1

Téma: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Zdravím, chtel bych se pozeptat zkusenejsích a poprosit o radu. Máme mix Mackie kde lze zapnout phantomove napetí pouze pro všechny mikrofonni vstupy najednou jednim centralním tlacitkem. Protoze toto napetí potrebuji pro naber kondenz. mikrofonu (overhead bici), tak si ho musim zapnout do všech vstupu. Mam vse symetricky XLR. Myslim, ze dynamickym mikrofonum to vadit nebude, pokud je vse korektne a symetricky zapojeno. Jde mi o to, ze nabirame basu z linkoveho vystupu na bas. zesilovaci Hartke 3500 symetrickym kabelem do mixu. Nevim,jestli zde to phantomove napeti neublizi pri zapojeni jak bas. zesilovaci tak,popripade mixu. Nemate s timto nekdo zkusenost prosim. V manualu k bas. zesiku o tomto nic nepisi. Diky moc za radu. S pozdravem Tomas.

0 xLajků:

2

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Nemůže s tím být žádný problém. Mám taky mix Mackie a běžně to tak se svým zesilovačem používám i se zapnutým phantomem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Ok,super. Diky za info. T.

0 xLajků:

4 Naposledy upravil: carodej_pes (30. 07. 2015 12.07:34)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

arnytomas už má asi vyřešeno. Ale přesto si dovolím oživit staré téma.

V úterý jsme totiž byli v Rádiu_FM v Bratislavě a tam jsem narazil na problém. Ve studiu byly jen dvě holky, které tomu nerozuměly (myslím, že ani nevěděly, co je XLR); počítaly s tím, že se vše bude snímat na mikrofony (což bylo pro všechny nástroje, kromě mé elektrické baskytary, samozřejmě v pohodě). Mix tam žádný neměly, takže nás s bubeníkem napadlo, že zkrátka odpojíme jeden z těch kondenzátorových mikrofonů a kabel píchnem do komba (Minimark 802).

Jelikož holky ve studiu ani neměly odposlechy, tak jsem nevěděl, co z toho leze. Moderátorka mi ale říkala, že je tam šílený šum (to jsem i slyšel přes ty její sluchátka), že to prostě nelze poslat do éteru. Ground lift jsem měl přitom zaplý (původně kvůli šumu repráků v kombu – těm to pomohlo, lince už ale ne). Ve výsledku jsme se na to vykadili a sejmuli to mikrofonem.

Pak jsem přemýšlel, kde byl problém. Došlo mi, že v tom kabelu musel být phantom. Který s nejvyšší pravděpodobností zdeformoval signál. Takže jsem psal na Markbass podporu a ti mi na dotaz, jestli phantom může poškodit elektroniku v kombu a na dotaz, jestli phantom alespoň může poškodit signál, napsali tohle:

Marcello Manuli napsal:

Dear Michal,
the MB XLR outs block the phantom power.
What happen if you try to connect the XLR out into a mixer and try to turn on and off the phantom power?

Ten test provedu snad dnes doma (dám sem když tak vědět). Každopádně kdyby to někoho zajímalo, tak dle výše přeposlaných slov chlápka z MARKWORLD Service by všechny XLR výstupy na Markbass výrobcích měly být „odolné“ proti zapnutému phantomu.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

5

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

carodej_pes napsal:

by všechny XLR výstupy na Markbass výrobcích měly být „odolné“ proti zapnutému phantomu.

by mě samotného zajímalo, jak mají ten výstup ošetřenej...
podle mě je to spíš marketingovej kec, protože to co popisuješ je přesně chování phantomu v DI, takže ošetřený maj tak leda kulový...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: carodej_pes (30. 07. 2015 12.23:51)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

hh, tak to bych se moc neradoval. big_smile
Každopádně to chci otestovat doma. Jestli ten phantom bude stejným způsobem deformovat signál i jinde, tak mu napíšu, jak je možné, že když to MB blokuje, že se to stejně projeví na signálu?

Ve studiu si to ta ženská taky mohla pořádně vyhulit, že jo. smile Já vůbec nevím, co s tím dělala a jak to měla nastavené. To, že tam byl phantom, navíc odhaduju z tvaru použitého mikrofonu a domněnce, že v rádiu na sejmutí hlasu hostů dynamické nepoužívají.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

7

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

k oddělení střídavé (signál) a stejnosměrné (napájení)  složky stačí obyčejný kondenzator a ještě jsem se nesetkal se zařízením, který by je na konektoru neměl.... samosebou s vyloučením samodomo smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

8

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Obecně by všechny zařízení, co mají XLR, měly být stavěné na to, že tam přijde fantomové napájení, protože na starších mixážních pultech bylo běžné, že se zapínalo pro všechny linky současně. Nemělo by to tedy dělat nic. Ani šumět, ani deformovat signál. A rozhodně to nemůže nic poškodit. (u zběsilých kutiských konstrukcí to může být trochu jinak, ale ani tam bych nečekal fatální následky)

Ground lift - chce to zkusit obě polohy. Někdy je lepší ON, někdy OFF. Proto je to přepínač :-)

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

9

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

carodej_pes napsal:

by všechny XLR výstupy na Markbass výrobcích měly být „odolné“ proti zapnutému phantomu.

zrovna vsera sem koukal ze na Genz-Benzu je tadle hlaska primo napsana vedle toho vstupu resp. vystupu smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

10

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

zkoušel jsem včera dva různé mixy (jeden doma, jeden ve zkušebně) a signál zkreslený nebyl, ani když jsem zapnul fantoma.

Problém tedy podle všeho byl někde na straně zvukaře. smile)

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

11

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Ty nerad basu nazvucenou mikrofonem?:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: carodej_pes (31. 07. 2015 10.41:06)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

nemám s tím zkušenost. smile XLR je jistota.
A když vidím, že je možnost to sejmout jen zařízením na hlas (tedy mikrofonem orientovaným klasicky na střední pásmo), tak mě to nenaplňuje dobrým pocitem.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

13

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Jestli můžu přidat svoji zkušenost s DI výstupem u HA3500.
Konkrétně tento model má z továrny nastavenou hrozně nízkou úroveň tohoto výstupu. často se mi stávalo, že zvukaři tvrdili že mi výstup nefunguje, resp. příliš šumí atd.
Oni totiž často měli přednastavenou citlivost vstupu pro silnější signál.
Zkušení elektrikář dokáže tuto hladinu v zesilovači trvale navýšit - i já jsem si ho tenkrát nechal upravit.

Podle mě měli v tom rádiu basu v pultu strčenou v LINK inputu a stažený gain, šum potom generoval samotný pult jak se to snažili zesílit. Přitom stačilo použít mikrofonní vstup.
Phantom tam nehrál žádnou roli.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

14

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

carodej_pes napsal:

A když vidím, že je možnost to sejmout jen zařízením na hlas (tedy mikrofonem orientovaným klasicky na střední pásmo)

zajímavej pohled smile
neznám mikrofon, který by byl orientovaný na střední pásmo, tedy, to že se na ten mikrák jenom mluví, ještě neznamená, že nesejme nic jiného dobře.
opak je pravdou, mikráky používaný v rádiích mají opravdu široký pásmo

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

15

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Když mi někdo čas od času někde nabídne mikrofon mám děsnou radost. Moc často se to neděje, ale už chápu lidi co hrajou jen s di boxem a odposlechem big_smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

16

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Paparatzzi napsal:

Ty nerad basu nazvucenou mikrofonem?:)

Paparatzzi napsal:

Když mi někdo čas od času někde nabídne mikrofon mám děsnou radost.

mne to sere vetsinou big_smile zvlast na mensich podiich big_smile je to dalsi bazmek co zavazi a stejne do nej po chvili kopnu nebo se o nej prerazim big_smile resp o ten stojan

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: carodej_pes (31. 07. 2015 19.44:48)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

pokud souhlasíte, přesouvám diskuzi sem: http://baskytara.com/post377283.html#p377283

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Doldy (01. 12. 2020 13.26:06)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Ahojte, prihodím moje rozčarovanie s novo zakúpeným preampom Palmer Bass Pocket, ak by tu náhodou natrafil niekto na tento bazmek, prípadne by rozmýšľal o kúpe na ten účel, čo ja (hranie priamo do linky mixpultu (občas aj) s globálnym phantomovým napájaním)... Mne bolo priamo zo supportu Palmer napísané toto:

The Palmer Pocketamp Bass is not suitable for use with phantom power. There are 2 capacitors with reversed polarity at the XLR output of the Pocketamp, which can be damaged if + 48V is used.

Čo teda dosť tento preamp diskvalifikuje... Sranda o to väčšia, že v návode ani nikde v špecifikíciach na toto neupozorňujú.

Čo si o tom ako basisti myslíte? Je to z ich strany fail alebo je to ešte v dnešnej dobe bežné, že niekto takéto zariadenie vypustí?

 

0 xLajků:

19

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Doldy napsal:

Ahojte, prihodím moje rozčarovanie s novo zakúpeným preampom Palmer Bass Pocket, ak by tu náhodou natrafil niekto na tento bazmek, prípadne by rozmýšľal o kúpe na ten účel, čo ja (hranie priamo do linky mixpultu (občas aj) s globálnym phantomovým napájaním)... Mne bolo priamo zo supportu Palmer napísané toto:

The Palmer Pocketamp Bass is not suitable for use with phantom power. There are 2 capacitors with reversed polarity at the XLR output of the Pocketamp, which can be damaged if + 48V is used.

Čo teda dosť tento preamp diskvalifikuje... Sranda o to väčšia, že v návode ani nikde v špecifikíciach na toto neupozorňujú.

Čo si o tom ako basisti myslíte? Je to z ich strany fail alebo je to ešte v dnešnej dobe bežné, že niekto takéto zariadenie vypustí?

 

To mě přijde hodně divné. Kondenzátory se na xlr výstupech a vstupech obvykle používají právě k oddělení fantomového napájení. Takže si myslím, že ho konstruktéři navrhli tak, aby to zvládl. Ale na podporu posadili někoho, kdo tomu zas tak moc nerozumí.

Muzika musí mít koule.
0 xLajků:

20

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Doldy napsal:

Ahojte, prihodím moje rozčarovanie s novo zakúpeným preampom Palmer Bass Pocket, ak by tu náhodou natrafil niekto na tento bazmek, prípadne by rozmýšľal o kúpe na ten účel, čo ja (hranie priamo do linky mixpultu (občas aj) s globálnym phantomovým napájaním)... Mne bolo priamo zo supportu Palmer napísané toto:

The Palmer Pocketamp Bass is not suitable for use with phantom power. There are 2 capacitors with reversed polarity at the XLR output of the Pocketamp, which can be damaged if + 48V is used.

Čo teda dosť tento preamp diskvalifikuje... Sranda o to väčšia, že v návode ani nikde v špecifikíciach na toto neupozorňujú.

Čo si o tom ako basisti myslíte? Je to z ich strany fail alebo je to ešte v dnešnej dobe bežné, že niekto takéto zariadenie vypustí?

 

A prosím tě řešíš to, že to prostě phantomem napájet nejde, nebo to, že výrobce říká, že bys tím mohl přístroj odpálit, ale v manuálu to neuvádí?

Mám teď podobnou krabičku od EBS (Microbass3) a tá má odběr 400 mA, takže z podstaty věci ji phantomem napájet nelze (narozdíl od verze 2, kde to ještě šlo).

Koukal jsem a ten tvůj Palmer potřebuje 200 mA.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

21

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Ja nepotrebujem napájať ten preamp phantomom, o to mi nejde. Napájanie krabičky samotnej mi je samozrejme jasné (adaptérom, batériami)... Riešim to, že "výrobce říká, že bys tím mohl přístroj odpálit, ale v manuálu to neuvádí", resp. riešim to, že v kapele alebo cez PA, kde je k dispozícii iba globálny phantom (a z nejakého dôvodu musí byť aktivovaný), je prakticky nemožné DI out tohto preampu použiť a je to k ničomu?! Ide o to, že s kapelou hráme na mixe, ktorý má iba globálny phantom, a tam teda nemôžem ten DI out použiť. A to ma dosť žere. Ešte som to teda v kapele neskúšal, ale neviem, či vôbec aj mám...

0 xLajků:

22

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Jasný, už ti rozumím. No jo to je fakt blbá situace.

Napadá mě, jestli by to řešil di-box vložený mezi Palmer a mix, ale je to jako se drbat pravou rukou na levém uchu (tj. na prd).

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

23

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Kolik těch věcí potřebuje phantom? Že by se pořídila externí krabička pro phantom napájení a na mixu se to vyplo, abys mohl bez obav použít preamp?

Vím, že to není košér od výrobce, zamlčet tuhle dost podstatnou informaci, ale bylo by to imo levnější, než kupovat nový mix nebo premap.

Fender USA Standard JB, Squier CV 70s JB
GK 700RB-II/210, GK 210RBH, ručně dělané 8" kombo "Kulíšek"
Ein Bassspieler, guter Verstärker. Einfach klug smile
profil: http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=6821
0 xLajků:

24 Naposledy upravil: Doldy (01. 12. 2020 14.49:04)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

drevorubec napísal(a):

To mě přijde hodně divné. Kondenzátory se na xlr výstupech a vstupech obvykle používají právě k oddělení fantomového napájení. Takže si myslím, že ho konstruktéři navrhli tak, aby to zvládl. Ale na podporu posadili někoho, kdo tomu zas tak moc nerozumí.

Presne tento pocit mám aj ja, ale neviem ako s ním naložiť smile V kapele to je pre mňa zásadné, aby to cez DI Out fachalo aj pri prípadnom zapnutom phantomovi (máme tam často zavesené kondenzátorové miky a jeden DI, ktorý ide iba s phantomom). Akože dať medzi Palmer a mix ďalší DI box by šlo, ale kupoval som to proste za účelom all-in-one riešenia.

0 xLajků:

25

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Gasi napsal:

Vím, že to není košér od výrobce, zamlčet tuhle dost podstatnou informaci,

 Košer od výrobce? No, spíš žádný výrobce nevyvíjel svoje věci primárně pro české a slovenské pájkaře wink
Ne, opravdu žádného výrobce nenapadá, že by mohl někdo vymyslet takovou blbost a pustit si z mixu do preampu phantom. Ano, omylem se to stát může a preamp to ustojí. Ale fakt žádného konstruktéra nenapadá, že by někdo v roce 2020 řešil natvrdo zapnutý pahntom z mixu do výstupu preampu, to fakt ne.

 

Doldy napsal:

mixpultu (občas aj) s globálnym phantomovým napájaním

 Hele, vím že doba je zlá a že ve zkušebnách se musí hrát na kdeco, ale mix s phantomem na tvrdo na všechny vstupy už musí být slušná relikvie (nebo levná sračka) a ten preamp má určitě vyšší pořizovací hodnotu než ten mix, na který někdy musíš hrát. Takže já bych řekl, že problém není ten preamp, ale mix. Zlobit se na výrobce preampu je mimo mísu, spíš se zamysli na tím, že kdyby každý člen kapely dal jednu čtvrtinu ceny toho preampu, tak za ty prachy už můžete mít použitelný mix a ne něco, co má global phantom. A upřímně by mě zajímalo, co za mix to je.

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

26

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

el BassTardo napísal(a):

Ne, opravdu žádného výrobce nenapadá, že by mohl někdo vymyslet takovou blbost a pustit si z mixu do preampu phantom. Ano, omylem se to stát může a preamp to ustojí. Ale fakt žádného konstruktéra nenapadá, že by někdo v roce 2020 řešil natvrdo zapnutý pahntom z mixu do výstupu preampu, to fakt ne.

Toto nemôžeš myslieť vážne... neutral_face Si pozri na hocakom eshope aktuálnu ponuku menších mixov, aké phantómové napájani majú...

0 xLajků:

27

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Hele my máme nový digitální Zoom LiveTrack L-12 za 14 litrů a tam lze phantom pustit nebo vypnout, jen pro polovinu mixu, tj., pro několik šavlí naráz.

Takže zase tak neobvyklé to není.

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Lukáš (01. 12. 2020 19.14:11)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

smile Hezká diskuze, která pravděpodobně vyplynula z nevědomosti na technický podpoře (doufám smile).
Moc jsem toho ve světě nezažil a neviděl, nicméně to, že fantóm jede napříč šavlema jsem zažil snad u všech malých analogových mixů (nemyslím šedesátišavlový Alleny apod.) a není to vůbec hezký. Nemají to ani mixy za desítku a to už mi přijde docela nanic.
A ještě míň hezký je to, když někdo navrhne XLR výstup, kterej můžeš vysmažit fantómem. Je to asi podobná situace, jako když "navrhneš" sluchátkovej výstup u čehokoliv, který pak lidově "utáhne" pouze nízkoimpedanční sluchátka a na zapojení sluchátek s vyšší impedancí (cca. 100 Ohm) bys potřeboval sluchátkový zesilovač. Pokud pak bude v manuálu napsáno "low impedance only", tak s tím takový problém nemám smile. Lidskou blbost ale holt obecně musí člověk při návrhu takovýhle věcí předvídat, stejně jako náhodu (třeba statická elektřina), jinak je za blbce ten, kdo tu věc navrhoval.

0 xLajků:

29 Naposledy upravil: Doldy (02. 12. 2020 13.34:55)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Lukáš napísal(a):

smile Hezká diskuze, která pravděpodobně vyplynula z nevědomosti na technický podpoře (doufám smile).

Mne to nedalo a napísal som chapíkovi ešte jeden email, kde mu vysvetlujem situáciu a či sa vôbec správne rozumieme (Nemec píšuci anglicky). A hľa - odpoveď: pripúšťa, že je šanca, že by tam tie kondenzátory mohli byť voči tomu odolné, ale musí pozrieť do detailnej technickej špecifikácie, údajne najskôr až vo štvrtok, lebo teraz má k dispozícii len nejakú základnú schému, či čo. Tak uvidíme. Chalan to možno chcel len rýchlo a bezpečne vybaviť...

0 xLajků:

30

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Som zvedavý na výsledok, tiež by som očakával že v dnešnej dobe každý DI výstup musí byť odolný voči phantomu.
Tak ma napadá či sa nevyrába nejaká celkom jednoduchá XLR prepojka, veľkosti konektora, povedzme len s dvoma kondíkmi s vysokou kapacitou, ktorá slúži len na oddelenie phantomu.

Aha, tak sám si aj odpovedám - existuje, ale čakal by som 10x nižšiu cenu
https://www.thomann.de/cz/tritonaudio_phantom_blocker.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiY3oiLCJjdXJyZW5jeSI6IjIiLCJsYW5ndWFnZSI6ImNzIn0%3D

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

31

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Global fantom je i na některých současných mixech. Nevím jestli lze říct, že je běžný nebo častý, ale prostě je. Konstruktér čehokoliv, co má xlr výstup a je určeno pro zapojení do mixu, musí počítat s tím, že tam může přijít fantom, jinak je to diletant. Jsou i zařízení kde fantom vůbec vypnout nejde (např. komba Aer kde se vypíná jumperem uvnitř, což nepovažuji za dostupné pro běžného uživatele).

Takže můj názor je, že je ta krabička na to stavěná, jen to na podpoře nevědí. Pro klid duše lze pořídit fantom blocker, viz výše.

Muzika musí mít koule.
1 xLajků:

32

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Lukáš napsal:

Lidskou blbost ale holt obecně musí člověk při návrhu takovýhle věcí předvídat, stejně jako náhodu (třeba statická elektřina), jinak je za blbce ten, kdo tu věc navrhoval.

Nesouhlasím. Například HDMI vstup odolný statice navrhnout nelze. Prostě fyzika.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: 4ksch (03. 12. 2020 00.24:13)

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Lukáš napsal: Hezká diskuze, která pravděpodobně vyplynula z nevědomosti na technický podpoře (doufám smile).

Doldy napsal: Tak uvidíme. Chalan to možno chcel len rýchlo a bezpečne vybaviť... 

Přesně tak. Dal bych chlapíkovi z podpory ještě čas to konzultovat s někým, kdo tomu rozumí, a pokud odolnost proti fantomu jasně nepotvrdí, pošlu Ti jednoduché schema, jak ten preamp vylepšit za 10 korun českých (= 0.37 € slovenských).

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

34

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Tak dnes poslali vyjadrenie... :

Unfortunately there is currently no way to change this or give you a satisfying answer . We will order a change and improvement of the operating instruction / manual in order to ensure an operation without any misunderstanding of the PEPAMPBASS.

unamused

0 xLajků:

35

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Ale to nevyzera ze by sa priklonil s istotou na jednu alebo na druhu stranu, len ze to vyjasnia v manuale. Tipol by som si ze do toho nejde rypat cez otravovanie kolegov, eskaloval to - vytvoril interny ticket ktory si uz ide svojim zivotom, a tym to pre neho hasne.

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

36

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

yuro22 napísal(a):

Ale to nevyzera ze by sa priklonil s istotou na jednu alebo na druhu stranu, len ze to vyjasnia v manuale. Tipol by som si ze do toho nejde rypat cez otravovanie kolegov, eskaloval to - vytvoril interny ticket ktory si uz ide svojim zivotom, a tym to pre neho hasne.

No práve, že tento email som dostal od iného človeka, tak zrejme to konzultoval. Tak neviem, nejak sa mi tomu stále nechce veriť, ale nechcem to samozrejme radšej ani overovať v praxi. Teoreticky - čo by sa tam vlastne mohlo stať? Odpáli to iba nejaké kondíky?

0 xLajků:

37

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Takže jsme se od technické nepodpory nic nového nedověděli. Nejjednodušší by bylo preamp rozebrat a podívat se jak je výstup zapojený. Pokud by bylo oddělení fantomu potřeba, jednoduchý obvod podle obrázku by se mohl vejít do preampu nebo udělat ze dvou XLR konektorů a kousku elektrikářské trubky mezikus, jako ten, co se prodává za tisíc.

https://baskytara.com/img/m/590/t/p1eokq1jcs1h2rcjumi51fvc6n43.jpg 

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

38

Re: Phantomove napeti a naber z link.vystupu u Hartke 3500.

Ok, dikes. Určite budem nad tým rozmýšlat, ale ešte to mám prakticky v záruke, skoro celé 2 roky, tak nerád by som do toho rýpal. Každopádne si schému ukladám na disk.

0 xLajků: