1

Téma: 9v baterie vydrz

ahoj, zase mam hloupy dotaz, jak dlouho Vam vydrzi 9v baterie v aktivnich nastrojich? me prvni vydrzela  asi mesic a tahle 3 tydny... hraju kazdej den nekolik hodin i kdyz jsou i vyjimky kdy nehraju smile me to prijde strasne malo...

TecAmp Club #2
0 xLajků:

2

Re: 9v baterie vydrz

janry napsal:

...me to prijde strasne malo...

...no to málo je teda. sad V MM mám baterku přes rok,...nedávno jsem jí vyndal a změřil a tváří se furt jak skoro plná. V Deluxu JB 5 píšou výdrž baterky taky přes rok,..pán co jsem od něj Deluxe kupoval říkal, že tam jsou rok-jsou tam dvě-18V. Taky jsem je vyndal a jsou ok smile Co to máš vlastně za basu?...za aktiv? Necháváš zastrčenej jack v base? U většiny bas se aktiv zapíná spínatelným jackem, takže když máš permanentně kabel v base, tak je aktiv "pod proudem". hmm

0 xLajků:

3

Re: 9v baterie vydrz

aha smile mam ho v base porad, mam epiphone thunderbird smile a jacka tam mam porad... prislo mo to pohodlnejsi, ze kytara byla stale pripravena smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

4

Re: 9v baterie vydrz

janry napsal:

aha smile mam ho v base porad, mam epiphone thunderbird smile a jacka tam mam porad... prislo mo to pohodlnejsi, ze kytara byla stale pripravena smile

Tak to se pak nediv smile To pak měsíc je cca 700hod, tzn. při hoďce hraní denně pomalu 2 roky běžného provozu smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

5

Re: 9v baterie vydrz

D.a.l.i napsal:
janry napsal:

aha smile mam ho v base porad, mam epiphone thunderbird smile a jacka tam mam porad... prislo mo to pohodlnejsi, ze kytara byla stale pripravena smile

Tak to se pak nediv smile To pak měsíc je cca 700hod, tzn. při hoďce hraní denně pomalu 2 roky běžného provozu smile

ted uz mi to taky doslo smile chybama se clovek uci smile ted uz ho vyndavam smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

6

Re: 9v baterie vydrz

janry napsal:

ted uz mi to taky doslo smile chybama se clovek uci smile ted uz ho vyndavam smile

...proto jsem si udělal na pár aktivních basách co jsem měl switch na vypínání baterie. wink

0 xLajků:

7

Re: 9v baterie vydrz

Matej napsal:
janry napsal:

ted uz mi to taky doslo smile chybama se clovek uci smile ted uz ho vyndavam smile

...proto jsem si udělal na pár aktivních basách co jsem měl switch na vypínání baterie. wink

to je sikovne reseni smile ale asi nemam na to sikovny ruce a potrebne znalosti smile

TecAmp Club #2
0 xLajků:

8

Re: 9v baterie vydrz

Dotaz na majitele Warwicků.

Jak dlouho vám vydrží baterie v nástroji? Mě vydrží u thumba cca 3-4 měsíce. Je to možné, nebo je někde chyba? U mojeho Corta tam vydrží baterka přes rok úplně v pohodě. 

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

9

Re: 9v baterie vydrz

btw, nemate tip na nejaky jednoduchy gitarovy battery checker? nejako nic vhodne nenachadzam, a zaujem o taku vecicku by urcite bol,
nasiel som len toto Batt-O-Meter
alebo prirobit jack na nieco taketo ?

Neuser Courage / Cort B4FL fretless (Kent Armstrong) --> ladička D`addario/Planet Waves --> SpectraComp --> HOF mini --> BBE maximizer --> Mesa Subway DI-preamp --> Barefaced FR800     ...TC electronic BH250, Zoom MS-60B ...
0 xLajků:

10

Re: 9v baterie vydrz

Tékys napsal:

Jak dlouho vám vydrží baterie v nástroji? Mě vydrží u thumba cca 3-4 měsíce. Je to možné, nebo je někde chyba? U mojeho Corta tam vydrží baterka přes rok úplně v pohodě. 

 mal som W-Infinity, Corvette SS5, Streamer, Dolphin Pro I., .... az na Corvettu mali vsetky aktivne aj snimace aj preamp. 
baterku som menil mozno raz do roka a aj tak len preventivne smile 

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

11

Re: 9v baterie vydrz

Mě by zajímalo, když má basa přepínání aktiv/pasiv, tak zda se vybíjí baterka při zasunutém jacku nejen při přepnutí na aktivku, ale i když je přepnuto na pasiv? Nebo je tím pasivem okruh přerušen a jack je možné nechávat zasunutý v nástorji a na baterku (a funkci rostlináře) to nemá vliv.

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Matej (27. 02. 2019 11.47:36)

Re: 9v baterie vydrz

eosine napsal:

Mě by zajímalo, když má basa přepínání aktiv/pasiv, tak zda se vybíjí baterka při zasunutém jacku nejen při přepnutí na aktivku, ale i když je přepnuto na pasiv? Nebo je tím pasivem okruh přerušen a jack je možné nechávat zasunutý v nástorji a na baterku (a funkci rostlináře) to nemá vliv.

U spousty bas ano,...ikdyž máš přepnuto na pasiv a zasunutý jack, je aktiv stále pod napětím z baterky ikdyž basa v pasivu hraje bez baterky. Záleží co je to za basu a jak je to udělané. Já si pak na ty basy dávám swich na vypínání baterky. Páč právě mám basu třebas i týden ve stojanu vedle stolu s PC se zasunutým jackem,...a když jí vezmu do ruky, jen cvrnknu o svitch a můžu drnkat do zvukovky. smile 

0 xLajků:

13

Re: 9v baterie vydrz

eosine napsal:

Mě by zajímalo, když má basa přepínání aktiv/pasiv, tak zda se vybíjí baterka při zasunutém jacku nejen při přepnutí na aktivku, ale i když je přepnuto na pasiv? Nebo je tím pasivem okruh přerušen a jack je možné nechávat zasunutý v nástorji a na baterku (a funkci rostlináře) to nemá vliv.

https://baskytara.com/img/m/3404/t/p1d4n8d5pmu9j1tgq1vdck2rvpr3.jpg zalezi od snimacov. klasicke MEC snimace,ktore su napriklad na streamerovi, alebo Corvettach su aktivne a aj v pasivnom mode potrebuju baterku.

Humbucer ala Musicman (mal som taky na corvette SS) s odhalenými magnetmi je pasivny a funguje aj bez baterky, v pasivnom mode.

https://baskytara.com/img/m/3404/t/p1d4n8e07o1nt0t051h5kruu7h25.gif

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

14

Re: 9v baterie vydrz

Matej napsal:

Záleží co je to za basu a jak je to udělané. J

 Aha, jasně, takže nejde říci paušálně a musím se podívat, zda dráty uzavírající okruh od baterie jsou také vedeny přes samotný přepínač aktiv/pasiv, tj. zda tento přepojí nejen dráhu signálu, ale také rozpojuje okruh od baterie.

0 xLajků: