1

Téma: click track

Čaute chlapi,
bojuju teď s tvorbou clicktracku pro bubeníka. Máte někdo nějaký tip jak co nejrychleji, nejsnadněji a nejlépe vygenerovat na základě existující skladby něco takového? Jde o to, že ve skladbě se tempa mění, nebo jsou tam stopky apod. Nejlépe něco, co se dá udělat pomocí nějakém frývéru.
Vím že něco umí audacity, ale tam zase nezjistím tempo dané pasáže abych to napasoval atd atd...
Díííííky

YAMAHA, TRACE ELLIOT
WWW.NAHUM.CZ
0 xLajků:

2

Re: click track

já měl za to, že tempo by se rychlost kliku v písničkách měnit neměla (nevím, jak je na tom třeba jazz, swing apod.) - my hrajeme s jedním klikem - pomalejší pasáže se zpomalují poměrově oproti kliku a stopky vycházejí na nějaké 2 - 4 kliky.... Ale jsme jen amatéři - možná mi to někdo osvětlí lépe

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

3

Re: click track

Já myslím, že si s tou muzikou můžem dělat co chcem

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

4

Re: click track

Johan Balcarsson napsal:

bojuju teď s tvorbou clicktracku pro bubeníka

používáte nějaký rytmizovaný samply? nebo kvůli čemu toto? je to opravdu nezbytné?

jinak tempo skladby se samozřejmě v jejím průběhu měnit může, já si právě myslím, že toto je přesně noční můra každýho  bubeníka - hrát s klikem, který se v průběhu mění... ve stopkách musí ten klik jet taky, aby bubeník věděl, kde nastoupit...

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

5

Re: click track

My to teda obvykle ve studiu děláme tak, že bubeník si dovezu svůj metronom na jehož zvuk je zvyklý.
Zvuk metronomu se nahraje jako track do počítače a zvukař mu to potom pouští do sluchátek.
Počítám že pokud byste to udělali podobně, byla by možnost editovat tempo...

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

6

Re: click track

Johan Balcarsson napsal:

audacity, ale tam zase nezjistím tempo dané pasáže abych to napasoval atd atd.

spousta ladicek/metronomu ma unkci Tap kde muzes natukat tempo.. to cislo pak muzes pouzt v tom audio city ..  a urcite sou takove nake programky i na PC nas sagar mel nakou aplikaci na mobil kera mu napoctala beatrate z muziky sama... ikdyzmi prislo ze to nebylo moc presne big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: click track

my studio řešili trochu jinak...obraceli jsme každou kačku v ruce, takže jsme nahráli doprovodnou kytaru s hlasitým klikem jako backtracky, abychom se pak tímhle nemuseli zdržovat ve studiu... Bubeník pak hrál podle tohohle (protože na samotný klik by song nezahrál zpaměti :-/ )

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

8

Re: click track

Dzzerza napsal:

My to teda obvykle ve studiu děláme tak, že bubeník si dovezu svůj metronom na jehož zvuk je zvyklý.
Zvuk metronomu se nahraje jako track do počítače a zvukař mu to potom pouští do sluchátek.
Počítám že pokud byste to udělali podobně, byla by možnost editovat tempo...

no právě že náš bubeník podle metra nikdy nehrál, tak ho chceme k tomu dokopat právě tímto..současný metronom co jsme ho prinutili pouzivat mu sice zestartu nabije, ale po stopce ci zmene, kdy se něco předrazí či co, už mu to je houby platné....

hofa napsal:

používáte nějaký rytmizovaný samply? nebo kvůli čemu toto? je to opravdu nezbytné?

samply nee, a zbytečné to možná je, ale nenapadá mě jak jinak zjednodušit bicmenovi cvičení bez kapely...on se totiž trochu vzpouzí big_smile

YAMAHA, TRACE ELLIOT
WWW.NAHUM.CZ
0 xLajků:

9

Re: click track

Cubase umí tempo track, kde si můžeš měnit v průběhu skladby tempo jak je libo. Udělal bych midi stopu, kde bych na jeden takt ručně zapsal noty na klik (použij jakékoliv vst), pak nakopíroval a udělal tempo track. Výstup bude klik (vst) v proměnném tempu. K tomu dohrát stopu kapely a ručně doeditovat stopky apod.

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků: