1 Naposledy upravil: mapoparek (01. 09. 2014 21.49:16)

Téma: Porucha zesilovace

Ahoj,
jiz nekolik tydnu vlastnim zesilovac Warwick Wamp 280. Ale aktivne sem na nej zacal hrat teprve pred nekolika dny. Vzdy kdyz hraju na zesilovac, tak asi po 10-20 minutach zacne vynechavat a zahy i uplne hrat. Pokud Zesilovac vypnu a necham chvilku stat, tak opet hraje, avsak scenar se opet opakuje.
Taky sem si vsiml, ze docela kolisa hlasitost s jakou zesilovac hraje. Zesilovac ma take kontrolky signalu, pokud nemam vsak Gain aspon na 8(z 12) tak mi to porad ukazuje slaby signal a i tohle docela casto kolisa, nekdy mi to staci mit na 4-5 a a je to v pohode, pak to zas musim dat na 7-8.
Myslite, ze se mi zesilovac prehriva nebo je to neco horsiho? Zkousel sem i jinou bednu, kabel od basy/k reproduktoru, basu- stale to same...
dekuji

0 xLajků:

2

Re: Porucha zesilovace

Tu ten? http://baskytara.com/topic13343-p-warwick-wamp-280.html

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Porucha zesilovace

Tohle by mohlo mít stejně jako můj zesák pasivní chlazení

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

4

Re: Porucha zesilovace

mapoparek napsal:

Vzdy kdyz hraju na zesilovac, tak asi po 10-20 minutach zacne vynechavat a zahy i uplne hrat. Pokud Zesilovac vypnu a necham chvilku stat, tak opet hraje, avsak scenar se opet opakuje.

mapoparek napsal:

Myslite, ze se mi zesilovac prehriva?

Pravděpodobně.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

5

Re: Porucha zesilovace

Jo, nakonec jen se prehriva. Chlazeni to ma jen pasivni, nejspis uz je tam prilis stara teplovodiva pasta. Chystam se vyrezezat zespodu a zvrchu zesilovace diry a dam tam vetracky....

0 xLajků:

6 Naposledy upravil: mapoparek (07. 09. 2014 11.56:07)

Re: Porucha zesilovace

Nevim jak oddelat tu soucastku, ke ktere je pasivni chladic pripojen...
EDIT: tak takhle to ted nejak vypada, je to tak osklive, ze sem to zacal rika Truda big_smile

http://baskytara.com/img/m/3644/t/p1917s2td3lt41c3i155p19uraii3.jpg

0 xLajků:

7

Re: Porucha zesilovace

Tak prehratim to asi nebude, zesilovac zase zacal blbnout.
Chvilu to hraje, pak ne, restartuju  ho, zase chvilu hraje a pak zas ne...
Urcite ho budu muset dat nejakemu eletrotechikovi....
Nenapada vas jeste, cim by to mohlo byt?

0 xLajků:

8

Re: Porucha zesilovace

Pokud je to letitý kousek (15+let), tak se dá čekat, že zlobí některý elektrolytický kondenzátor v zapojení, nemusí to být v cestě signálu. Oprava je tak na elektrotechnika-kutila, který to vezme na opravu z fandovství (a takových lidí ubývá).

Pokud to tvá finanční situace dovolí, zvaž investici do nového ... dnes jsem zaregistroval na bazaru výprodej fy Disk konkrétně Gallien Backline 300W/4ohm za nějakých cca 4000 (jestli se nepletu) - ale místní admin jim to zatrhl a z vývěsky to stáhnul, tzn by to chtělo se kontaktovat napřímo...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

9

Re: Porucha zesilovace

bohuzel nemam ani vindru, snad najdu nekoho, kdo mi to opravi

0 xLajků:

10

Re: Porucha zesilovace

V mém letitém případě to bylo:

... před chvilkou jsem dokončil nastavení a mírný zátěžový test (do odporové spirály) Vašeho zesilovače. Už je v pohodě na katalogových hodnotách to znamená, že je schopen dodat 200W do čtyřohmové zátěže při buzení vstupu cca 40mV. Byla posunuta "nula" symetrického zdroje předzesilovače vlivem vadného elektrolytického kondenzátoru. Když už byl na stole, zkontroloval jsem tedy i zbývající filtrační elektrolytické kondenzátory a vadné kusy (3) vyměnil. Některé slaněné vodiče (licny) už držely jen na pár vláknech a ostatní byly u pájených spojů ulámané, taktéž jsem je nahradil novými. Ty tvrdé dráty, kterými byly pospojovány ty teslácké elektrolyty jsem nahradil lanky, protože drát o průměru 2mm vypadá sice famózně, ale velmi špatně se to pak kvůli tvrdosti opravuje a žádný technický přínos to nemá. Ostatní součástky na plošných spojích jsou v pořádku a mají potenciál ještě dlouho vydržet. Ještě tam bylo několik "studených spojů" v tišťáku u vývodů těch vyměněných potenciometrů ekvalizeru, ty stačilo řádně propájet. Takže se dá říci, že zesilovač je po střední opravě a měl by dále dobře sloužit ještě řadu let.
Nebýt časově náročného formování elektrolytických kondenzátorů, bylo by to hotové dříve. Zesilovač je již připraven k převzetí za 700Kč

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

11

Re: Porucha zesilovace

mapoparek napsal:

bohuzel nemam ani vindru, snad najdu nekoho, kdo mi to opravi

To první je mi líto, určitě bude líp.
Hledání elektro opraváře - zkus weby typu hi-fi, atd, tam by se nějaké kontakty mohly najít.
Případně muzikanty, co mají vystudovanou Střední či Vyskou elektro obor sdělovací techniku...

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

12

Re: Porucha zesilovace

tak nakonec tomu bylo  "V první řadě výměna všech vadných elektrolytických kondenzátorů,nějaké svitkové, výměna 2ks emitorových odporů,výměna potenciometru na hlasitost,předělání ochran zesilovače (byl vadný IO na řízení a nedá se sehnat), vyčištění ostatních potenciometrů + nějaké drobnosti,a v neposlední řadě desítky hodin strávených měřením,jelikož od této serie zesilovačů se nedá absolutně sehnat schéma...", tak se to snad uz nevys****

0 xLajků: