1

Téma: Zkušenosti Ampeg BA-110

Hell-ou!
Chtěl bych pořídit něco malého na cvičení, případně do hospody a zajímaly by mě vaše zkušenosti s kombem Ampeg BA-110.
Předem díky!

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

2

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

chatra napsal:

Ampeg BA-110

Nebrat. Má to moje žačka. Všude to drnčí, když tam píchneš něco do AUXu, dělá to po dvou minutách práskance. Nevím jak teď ta nová verze V2, ale tu starou bych rozhodně nedoporučoval.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

CHátro, mrkni po Rolandech, cube 30. Pokud to máš fakt jen do hospody s akustikama a na doma tak stačí i mikrocube, hraje to pěkně a umí t ohrát i na baterky. Klidně můžeš přijet vyzkoušet...

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

4

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

Ty jo takovy prditka smile to musi byt hodne decentni smile ja se priznam ze pres sluchatka hraju docela rad ale 110 si predstavuju tak do obyvaku abych nerusil sousedy smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

5

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

Roland cube 30 hraje jako blázen, beru ho běžně do hospody proti dvěma kytarám (s kombama)  a malý bicí sadě

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

6

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

Anger4141 napsal:

Ty jo takovy prditka smile to musi byt hodne decentni smile ja se priznam ze pres sluchatka hraju docela rad ale 110 si predstavuju tak do obyvaku abych nerusil sousedy smile

V paneláku bys s Rolandem sousedy prudil hodně nepříjemně smile To kombo je fakt solidně výkonné, měl jsem ho. Teď jsem si na něj zahrál u Nema a troufnu si říct, že je to dospělý malý aparát smile (kromě chybějícího line out)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

7

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

Teď jsem si pořídil Phil Jones BG 100 Cub, přesně na domácí cvičení a hraní s akustikýma kytarama a jsem spokojený. Má to 6kg takže je to ideální i na přenášení. Toho Ampega jsem chvilku také zvažoval, ale fakt jenom chvilku :-)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

8

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

Možná by se dalo chvíli zauvažovat i nad GK

http://hudebnibazar.cz/bass-kombo-gk-ba … /ID886266/

Profil

GK 700RB-II, GK 410RBH, GK 410BLX, GK Backline 110,
Cort Action Bass 4, Fade Jazz Bass, Ibanez SR705TK, Schecter Omen 7
Boss ME-50B, AKG WMS40FLEXX
0 xLajků:

9

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

Ampega jsem nakonec koupil, za 2500,- nešlo odmítnout a zvukově se mi docela líbí. Přísně vzato jsem si pohrával s myšlenkou, že do skříně postavím zesilovač s lampovým preampem a koncem +/- 100W. Za ty prachy bych totoiž nepostavil ani samotnou bednu.
Jak bývá mým dobrým zvykem, vždycky když něco koupím, hned to rozeberu, abych věděl, s čím mám tu čest.
V tomto případě musím čínské soudruhy docela pochválit. Deska plošných spojů je sice z mizerného materiálu, ale tranzistory koncového stupně jsou na masivním chladiči a trafo nevypadá poddimenzovaně. V preampu jsem čekal větší kreativitu, jeden jediný TL072 mě trochu překvapil. Korekce jsou pasivní, přesto účinné a dobře frekvenčně posazené. Pravda je, že kombo při některých tónech (Fis) drnčí a výkonu nemá na rozdávání (ladím v HEAD), ale za ty prachy se vyplatí najít a odstranit zdroje tohoto hluku. Lepší reproduktor by nejspíš hodně pomohl, ale to už bych byl v jiné cenové kategorii.
Na doma a na zkušebnu, kde hraju jen s metronomem, je to ideální společník.

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků:

10

Re: Zkušenosti Ampeg BA-110

Nebyl bych to já, abych se ve všem nehrabal. Sehnal jsem schema a tak musím uvézt na pravou míru to, že korekce nejsou pasivní, ale aktivní. V boxu rezonovala špatně přilepená přední stěna, ale důkladné prolití spojů lepidlem problém vyřešilo a kombo používám k plné spokojenosti i na malých pódiích, kam by se SVT-čko nevešlo.
Teď si pohrávám s myšlenkou, že bych nahradil trafo spínaným zdrojem, protože na nízkých frekvencích jde zesilovač do klipu už při cca 30W, naopak při cca 4kHz už natlačí >50W.
Pokud se mi podaří někde sehnat např. Eminence Beta za rozumný peníz, rád bych jí nahradil původní reprák.
Měl bych proto drobný dotaz: Nemáte někdo tip na dobrý 10" reproduktor s vysokou citlivostí, nízkou hmotností a za rozumnou cenu?

Fender USA Standard Precision, Ampeg SVT350H, SVT410HLF, BA-110
Fender USA Stratocaster, Fender MEX Telecaster, Marshall 1987x, 1960AX
a spousta dalších krámů
Obě ruce levé
0 xLajků: