201

Re: Ružobas

Tahle těžko, za pár dní letí do Francie ...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

202 Naposledy upravil: Matej (18. 03. 2015 22.54:30)

Re: Ružobas

Yetti napsal:

Na druhou stranu, pokud člověk za kytarářem jde, měl by mít představu o tom, co chce, jak to má hrát. To chce mít v ruce hodně různých bas z různých materiálů, různé tvary krků a kombinace snímačů.

Se vším cos napsal souhlas, jen tady bych se trochu pozastavil. Už tak pět-sedm let přemýšlím, že si nechám udělat tu SVOJÍ basu a probíral jsem to už s několika kytarářema. Bas jsem měl myslím v ruce dost na to, že bych měl mít nějakou ujasněnou představu. Ale asi v tom jsem nějak "promiskuitní" nebo co. Prostě mám to tak, že mě měsíc baví hrát na Jazz Bass,...pak na MM, kterého jsem před dvouma měsícema odložil, když jsem lovil Fleu a přestal mě MM bavit. Třebas teď co hraju od léta ten muzikál,...začal jsem na jazz bass, první kocert jsem hrál na JB-tak nějak mi to přišlo, že to do toho muzikálu stylově sedí-i ostatním spoluhráčům se JB jakože zvukově líbil (ještě jsem si dělal legrácky, ať si jakože vyberou na jakou basu by se jim líbilo abych hrál smile ),...a najednou jsem na poslední zkoušku vzal MM a kytarista s bubeníkem že "ty vole to je super konkrétní-hele hrej na tuhle basu",...a je fakt, že mě to taky bavilo náramě a některý pasáže mě bavily daleko víc než na JB. smile

Pak taky občas vezmu precla a blbnu nějaký slapy,...a to jsem dva dny před tím koukal na tuby kde Trulijo slapuje na precla a moc se mi to zvukově nelíbilo,...no a ten večer jsem pak asi dvě hoďky slapoval na precla a přišlo mi to super. smile Já vlasně vůbec nevím, co si o tom jak to mám mám myslet. roll  Co tak čtu, tak většina hledá nějaký svůj "vysněnej tón",...no mám pocit, že já asi ne. sad Mě je v podstatě tak trochu "jedno" na co hraju (jestli JB, MM,...rozteč a tloušťa krku taková nebo maková),....samozřejmě nějakou laťku zvuku tónu a dohmatu a tak to mít musí, ale líbí se mi a baví toho tolik co se stylů a zvuku týče, že k tomu, abych si nechal udělat za ranec basu na míru snad asi nedojde. Páč vlastně vůbec nemám jasno ani v tom, jestli by to měl bejt JB, MM,...nebo nějaká dvouhambáčová krasavice a o dřevech z čeho by to mělo být-no to by byla asi kapitola sama pro sebe. Jediný v čem mám jasno,...líbí se mi obdelníčkový značky na hmatníku a to na čemkoli,...jo,...a bezpražec bez linek. smile

Samozřejmě, že kdyby to člověk trochu promyslel,...že v kombinaci snímačů 2x hambáč z toho může být při zapnutí jen dvou cívek z každýho vlastně JB,...stejně tak z kombinace hambáč u kobyly a singl u krku,...kde jen na hambáč to bude takový tak trochu MM. Ale stejně tak nějak nevím,...peníze nejsou problém-mohl bych si pořídit nebo nechat udělat co bych chtěl. Spíš tak nějak si nejsem jistej, jestli to vůbec potřebuju. Sice basu-basování miluju,...a i po 25 letech aktivního hraní mě baví cvičit,...basu beru do ruky tak na 1-3 hoďky denně,....vlastně furt něco vymejšlím a hraju,...mám rád když mám co dělat-učit se nový songy do kapely, nebo jen tak vychytávat jiný basáky na Tuby a tak,...ale o tom jestli si nechat postavit nástroj "na míru"-asi mě stále ještě ta pořádná touha po takové base nepostihla nebo co. smile Ale pravda,...ta Růžova práce mě hodně bere-takže o tom, k němu zajet vlastně dost přemýšlím. wink

0 xLajků:

203

Re: Ružobas

Já vidím jeden zásadní problém u mistrovských nástrojů:
Nechám si postavit vysněnou basu a po převzetí zjistím, že mi nevyhovuje /zvukově,ergonomicky, váhově-těch aspektů může být více/...
A jak je zde zmíněno, prodejem necháš na tom určitým kousku "gatě".
Už se mi párkrát stalo, že oblíbený model renomované značky ve mě neevokoval jakoukoliv chuť ke hře. A jiný kus od stejného modelu mě naopak bavil a užíval si to.
Teprve až je mistrovský nástroj hotov, zjistíš jestli je to pro tebe "ten pravý" a vyhovuje ti.
Bavili jsme se na tohle téma s Robertem Balcarem a ten měl podobnou zkušenost s nástroji od p. Vlasáka. Přišel za ním s nástrojem, zda by ho nechtěl otestovat-povedená basa a donedávna na ni Robert intenzivně hrál. Další nástroje, které p. Vlasáka nabízel k testu, už ho natolik neoslovily, jako ten první.
To je podle mě jediné úskalí mistrovských nástrojů oproti těm produkčním.

0 xLajků:

204 Naposledy upravil: FunkyMonk (19. 03. 2015 09.40:01)

Re: Ružobas

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Nechám si postavit vysněnou basu a po převzetí zjistím, že mi nevyhovuje /zvukově,ergonomicky, váhově-těch aspektů může být více/...

vysledny zvuk ovplyvnit az tak nemozes ale mozes ovplyvnit mozes - snimace, elektro, dreva... teda vsetko co ma na to vplyv
ergonomiku praveze mas vo svojej rezii a dobry gitarar sa zaujma hlavne o tvoje pohodlie a moze ti jedine poradit ohladov vyvazenia. atd
vahu mas tiez vo svojej rezii, bo tie dreva mozes odvazit pred zacatim a odhadnut ci ta basa bude mat 3 alebo 5 kil smile

Praveze basa od majstra ma tu vyhodu ze clovek to moze mat vo vlastnej rezii. 
Ja pokladam za velmi velky plus aj to ak sa niekto tvojmu nastoroju venuje Xx hodin, a dava do toho svoj um, a nie len ked niekto montuje vo fabrike kusy a je mu v prdeli ako to bude hrat..
s tym suvisi presnost usadenia casti, vyber materialu, napojenia vlaknien dreva ....

ja som si dal teraz robit nastroj a to co som mal rozhodnute som mu nadiktoval a v ostatne som s nim konzultoval a dosli sme k zaveru co by mi sedelo najviac.

Na vysledok sa velmi tesim a verim tomu ze ma nesklame..... myslim ze kombinaciou - olsa, javor-mahagon/p.ferro sa neda moc pokazit.
Druha vec je ze ak pride niekto ku majstrovi a povie mu ze chcem tam mat javor,bubingu,eben,buckeye, orech a safran" tak si koleduje o sice pekny ale podla mna velmi netradicne hrajuci nastroj smile

osobne by som sa viac bal objednat si basu u vyrobcu a cakat na to co mi vypluju, nez to ked si ju dam urobit u majstra a vsetko s nim konzultovat, preberat a dotahovat detaily....
viz. kamarat si asi pred rokom dal spravit basu v Mayoness.... cakal asi 6mesiacov (meskanie jak pyca), basa mu prisla, pohral, vravle ze super zvuk....ale o tyzden ju uz posielal naspat - vela vlkov, slabych tonov.... a neviem ci mu nakoniec neposlali uplne novu basu.

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

205

Re: Ružobas

U klasické produkce/bazaru si nástroj vyzkoušíš a až potom se rozhodneš ke koupi. Na základě prožité zkušenosti.
U objednání továrního nástroje na zakázku je to stejné jako se stavbou u mistra...

0 xLajků:

206

Re: Ružobas

DIGITAL CHOCOLATE napsal:

U klasické produkce/bazaru si nástroj vyzkoušíš a až potom se rozhodneš ke koupi. Na základě prožité zkušenosti.

sak samozrejme, pokial je k mani to co prave chces ......
ak niekto chce klasicky JB, PB, a ine klasiky, tak pre neho bude ten bazar/obchod lepsie riesenie... ale pokial chces nieco viac pripadne ine konstrukcne riesenie (ako aj ja) tak treba ist co customu smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

207

Re: Ružobas

Osobně si myslím, že v úvahách o nástroji na zakázku dělá bordel představa, že si koupím jeden ultimátní nástroj, kterej pokryje úplně všechno, co kdy chci a budu chtít z nástroje dostat. Pak samozřejmě chci dravej zvuk, kterej zároveň bude velmi kultivovanej a tak dál... Čím větší snaha o univerzálnost, tím větší šance, že to bude průser.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

208

Re: Ružobas

tao-kan napsal:

Čím větší snaha o univerzálnost, tím větší šance, že to bude průser.

presne
ak chce niekto univerzalnost ... nech si kupi nejaku aktivnu/pasivnu basu s 2 rozopinatelnymi HB... big_smile
lenze aj tam to vzdy sklzne do moderny/vintage

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

209

Re: Ružobas

FunkyMonk napsal:
tao-kan napsal:

Čím větší snaha o univerzálnost, tím větší šance, že to bude průser.

presne
ak chce niekto univerzalnost ... nech si kupi nejaku aktivnu/pasivnu basu s 2 rozopinatelnymi HB... big_smile
lenze aj tam to vzdy sklzne do moderny/vintage

big_smile pěkně sis přihřál polívčičku

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

210

Re: Ružobas

tao-kan napsal:

pěkně sis přihřál polívčičku

trosku, ale je to pravda ... mam toho doma dost a este viac com mal, skusal a viem ze je to pravda smile
pripadne este mozem odporucat aj Xotic .... ta basa mala vsetko a verim ze cloveku moze ostat uz nafurt (aj ked mne nesadla rozmerom hmatnika a  ani tela

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

211

Re: Ružobas

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10430911_10203664732398446_2455152790290624570_n.jpg?oh=799fbab5983c8e218451fd578f42ee45&oe=55BD2B6D&__gda__=1438258706_74f5f357bc24c15e931646f32f9e7739

0 xLajků:

212

Re: Ružobas

Yetti napsal:

řekl bych, že se to povedlo

Potvrzuji. Výborný nástroj.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

213

Re: Ružobas

Je to veliká basa, mě nebyla pohodlná (taky že je tvoje a udělaná pro tebe tak je to v pořádku) ale ten zvuk byl peklo, basa jak lusk!

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

214

Re: Ružobas

FunkyMonk napsal:

a neviem ci mu nakoniec neposlali uplne novu basu.

Myslim ze vyrobili 'len' novy krk...

0 xLajků:

215

Re: Ružobas

Faky77 napsal:

Myslim ze vyrobili 'len' novy krk...

tiez sa mi zda

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

216

Re: Ružobas

https://www.youtube.com/channel/UCGYdrY … -LW_v41dTg
Ríša projel pár Honzových bas

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

217

Re: Ružobas

Sakra, ten člověk mě tak nebaví až to není možné

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

218

Re: Ružobas

Paparatzzi napsal:

Sakra, ten člověk mě tak nebaví až to není možné

...Růža nebo Šaufler? big_smile

0 xLajků:

219

Re: Ružobas

Jako oba, ale kdybych si měl vybrat jednoho tak Šoufler

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

220

Re: Ružobas

Šoufler je takovej basovej Petr Janda - namyšlenej slizoun, z kterýho je člověku špatně.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

221

Re: Ružobas

kurcatovium napsal:

Šoufler je takovej basovej Petr Janda - namyšlenej slizoun, z kterýho je člověku špatně.

takto tvrdo by som to nevidel ...ale v podstate si to vystihol


ja ho uznavam ako fundovaneho cloveka ktory vie o com keca... ze za tie roky proste prisiel asi na vsetky taje basy... ale vzdy ked ho pocujem tak mam pocit strasnej strojovosti ktora je mne osobne vacsinou nesympaticka.... zvukom, obsahom, prevedenim

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

222

Re: Ružobas

Je to sice už čisté OT, ale trochu se musím Rýši - šíši zastat. To, co hrál s King Size a teď v RockOpeře je podle mne skvělé a nemá to chybu. Možná to je Milanem Steigerwaldem a Pavlou Forest.

... v ostatním bohužel musím souhlasit s


FunkyMonk napsal:

pocit strasnej strojovosti ktora je mne osobne vacsinou nesympaticka

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

223

Re: Ružobas

Takže bych tak nejak schrnul toto vlákno.
Jak se praví, čas ukáže a on ukázal. Ruža i staví nastroje zvesela dál i prestože mu byla proklamována krátká životnost,vzpomenu,pokud neskopíruje JB,nebo PB, na trhu se neuchytne. Doposud Ruža postavil nekolik nastroju prvoligovím hráčum,vzpomenu Zdenek Kub a nebo napríklad Parice Guers, o kvalite jeho nastroju není duvod polemizovat a jak jsem si všimnul už ani nikdo nepolemizuje a nezlobte se na mne ,ale rešit  jestli vás baví nebo nebaví Ríša me prijde jaksi mimo.
Aspon v tomto vláknu,tedy.

0 xLajků:

224

Re: Ružobas

No tak patří to k tomu, když má jakože ty basy propagovat a dělá jim spíš antireklamu. Teda aspoň na mě to tak působí.

Jinak proti Růžovi nic, ty basy jsou všechny strašně pěkný, zvlášť pro nás exotofily. Všechny ty wenge, padauky, bubingy, mahagony, ebeny, to je prostě po "obyčejným javor/palisandr/olše preclu" labůžo, minimálně vizuelně.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

225

Re: Ružobas

kurcatovium napsal:

...když má jakože ty basy propagovat a dělá jim spíš antireklamu. Teda aspoň na mě to tak působí.

...to si tedy vůbec nemyslím. smile Podle mě, jak spousta basáků nemá rádo slap-dost jich hlavně pro to, že tuto techniku neovládaj, tak staví Šauflera-u nás nejlepšího slapera do pozice namyšlence. S Šauflerem jsem se v životě bavil několikrát,...a vždy to bylo hodně na pohodu a o nějaké jeho namyšlenosti, alespoň co já mám zkušenost nemůže být ani řeč. smile Názor na něj od těch nás pár lidí co sem chodí, je dle mě tak trochu irelevantní. Jelikož co já roky registruju, tak jako mistr svého basu-sylu je velice uznávanej. smile

0 xLajků:

226

Re: Ružobas

Nikdy jsem nepsal, že jím pohrdám nebo že neumí hrát (natož že mu závidím). Jen mi je prostě z těch jeho videí na blití. Mele tam pátý přes devátý, vypadá jak slizoun a je to asi tak zábavný jako sledovat mouchu na zdi. Prostě antireklama.

O tom jakej je ot člověk v reálu nemám páru, stejně tak mu neberu, že hrát opravdu umí. Jen to prostě absolutně neumí prodat, aspoň co se týká těchhle videí.

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

227

Re: Ružobas

Honza má basy moc hezký a je to bezva borec wink
Škoda jen, že jsou ty ukázky braný mikrákem na kameře (?)... Kdyby se přehazovalo Schauflerovo mluvení a pak záznam baskytar třeba přímo z linky nebo mikrákem před bednou tak by to byl mnohem větší přínos... Takto ty basy jaksi chrchlají bůhví odkud a prostě to nikoho nemůže přece moc zaujmout... kor když ty nástroje jsou vyšší cenové kategorie, zasloužily by si lepší propagaci wink
No a počítám, že Schauflera si asi vybral sám Honza...(?).

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

228

Re: Ružobas

kurowec napsal:

Takto ty basy jaksi chrchlají bůhví odkud a prostě to nikoho nemůže přece moc zaujmout... kor když ty nástroje jsou vyšší cenové kategorie, zasloužily by si lepší propagaci

+1111

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

229 Naposledy upravil: Matej (20. 05. 2015 17.26:50)

Re: Ružobas

kurcatovium napsal:

Jen to prostě absolutně neumí prodat, aspoň co se týká těchhle videí.

...ale to je jen zas jenom tvůj názor. smile Každopádně, on do toho umí hrábnout,...což je třebas pro mě daleko přínosnější (byť i jen s tím zvukem z kamery), než někdo, kdo o tom umí pěkně povídat a pro ukázku zahraje pár jemných nic neříkajících pidliků a linek. wink To mě u spusty předvádějicích basáků na tuby sere,...že toho dost napovídaj, ale zvukově z tý basy moc neukážou. smile Jinak aby to nevypadalo,..pro mě také není Šaufler vzorem, ač slap miluju,...a třebas ve Výběru II mě vyloženě nevoněl.Ale na druhou stranu si myslím, že není třeba ho pasovat do nějakého extrému nudných slizovnů a namyšlenců a tak. smile

0 xLajků:

230 Naposledy upravil: Paparatzzi (20. 05. 2015 11.19:15)

Re: Ružobas

Matej napsal:

...ale to je jen zas jenom tvůj názor.

Ještě teda i můj. Krásně nám ukázal jak umí hrát (mě to teda nechává totálně chladným), ale takhle prezentovat něco jiného než svoji hru? To je fakt rána vedle...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

231

Re: Ružobas

Matej napsal:

Ale na druhou stranu si nemyslím, že není třeba ho pasovat do nějakého extrému nudných slizovnů a namyšlenců a tak.

"...ale to je jen zas jenom tvůj názor" :-D

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

232

Re: Ružobas

neni nacase toto uz presunut do Flame ? ... big_smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

233

Re: Ružobas

Předvedení toho FL zejména slapem, je škoda, neb tato basa má zajímavý, moderní zvuk, a je stavěná hlavně na hru prsty.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

234

Re: Ružobas

Já ty videa neviděl všechna,..a určitě by se dala udělat lépe jak se tu píše. Ale já osobně zas tak úplně nemusím ta videa, kde je basa nahraná externě na nějaký mikrák u repráku komba a přeexportovaná v nějakém softu, páč mám skoro vždy pocit, že to je tak trochu "vyvoněný" a ve finále, když si to člověk vyzkouší sám a sedí vedle komba, má to tak trochu "jinej" zvuk, než z těch vymazlených videjí. Takže já mám spíše rád ty ukázky, kde je dobrá kamera zvukově a slušně to pobírá (tady mi to přijde v pohodě),...tak nějak mám pocit větší reality, ikdyž je to ve finále zvukově třebas chudší. smile

A pak si myslím, že video určitě neudělal pro motivaci nás pár čudlíků tady na basovým fóru, kde si stejně nikdo od Růži postavit basu nedá a kde se tím co napíšem navzájem ovlivňujem, zaujímáme a vzájemně se podsouváme do postoje buď na jednu stranu tábora nebo na druhou. Já na to mám spíše embivalentní pohled a jistě bude i spousty basáků, co je naopak video zaujme, aby vůbec zjistili, že nějaký Růža dělá suprový a luxusní basy. A určitě má větší efekt, když tu basu představí někdo takový jako Šaufler, než někdo neznámý v oboru. smile ...ještě by mohl Vilda Čok-jako toho svého Sandberga. lol

Apropo,..říká tam někde, nebo je tam někde vidět, přes který ten apec co jich tam má kolem to vlastně testuje? smile

0 xLajků:

235 Naposledy upravil: Matej (20. 05. 2015 18.12:35)

Re: Ružobas

MartinXC napsal:

Předvedení toho FL zejména slapem, je škoda, neb tato basa má zajímavý, moderní zvuk, a je stavěná hlavně na hru prsty.

...s tím bych souhlasil, kdyby tam jen slapoval. Ale tak to přeci vůbec není ne? Hraje tam toho prstama poměrně dost,..řekl bych první třetinu slapuje a dvě třetiny prstame a je vidět, že i to má v malíku. smile Nechci aby to vypadalo, že tady pro Šauflera lobuju-jak jsem psal, neshlížím k němu, ale nejsem k němu ani nijak zaujatej. A slap na bezpražec,...mě naopak u spousty představení bezpražců ukázka slapu chybí, páč na bezpražec taky slapuju a zajímá mě jak to zní. wink

0 xLajků:

236

Re: Ružobas

Matej napsal:

S Šauflerem jsem se v životě bavil několikrát,...a vždy to bylo hodně na pohodu a o nějaké jeho namyšlenosti, alespoň co já mám zkušenost nemůže být ani řeč.

Mám stejnou zkušenost.

Matej napsal:

třebas ve Výběru II mě vyloženě nevoněl

Tam mně vůbec nevadil. A super je teď v Krucipüsku.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

237

Re: Ružobas

Já jsem teda všechny ty videa taky neviděl, je jasný že zrovna Šaufler to prožene slapem a výběr takto známé persony určitě pomůže s rozšířením povědomí o basách pana Růžičky. Co mě osobně zajímalo nejvíc, ale čeho se mi tam bohužel nedostalo byl trsátkovej zvuk u toho ricka. Chápu, že je trsátko braný trochu jako podřadná technika u basy, ale zrovna rick je trsátková basa. Nadruhou stranu to bylo poprvý co sem na ricka viděl někoho slapovat smile (taky to tam zmiňuje, že slap a rick nejdou moc dokupy)

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

238

Re: Ružobas

Aidamos napsal:

A super je teď v Krucipüsku.

tak to sorry, i Milan Cimfe tam hrál líp wink Technika je jedna věc, ale Šíša prostě nemá ten tlak, kterej měli basáci před ním a je to slyšet...
jinak v podstatě je to milej chlapík, dřív jsme se celkem pravidelně potkávali na trati Praha-Ústí, na můj vkus trochu moc jede v různejch esoterickejch věcech, který se podle mýho projevujou na jeho pojetí muziky, ale to už jiná bajka...

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

239

Re: Ružobas

Matej napsal:

Apropo,..říká tam někde, nebo je tam někde vidět, přes který ten apec co jich tam má kolem to vlastně testuje? smile

vzhledem k tomu, že je zrovna firemním hráčem Edenu, tak to asi bude ten Eden tam...

jinak zpátky k těm basám: koukl jsem na pár videí a kromě ricka se mi nelíbí ani jedna z nich, přesně ten druh nástrojů, který vůbec nemusím

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

240

Re: Ružobas

el BassTardo napsal:

přesně ten druh nástrojů, který vůbec nemusím

nabytek... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

241

Re: Ružobas

m3 napsal:

nabytek... smile

JJ je to přesně ten druh nástroje co si koupí někdo, kdo si to pověsí na zeď do pracovny. Každopádně jsou krásně vysochaný, o tom žádná.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

242

Re: Ružobas

Atvečko napsal:

JJ je to přesně ten druh nástroje co si koupí někdo, kdo si to pověsí na zeď do pracovny.

dovolim si tedy nesouhlasit,zrovna tyto nástroje si zatím koupili hráči co na ne hrají aktivne ,vedí co od nástroje očekávají

0 xLajků:

243 Naposledy upravil: Matej (21. 05. 2015 14.53:48)

Re: Ružobas

el BassTardo napsal:
Aidamos napsal:

A super je teď v Krucipüsku.

tak to sorry, i Milan Cimfe tam hrál líp wink Technika je jedna věc, ale Šíša prostě nemá ten tlak, kterej měli basáci před ním a je to slyšet....

Co jsem slyšel naposledy, tak se mi to jevilo spíše tak, že starý věci měly gule i s Šauflerem za basou, ale nový songy se mi zdaj nějaký takový vyšumělý, divný a nudný. I co jsem pak koukal na Tuby na tu poslední desku, tak na živo ty nový věci ještě byly celkem našláplý, ale studiovka co už asi basuje jen Šaufler,...no nemůžu si pomoct, ale jak kdyby už kapela nevěděla kudy kam. sad Něco jsou už skoro kýčovitý sladký odrhovačky... (https://www.youtube.com/watch?v=ec1TVzT1pnQ). Trochu nuda,... https://www.youtube.com/watch?v=8TTVsyCOTXY,..pro mě už těžká nuda,..https://www.youtube.com/watch?v=45keri6XfFw. Težko říct kam Krucipusk směřuje a jestli se v tom odráží zrovna Šauflerova sympatie k esoterice. Ale je fakt, že chvílema mi to i tak trochu esoterický připadá-i ta pro mě divná nová image. hmm

Omlouvám se za OT. smile

0 xLajků:

244

Re: Ružobas

Atvečko napsal:
m3 napsal:

nabytek... smile

JJ je to přesně ten druh nástroje co si koupí někdo, kdo si to pověsí na zeď do pracovny. Každopádně jsou krásně vysochaný, o tom žádná.

pro mě naopak jsou tyto nástroje svěží než ty notoricky známý vychozený století starý kousky ala fendroid

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

245

Re: Ružobas

permooon napsal:

pro mě naopak jsou tyto nástroje svěží než ty notoricky známý vychozený století starý kousky ala fendroid

Dejme tomu, ale dobrá basa ještě nemusí vypadat jako babiččina mramorovaná bábovka smile  Je to prostě takovej soliterní kousek na ukazování.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

246

Re: Ružobas

Mi se ty basy taky nelíbí. Před pár lety bych po nich ale kvůli vzhledu skočil.

Každý má jiný vkus a určitě je dost lidí, kteří to vidí Fender = nuda - a pro ně jsou právě takové nástroje a je fajn, že i ve výborné kvalitě.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

247

Re: Ružobas

Mě se líbí akorát ta čtyřka se symetrickou hlavou, ale nelíbí se mi moc zvuk.

0 xLajků:

248

Re: Ružobas

Za mě držím palce každýmu, kdo jde s kůží na trh, přesto ty basy nejsou můj šálek kávy. Zkrátka nevidím moc důvod proč šahat po Růžobas a radši si nekoupit origo Rickenbackera, Marleaux nebo Ken Smith, ale jestli jdou na odbyt, tak je to skvělá zpráva a je to jedině dobře smile.
Ta prezentace bohužel není moc povedená, mohli to vzít ještě linkou a nějak smíchat, takhle to má podle mě malou vypovídací hodnotu (když pominu, že Šíša většinu času basy jen fackuje big_smile). A ukazování bas na kameru na konci každého videa nechám bez komentáře, spíš cením, že vlastně nějaký videa udělali.
Jinak neznám Scheuflera tak dobře, abych o něm prohlašoval, že je namyšlenej (tomu se mi ani nechce věřit, vždyť je to basák wink ), každopádně ho uznávám jako někoho, kdo má určitej skill, ale taky jako příklad muzikanta, kterej mi dokazuje, že můžeš mít techniky až na půdu, ale když přijde na muziku jako takovou, tak to neznamená vůbec nic, resp. jsem od něj ještě neslyšel hudbu, která by mě bavila (ale přiznám se, že jsem neprojížděl celou jeho dikografii big_smile, třeba by se tam něco našlo..).

F-bass stuio 5, Sandberg Ken Taylor 5 Bubinga top, Ibanez Musician MC900, Squier CV Precision Bass '60s, Sire Marcus Miller V7, Kala U-Bass
TecAmp Club #3
0 xLajků:

249

Re: Ružobas

eště těm pitomcům co to tam pomlóvají napiš že to bylo dělaný tak aby to bylo co nejautitnější korekce ba aparátu všechny na nule a že si hrál jen s tou aktivkou
ani jedna basa nebyla honěná přez žádnej efekt. jak to tam píše jeden osel že přez Zoom

0 xLajků:

250 Naposledy upravil: Paparatzzi (25. 05. 2015 14.11:53)

Re: Ružobas

No Šoufler je docela výraznej efekt hele. Zoomem je myšleno nahrávadlo, které jde vidět na fotce.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

251

Re: Ružobas

fedeer napsal:

eště těm pitomcům co to tam pomlóvají napiš že to bylo dělaný tak aby to bylo co nejautitnější korekce ba aparátu všechny na nule a že si hrál jen s tou aktivkou
ani jedna basa nebyla honěná přez žádnej efekt. jak to tam píše jeden osel že přez Zoom

Sleduji, že pravopis a slušnost nejsou zrovna silnými stránkami pana Růžičky. Jedině, že by to postoval pod vlivem    ... rádia Krokodýl... big_smile

0 xLajků:

252 Naposledy upravil: CzechJoker (25. 05. 2015 15.35:45)

Re: Ružobas

Ten osel jsem já, napsal jsem to v příspěvku http://baskytara.com/post374669.html#p374669. Na tom Zoomu si trvám, je to podle všeho nahrávadlo H1/W V2 (http://kytary.cz/zoom-h1-w-v2/HN134110/), je to vidět na fotce. Kdyby to místo na mikrofony snímali linkou (Zoom má linkový vstup), udělali by imho lépe. V tom obchodě měli určitě nějaký mixpultík, takže by k tomu šlo přimíchat i autentický komentář.

Jestli se pan Růžička o potenciálních zákaznících vyjadřuje jako o pitomcích a oslech, myslím, že to mluví samo za sebe. Zrovna v tomto případě se docela uťal.

EDIT: podíval jsem se na jeho FB profil a už se jeho slovníku nedivím...

0 xLajků:

253

Re: Ružobas

DIGITAL CHOCOLATE napsal:
fedeer napsal:

eště těm pitomcům co to tam pomlóvají napiš že to bylo dělaný tak aby to bylo co nejautitnější korekce ba aparátu všechny na nule a že si hrál jen s tou aktivkou
ani jedna basa nebyla honěná přez žádnej efekt. jak to tam píše jeden osel že přez Zoom

Sleduji, že pravopis a slušnost nejsou zrovna silnými stránkami pana Růžičky. Jedině, že by to postoval pod vlivem    ... rádia Krokodýl... big_smile

Hele, on Fedeer není Růža - poznal jsem oba a jsou to dva různí basáci :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

254

Re: Ružobas

MartinXC napsal:
DIGITAL CHOCOLATE napsal:
fedeer napsal:

eště těm pitomcům co to tam pomlóvají napiš že to bylo dělaný tak aby to bylo co nejautitnější korekce ba aparátu všechny na nule a že si hrál jen s tou aktivkou
ani jedna basa nebyla honěná přez žádnej efekt. jak to tam píše jeden osel že přez Zoom

Sleduji, že pravopis a slušnost nejsou zrovna silnými stránkami pana Růžičky. Jedině, že by to postoval pod vlivem    ... rádia Krokodýl... big_smile

Hele, on Fedeer není Růža - poznal jsem oba a jsou to dva různí basáci :-)

Díky za upřesnění, tento fakt je mi celkem znám. Vycházel jsem z prvního příspěvku a jeho "vzkazovací podoby"... smile

0 xLajků:

255

Re: Ružobas

Hele chlapi, nepřeháníte to už trochu s tou anti-růžo-šauflero hysterií? sad

0 xLajků:

256

Re: Ružobas

Matej napsal:

Hele chlapi, nepřeháníte to už trochu s tou anti-růžo-šauflero hysterií?

nemyslim ze sa cosi prehana,,kazdy napisal svoj nazor na zdielane videa....

jedine co je podla mna mimo je "odkazovaci" koment vyssie.....

za mna ---- nech pan S. kludne robi promo videa , je to urcite schopny a skuseny hrac, ktory vie o com hovori --- ale bolo by fajn trosku si to pripravit, co o tom nastroji bude hovorit a ako ho predvedie ... slap je super, ale basa ma mat X inych tvari.
dalej by bolo fajn najat si aspon nejakeho bakalara z katedry medialnych studii a nech za par korun spravi k tomu pekne promo video s detailnymi zabermi, tak ako si tie butikove nastroje zasluzia..... a urcite aj pan S. by si zasluzil aby sa objavil vo videu na vyssej urovni nez len take posedenie v hudobninach brane mobilom.
o zvuku plati detto..... nahrat poriadne cez DI, alebo zvukovku do PC ... a trebars aj cez rozne preampy  ampeg, aguilar, SWR, Gk ....

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

257

Re: Ružobas

No třeba já myslím, že je to totálně v pohodě. Někdo šel s kůží na trh a není třeba mu lízat kaďák jen proto, že má techniku a nebo proto, že vyrábí nástroje.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

258

Re: Ružobas

Paparatzzi napsal:

No třeba já myslím, že je to totálně v pohodě. Někdo šel s kůží na trh a není třeba mu lízat kaďák jen proto, že má techniku a nebo proto, že vyrábí nástroje.

no jde vidět že tě na něm něco sere big_smile já zase třeba nechápu tu nekonečnou onanii nad fendroidama.Dyť je to jak s škodovkou...........je to na každým rohu až je mi z toho někdy......

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

259

Re: Ružobas

DIGITAL CHOCOLATE napsal:
MartinXC napsal:
DIGITAL CHOCOLATE napsal:

Sleduji, že pravopis a slušnost nejsou zrovna silnými stránkami pana Růžičky. Jedině, že by to postoval pod vlivem    ... rádia Krokodýl... big_smile

Hele, on Fedeer není Růža - poznal jsem oba a jsou to dva různí basáci :-)

Díky za upřesnění, tento fakt je mi celkem znám. Vycházel jsem z prvního příspěvku a jeho "vzkazovací podoby"... smile

Á, tak to se ti omlouvám (já na linky moc neklikám, oni mi často nefungují).

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

260 Naposledy upravil: fedeer (26. 05. 2015 08.24:31)

Re: Ružobas

pudel napsal:

Takže když obsah tohoto threadu shrneme:
1) Všichni se shodnou na tom, že pan Růžička dělá velmi dobré nástroje.
2) Nikdo netvrdí, že jejich cena je nízká.
3) Někteří tvrdí, že tyto nástroje jsou kvůli své ceně prakticky neprodejné.
4) Pan Růžička tyto "neprodejné" nástroje přesto vesele prodává, a to často velmi zkušeným hudebníkům, kteří už (narozdíl od spousty z nás) za ta léta praxe ví, co od nástroje opravdu chtějí a basu si nekupují proto, aby ji za rok mohli výhodně střelit.

Co z toho vyplývá?
http://www.hotmessnest.com/wp-content/uploads/2012/10/HatersGonnaHatePanda1.jpg

Druhá polovina tvrzení číslo 4 podle mne zároveň definuje cílovou skupinu pana Růžičky. Proto jeho nástroje tady na fóru nemohou mít takový úspěch - protože množina basáků, kteří opravdu hrají a basáků, kteří se ventilují na fórech, se ne vždy úplně překrývá wink

Každopádně jsem rád, že tu fedeer tento thread vytvořil. I když si pravděpodobně nástroj od Růžičky nekoupím, rád se podívám, co se u nás na Moravě dělá za nástroje. A minimálně co se týče těch bezpražců, co stojí kolem dvacítky, ty jsou podle mne velice, velice zajímavá alternativa k zavedeným výrobcům.

už kdysi dávno to tu bylo docela trefnľ schrmuto, vše ostatní je pouze polemika a nic neríkající dohadování ,bežný to ukaz všech internetových diskusí.
Dale bych dodal asi toto,p Ružička je muj dobrý kamarád a to takový kterých je potreba si vážit,když jsem s číkoliv,kdykoliv potreboval pomoc nebyl a neni problém,proto mne sere když nekdo znevažuje jeho práci ,za nic jiného tuhle diskusi ani považovat nejde,presne podle hesla kdo chce psa být klacek si vždy najde.A ted si mne obvinte treba z prdelolezectví. Mne osobne ted nejvíc sere že jsem tohle vlákno vubec založil a p.Ružičky do toho zatáhl. Timto se mu omlouvám  a dalé nehodlám v tomto vlákne pokračovat.

0 xLajků:

261 Naposledy upravil: Paparatzzi (26. 05. 2015 09.26:28)

Re: Ružobas

Ano, z těchto nahrávek si člověk vůbec nic neveme a tak.. Ono by nebylo od věci říct kamarádovi, že si ty jeho nástroje zaslouží trošku lepší prezentaci.

https://www.youtube.com/watch?v=J5zxxtSHBS4

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

262

Re: Ružobas

to je povyku... basy pěkný, ta videa poněkud narcistická a pokud měla ukázat nástroje a ne slapovou techniku, tak defakto k ničemu ... konec hlášení.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

263 Naposledy upravil: Matej (26. 05. 2015 11.00:17)

Re: Ružobas

Edit:   ...dyk mě to je vlastně jedno. Nemám na to tak černobílý generalizující pohled jako tu většina. smile

0 xLajků:

264

Re: Ružobas

Ano, proč byt upřímný a subjektivní, když mi to může být "jedno" smile a smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

265

Re: Ružobas

Můj názor je ten, že netřeba vůbec zatracovat výrobce basy ( ani to nikdo v podstatě neudělal v této poslední diskusi nad těmi prezentacemi), ale je třeba kriticky zhodnotit prezentaci p.Scheuflera, která nemá pravděpodobnou vypovídací hodnotu o kvalitě těch nástrojů, díky špatnému zvuku snámání a omezeným technikám, které zde byly předvedeny.
Jak někdo psal výše, tak např ten Rick by si zasloužil i tu hru trsadlem, jelikož je na to origo vlastně z valné většiny užíván a jak pan předvádějící trefně řekl, slapem se na něj většinou nehraje (tak proč to dělal?). I ta fretka by si zasloužila jiné pojetí předvedení, než většinu odslapovat.
Potom asi nikdo nebude kritizovat techniku hry, kterou má p.Scheufler vynikající a nikdo mu to nebere.
Proto se mi zdá zbytečné hrotit tuto kritiku do fáze, že sem toto vlákno vůbec nemělo přijít. Ba právě naopak. Výrobce takovýchto bas je třeba představovat a děkovat jim, že vnášejí světlo do ustálené šedi zažitých výrobců. Bohužel, ne každý výrobce potom snese kritiku, jelikož se nelze zavděčit všem a co člověk to názor, někdy dobrý, někdy špatný, tak to prostě na tom světě chodí.
Tak asi můj náhled na věc.

Fender Aerodyne Jazzbass, Homemade Jazz Bass fretles Lindy Fralin ,PB bass homemade, Kopie Rickenbacker china upgrade, Markbass MoMark 500, HOT 15",
0 xLajků:

266

Re: Ružobas

Doba krapet pokročila, proto i úroveň prezentace je potřeba přiblížit dnešním trendům. Nestačí dnes "jenom" něco dělat z přesvědčení a dobře. Člověk musí zvládnout i komunikaci se zákazníky, marketing, celkový mediální ksicht /web,YT kanál, placenou reklamu apod./.
S osly a pitomci, směrem k "oborové" veřejnosti to půjde jen stěží. Prošel jsem tohle téma od samotných začátků až sem po hořký konec :-)
Nic krajně negativního jsem ze strany členů fóra nezaznamenal.
To, že si Fedeer několikrát vyžádal moje kritické postřehy /ano, mám fyzickou zkušenost s nástroji pana Růžičky/, ty mu nakonec přednesl, což vedlo k Fedeerově psychické explozi, nebylo zrovna kamarádskou výpomocí Růžovi, ač věřím, že bylo myšleno v dobrém. A že se tatáž situace opakuje po nějakých letech znovu /Jokerův Zoom/ a neurvalá reakce s invektivy, už o lecčem svědčí.

Najděte Růžovi někoho, kdo poladí mediální prezentaci na již zmiňovaných kanálech+web+komunikace, případně zajistí např. distribuci.
Růža ať staví basy, ty mu klidně pomáhej na dílně, ale  hlavně se neujímejte komunikace s okolím. Ta se musí umět dělat s nadhledem, který vám, bez urážky, chybí oběma.   
Přicházíte pak zbytečně o potencionální odbytiště.


Ale tak nějak tuším, že jsme v rovině problematiky umístění hrachu na kolmou zeď. big_smile

0 xLajků:

267

Re: Ružobas

tak imho ono to nemelo byt asi profi reklamni video spis takove zachyceni okamziku ... big_smile aspon doufam smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

268

Re: Ružobas

bardounp napsal:

I ta fretka by si zasloužila jiné pojetí předvedení, než většinu odslapovat.

....sorry, ale jestli ses na to video nepodíval, tak to udělej. Slapuje na ten bezpražec v začátku-tak do jedné třetiny videa-to možná ani ne. Zbytek,...dvě třetiny hraje prstama. Já nechápu, proč píšeš,..."většinu odslapovat". sad

0 xLajků:

269 Naposledy upravil: Paparatzzi (26. 05. 2015 14.47:14)

Re: Ružobas

No ono to má očividně být nějaká "prezentace"

http://baskytara.com/img/m/2129/t/p19m87gaf91aoo12bdk2lbm2vv33.jpg

I tohle může bejt cílovka

http://baskytara.com/img/m/2129/t/p19m87k4ok6q3ime1003bic1juv3.jpg

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

270

Re: Ružobas

Paparatzzi napsal:

I tohle může bejt cílovka

tisíc lidí, tisíc chutí, tisíc gramatik

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

271

Re: Ružobas

Omlouvám se Matějovi a p.Scheuflerovi za slova "většinu odslapovat". Měl jsem napsat " na můj vkus na fretku strašně dlouhý slap a palcová technika". Jinak jsem ta videa samozřejmě viděl všechna a celá. Za zbytkem svých slov si stojím. smile

Fender Aerodyne Jazzbass, Homemade Jazz Bass fretles Lindy Fralin ,PB bass homemade, Kopie Rickenbacker china upgrade, Markbass MoMark 500, HOT 15",
0 xLajků:

272

Re: Ružobas

bardounp napsal:

Omlouvám se Matějovi a p.Scheuflerovi za slova "většinu odslapovat".

...a jeje, přichází na řadu ironie. big_smile  Hele, mě se omlouvat nemusíš,...nikomu se nemusíš omlouvat, jen nestav výrokama věci jak nejsou. O nic jiného nejde. wink

0 xLajků:

273

Re: Ružobas

Zpracování bas se mi líbí, mám rád tenhle  "nábytek". Tvar se mi moc nelíbí a zvuk už vůbec ne.

Warwick Corvette Standard (BEAD) + Eden Nemesis NA650 + Hocke 4x10 + Hocke 1x15 + Darkglass B7K Ultra
Warwick Thumb BO 5 broadneck + TC Electronic BG 250-210 + TC Electronic Spectracomp
https://www.youtube.com/user/Tekysss/
https://bandzone.cz/neverforget
https://bandzone.cz/doubledecker
0 xLajků:

274

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11067771_362799190574598_4970246562162180362_n.jpg?oh=9e600b6fda0ce340badde512d6b38f48&oe=5711959A
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/10523203_907621732599953_4805907577497317615_n.jpg?oh=8258b6b49089168976f1c77dd00c6a70&oe=56D6CDAF
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12366401_1038836699471534_4056056008967849845_n.jpg?oh=f7eea588b49873ce39bc58c7c8b7cbab&oe=5717642A

0 xLajků:

275

Re: Ružobas

CzechJoker napsal:

Na tom třetím obrázku jsem si myslel, že to má pražce šejdrem a ono je to jenom šméčko.

má to pražce šejdrem šmečko to není

0 xLajků:

276

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12418000_10205354658005530_1131422650082013980_n.jpg?oh=fe140dff279fab5c8f8d6a2a8fbc4109&oe=570FE645

0 xLajků:

277

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xal1/v/t1.0-9/r180/12540883_1683567521930297_7728749334300128195_n.jpg?oh=61eae0198e4c611d212ed44aac55d6de&oe=57472A9C
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/r270/12417660_1683567518596964_2172960470755545603_n.jpg?oh=8dcb744e775d68e2702d1d4b4cf48a0e&oe=5705CA85

0 xLajků:

278

Re: Ružobas

vyzera to ako stacked knoby

0 xLajků:

279

Re: Ružobas

Faky77 napsal:

stacked knoby

Taky bych řekl. Osobně tipuju master volume/balance a 2 pásmové EQ

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

280

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12509675_10205443465025650_6579621363602598564_n.jpg?oh=a4a92275be3095b5ccba5310bc1aff49&oe=57037FA6
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12509844_10205443465625665_37634608725797993_n.jpg?oh=f12f7dda7a3bfcd8fa2d0884f1305921&oe=56FD71DF

0 xLajků:

281

Re: Ružobas

safra moc pěkná práce

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

282

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/6859_10205455525807162_2180555419024877785_n.jpg?oh=5a0827a4d3986192e7e58893e0e8b5e1&oe=56FCC6B8
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12647178_10205455526127170_8483027382847533259_n.jpg?oh=7f6e4597666450d44ede4e4a89d99638&oe=572B49A3
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12642488_10205455526487179_8185143243230804655_n.jpg?oh=48a6d998b199c85de1b4590cb0b64732&oe=5737396C
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12642443_10205455527167196_2045874739408731831_n.jpg?oh=7ecdef814b2519a3c783eaf4fc6950e5&oe=573BDB19

0 xLajků:

283 Naposledy upravil: permooon (25. 01. 2016 23.10:32)

Re: Ružobas

http://img.fotoalba.centrum.cz/img10/8587/26908587_1_f6xn8opg.jpg
http://img.fotoalba.centrum.cz/img9/8586/26908586_1_7wbdm.jpg

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

284

Re: Ružobas

CzechJoker napsal:

To je 2x hlasitost bez tónové clony?

To je volume a balance mezi snímači pasiv

0 xLajků:

285

Re: Ružobas

CzechJoker napsal:

Na tom třetím obrázku jsem si myslel, že to má pražce šejdrem a ono je to jenom šméčko.

   Éčko 35"     a  Géčko 33,25"

0 xLajků:

286

Re: Ružobas

Patrice Guers přidal(a) nové fotky (13) — s uživatelem Jan Růžička a dalšími (4).
2 hod ·
Let me introduce you the fantastic custom basses made by the very talented Jan Růžička from Czech Republic. He made that model (see pict) for me as a gift. Such an honour !!! This bass sounds great, and is so beautiful !
Of course my heart is still with my great Vigier basses for more than 20 years now, and the pleasure to play my Vigier Excess or Vigier Arpege is bigger than ever. But I will use sometimes my Jan Růžička bass for shows here and there.
I thank you again so much for that great work, Jan !

0 xLajků:

287

Re: Ružobas

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/12804789_10205727930937120_7408293200861612806_n.jpg?oh=70b89a1ea3ee7642fefeadeb5e6fecba&oe=57522979
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12794344_10205727939057323_5593909168304764877_n.jpg?oh=6a89d206c48d96691d956b9b49f49758&oe=5750B6E9
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12794453_10205727938057298_6789355145769659287_n.jpg?oh=680f1f83b4e8d75240c89c63d5570e27&oe=574F1695

0 xLajků:

288

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/10415680_10205805122226854_3258545081189763296_n.jpg?oh=b155ab91be36d54872bc6e5a94a9f80f&oe=5789FAEC
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/v/t1.0-9/12801473_10205805122186853_1374484829251914234_n.jpg?oh=17b3d3f7ebb43eb89aadd3b707290fbf&oe=578B7CE1
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/934159_10205769470855592_4615897721397896367_n.jpg?oh=d4eee1d163bfc19a6d7b0156a04a7b33&oe=57859BF0
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/11235053_10205769470455582_2154647728536379731_n.jpg?oh=de247f4d3532ba0f9a051f20a9acee27&oe=57894201
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/74968_10205769470375580_2025181145278380372_n.jpg?oh=2b5cc14416ea434f9fab673e9048d795&oe=57836CA4

0 xLajků:

289

Re: Ružobas

http://www.tvrebel.cz/archiv/2472/rock-special/
Rockspeciál z Růžovi dílny

Yamaha TRB 5P, Harley Benton PJ-5HTR DeLuxe
MarkBass LM 250 black, MarkBass 102P Traveler, MarkBass 151P Traveler, Warwick WCA 210, Behringer BXR 1800 H, Warwick Blue Cab 60
http://baskytara.com/forum/viewtopic.php?id=8842
0 xLajků:

290

Re: Ružobas

Růža na Príglu wink

http://baskytara.com/img/m/2358/t/p1arim2oo1cnh1fop1snjsok1olk3.jpg

http://baskytara.com/img/m/2358/t/p1arim33sa139q998l6kcu2rkm5.jpg

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

291

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-12/14550613_10207279463364461_512393646_o.jpg?oh=14f81d4ec0488191930e51871d1bca16&oe=57F24885

0 xLajků:

292

Re: Ružobas

tvg, fotka jak do katalogu nebo na plakát. Fakt dobrá.
A basa samozřejmě taky.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

293

Re: Ružobas

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/14563423_10207326515300730_470731556929098818_n.jpg?oh=645f8ef49336bf0b5e7a9c491d146b00&oe=586997C1

0 xLajků:

294

Re: Ružobas

Takže pana Růžičku jsem nevědomky potkal v sobotu. Hráli jsme u Brna a když jsem se chystal, stál u podia starší, šedovlasý týpek a ptá se mě, jak se mi hraje na rozteč 16,5, tak mu říkám, že super, že jsem na to zvyklý a on, že na to hrajou slepejši...no, tak jsem si říkal, že myslí asi slapaře, ok, takže mu říkám, jojo, je to rychlejší krk, abych to nějak ukončil a mohl se věnovat své přípravě, v duchu jsem si řekl, že to asi bude nějaký basák z jiné kapely a asi nemá rád Ibanezy, no co. Za pět minut byl zpět a říká, že ty Nordstrandy, co mám na base nehrajou, že si snímače motá sám a ty prej hrajou, no tak mu říkám, jj, to je možné, no pak mi řekl, že mojí base stejně Háčko nehraje, že by za to ty prachy nedal a vytáhl telefon a začal mi ukazovat fotky bas a fotky Kuba z Arakainu, tak říkám, pěkné, každopádně, pro mě je to koníček a 30k mi příjde jako rozumná cena za basu a že bych víc nedal, protože už to je pičovina utrácet zbytečně peníze, pak už mi dal pokoj. Ani se nepředstavil, že šlo o Růžičku jsem si vygooglil až doma, v každém případě tento způsob prezentace je fakt na hraně, kdyby tam stál nějaký mladý kluk, který se ještě hledá, tak mu pokazí koncert a kurevsky ho znejistí, protože by pak přemýšlel, že mu to nehraje. To samozřejmě není můj případ, já vím, co mám, co chci a proč to mám a taky vím, že Ibanez SR 1205 premium hraje, a hraje tomu i Hčko. Jsem na sebe hrdý, že jsem ho s jeho názorama a basama neposlal rovnou do piče :-D

0 xLajků:

295

Re: Ružobas

noomak napsal:

... šlel, že mu to nehraje...

To je celej Růža - takhle školil jednou i Grigláka :-)

 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

296 Naposledy upravil: fenderjazzbass (18. 08. 2020 06.54:35)

Re: Ružobas

Růžu znám dlouhá léta... Podle něj nehraje nic, co nevyrobil Růža.... :-) Ale jinak je s ním celkem fajn pokec a práci rozumí... Co jsem si od něj nechal dělat, všechno bylo dobré.

Pearl Jazz Bass, Human Base OCN5, Fokus V 950, Jolana D BASS/Rickenbacker, Ibanez ATK 200, Ibanez ATK 400, Fender Precision Bass, Jolana IRIS BASS, El. kontrabas PALATINO, Aparáty AMPEG PF500/PF115HE, Aguilar 112, Marshall MB450H/MBC410,  HARTKE 7000, Ashdown ABM 500 EVOIII, ASHDOWN MINI 48, ASHDOVN 115,   Line6 LS 110, kabely Whirlwind,Fender a Monstercable.
0 xLajků:

297

Re: Ružobas

Jezisi to musí být kokot smile

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků:

298

Re: Ružobas

FilipBass napsal:

Jezisi to musí být kokot smile

To teda není - o nic víc než já nebo ty. 

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

299

Re: Ružobas

Tohle je zajímavý, a řekl bych docela česká specialitka - mluvil/mejloval jsem se Sadowskym, Nordstrandem, Hartkem, Fralinem, lidma od Fodery, Laklandu..  a mohl bych pokračovat - nikdo nikdy nehanil práci svých konkurentů, ba naopak. V české kotlině se s tím setkávám celkem pravidelně.

0 xLajků:

300

Re: Ružobas

MartinXC napsal:
FilipBass napsal:

Jezisi to musí být kokot smile

To teda není - o nic víc než já nebo ty. 

Ty by ses choval jak tady popisuje nook? Já teda ne smile 

Fodera Monarch 4, Fodera Emperor 5 , Fodera Monarch 4,  Ken Smith 4, Lakland US5, Lakland US4, Celinder JB4, STR 548, STR 549, DeGier Bebob 4, HotWire 5, Káča, Glockenklang+Vanderkley
0 xLajků: