1

Téma: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Dobrý den,

chystám se začít hrát na basovou kytaru a právě se rozhoduji, kterou si mám koupit. Do své první basy bych chtěl investovat maximálně 5000,- (+- nějaká ta stovka). Jelikož jsem naprostý začátečník, netuším o basových kytarách téměř nic. Potřeboval bych pomoci s výběrem nástroje a také pár polopatických odpovědí (abych to i já pochopil).
Rozhoduji se mezi Cort Action a Ibanez GSR 180. Mám tady ovšem takový menší problém a potřeboval bych poradit.
1) Zkrátka nedokáži pochopit, jaký je rozdíl mezi Basovkou Cort Action SP (kytary.c z/cort-action-sp-bks/HN147393/) a Cort Action (kytary.cz/cort-action-bk/HN102679/). Jak na to koukám, obě vypadají stejně a co jsem tak zběžně pročítal, mám pocit, že i ty popisky jsou u obou basovek identické. Dokázal by mi někdo prosím říct, v čem se tyto dvě kytary liší?
2) Jaká je Cort Action v porovnání s tou Ibanezkou? (kytary.c z/ibanez-gsr-180-bk/HN082557/)
3) Má smysl kupovat si set? (kytary.cz/ibanez-ijsr190-bk/HN136946/)
4) Znáte někdo nějakou lepší možnost v podobné cenové relaci?

Děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek večera smile

Jarda

P.S.: Omlouvám se za ty "rozsekané" odkazy, ale nějak mi je to sem nechtělo povolit vložit, takže jsem si musel poradit takto.

0 xLajků:

2

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Vítej na fóru a hledej, je toho tady spousta, začni tímto: http://baskytara.com/topic9664-shanim-b … tisic.html a pak klidně pokračuj odkazem FAQ zcela nahoře na stránce.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Bazar, kupovat novotu je hovadina

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

4

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Záleží jak se cítíš fundovaný basu vybírat, podle mě je pak jedno jestli jetou, bazar nebo novou.
U nové v mnoha případěš odepíšeš nákupem 30% jen proto, že je z krámu, u bazaru tenhle kousek a víc ušetříš.
Zase bude vonět novotou, lak bez škrábanečku, taky okraje pražců ostré jak žiletky :-)

Doporučuju:
- buď ssebou vezmi někoho zkušenějšího, kdo basu projede, posoudí zda není hluchá, křivá, nevyvážená, atd
- nebo začni tím, že budeš obrážet musicshopy jen tak, by sis osahal různé basy, a až ti začnou docházet rozdíly spusť vlastní vybírání; riziko je, že přitom narazíš na mrak neseřízených nástrojů... takto si současně ujasníš, jaká basa ti sedí - menzura, vyvážení nástroje, šířka a radius hmatníku, tloušťka krku, posazení snímačů, rozteč strun, posazení ladicích kolíků; taky začneš vnímat rozdíly mezi provedeními.

Set neber - každý set, v jakémkoliv oboru, je nevyvážený - něco dobrého a k tomu nějaký šunt (případně více šuntů).

V tvé cenové relaci najdeš na bazaru o třídu lepší nástroje (ale i tak se musí vybírat), případně ve stejné třídě levněji.
Navíc máš možnost sahat na nástroje vyhrané, ty jsou často zvukem a seřízením jinde než nové kusy na krámě.
Jsi-li z Prahy, máš šanci otestovat týdně tak 8-10 nástrojů na inzerát či v bazarech - do toho bych šel, je to i zábava a poznáš lidi z branže.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

5

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Paparatzzi napsal:

Bazar, kupovat novotu je hovadina

Zvláště v téhle cenové relaci. Za pět tisíc lze koupit bazarovej kus, kterej novej stál osm devět tisíc.

MartinXC napsal:

začni tím, že budeš obrážet musicshopy jen tak, by sis osahal různé basy, a až ti začnou docházet rozdíly spusť vlastní vybírání

Když na to neumí ani brnknout, tak mu ty rozdíly hned tak nedojdou.

MartinXC napsal:

takto si současně ujasníš, jaká basa ti sedí - menzura, vyvážení nástroje, šířka a radius hmatníku, tloušťka krku, posazení snímačů, rozteč strun, posazení ladicích kolíků

Tohle je taky nesmysl. Tohle člověku nedojde ani hned ani tím, že bude týdny obcházet hudebniny. Mně osobně zjištění toho, co mi vyhovuje, trvalo mnoho let aktivního hraní.

MartinXC napsal:

ssebou vezmi někoho zkušenějšího, kdo basu projede, posoudí zda není hluchá

To jo, to je ideální případ. Nezná-li tazatel nikoho ve svém okolí, jistě by se mohl obrátit na někoho zde. Stačí se kouknout do mapy, kdo je poblíž: https://www.google.com/maps/d/edit?mid= … k6NPGR-Yr4

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Aidamos napsal:

Tohle je taky nesmysl. Tohle člověku nedojde ani hned ani tím, že bude týdny obcházet hudebniny. Mně osobně zjištění toho, co mi vyhovuje, trvalo mnoho let aktivního hraní.

presne ! ! !

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

7

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Na hudebním bazaru je k mání JazzBass Squier VM NAT za 4 litry. Tu si kup....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

8

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Tak už je pryč, pozdě....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: sigi (08. 05. 2015 17.15:52)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Pokud nemáš kolem sebe někoho, kdo ti basu vybere, tak je zbytečný se s tím na začátku trápit. Prostě něco kup, je to úplně jedno co.

Když začínáš tak nepoznáš rozdíl a v tvých rukách bude stejně znít basa za 100K jako za 5K (nemyslím to zle).
Prvních několik let klidně na to hraj a až zvládneš techniku hraní, tak sám brzo poznáš, jestli ta basa někde nehraje protože má vlka nebo jí třeba neladí oktávy, křivej krk atd. V týhle cenový relaci bych se vyhnul 5,6kám a těm basám co mají aktivní elektroniku. Preferoval bych co nejednodušší typ.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

10

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

FunkyMonk napsal:
Aidamos napsal:

Tohle je taky nesmysl. Tohle člověku nedojde ani hned ani tím, že bude týdny obcházet hudebniny. Mně osobně zjištění toho, co mi vyhovuje, trvalo mnoho let aktivního hraní.

presne ! ! !

Tak to je asi individuální - pamatuju, jak jsem měl před lety jiný dojem v levé ruce z galaxisky a ze superstarky, a pak jsem na pár chvil dostal do ruky jazzbase... prostě pasovaly do ruky každá jinak.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

11

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Děkuji všem za Vaše odpovědi, už jsem se téměř rozhodl. Vím jistě, že chci nový kus. Nikdy jsem moc nedal na loterii a nebudu si kupovat ojeté věci, nemám to rád. Přikláním se k názoru uživatele "Sigi". Když se na sebe kouknu sebekriticky, tak je mi naprosto jasné, že já asi těžko rozeznám nějaký rozdíl, zvlášť jako nováček.
Půjdu do obchodu a vyberu si mezi Cort Action a Ibanez GSR 180... co mi bude sedět lépe do ruky, to si vezmu. Pokud mi bude lépe sedět ta Ibanezka, tak si možná koupím set s basovkou Ibanez GSR 190.

P.S. Jaký je rozdíl mezi Ibanez GSR 180kou a 190kou? Vidím, že 190 má trochu jinou barvu a jiné snímače. Která z nich je tedy obecně kvalitnější? Které snímače jsou "lepší"?

0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Paparatzzi (09. 05. 2015 13.50:06)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Tak to jsme si mohli ušetřit tu debatu že jo. Proč začínat (v ideálním případě) na basu o kategorii lepší, vyhranější, léty ozkoušenou, když můžeš začínat na voňavku, kterou beztak brzo budeš chtít prodat a proděláš smile A ten set? No radši bych si koupil fajn jetou basu za 8k a hrál zatím přes pc, než mít novou lowendovou basu a kombo s 8" a 10w, které bude tak akorát k vzteku. Tady u nás je možná spíš loterie ten nový kus, ale kdo si nedá říct že jo smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

13 Naposledy upravil: sigi (09. 05. 2015 14.09:41)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Tohle jsi viděl?

https://www.youtube.com/watch?v=qgBmSka7Fig

tohle je ukázka, že i levná baskytara dokáže zahrát, je to o rukách. Jinak pozor on to ma zapojený ve špičkovým aparátu.

Rozdíl v těch dvou basách je v typu snímaču a asi v materialu těla. V 180 je masivní nato a 190 akát (obě dřeva se v dražších nastrojích moc často nevidí)
Tomu setu bych se vyhnul a koupil si domu výkonější kombíčko alespoň 50 - 100W (tady ale budeš muset na bazar)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

14

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Drahý pane Paparatzzi,

spousta komentářů v této debatě mi celkem pomohla a fakt, zda-li jste si Vy mohl nebo nemohl ušetřit debatu, je jenom Vaše věc. Vy máte subjektivní názor, že je lepší si kupovat o třídu lepší nástroj z bazaru, ale já takový názor nemám. Pokud si mám místo nového nástroje za 5000,- koupit bazarovku s původní cenou 8000,-, tak bych si v případě, kdybych kupoval nástroj za 10 000,- měl raději koupit bazarovku s původní cenou 15 000,- a takhle by to mohlo jít donekonečna a hrál bych jen a jen na ojeté nástroje. Já prostě začínám a dám na to kolem 5000,- a chci nový nástroj, protože nechci řešit skryté vady apod. Pokud tedy nejste přímý potomek Nostradama, nedělejte mi tady všelijaké prognózy a neříkejte mi, co budu a co nebudu dělat z basou, kterou si koupím a ani mi tady nedělejte ekonomickou analýzu, zda vydělám, nebo prodělám.
Nejsem sice basák, ale z osobních důvodů se mi v životě osvědčilo kupovat spíše nové věci, než věci z bazaru. Osvědčilo se mi to u auta, mobilního telefonu, počitače, videa, DVD přehrávače, televize, gauče, skříní, jízdního kola, oblečení, pračky, myčky, kuchyňské linky atd. Pokud je basa předmět, na který se vztahují zcela jiné zákony logiky, než na většinu hmotných předmětů, tak se asi budu mít co učit... Myslím si, že mi fakt bude stačit i ten "příšernej kšunt za 5000,-, na kterej se vůbec nedá hrát, protože je strašnej a nekvalitní a bez výměny strun na něj nezahraju ani skákal pes". Něco podobného mi říkal asi před 10-ti lety jeden prodavač v obchodě, ve kterém jsem si kupoval kytaru a dodnes hraje perfektně. Pokud tedy démonizujete byť jen z půlky jako ten prodavač, tak s tím "prodělečným kšuntem od Ibanezu" budu velice spokojený tongue
Proto se ještě jednou ptám, jaký je rozdíl mezi Ibanez GSR 180 a 190? A teď už prosím jen odpověď na otázku.

Každopádně děkuji za Váš názor, vážím si jej a respektuji ho, ale nesouhlasím s ním.

Věřím, že jsem Vás neurazil a pokud ano, tak se Vám velice omlouvám, buďte si jistý, že to nebyl můj záměr. :-)

Jára

0 xLajků:

15

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Sigi a CzechJoker: Děkuji vám, už tomu rozumím.

Můžeme to uzavřít smile

Všem děkuji za názory a přeji vám hezký zbytek Víkendu.

Jarda

0 xLajků:

16

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Ahoj, tady si tradičně tykáme, dočetl jsem to až k Nostradamovi, přeju hodně štěstí při výběru a hezký den! smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

17

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Paparatzzi napsal:

Tak to jsme si mohli ušetřit tu debatu že jo. Proč začínat (v ideálním případě) na basu o kategorii lepší, vyhranější, léty ozkoušenou, když můžeš začínat na voňavku, kterou beztak brzo budeš chtít prodat a proděláš smile A ten set? No radši bych si koupil fajn jetou basu za 8k a hrál zatím přes pc, než mít novou lowendovou basu a kombo s 8" a 10w, které bude tak akorát k vzteku. Tady u nás je možná spíš loterie ten nový kus, ale kdo si nedá říct že jo smile

Nehledě na to, že nová levná basa bude na 90 procent neseřízená-co už jsem jich měl v ruce od kluků-mlaďasů co jsem učil. Spousta jich v podstatě ani seřídit nešla (špatné usazení-úhel krku, tolik vlků či neusazených pražců, že nelze snížit dohmat a spousty dalších problémů),...z těch nejlevnějších bas je malé procento těch dobrých kousků a téměř vždy je to basa tak trochu "dodělej si doma sám". To ale začátečník nepozná, páč prostě nemá páru. Koupit s někým zkušeným v zádech slušnou bazarovou basu, je určitě menší loterie, než koupit novou v cenové relaci do 5 ticek s tím, že bude použitelná bez odbornějšího zásahu či seřízení-za který bude muset ve finále stejně připlatit. hmm

0 xLajků:

18

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

CzechJoker napsal:

Na druhou stranu Matěji, pokud bude mít v zádech někoho zkušenějšího, může vybrat i v tom obchodě.

...to jo, ale do cenové relace 5 ticek je to spíše "zázrak", potkat-najít něco bez problémového a slušně hrajícího,...aby to dotyčného od snahy se na nástroj naučit spíše neodradilo. A kolik je obchodů, kde má člověk možnost s někým zkušeným v zádech něco obejít v místě kde dejme tomu bydlí? beztak to bude chtět koupi někde na netu bez vyzkoušení,...páč mu někdo řekne, že ten a ten typ levný basy je dobrý.Ale víš jak to je, u stejného nástroje-typu, to je téměř vždy kus od kusu. Každopádně kdo si nenechá poradit od zkušených, zřejmě si chce to kolečko-jako už mnoho začátečníků obejít sám. smile

0 xLajků:

19

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Járo, doporučil bych přece jen zvážit jetý nástroj z vyšší třídy.

Vzpomínám na své první auto - dilema jestli za stejnou cenu ojetou Audi 80 nebo funglovou Feldu 1.6 z fabriky ... koupil jsem audinu a nikdy jsme neolitoval, i když to byl ojetý křáp, různě podřený, viditelně opotřebovaný - auto mělo takové jízdní vlastnosti a celkovou bezpečnost, že jsem přežil svých prvních 20.000 km ...

Tím nechci říct, že Ibanez 190 nebo jiná podobná je nepoužitelná, to ne:
- bude mít funglový lak, nové struny, vonět novotou - už jen to může být dobrá motivace do začátku a zamezení investic do struny, atd.
- můžeš mít štěstí a v tom balastu, co se v ČR prodává (a to i v kategorii 30.000) , natrazit na dobrý kus
- spíš jde o to, že v obchodě málokdy narazíš na slušně seřízený nástroj, tzn může tě mást tím, jak bude reagovat

Tzn, pokud nový kousek, projdi si zde na fóru něco kolem nastavování basy:
- průhyb krku
- výška strun nad pražci (výška kamenů)
- seřízení oktáv (budeš potřebovat ladičku)
- spuštění snímačů pod strunami
- a případně pohledej kontakt na nějakého kytaráře na dobroušení pražců, pokud nebudou v rozumné rovině (divil by ses, kolik nových nástrojů v prodejnách je prakticky nepoužitelných.

Hodně zdaru!

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Matej (09. 05. 2015 14.41:19)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Jaroslav Huksa napsal:

Drahý pane Paparatzzi,

spousta komentářů v této debatě mi celkem pomohla a fakt, zda-li jste si Vy mohl nebo nemohl ušetřit debatu, je jenom Vaše věc. Vy máte subjektivní názor, že je lepší si kupovat o třídu lepší nástroj z bazaru, ale já takový názor nemám. Pokud si mám místo nového nástroje za 5000,- koupit bazarovku s původní cenou 8000,-, tak bych si v případě, kdybych kupoval nástroj za 10 000,- měl raději koupit bazarovku s původní cenou 15 000,- a takhle by to mohlo jít donekonečna a hrál bych jen a jen na ojeté nástroje. Já prostě začínám a dám na to kolem 5000,- a chci nový nástroj, protože nechci řešit skryté vady apod. Pokud tedy nejste přímý potomek Nostradama, nedělejte mi tady všelijaké prognózy a neříkejte mi, co budu a co nebudu dělat z basou, kterou si koupím a ani mi tady nedělejte ekonomickou analýzu, zda vydělám, nebo prodělám.
Nejsem sice basák, ale z osobních důvodů se mi v životě osvědčilo kupovat spíše nové věci, než věci z bazaru. Osvědčilo se mi to u auta, mobilního telefonu, počitače, videa, DVD přehrávače, televize, gauče, skříní, jízdního kola, oblečení, pračky, myčky, kuchyňské linky atd. Pokud je basa předmět, na který se vztahují zcela jiné zákony logiky, než na většinu hmotných předmětů, tak se asi budu mít co učit... Myslím si, že mi fakt bude stačit i ten "příšernej kšunt za 5000,-, na kterej se vůbec nedá hrát, protože je strašnej a nekvalitní a bez výměny strun na něj nezahraju ani skákal pes". Něco podobného mi říkal asi před 10-ti lety jeden prodavač v obchodě, ve kterém jsem si kupoval kytaru a dodnes hraje perfektně. Pokud tedy démonizujete byť jen z půlky jako ten prodavač, tak s tím "prodělečným kšuntem od Ibanezu" budu velice spokojený tongue
Proto se ještě jednou ptám, jaký je rozdíl mezi Ibanez GSR 180 a 190? A teď už prosím jen odpověď na otázku.

Každopádně děkuji za Váš názor, vážím si jej a respektuji ho, ale nesouhlasím s ním.

Věřím, že jsem Vás neurazil a pokud ano, tak se Vám velice omlouvám, buďte si jistý, že to nebyl můj záměr. :-)

Jára

....Járo sorry-bez urážky, ale jako absolutně nezkušený "basák",....je tvá řeč a přirovnávání opravdu jen snůžka nesmyslů.Svou odezvou na dobře míněné rady od daleko zkušenějších si vykoleduješ akorát to, že ti dál neporadí ani ti, co se doposud snažili. Ale jak píše Paparazzi,...šťastný výběr! Také nejsem
jasnovidec, ale garantuju ti, že pokud se na tu snahu začít s basou do měsíce nevybodneš sám-páč učit se v dnešní době na nějaký nehrající kus hadru tě odradí , tak se tu za rok sejdem a ještě se Paparazzimu omluvíš,...až zjistíš, že došlo na jeho slova. hmm

0 xLajků:

21

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

MartinXC napsal:

- a případně pohledej kontakt na nějakého kytaráře na dobroušení pražců, pokud nebudou v rozumné rovině (divil by ses, kolik nových nástrojů v prodejnách je prakticky nepoužitelných.

...a k těm pěti tickám, si připrav ještě tak dvojku-trojku na práci kytaráře. wink

0 xLajků:

22

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Ještě přidám jeden odkaz - kdybych hledal basu do začátku, koukal bych se třeba po takovýchto nástrojích:
http://hudebnibazar.cz/prodam-ibanez-sr-885/ID907222/
(nic o něm nevím, ale je šance, že bude v použitelném stavu A SOUČASNĚ zvukově někde jinde než GSR190; přitom se jí za podobné peníze zbavíš, když tě basa přestane bavit)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: José (09. 05. 2015 14.57:22)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Zdravím, názor mám stejný jako většina ostatních, na 120% bazar. To je jako byste při nákupu kuchyňského vybavení vybíral mezi novým dřevotřískovým stolem a starým použitým dubem. Na dřevotřísku máte záruku, ale který kus nábytku si myslíte, že vám vydrží výrazně déle?  Který bude zároveň od začátku tak nějak ve všem lepší? Nákupem kterého výrazně netratíte v případě dalšího přeprodeje? V okamžiku nákupu nového navíc letí dva tisíce rovnou do kanálu. Ale jestli vás více lákají retušované profifotky častošuntu z obchodu než realita, je to na vás.

Edit: na bazaru leží také Cort C4 za 4000,- (nová za 10000,-+), tedy o ticku levnější než nová actionka. Pocit novosti  finálně vychází na 6000,-. To mi přijde u nákupu nástroje za 5000 a s bazarovou cenou 3000 docela dost, ne?

0 xLajků:

24

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

José napsal:

Zdravím, názor mám stejný jako většina ostatních, na 120% bazar.

...chvíli bych sondoval i přímo tady na fóru (asi bych si zadal vlákno do místní inzerce), jestli by někdo něco dle mé představy zrovna neprodával. Tady se lidi nijak neojebávaj-alespoň co já mám zkušenost a určitě by tu od někoho koupil fajnovou, seřízenou a vyhranou basku. smile

0 xLajků:

25 Naposledy upravil: sigi (09. 05. 2015 18.56:48)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Když jsem ti radil ať něco koupíš, tak jsem to myslel tak, že je jedno jaký typ a jestli nová nebo bazar?

Na bazaru můžeš narazit na novou netknutou basu, já jsem takhle koupil svého Sandberga a ušetřil tak 1/3 z ceny nového a jednalo se o nehraný téměř nedotknutý kus v perfektním stavu bez sebemenšího opotřebení.  :-)

Ještě k tomu seřízení, já jsem nepotkal moc levných nástroju, který by šli seřídit na nízkej dohmat a neměli vlky a navíc suprově hráli, takže bych neměl zase tolik očekávání.

Koupí nové basy za 5 tisíc, budeš mít z velkou pravděpodobností nástroj, který bude mít vysoký dohmat a bude tak nějak hrát a možná bude mít někde vlka (v tom místě ta basa bude znít méně), ale stejně jestli začínáš tak budeš mít prvních pár let problém vubec dostat do ruky techniku, abys nehrál v křeči, abys hrál prstama vyrovnaně, správně tlumil struny a by ti nepřeznívaly ty co nemají a až tohle budeš mít v ruce, tak teprve má smysl se začít koukat po lepší base, která má ( může mít) nízký dohmat (pokud o to budeš stát :-) ) a hraje vyrovnaně na celým krku (jestli to využiješ) pak teprve oceníš, že se s tou basou nemusíš tolik prát. Ale prvních pár let to bude tak jako tak o tom se s tím nástrojem při hraní poprat.

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

26

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Však zrovna na tebe jsem si Fretko vzpoměl,...na tvé peripetie s novou levnou basou. wink

0 xLajků:

27

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Matej napsal:

garantuju ti, že pokud se na tu snahu začít s basou do měsíce nevybodneš sám-páč učit se v dnešní době na nějaký nehrající kus hadru tě odradí , tak se tu za rok sejdem a ještě se Paparazzimu omluvíš,...až zjistíš, že došlo na jeho slova

+666 a tesat do kamene!

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

28 Naposledy upravil: Aidamos (09. 05. 2015 16.05:24)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

be_fretless napsal:

Zvlášť u lepších nástrojů totiž platí, že s jejich přibývajícím věkem zrají jako víno

Stačí se podívat kolik stojí staré omlácené Fendery http://andybaxterbass.com/guitars.php?pc=1&cat=1 (ty ceny tam jsou v britských librách) a s rovnat s cenami nových nástrojů. Takže ano, opravdu zde:

Jaroslav Huksa napsal:

je basa předmět, na který se vztahují zcela jiné zákony logiky, než na většinu hmotných předmětů

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

29

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

asi takhle - pokud si nechceš dát poradit, kup si co chceš a co se ti líbí, protože v relaci do 5k je úplně jedno co koupíš

Tu GS180 jsem nějakou dobu měl jako basu "do hospody", musel jsem do ní nacpat další 3 litry ( v bazarovejch cenách - snímače, elektronika)  aby se to vůbec dalo používat, docela to hrálo, ale nakonec jsem ji za 4 litry prodal...  Ve srovnání JazzBassem to má širokej krk jak lopatu. Ale kotlík se na tom hrát dal smile

Na tvým místě bych si na bazaru vyčekal JazzBass  Sguier VM 70 nebo 77,  jak už jsem psal - teď zrovna tam byly obě za 4 resp 5k ve stavu novýho nástroje....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

30

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Jaroslav Huksa napsal:

a hrál bych jen a jen na ojeté nástroje. Já prostě začínám a dám na to kolem 5000,- a chci nový nástroj, protože nechci řešit skryté vady apod.

oni uz to vsichni vicemne rekli tak jen potvrdim, ze to tak je ... imho je daleko vetsi loterie kupovat si novou basu zvlast v tehle cenove kategorii ..
a taky ono to ma sve ekonomicke hledisko... koupi ztraci nova basa cca 40% hodnoty resp. neprodajis ji za vic nez 60% porizovaci ceny ..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

31

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Jaroslav Huksa napsal:

Osvědčilo se mi to u auta, mobilního telefonu, počitače, videa, DVD přehrávače, televize, gauče, skříní, jízdního kola, oblečení, pračky, myčky, kuchyňské linky atd. Pokud je basa předmět, na který se vztahují zcela jiné zákony logiky, než na většinu hmotných předmětů, tak se asi budu mít co učit...

Tady se to seběhlo, takže bych jen opakoval kolegy...

Ano, za sebe tvrdím, že na basu se z tohoto úhlu pohledu vztahují jiné zákony logiky, než na auta, mobily, počítače, televize, apod.

Důvod je ten, že do basy zkušenější kolega (kterého tady neustále doporučujeme a věř mi, že se někdo v tvé blízkosti najde) vidí a možné problémy snadno odhalí. Není tam totiž moc co řešit na rozdíl např. auta, kde nevidíš do motoru, převodovky, elektroniky, můžeš jen usuzovat na problém z chování motoru zastudena, zatepla, pod zátěží, na volnoběh. Ale rozborku motoru/převodovky v bazaru udělat prostě nelze...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

32

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Nechce se mi to tu číst celé, ale i já byl jednou v podobné situaci jako pán se sluníčkovým flekem v avataru. Po příšerné jolaně, na kterou jsem začínal, jsem si koupil novou basu s podobnou cenovkou a při zpětném pohledu to byla nejhorší investice, kterou jsem v hudební branži kdy udělal. Příšerný kus papundeklu, nehrálo to, neladilo to, seřídit se to nedalo, prostě naleštěné ho*no, jehož jediný účel byl nalákat zákazníka na líbivý vzhled. Funkčnost byla výrobci očividně u zadku. Byl to sice Stagg á la Ibanez, ale i Ibanez téhle třídy (180, 190) jsem měl taky několikrát v rukách a bylo to úplně to stejné, jen s jinou nalepenou cedulkou. Nikdy bych už tuhle chybu neudělal.

A pokud už (z jakéhokoliv důvodu) mermomocí nějakou basu novou, tak alespoň osvědčenou kopii klasiky JB/PB (v nouzi i MM), ať už třeba Squier, Fokus, SX, Vintage nebo něco podobného. Ty basy jsou od základu navržené tak, aby byly co nejjednodušší, což převedeno na aktuální čínské dreky znamená jediné: menší šance, že výsledek bude nehratelný shit.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

33 Naposledy upravil: Duffitko (11. 05. 2015 00.04:34)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Nechcem ťa unaviť tým, že budem opakovať to, čo tu napísalo 50 ľudí predomnou, ale pred cca 5-timi rokmi, keď som začínal som mal úplne rovnaký názor, všetko nové, proste také "panenské", moje smile S nejakými malými výnimkami bola moja prvá basa (Squier precision) to posledné čo som kupoval nové. Stála ma nejakých 300€ a je to agathisová (lacné na piču drevo) sračka a hrá dobre len pre moje srdce lebo je moja prvá a vždy bola iba moja. V obchode som si ju vyskúšal, ale bolo to na nič, lebo som nemal tušenia aký je rozdiel vo zvuku precisionu, jazz bassu atď., v profile krku, v počte strún, snímačov, proste som nevedel nič. Ak chceš "pannu" kúp si svoju prvú basu akúkoľvek, ale ako písal Paparatzzi a ďalší po ňom, po nejakom čase prídeš na to isté na čo všetci - basa z bazáru je jednoducho lepšia...pre predstavu môj fender stojí nový okolo 1400€, ja som si ho doviezol z USA, kde som ho cez bazár (ale v úplne novom stave) kúpil za približne 700. Nejdem porovnávať nejaký bazoš v našich končinách a ebay, ale rozhodne sa to vyplatí viac, mám super basu, ktorá mi prišla nehraná za polovicu ceny ale po basách pred ňou som už vedel aký typ, značku atď chcem. Snáď ti aj moja skúsenosť pomôže rozhodnúť sa, veľa šťastia s nákupom a úspechov pri spoznávaní tohto krásneho nástroja smile

EDIT: Jasne, ešte jedno ti napíšem, práve tu predávam 5-strunku, ktorá je úplne nová, hral som na nej 3x, nová ma vyšla na 400€ a teraz sa jej chcem zbaviť aspoň za 340, ale bezúspešne, proste nemám pre 5 strún využitie a prerobím na tom, len preto, lebo som porušil pravidlo a nekúpil nejakú (možno aj lepšiu, lacnejšiu) bazárovku...ono to dosť súrilo a na bazoši akurát nič vhodné nebolo a takto to dopadlo, preto radšej vyčkaj kúp si na bazoši niečo čo sa ti bude pozdávať, prípadne, ako bolo spomenuté, si daj inzerát tu na fóre smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

34

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Nerozumím jedinému: Pokud chci slyšet názory od zkušenějších, zajdu na fórum,vznesu dotaz a z odpovědí si udělám svůj pohled na věc, případně poopravím svůj původní náhled... Do tohoto bodu vše v pořádku.
V okamžiku kdy vznesu dotaz: Mám si koupit shit nebo sračku? Zní reakce od zkušenějších: Hovnu se vyhni.  Začíná oponentura...  Tak tomuhle opravdu nerozumím.

Kup si co chceš, jsou to Tvoje prachy. Ale oponovat bez zkušeností lidem, kterým už prošly rukama desítky nástrojů a aktivně hrají řadu let, je mírně řečeno troufalost. Navíc to byly všechno dobře míněné rady, tolik pohromadě jich v okolním světě takhle rychle a na jednom místě nedostaneš. big_smile

Hudba a nástroje naštěstí podléhají logice, ekonomice a dalším racionálním vědám pouze z části.
Zaplaťpábú.  smile

0 xLajků:

35

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Jaroslav Huksa napsal:

chci nový nástroj, protože nechci řešit skryté vady apod.

„skryté“ vady může (v tvé cenové relaci spíš určitě bude) mít i nový nástroj. Např. neobroušené pražce, špatně rozestavěné poťáky, nenaladitelnost...

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

36

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Fakt máte pocit, že se ještě vrátí?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

37

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Paparatzzi napsal:

Fakt máte pocit, že se ještě vrátí?

dobří holubi se vracejí.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

38

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Inu, osobně doufám, že se vrátí s nablýskanou Ibanezou 180 (protože nejlepší rada je vždy taková, která potvrdí předem vybraný názor) a bude si pak nadávat, co je to za hlupáka, že nás neposlechl :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

39

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Se značkou Ibanez mám zkušenost, moje třetí akustická kytara a první typu dreadnought byla od Ibaneze v ceně 5,5 tisíce. Byla to překližka s pasivním snímačem. Dodneška lituju toho, že jsem tu kytaru neopřel a nešlápl na ní. Protože to byl nejhorší nákup kytary v mým životě. Vůbec nehrála a naprosto mě neinspirovala. Bohužel jsem s ní vydržel dost dlouho, než jsem si potom koupil Jumbo od Furcha, který mě zase nakopl k hraní tím jak zněl a že jsem se s ním nemusel tolik prát. Kupoval jsem jí sice jako mojí třetí kytaru, trochu jsem už hrát uměl, ale v kytárách se v tý době nevyznal a nebyl v tý době internet a tolik informací.

Ibanezku jsem po dlouhém přemlouvání dal kamarádovi zadarmo, protože mě přesvědčil, že mu na jeho hraní stačí a pro něj to bylo výrazné polepšení. Já ji chtěl vyhodit, protože bych neměl žaludek na to ji někomu prodat. Za ta léta jsem potkal takových kytar více, když jsem jezdil na dětský tábory, kde jsme hráli. A většinou si podobně kvalitní nástroje vozili kamáradi, navíc ještě se starýma neznělýma strunama. Což byla "ideální kombinace" k tomu aby se naučili hrát....

Na druhou stranu jsem potkal jednu kytaru v týto cenový relaci od Fenderu a ta hrála, jenomže tu si koupil kamaráad, co uměl hrát mnohem líp než já a pečlivě si ji vybral z více kusů....

U baskytary je tohle daleko důležitější než u kytary, protože udělat nástroj aby hrál dobře hlubší tony je náročnější a navíc ještě u elektronicky snímaného nástroje daleko více vyniknou hráčské chyby a odhalí nedostatky samotnýho nástroje ....

Baskytara je náročnější nástroj na provoz než kytara, potřebuješ dražší struny než na kytary, výkonnější zesilovače atd ...

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

40

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Staré Ibanezky patřily mezi velmi solidní nástroje, nicméně posledních odhaduji tak 20 let jsou nižší a střední řady kulantně řečeno nic moc smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: sigi (12. 05. 2015 16.03:06)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

CzechJoker napsal:

Dnešní produkci Furcha jsem před lety zběžně projel a v ceně do 15.000 korun mě to přišlo zvukově naprosto o ničem. Ale možná je to o kusu.

No já mám polomasiv, to nejlevnější co Furch dělá, asi 15 let stará, tenkrát stála tuším 12 plus 4 snímač. Asi to není úplně top kytara, ale hraje dostatačně dobře, aby mě na ní nic nevadilo a když jsem jí nedávno srovnával s celomasivem Martinem v Muzikeru, který stál cca 30, tak jsem neměl z ní špatný pocit a potřebu měnit :-)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

42 Naposledy upravil: sigi (12. 05. 2015 18.32:37)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

CzechJoker napsal:

To by asi odpovídalo na původní Durango (bombírovaná zadní deska bez žeber, prý to tak dělali kvůli "hlasitosti" - byla to kytara k ohni). Mě se líbilo nové Durango (nová série, klasické déčko) z cedru, měla krásnou barvu zvuku, ale nehodila se mi do sestavy.

Jo jo to je ona, akorát mám typ Jumbo, ta je hlasitější než dečko a je to hodně středová kytara, proto se prosazovala. A kupoval jsem to přesně k ohni - v našem případě do loděnice :-)

Basy: Jazzbas 5 - Marcus Miller V5 passive, Jazzbas 4 - Sandberg California TT4 - passive,  Jazzbas 6 - Pele custom,
Nahlas: EBS Reidmar 500 + 2x EBS Classic Line CL112
Komorně: Phil Jones BG100 bass cub
InEar:  Line6 Helix HX Stomp, Fender Downtown Express
0 xLajků:

43

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Tak už něco ten borec koupil?
Já jen, že moje nějaká jedna z bas na tahání k vohni (ale i na podium), kerou klidně někde zapomenu, stála dva litry i s kufrem a hraje velice dobře.
Je fakt, že začátečník potřebuje o dost lepší nástroj než někdo, kdo má něco již odehráno.
Ale tak je to se vším - i s babama smile

všechna sláva polní tráva, dříve maršály a džezbas, dneska korejský ememky ... hudba nejni o ceně nástrojů
nesnášim ty, co nemaj rádi woodyho ;-)
0 xLajků:

44

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

D.a.l.i napsal:

20 let jsou nižší a střední řady kulantně řečeno nic moc

otazka je jestli i nastroje v cene 20 000 povazujes porad za stredni tridu big_smile ty sou taky nic moc.. big_smile
to mi pripomina ze kamaradka nezacatcnice koupila prave novou!! ibanezu za cca 20 a po roce a pul hrani se ji zbavila .. samozrejme se ztratou a to mela este kliku na kupce .. big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

45

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

m3 napsal:

otazka je jestli i nastroje v cene 20 000 povazujes porad za stredni tridu big_smile ty sou taky nic moc.. big_smile

Tak to už je asi vyšší střední smile
Ale shodneme se, že novodobou Ibáňu raději moc nee smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

46 Naposledy upravil: m3 (12. 05. 2015 20.49:35)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

D.a.l.i napsal:

novodobou Ibáňu

ATK .. na tu si snad nikdo nikda nestezoval ... a 80. ibanezy sou super stroje..

btw tu arii sem mel nedavno v ruce a docela pekne to sedi ale pocitove i zvukove mi to prislo takove gumove bez chuti a vune ... a nakej lacinej ibanez sem ted spravoval svagrovi a neni to uplne blbe ale taky takove bez chuti ale imho sem z toho mel lepsi pocit nez z arie..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

47

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Duffitko napsal:

je to agathisová (lacné na piču drevo) sračka a hrá dobre len pre moje srdce

OT: tohle bude jeden z mých nejhezčích úlovků do galerie výroků o aghatisu. big_smile



Jaroslav Huksa napsal:

Pokud je basa předmět, na který se vztahují zcela jiné zákony logiky, než na většinu hmotných předmětů, tak se asi budu mít co učit...

Sis Jardo odpověděl úplně sám.

jazz bass + atk + red ripper + qtron + ampeg

www.sufunkygang.cz
0 xLajků:

48

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Péčko napsal:

Duffitko napísal(a):
je to agathisová (lacné na piču drevo) sračka a hrá dobre len pre moje srdce
OT: tohle bude jeden z mých nejhezčích úlovků do galerie výroků o aghatisu.

nuž... smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

49

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Koukám, že Jarda tu byl naposled před 14 dny (a odhaduju že úplně naposled smile  ale thread si jede dál svým životem smile

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

50 Naposledy upravil: Aidamos (23. 05. 2015 12.34:55)

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Atvečko napsal:

Koukám, že Jarda tu byl naposled před 14 dny (a odhaduju že úplně naposled smile  ale thread si jede dál svým životem smile

No, asi koupil ten fungl novej Ibanez GSR 180, tak pilně trénuje a nemá na nás čas lol

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

51

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

No jasně, jako by čekal někdo něco jiného. To ego a celoživotní zkušenost nedávaj možnost návratu.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

52

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Duffitko napsal:

Stála ma nejakých 300€ a je to agathisová (lacné na piču drevo) sračka a hrá dobre len pre moje srdce lebo je moja prvá a vždy bola iba moja.

Mám to úplně stejně. Moje první basa byl Squier Affinity precl, agathis, malé ladící mechaniky (resp. střed) ... z dnešního pohledu basa o ničem (a to v ní mám snímač z Aerodyne), ale prostě byla moje první a v srdci bude mít vždycky svoje místo, ačkoli jí mám jen na dekoraci už a na památku (přemejšlel jsem, že bych ji prodal, ale těch 1500 co bych za ni utržil mě doopravdy nevytrhne a to si ji radši nechám).

Tokai Hardpuncher '81, Ibanez Silver Series Jazz Bass '78, Fernanders Burny Jazz Bass '74-'76, Fernandes Stone Logo FPB-65 '78, Custom Lawsuit Ripper/Grabber '80
0 xLajků:

53

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

dw4rF_cz napsal:

mám snímač z Aerodyne), ale prostě byla moje první a v srdci bude mít vždycky svoje místo, ačkoli jí mám jen na dekoraci už a na památku (přemejšlel jsem, že bych ji prodal, ale těch 1500 co bych za ni utržil mě doopravdy nevytrhne a to si ji radši nechám).

Tak tak, ja mám v Squierovi tiež snímač z japonského precla, ale momentálne mi tiež len stojí doma v stojane ako dekorácia, ale za tých pár drobných ju nepredám smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků:

54

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Měl jsem to samé s Ibanezkou GSR 200 (ale i ta byla zděděná -> novou kytaru jsem v životě nekoupil ha, ha). První basa, navíc po čedokovi z V.T.Marvin i s nálepkou jawa a podškrtem. Tak aby pro mne zůstala zajímavá, jsem jí  odpražcoval hmatník, naepoxidoval, plácnul směs lněného oleje, teakového oleje, včelího vosku a teď na ni hraju poměrně často, hu.

0 xLajků:

55

Re: Prosím o radu při výběru basy. (nováček)

Jen ne takto:

https://lh3.googleusercontent.com/-mIpe … L_700b.jpg  smile

0 + 0 + 0 + ... + 0
0 xLajků: