1 Naposledy upravil: Tiger (16. 10. 2010 17.33:12)

Téma: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Čau, mám jen takovej blbej dotaz pro znalé - je nějaký jiný rozdíl mezi FENDER 51´ Precision Bass a Fender 51 STING bass než že ta stingova má na 12.pražci podpis?

Jinak jak tyhle 51´ hrajou? smile jako v porovnání s klasickym preclem.

díky

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

2

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Sting ma vybrani na pupek a predlokli, 51cka je rovna deska. Jak to hraje ti rekne AXL a myslim Dwa4rf - ti je maji, ne?

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

3

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

co se tyka rozdilu mezi 51kou a Sting sig (54ka) je to jak rika e.t. ...

co se tyka rozdilu zvuku 51ka vs. normal PB tak tam je to dany tim, ze na normal PB je ten snimac humbucker a na 51čce je singl.
Jen teda se 4 poly místo 8 a s tlustším vinutím. Takže to má mnohem silnější signál  a tlustčí zvuk oproti klasik singlu.
Ale oproti lomenýmu PB snímači má víc výšek a kulatější bas, není to takovej prďoun, jako HB.
A taky se dělají ty Fender 51RI jasanový, což třeba mě na trsátko (a celoflašku) se líbilo moc, ale na prsty mě to do kapely se nelíbí tolik jako olše.
Takže jako u všeho je to o osobních preferencích smile
Ale rozhodně je 51ka vizuálně ze všech bas nejdál smile

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

4

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Axlík napsal:

Ale rozhodně je 51ka vizuálně ze všech bas nejdál smile


...jj, je to hodne davno, takze logicky nejdal smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

5

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Ale tohle je prostě nádhera: http://www.youtube.com/watch?v=R9VtrYoRvd0 (parádní zvuk s tlumítkem).

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Aidamos napsal:

Ale tohle je prostě nádhera: http://www.youtube.com/watch?v=R9VtrYoRvd0 (parádní zvuk s tlumítkem).

Tak to moc nechápu..:) Ty tlumítka mi připadají jako krok vedle.. Okradou o sustain, i když nechceš. Tlumit se snad dá i levou a má to tu výhodu, že si zatlumíš, když potřebuješ..:)

A jinak je to fakt celkem hnusná basa.. lol

Neuser for president! Sadowsky, Fender a Vlasak taky...
0 xLajků:

7

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

tlumítka zkrátí sustain, aby to znělo víc jak kontrabas, když to tak chceš... krásná basa

0 xLajků:

8

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

S tim co napsal Axlík souhlasim. Oproti klasickýmu preclu si myslim tenhle má větší spodky. Ale s trsátkem i tak přes lampu zabíjí. Prsty spíš blues a podobný věci, řek bych. Ale ta basa má svůj charakter, a nádherně vypadá. nedal bych jí ani náhodou. prostě kus pořádný fošny smile

Jo a možná ještě malej rozdíl s tim stingem by mohl bejt v mechanikách, ta 51 je má otočený, tzn. že se ladí na opačnou stranu než u normálních bas. Ale stinga sem v ruce neměl, tak nevím.

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

9

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

jen takova zajimavost ktera me docela rozesmala. Na hlave to ma cernou tecku jakoze vyztuhu....a ona je potvora z druhe strany  wink

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

10

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

dw4rF_cz napsal:

Oproti klasickýmu preclu si myslim tenhle má větší spodky

tak to bych teda vůůbec neřekl big_smile

0 xLajků:

11

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

pekelnik napsal:
dw4rF_cz napsal:

Oproti klasickýmu preclu si myslim tenhle má větší spodky

tak to bych teda vůůbec neřekl big_smile

Mně to tak přijde, že tahle 51ka víc basuje, a klasickej precl je takovej víc vrčák

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

12

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

No takže doporučujete spíš na trsátkovou hru, prostě rokec smile

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

13

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

dw4rF_cz napsal:
pekelnik napsal:
dw4rF_cz napsal:

Oproti klasickýmu preclu si myslim tenhle má větší spodky

tak to bych teda vůůbec neřekl big_smile

Mně to tak přijde, že tahle 51ka víc basuje, a klasickej precl je takovej víc vrčák

jj, 51ka ma kulatejší zvuk, klasik PB víc vrčí, prostě jako HB...

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

14

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Tiger napsal:

No takže doporučujete spíš na trsátkovou hru, prostě rokec smile

no já myslím, že ta basa je na trsátko skvělá a na prsty dobrá.
Na rokec výtečná basa, k celoflašce ideální.
Ale je dost náročná na repro, je má hodně širokej zvuk a tlustej v atacku, takže hodně zatěžuje bednu.

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

15

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Axlík napsal:

je dost náročná na repro

s moji osumnactkou si ji dokazu krááásne predstavit...sakra, to by chtelo nejakou kapelu co bude hrat lues..a ne furt tukantra tukantra  tongue

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

16

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

když vezmu 51 RI do bluesový kapely, krásně tam sedí, nechám otevřenou tonovou clonu a je jí všude plno i při hře prstama smile

0 xLajků:

17

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Tiger napsal:

No takže doporučujete spíš na trsátkovou hru, prostě rokec smile

no z trsátkem rockec, to valí moc hezky, prstama spíš blues a podobně, jak psal deafslap, tam se na prsty podle mě využije nejlíp

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

18

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

e.t. napsal:

s moji osumnactkou

Co máš za bednu? Osumnáctky dělal myslim Trace a ještě někdo?

DRŽ HUDBU!
0 xLajků:

19

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

peavey...treba, tak jak je napsano v podpisu smile

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

20

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Ja myslim ze Joko chtel psat spis do threadu Notor party wink

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

21

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

joko napsal:

Co máš za bednu?

jj, vintage Peavey, repro BW, mnoho wattu na 4Ohmy, konstrukcne snek. Obrovska neskladna svine. Stale ve mne hloda pomysleni na este jednu takovou bednu (vim totiz o bratrickovi, sice mladsim ale stejnym), zbytek ansablu je radikalne proti  big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

22

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

joko napsal:

dělal myslim Trace a ještě někdo

osumnactky delal urcite jeste Carvin a SWR.

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

23

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

e.t. napsal:
joko napsal:

dělal myslim Trace a ještě někdo

osumnactky delal urcite jeste Carvin a SWR.

SWR Big ben....jednou sem to na veletrhu zkousel a je to silene.... a pomerne rychle ! Rekl bych ze posere spoustu 15" beden. Uz se bohuzel nevyrabi

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

24

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

spider napsal:

Uz se bohuzel nevyrabi

Fakt? sakra...,na strankach http://www.swrsound.com/products//searc … 4470600000 je  big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

25

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Tak je možné že to je nějaká dezinformace......

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

26

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Se Stepanem uz jsem se o tom trosku bavil, ale zajimal by me i nazor ostatnich- jakej je rozdil mezi 50' preclama (singl modely) a tema pozdejsima? Myslim zvuk, hratelnost, brum.. Zkratka jakykoliv dojmy. V mym novym kapelnim pusobisti by se takova basa perfektne koncepne (i casove) vyjimala, ale zas pokud je to stejny jak moje 76ka, tak to asi moc nema cenu.. Diky.

0 xLajků:

27

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

ja na klasickyho fendr precla vlastne nikdy poradne nehral.. ale tak rozdil bude asi dost v krku ta 51 ho ma fakt macatej ale rozhodne ne nepohodlnej.. nejakej vyraznej brum sem moc nezaznamenal s normalnima strunama s potahovanejma pri hrani do schuchatek se sem tam ozivalo neprijemny lupani a praskani .. trosku nepohodlny je odkladani palce na ten singl... kdyz je vysoko tak se vrti a kdyz niz tak ma palec tendence zapadavat do diry..
a zvukove mi primede ta 51 trosku vic teplejsi a "krupavejsi"  zvlas kdyz hrajes prstama primo nad snimacem ..
ale parcatko zni este lip .. nevim jak to popsat ale z bas co sem mel bo mam mne na prcatkovani bavila asi nejvic..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

28

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

m3 napsal:

trosku nepohodlny je odkladani palce na ten singl...

Proto tam není ne?:D

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

29 Naposledy upravil: Kiwi (01. 07. 2013 16.25:59)

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Tak se to stalo, jsem vlastnikem 51 RI! (puvodne jsem planoval Squier 50s CV pro otce a pujcovat si ho od nej, no trochu zmena planu)

Pocit z hrani:
Pohodlny krk. Prsty si o nic neopiram a kupodivu mne to nevadi. Malinko me desi ta dvoukamenova kobylka (az prijde na stelovani, vim, ze si budu prat klasiku). Spatne se hraje vyssich polohach. Se slapem neni sebemensi problem. Snimac me taky prekvapil - nesumi (coz mi prijde proti prirodnim zakonum) a signal ma vcelku silny (na slaby signal jsem na netu hodne cetl stiznosti). Fakt necitim potrebu ho meni za nejaky Lollar nebo tak. Taky byl dost vysoko, ze struny narazely do magnetu a vydavalo to neprijemny cvakani, stacilo ale snimac zapustit kousek do tela a problem vyresen.

Pocit ze zvuku:
Na ten zvuk se na rict jen - OMG. Tedka jsem si doma ohulil Trace a trochu do toho zabral trsatkem i prstama. Doted jsem hral pouze na aktivku (byt kvalitni OBP-2) a teprve tedka slysim, JAK ZNI DREVO. Su z toho soundu uplne vytrsle. Tohle je proste kus spalku, ktere hraje jako blazen. Zatim totalni nadseni.

A samozrejme vzhledove je to nejhezci basa na svete ze (i kdyz bych dal prednost sunburstu smile )

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

30

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Kiwi napsal:

nesumi (coz mi prijde proti prirodnim zakonum)

Myslíš brum, že ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

31

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

spider napsal:
Kiwi napsal:

nesumi (coz mi prijde proti prirodnim zakonum)

Myslíš brum, že ?

Zrejme. Je to podstatne?

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: Lukáš (01. 07. 2013 17.50:26)

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Kiwi napsal:
spider napsal:
Kiwi napsal:

nesumi (coz mi prijde proti prirodnim zakonum)

Myslíš brum, že ?

Zrejme. Je to podstatne?

Kiwi o sobě napsal:

Prsotě brumíl

spider o sobě napsal:

starý zlý pes

0 xLajků:

33 Naposledy upravil: dulla (25. 06. 2015 15.39:18)

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

dw4rF_cz napsal:

Jo a možná ještě malej rozdíl s tim stingem by mohl bejt v mechanikách, ta 51 je má otočený, tzn. že se ladí na opačnou stranu než u normálních bas. Ale stinga sem v ruce neměl, tak nevím.

Sting model má tiež "otočené" ladenie...mám ten krk denne v ruke (telo je Fender Japan '51,krk mám Sting model).
Niekdy to pri ladení dosť lezie na nervy...chcem dotiahnuť strunu a pritom ju povoľujem.Stále na to zabúdam :-)

Fender Japan '51 Reissue Precision,Squier Jazz Bass VM 60s,HARTKE KB12,Markbass Micromark 801
0 xLajků:

34

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

To jsou móresy smile Mně se Sting líbí opravdu moc až na tu kobylku strašnou - ta se asi vyměnit za jinou (badass) nedá že?

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

35

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Tiger napsal:

ta se asi vyměnit za jinou (badass) nedá že?

vsechno se da vymenit jen par der navic big_smile .. imho bych to nedelal pride mi to jak montovat spoiler na tank smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

36

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

No fuj takovou modernu tam placnout. Ma to tak treba model Mike Dirnta (spolecne s delenym PB snimacem) a vypada to strasne mohutne.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

37

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Asi jo, lepší je to nechat tak jak to má být. Ale prostě kvůli tý kobylce si ten sting model nikdy asi nepořídim.

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků:

38

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Tiger napsal:

Asi jo, lepší je to nechat tak jak to má být. Ale prostě kvůli tý kobylce si ten sting model nikdy asi nepořídim.

A co mas za problem, ze ma jen dva kameny? Tak tam dat tu stejnou, akorat s kazdym kamenem zvlast.

"Prsotě brumíl"
Prof. II
0 xLajků:

39

Re: FENDER 51´ Precision Bass / Sting

Akorát vizuální pocit. Neřešit smile  Zvukově je to nádherný.

Fender Precision Bass Aerodyne /w. Seymour Duncan SPB-3
Ampeg SVT CL / Ampeg SVT 450 H / Orange OBC 115 / Orange OBC 410
Tech 21 SansAmp Bass Driver / Boss TU-3 / Monster Cable
0 xLajků: