tak box mikrákem a pak to smíchal dohromady! jen aby už to bylo big_smile

mno jak kam jak co jak kdy big_smile ja sem minulou desku mel celou jen prez lampu v preampu a sem tam potom projety nakou softovou simulaci big_smile ted sem sem to chtel taky abych se nemusel srat s bednou do studia big_smile nako enc sme to brali z linky na na dve ruzny mikra z bedny big_smile ..


Barius napsal:

Ale pokaždé když mám aparát na podiu, tak to tam zvukařovi pouštím s tou simulací reproboxu a nikdy si nikdo na zvuk nestěžoval

tak proto to tam je ne smile any to znelo jako brany mikrem .. btw blba otazka a neni to spis jen pre a post eq.. ikdyz nakej este filtr obvod tam beht muze procby ne smile ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

130

Re: Snímání linkou či mikrofonem

m3 napsal:

to je zajimave mne tak nejak pridou zajimavy frekvence nekde mezi 150-300.. kdyz sem si zkousel michat tak od ty 500 vejs sem to nejak moc neresil nebo na to hodil pozvolnej utlum..

no, on je dost rozdíl zvuk na basovým aparátu a na PA + faktor tisíc uší, tisíc chutí smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

131

Re: Snímání linkou či mikrofonem

m3 napsal:

btw blba otazka a neni to spis jen pre a post eq.. ikdyz nakej este filtr obvod tam beht muze procby ne  ...

no on je tam zezadu takový microswitch, kterým se ta simulace speakru zapíná
vypadá to takto - http://i16.photobucket.com/albums/b6/tombowlus/Gear%20for%20Sale/IMG_9184.jpg

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

132

Re: Snímání linkou či mikrofonem

mají to ti klucí švédský vymakaný

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

133 Naposledy upravil: carodej_pes (31. 07. 2015 19.45:05)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

pokračování z: http://baskytara.com/post377282.html#p377282

el BassTardo napsal:

neznám mikrofon, který by byl orientovaný na střední pásmo, tedy, to že se na ten mikrák jenom mluví, ještě neznamená, že nesejme nic jiného dobře.
opak je pravdou, mikráky používaný v rádiích mají opravdu široký pásmo

Uznávám, že to vnímám laicky, resp. že o tom hovno vím. Žiju v představě, že i jednotlivé složky bicích se snímají rozdílnými mikrofony. Že prostě nelze uplatnit univerzální přístroj pro celé spektrum. (Nebo se pro činely, šroťák i kopák standardně využívá jednoho modelu mikrofonu?)
Navíc ten Minimark snad ani díky těm 8" reprákům nemůže poskytnout plné pokrytí spodků, které se však na linkovém výstupu nacházejí, není-liž pravda?

Paparatzzi napsal:

Když mi někdo čas od času někde nabídne mikrofon mám děsnou radost.

A proč? Zní to líp? Nemáš nahrané nějaké srovnávací testy? Docela by mě to zajímalo. Bohužel si to nemám jak srovnat, nemám doma žádný dobrý mikrofon.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

134

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Barius napsal:
m3 napsal:

btw blba otazka a neni to spis jen pre a post eq.. ikdyz nakej este filtr obvod tam beht muze procby ne  ...

no on je tam zezadu takový microswitch, kterým se ta simulace speakru zapíná
vypadá to takto - http://i16.photobucket.com/albums/b6/tombowlus/Gear%20for%20Sale/IMG_9184.jpg

Nahráváme desku postupně a na poprvé jsem se tam táhnul s bednou a brala se jak linka, tak mikrofon - nakonec byla linkova stopa 90 % a ta mikrofonni asi 10.
Takze na podruhy jsem uz bral jenom zesilovac a jelo se jenom na linku a pohoda.
Mimochodem zvukar si velmi pochvaloval tu simulaci boxu a taky si pochvaloval zabudovany kompresor.
Novejsi model HD360 uz ma vypinac speaker simulatoru na prednim panelu.
Ovsem proc tam nejsou schopni pridat tlacitko MUTE to fakt nepochopim :-(

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

135

Re: Snímání linkou či mikrofonem

carodej_pes napsal:

Uznávám, že to vnímám laicky, resp. že o tom hovno vím. Žiju v představě, že i jednotlivé složky bicích se snímají rozdílnými mikrofony. Že prostě nelze uplatnit univerzální přístroj pro celé spektrum. (Nebo se pro činely, šroťák i kopák standardně využívá jednoho modelu mikrofonu?)
Navíc ten Minimark snad ani díky těm 8" reprákům nemůže poskytnout plné pokrytí spodků, které se však na linkovém výstupu nacházejí, není-liž pravda?

Univerzální mikrofon na všechno pochopitelně neexistuje, a nejde ani tak o spektrum zvuku, jako spíš o charakter, jestli potřebuješ zachytit "prostor" (overheady u bicích apod.), různé hlasitosti nástrojů (tedy těch, u kterých nemáš volume na aparátu - bicí, dechy)... Jeden, který je hodně univerzální a dá se s ním nahrávat/zvučit ledacos, je nesmrtelná SM57 od Shure - kytary, rymičák, někdy zpěvy, zvládne dechy, dokonce jsem viděl a slyšel, že se s tím dá docela slušně nahrávat kopák u bicích, na basu se dá.

Ad zvučení/hraní/nahrávání linka vs. mikrofon. Osobně preferuji taky mikrofon. Proč? Protože bedna dělá 60% zvuku, ne-li víc. A na co si člověk kupuje basu/aparáty, když pak fakt stačí jezdit s DI boxem a hrát to rovnou ven a do odposlechu. Navíc tvůj vlastní zvuk, je to co chceš a co by mělo fungovat v kapele - proto ho tak máš.

Z vlastní zkušenosti - zvukaři mají většinou rádi linku. Proč? Protože je to pro ně jednodušší, mají ničím nezprzněnej signál. Jenže, většina to u mě dělala vždycky tak, že si zapojili XLR kabel, přepli na PRE EQ, takže mi šel do mixu zvuk rovnou z basy (jen lampovej preamp na Hartkem), pak ti takový ty klasici po klubchech malých (tím se nechci nijak dotknout zvukařů) na to hodí EQ do V (což je sound, kterej na basu nepoužívám) a je to - zvuk jak zábavovka.

Aktuálně si s kapelou děláme demáče ve zkušebně (pro vlastní potřebu) a basu jsem bral takto - viz obrázek. Spodní mikrofon AKG D112 (primárně na kopák), vrchní SM57, a linkou ještě ven - PRE EQ. Až se dostanu k samotným stopám, můžu sem dát ukázky rozdílu ve zvuku. Navíc viz můj ekvalizér - mám středovej zvuk, uplný basy na EQ 25hz stažený dolu, to už je jen dunění co nepotřebuju, pak výrazně staženo okolo 250hz (tam má totiž bubeník laděný kopák) a díky tomu, i syrová nahrávka nepotřebuje V kompresor na basu, aby ji oddělil od kopáku  v jeho úderech.

Takže za mě teda ideálně mikrofon, nebo kombinace mikrofon + linka, ale chápu, že v live zvučení je to horší práce, ale pro zachování nějakýho svýho zvuku ideální a lepší, než aby o tom za tebe rozhodoval zvukař (a tím nemyslím, že si to upraví podle prostoru apod., doladí frekvenčně, kompresor lehce, to je samozřejmě na místě). Tím ale nechci tvrdit, že jen linkou to nejde. Samozřejmě jde a dobře a pokud je slušnější zvukař, tak s linkou samotnou není vůbec problém a je s tím míň "sraní".

http://baskytara.com/img/m/1691/t/p19rk8rsrf199b9ta1d3s1hkuvp3.jpg

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

136

Re: Snímání linkou či mikrofonem

carodej_pes napsal:

Nemáš nahrané nějaké srovnávací testy?

Když ses ptal na to srovnání, tak tady jsou takové ukázky http://www.planetguitar.net/tests/hkbb400/hkbb400.html ... klikni na Hörproben, pak na ty červené tečky, první by měla být snímání mikrofonem, druhá snímání linkou a třetí kombinace obojího.

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků:

137

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Torrman napsal:

Když ses ptal na to srovnání, tak tady jsou takové ukázky

Pěkné. Ono si i stačí poslechnout, co jsem tu tvořil já: http://baskytara.com/viewtopic.php?id=10123 - rozdíl mikrofon a DI. Mix obojího tam bohužel nemám. Každopádně když jsem teď nahrávali s kapelou, tak basa byla snímána třemi cestami. Přes DI, dynamickým mikrofonem zblízka a kondenzátorovým mikrofonem z cca jednoho metru. Nakonec to dopadlo tak, že na čistou basu jsme v nahrávce zapnuli kombinaci DI a kontaktního dynamického mikrofonu, na zkreslené pasáže kombinaci DI a vzdálenějšího kondenzátoru. Samozřejmě si taky člověk musí pohlídat fáze.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

138

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Torrman napsal:

Když ses ptal na to srovnání, tak tady jsou takové ukázky http://www.planetguitar.net/tests/hkbb400/hkbb400.html ... klikni na Hörproben, pak na ty červené tečky, první by měla být snímání mikrofonem, druhá snímání linkou a třetí kombinace obojího.

díky. Mikrák imho hrozný (dunivé, nekonkrétní), nelíbí se mi. Ani v mixu s linkovým. Linka u mě jasně zvítězila.

Aidamos napsal:

Ono si i stačí poslechnout, co jsem tu tvořil já: http://baskytara.com/viewtopic.php?id=10123

Sorry, ale ani zde se mi mikrák nelíbí. Opět to není konkrétní, má tendenci se slévat.

dw4rF_cz napsal:

Protože bedna dělá 60% zvuku, ne-li víc. A na co si člověk kupuje basu/aparáty, když pak fakt stačí jezdit s DI boxem a hrát to rovnou ven a do odposlechu.

Z mé zkušenosti může být basa v odposlechu úplné peklo. Za sebe: už nikdy víc!
Ale díky za obsáhlý příspěvek.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

139

Re: Snímání linkou či mikrofonem

už jsem to psal jinde, ale znova zopakuju:
snímání mikrákem je naprosto standardní věc, nejen ve studiu, na živo to používám běžně.
argument, že to duní neberu: je to jenom o tom, jak se to sejme. mikrák narozdíl od linky dokáže do mixu dostat headroom nástroje, prostor, ale rozumím tomu, že někdo to nechce/nepotřebuje.
osobně mám mnohokrát vyzkoušenou výše zmíněnou kombinaci linka/SM57/AKGD112, většinou používám jenom jeden mikrák, aktuálně Beyerdynamic M88, alternativně podle prostoru Lewitt LCT240.
je potřeba uvažovat co se děje ve zvuku linky a zvuku braným mikrákem, jsou situace, kdy jde linka úplně pryč a do mixu dávám jenom mikrák, jindy převáží linka, nicméně pro výsledný mix je vždycky lepší mít dva zdroje: víc možností, co se zvukem dělat a ve finále není nutno v mixu basu tolik tavit, přirozeně líp proleze.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

140 Naposledy upravil: carodej_pes (03. 08. 2015 14.44:02)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

el BassTardo napsal:

argument, že to duní neberu: je to jenom o tom, jak se to sejme.

budiž, ty dvě ukázky se mně ale prostě nelíbí.

el BassTardo napsal:

mikrák narozdíl od linky dokáže do mixu dostat headroom nástroje, prostor, ale rozumím tomu, že někdo to nechce/nepotřebuje.

zajímavé, ten prostor u basy... Tohle mě nikdy nenapadlo řešit.

el BassTardo napsal:

jsou situace, kdy jde linka úplně pryč a do mixu dávám jenom mikrák

můžeš sem dát nějaký příklad?

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

141 Naposledy upravil: dw4rF_cz (03. 08. 2015 17.26:59)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

carodej_pes napsal:

Z mé zkušenosti může být basa v odposlechu úplné peklo. Za sebe: už nikdy víc!

To samozřejmě může. Každopádně můj příspěvek, tam jsem se asi blbě vyjádřil. Ne, že bych byl zastáncem ježdění s basou a DI boxem, nebo hrát rovnou do mixu, ale chápu, že to tak někdo dělá a vyhovuje/stačí to a i z toho jde samozřejmě získat dobrej zvuk. Záleží samozřejmě na okolnostech, nástroji a kapele.

carodej_pes napsal:

zajímavé, ten prostor u basy... Tohle mě nikdy nenapadlo řešit.

S prostorem to taky není nic neobvyklýho. Setkal jsem se s tím teda ve studiu, na živo ne (ale to proto, kde/jak/co na živo hraju) a to i tak, že cca metr až metr a půl za basovou bednu se posadil mikrofon, který tam byl právě na ten prostor, ze kterýho si pak přimícháš dle potřeby jen určitou část.


el BassTardo napsal:

snímání mikrákem je naprosto standardní věc, nejen ve studiu, na živo to používám běžně.

Asi akce od akce, vzhledem k tomu, že se pohybuješ se zvučením v té více profi rovině. U menších akcí, pochopitelně záleží na zvukaři, jeho umu a jeho ochotě. Setkal jsem i s tím, kdy zvukař poslal do prdele bubeníka i s in earem. Ale jak píšeš, neměl by to být problém.


el BassTardo napsal:

osobně mám mnohokrát vyzkoušenou výše zmíněnou kombinaci linka/SM57/AKGD112

el BassTardo napsal:

nicméně pro výsledný mix je vždycky lepší mít dva zdroje: víc možností, co se zvukem dělat a ve finále není nutno v mixu basu tolik tavit, přirozeně líp proleze.

Celkem mě těší, že to je takhle stvrzený od někoho, kdo se tím zabývá a rozumí tomu. Ono zrovna tahle kombinace je celkem dílem náhody - jsou to mikrofony, který ve zkušebně jsou, tak se použily (s tím, že se o to okrajově zajímám jsem měl zjištěno, že jsou na to vhodný, místo D112 i třeba Beta52) a takhle jsem to chtěl právě hlavně z důvodu:

el BassTardo napsal:

nicméně pro výsledný mix je vždycky lepší mít dva zdroje: víc možností, co se zvukem dělat a ve finále není nutno v mixu basu tolik tavit, přirozeně líp proleze.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

142

Re: Snímání linkou či mikrofonem

carodej_pes napsal:

můžeš sem dát nějaký příklad?

nahraný to bohužel nemám, ale třeba ten tlustej sound basy ve Slunečním hrobě, tam je linka kontraproduktivní, pokud to neleze z nějaký lubový basy ala Hofner.
používám to hodně na ´starej´ zvuk, ideálně lampovej apec a větší reprák

dw4rF_cz napsal:

(s tím, že se o to okrajově zajímám jsem měl zjištěno, že jsou na to vhodný, místo D112 i třeba Beta52

zjištěno náš dobře, spousta velkejch jmen má v riderech přesně tyhle mikráky nebo jejich obdoby, jak píšeš Beta 52, EV 20, Beyer TG 50/70, Sennheiser 906...
možností je mrak, se standardem nic nepokazíš, já teď laboruju s velkomembránovejma koďanama smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

143

Re: Snímání linkou či mikrofonem

el BassTardo napsal:

nahraný to bohužel nemám, ale třeba ten tlustej sound basy ve Slunečním hrobě, tam je linka kontraproduktivní, pokud to neleze z nějaký lubový basy ala Hofner.
používám to hodně na ´starej´ zvuk, ideálně lampovej apec a větší reprák

aha! No, tak teď už je mi to jasné. smile Já si to totiž nedovedl představit v praxi. A Sluneční hrob je věc, kterou po technické stránce právě moc nechápu (teď tedy chápu víc; nikdy jsem neměl chuť to napodobit, tak jsem to vpravdě ani nezkoumal), což bych mohl říct asi o drtivé většině analogových, starých věcí. Ta má inklinace k čistému signálu je asi dána tím, že jsem holt vyrůstal na jiných věcech a se zvukem jsem laboroval vlastně jen na počítači... Každopádně díky. Sice se mi to samo o sobě furt nelíbí, ale aspoň vidím, že to pro někoho může mít nějaký smysl.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

144 Naposledy upravil: dw4rF_cz (05. 08. 2015 15.36:21)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Akorát jsem se dostal ke stopám basy, tak tu dávám pro porovnání kousek, rozdíl je tam (mezi mikrofony a linkou - která je ale PRE-EQ, což to porovnání s linkou trochu kazí).

Mikrofon - D112
Mikrofon - SM57
Line Out - PRE EQ

Tady kousek s bicíma - na basu ani bicí se nešáhlo, je to tak, jak se to nahrálo. Basa je jen "poskládaná" poměrově ze všech tří zdrojů (kolik je tam čeho, ale netuším, každopádně mám pocit, že linky nejmíň) a je teda fest nahlas, ale jak jsem psal - nijak se na to nešáhlo big_smile

Bicí + basa

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

145

Re: Snímání linkou či mikrofonem

dw4rF_cz napsal:

Mikrofon - D112
Mikrofon - SM57
Line Out - PRE EQ

řekl bych, že rozdíl je jasný i pro neškolené ucho
a neřekl bych že mikrák duní nebo není konkrétní smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

146

Re: Snímání linkou či mikrofonem

A "zlatá střední cesta" ? Nezkoušeli jste někdo jak se chovají, případně jaké, D.I. boxy do výkonových cest? Plus jak se chovají různé simulace? Kytaráci podobné věci občas řeší, na base jsem o tom jen slyšel a přijde i to jako nejblbuvzdornější cesta snímání starejch lampáčů.

Čisté D.I boxy neznám, chtěl bych zkusit. Vím že kytaráci používají od nejlevnějších (behringer DI/GI1000, to bych se s basou fakt nelajsl) po dražší kousky (Mesa boogie cabClone, Radial JDX)

Nebo se snad dají obyčejné aktivní D.I. boxy s -15dB padem? Myslím připojení mezi 100W lampu a box. To je asi slušná číčovina, či?

0 xLajků:

147

Re: Snímání linkou či mikrofonem

aktivní DI box určitě ne, běžný DI boxy jsou určené do signálové, ale ne do výkonové cesty.
nezi konec a bednu patří speaker simulator, z těch cenově dostupnejch mě napadá jenom Palmer: http://www.palmer-germany.com/mi/en/Spe … lators.htm

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

148 Naposledy upravil: José (22. 09. 2015 13.21:18)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

el BassTardo napsal:

aktivní DI box určitě ne, běžný DI boxy jsou určené do signálové, ale ne do výkonové cesty.

Jo, to jsem tušil. Ty mnou vypsané jsou speakersimulátory do výkonových cest.

Nicméně jsem o takovém použití nějakých (zřejmě speciálních) D.I. boxů slyšel, dumping faktor neřeším, box by byl připojený, já tam nechci jen ty speaker simulátory (dost se obávám ořezání spektra na obou stranách a hlavně toho zvuku co z toho poleze) ani simulované zátěže. Na mysli jsem měl nějaké takové řešení jako má zabudované v lampáčích Pavel Horký, ale externě.

Když na to tak koukám např. Palmer PDI-09 bych vyzkoušel, jen bych měl rád třeba jistotu minimalizace ekvalizace signálu tímto udělátkem..

Původně jsem měl představu třeba nějakého trafa s transformačním poměrem 1:30 (teda jestli dobře počítám, odhadem maximální sinusový výkon mé Bugery 1960 je cca 100W, minimální impedance mého boxu je 8ohm. Takže amplituda max napětí je sqrt(800) tudíž nějakých 28V a z toho odhad transformačního poměru). To je konina? Přepočítaje na útlum mi to právě vychází na těch -15dB.

0 xLajků:

149

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Hrát jen přes DIbox do odposlechu bez aparátu je děsnej zážitek, zejména pokud basák i zpívá....  Zrovna nedávno mě to potkalo v Malostranský Besedě a bylo to fakt peklo. 

Za sebe hlasuju takhle -  pokud je zvukař blb tak linkou z aparátu, s dobrým zvukařem mikrofonem nebo linkou podle vkusu každého soudruha smile
Linkou z DIboxu je to samosebou pohodlný pro zvukaře, ale pak jsou všechny peníze investovaný do aparátu vyhozený.


Jo a ta písnička se jmenuje SlunečnÝ hrob smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

150

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Tak a teď si vem celolampový aparát bez linky a zvukaře odmítajícího snímat basu mikrofonem (už jsem potkal). Tady bys zvukaře píchnul normálně na linku a nes..l se s tím (není nad to si před hráním udělat dobrou náladu a přít se se zvukařem, že? Navíc když má často i pravdu..). Projevil by se jak koncový zesilovač, tak reproduktor (v odezvě aparátu) a zvukaři bys posílal svůj zvuk. Normálně linkou, plus by se to dalo normálně přizvučovat mikrofonem. (Ale není nad to, když ti při hraní mikrák sejme druhý kytarista kabelem..)

0 xLajků:

151

Re: Snímání linkou či mikrofonem

José napsal:

Bugery 1960

Trochu OT: jak si tahle hlava rozumí s basou?

A k tématu: na jakým principu fungujou tyhle simulace boxu? Ten signál se v té krabici nějak ekvalizuje?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

152

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Na přání zdejšího člena popíšu svoje zkušenosti:

Před časem jsem k domácímu cvičení používal basové kombo Roland Cube 20. Nicméně kapelník (jedné ze skupin, kde hraju) chtěl, abych tohle kombo používal i pro basové přizvučení na klidnějších akcích, převážně firemkách. Protože tohle kombo nemá žádný výstup do přídavného reproboxu ani žádné XLR, musel jsem začít používat D.I. box, který jsem zapojil mezi baskytaru a kombo následovně.

1. Kabel z baskytary do INPUT D.I.Boxu
2. Kabel z PARALEL OUTPUT D.I.Boxu do INPUTU komba
3. Kabel z XLR konektoru D.I.Boxu pak ke zvukaři, v tomto případě do našeho mini P.A.

Tímto jsem dosáhl rozdvojení signálu, takže jsem mohl hrát jak "z pódia", tak z celkového P.A. zvuku. Určitou nevýhodou tohoto systému může být, že korekcemi na kombu již neovlivníte výsledný zvuk do P.A., další věcí je, že basa takto zapojená hraje vlastně napřímo do linky (pouze přes D.I.), takže nemusí tolik "tlačit". Nicméně pro popsané účely celkové zapojení vyhovovalo. Používal jsem první D.I.Box, který jsem našel na inzerci v ceně pár stovek, myslím, že by neměl být problém se žádným D.I.Boxem i nejlevnější kategorie.

Snad tyto mé zkušenosti pomohou dalším basistům při uvažování o podobném řešení jejich situace.

0 xLajků:

153

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Atvečko napsal:

Hrát jen přes DIbox do odposlechu bez aparátu je děsnej zážitek, zejména pokud basák i zpívá....

asi jak komu to prijde ,nemam s tim problem ,nekdy tak hravam

0 xLajků:

154

Re: Snímání linkou či mikrofonem

valec1 napsal:
Atvečko napsal:

Hrát jen přes DIbox do odposlechu bez aparátu je děsnej zážitek, zejména pokud basák i zpívá....

asi jak komu to prijde ,nemam s tim problem ,nekdy tak hravam

Ty nahráváš basu a zpěv najednou ? Simtě... smile  Podle mě není nic vtipnějšího, než když ti z odposlechu jde tvuj vokál, další dva vokály od kolegů a přes to ještě basa s kopákem, super, zážitek.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

155

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Atvečko napsal:
valec1 napsal:
Atvečko napsal:

Hrát jen přes DIbox do odposlechu bez aparátu je děsnej zážitek, zejména pokud basák i zpívá....

asi jak komu to prijde ,nemam s tim problem ,nekdy tak hravam

Ty nahráváš basu a zpěv najednou ? Simtě... smile  Podle mě není nic vtipnějšího, než když ti z odposlechu jde tvuj vokál, další dva vokály od kolegů a přes to ještě basa s kopákem, super, zážitek.

nevim co myslis tim nahravanim ja se bavim o zivem hrani pres DI box , na zivo hraju basu a zpivam,  hrajem bez odposlechu - nepouzivame. vyjimkou je zpev (do odposlechu si davam pred sebe jen zpev, nikam jinam nic nikomu nejde, nnikdo jiny si do odposlechu nic nedava) takze pak neni problem hrat pres DI Box a pouzit basu v odposlechu, ano kdyz neni odposlech kvalitni neni to uplne ono, ale normal se s tim da pekne odehrat

0 xLajků:

156

Re: Snímání linkou či mikrofonem

jo hravám, já četl nahrávám smile   tak to jo.   Ovšem bez odposlechu ? 

To je nějakej jazzík do literární kavárny?  Já hrát basu bez aparátu jen do DI, nemít ji v odposlechu a neslyšet kopák (resp slyšet jen humus co se vrací ze sálu)  tak nezahraju a hoří :-)

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

157

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Atvečko napsal:

jo hravám, já četl nahrávám smile   tak to jo.   Ovšem bez odposlechu ? 

To je nějakej jazzík do literární kavárny?  Já hrát basu bez aparátu jen do DI, nemít ji v odposlechu a neslyšet kopák (resp slyšet jen humus co se vrací ze sálu)  tak nezahraju a hoří :-)

no ja hrat jazzik? nevim nevim lol

0 xLajků:

158

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Atvečko napsal:

To je nějakej jazzík do literární kavárny

To je u Válca dobrej joke smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

159 Naposledy upravil: drevorubec (06. 10. 2015 22.35:52)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Atvečko napsal:

... Ty nahráváš basu a zpěv najednou ? Simtě... smile  Podle mě není nic vtipnějšího, než když ti z odposlechu jde tvuj vokál, další dva vokály od kolegů a přes to ještě basa s kopákem, super, zážitek.

OT: Jednou jsme nahrávali dohromady kytaru a basu, coby základy country písničky, a aby jsme se neztratili v těch mnoha taktech na tři akordy, tak nám z režie do odposlechu zpívaly holky. Když byla mezihra nebo sólo, tak místo aby držely hubu normálně kecaly. Při tom se fakt nedalo soustředit na hraní :-)
To jen taková asociace co všechno může jít z odposlechu :-)

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

160

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Pan Vlkos z Frydku-Mistku (ani nevim, jestli jeste zvuci, ponekud jsem vypadl) mi kdysi pred 20+ lety udelal super zvuk z lampove hlavy pomoci jeho samodomo DI boxu specialne pro tenhle ucel, tehdy mi to nabizel ale ja presel na Trace tak uz jsem to neresil. Bylo to nejake trafo s pomerem asi 20:1, pripojil to jackem do druheho reprovystupu hlavy (paralelne k bedne), na vystup zapojil normalni symetricky kabel a picnul do mixu. Vysledek skvely, vazne uvazuju ze si neco takoveho zbastlim, akorat.. Nevite kde sehnat takove trafo?

Ktož móž kej v ruce vzíti a kamenem lúčiti, nech stojí! (citát z dopisu Jana Žižky z Trocnova)
Flatwound Club #4
0 xLajků:

161 Naposledy upravil: José (10. 10. 2015 14.35:11)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Ano, přesně to hledám (ideálně komerční produkt, páč nutit zvukače se zapojovat do samodomo krabičky se mi úplně nechce). Jsem rád že se objevil někdo, kdo to kdy reálně použil. (Dle mého výpočtu to vyšlo na cca 1:30, viz předchozí stránka..)

0 xLajků:

162 Naposledy upravil: José (10. 10. 2015 17.00:09)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

Googlova rešerše:
Tak speakersimulator Palmer PDI je rozebírán tu. Heil Pro pr40 mu dal dost naprd*l.
http://www.talkbass.com/threads/palmer- … o.1007171/
Moje resumé. Na čistý zvuky použitelné, z toho zkreslení jsem trošku zvracel.

Tu je srovnání Radialých kousků JDX a JDI bohužel bez srovnání s miknutým boxem. Tady ty kousky už mi znějí použitelněji. Bohužel cena je trošku vyšší..
http://www.youtube.com/watch?v=Lhe677yznGM
A radial JDI používá std mezi basou a ampem. Což je škoda páč umí i výkonovou cestu..
Asi šetřím na JDX..

0 xLajků:

163

Re: Snímání linkou či mikrofonem

I s SM58(asi) to hrálo jako víno smile
http://baskytara.com/img/m/2129/t/p1a19d0abf1mkk1n55rrmpb78aq3.jpg

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

164 Naposledy upravil: m3 (11. 10. 2015 09.23:40)

Re: Snímání linkou či mikrofonem

ja ty mikraky nemam rad pokud neni na to neni nakej sexy mini stativ.. jinak do toho dykcy kopnu nebo se o to prerazim ...:D

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: