1

Téma: eccehomo, kámo!

Udělali jsme s klukama z kapely demíčko, tak to sem dám, ať se nám trošku zvedne sledovanost. smile

http://bandzone.cz/eccehomo

Těším se na vaše postřehy, schválně, jestli se mi potvrdí pár mých dojmů...

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

2

Re: eccehomo, kámo!

takový syrový sound - ale to není na škodu smile
chybí mi tam nějaké refrény - já vím že hip-hop, ale tak když už to hrajete živě, tak by to podle mě silné refrény právě dost posunuli

nejvíc se mi líbí Kruh

Fender American Deluxe Jazz Bass '08
Empress Compressor -> Boss LS-2 Line Selector (-> Zoom B3) -> Fishman Platinum Pro EQ -> Markbass F 500 -> 2x Markbass Traveler 121H
0 xLajků:

3

Re: eccehomo, kámo!

V zásadě se mi to líbí, ale je to opravdu flašinet. Furt dokola, navíc jsou ty písničky dost dlouhý. Texty hodně slušný a navíc perfektně zahraný. Hodilo by se občas nějaké sólo (kytara, klávesy). Navrhoval bych taky zpívané refrény, tedy s melodií. Byly by tak ty písničky víc zapamatovatelné a měli by fanoušci co řvát na koncertech  smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: eccehomo, kámo!

Je to prima, líbí se mi to i tím přirozeným zvukem, zvuk basy pěknej, ale je to trochu monotónní, tedy jak píše Vladan, chybí tomu ten refrén.

0 xLajků:

5

Re: eccehomo, kámo!

me to docela bavi...i zvuk
osobne bych tam melodie necpal big_smile
a klidne sem tam drobet vosolil tu kytarku

0 xLajků:

6

Re: eccehomo, kámo!

Zvuk mi moc nesedi, jinak prima, s chuti bych si neco takoveho zahral.. (dela se na tom)

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

7

Re: eccehomo, kámo!

Bože, to by se hulilo (a to nehulim). Ohromná pohoda. Nuda je to pro člověka, kterej čeká rokenrol ve svý formě - sloka, refrén, sloka, sólo na bicí, refrén... Naživo to musí bejt boží. Jestli k tomu i dobře vypadáte a je s váma na pódiu prdel, tak to nemá chybu. V zemi, kde se polovina kapel snaží o Kabáty a druhá polovina o metal let devadesátých (neuražte se, ještě tu máme třetí polovinu), to beru jako světlo v tunelu. Ku...va, kdyby média dávala takovejmhle projektům prostor, možná bychom z těch davidovsko-vondráčkovsko-turbovskejch sr..ček vybředli.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

8

Re: eccehomo, kámo!

radoozz napsal:

možná bychom z těch davidovsko-vondráčkovsko-turbovskejch sr..ček vybředli.

Nenavážej se do našeho národního bohatství, bo tě Helenka zažaluje!

A abych nebyl OT: dobrá práce.

"Dávej pozor," varovali ji. "S kýmkoliv z nich bys přivedla na svět děti s prasečím ocasem."
Soundelirium Club #4
Flatwound Club #6
JB, PB, G&L, bezpražce, nějaké ty basy...
Fender TBP1 -> Warwick Hellborg SP 250 -> Hellborg Club & Lo Cab, Soundelirium HPF v2 & The Germ, spousta krabiček
0 xLajků:

9

Re: eccehomo, kámo!

Pořád pátrám v paměti, co mi připomíná kytara v Kruhu. Nemůžu se zbavit pocitu, že tenhle postup jsem slyšel u Police nebo u Stinga.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

10

Re: eccehomo, kámo!

radoozz napsal:

Pořád pátrám v paměti, co mi připomíná kytara v Kruhu. Nemůžu se zbavit pocitu, že tenhle postup jsem slyšel u Police nebo u Stinga.

No je to takové zrychlené Fragile od Stinga, ale to neva. Zní to dobře. V takové kapele bych klidně hrál.

Vlček JB4, Fender Jazz Bass Special (Japan 1985), Furch, G&L JB 2 T.S., Peavey Foundation 5,
Acoustic 122, EBS HD350, TC Electronic BG250-112
Flatwound Club #5
0 xLajků:

11

Re: eccehomo, kámo!

Kubinus napsal:
radoozz napsal:

Pořád pátrám v paměti, co mi připomíná kytara v Kruhu. Nemůžu se zbavit pocitu, že tenhle postup jsem slyšel u Police nebo u Stinga.

No je to takové zrychlené Fragile od Stinga, ale to neva. Zní to dobře. V takové kapele bych klidně hrál.

Mně to taky neva, funguje to nádherně. Jen mi to nasadilo brouka do hlavy.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

12

Re: eccehomo, kámo!

Kubinus napsal:

No je to takové zrychlené Fragile od Stinga, ale to neva.

Je to motiv od Stinga, ale z písně Bring on the night. smile
Monotónost a refrény zmiňuje téměř každý, kdo to slyší. Lidi, co poslouchají hip-hop nás za to spíš chválí, rock-popaři nabádají k zařazení různých mostů, sól, přechodů apod. My jsme ty písničky udělali už v době, kdy se kapela skládala jen z basy a beatboxu, takže tam nešlo dělat nic moc jinýho než držet groove. To byl teprve underground. big_smile
S tím zvukem jsme takhle spokojení, ale chtěli bysme, aby to znělo ještě trošku šťavnatěji, podobně jak starší věci z desek. Kdybyste někdo znal nějaké studio, kde to umí, můžete to sem napsat.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

13

Re: eccehomo, kámo!

je to supr! držím palec při dalším rozletu... zvuk se mi moc líbí, nápady máte fajn, tak jen tak dál wink

Bacchus, MarkBass, Soundelirium, efekty, pedály, krabičky, synťáčky, samplery, pružiny
0 xLajků:

14

Re: eccehomo, kámo!

Parádička.Teda hudobne.Takéhoto hip-hopu je na slovensku málo.Naozaj velmi chválim.Jediné čo by som vypichol-spevákov flow.Ešte to keď sa zlepší tak je to parádička .

"Když chceš blábolit, počítej s bolestí" - Arnold J. Rimmer
0 xLajků:

15

Re: eccehomo, kámo!

pekné smile mne sa to páči, hlavne tá idea kapely v takomto zložení a myšlienka: "funkyreggaerapliveband"...a osobne najviac Flašinet...

0 xLajků:

16

Re: eccehomo, kámo!

Mně se to taky líbí a to normálně rap a hip hop nenávidím.. no jo, když je to s nástroji a ne s compem..

Gallien Krueger + MM... wink
0 xLajků:

17

Re: eccehomo, kámo!

To já viděl Drum'n'Bass živou kapelu a tam hrál basový linky na normální velkej kontrabas. Bylo to rozhodně zajímavý.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: eccehomo, kámo!

Aidamos napsal:

To já viděl Drum'n'Bass živou kapelu a tam hrál basový linky na normální velkej kontrabas. Bylo to rozhodně zajímavý.

Dramík s rapem jsme dělali taky, máme udělané dvě věci, jenže nás bohužel navždy opustil beatboxer, kterej jedinej dokázal ten rytmus přesvědčivě hubou zahrát. Náš bubeník už pilně studuje Secret Weapons of modern drumming od JoJo Mayera, tak to snad v budoucnu budeme moct oprášit. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

19

Re: eccehomo, kámo!

hele to sem vas videl nekdyloni na pelisek festu ne ??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

20

Re: eccehomo, kámo!

mistergo napsal:
Kubinus napsal:

No je to takové zrychlené Fragile od Stinga, ale to neva.

S tím zvukem jsme takhle spokojení, ale chtěli bysme, aby to znělo ještě trošku šťavnatěji, podobně jak starší věci z desek. Kdybyste někdo znal nějaké studio, kde to umí, můžete to sem napsat.

Nevím přesně co znamená pojem šťavnatěji a jak starší věci z desek, protože zvuk se slovně popisuje dost těžko, ale oldschool analog umí a vlastně ani nic jinýho nedělají tady:
http://www.toeragstudios.co.uk/index.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Toe_Rag_Studios
http://www.youtube.com/watch?v=p6pkCdHQy0Q

Ale je to až v Londýně a absolutně nemám představu, kolik by to mohlo stát...  smile

Trace Elliot Club #3
0 xLajků:

21

Re: eccehomo, kámo!

D.V.B. napsal:

normálně rap a hip hop nenávidím..


Nenavist podle me v muzice nema co delat......max. neco neposloucham, ale nenavidet ?

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

22

Re: eccehomo, kámo!

líbí se mi to moc. flašinet sjíždím už asi potřetí. hrajte !!!  cool
taky sem se narodil na tý drrsnýýý vysočině! woe

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Lukáš (19. 07. 2011 22.40:47)

Re: eccehomo, kámo!

Na to, že hip hop jinak neposlouchám, tak mě to dost baví. Monotónnost zmiňovat nebudu - vzhledem k tomu, že jsem viděl nějaké ukázky z koncertů, co si sem někdy kdysi házel, tak vím, že naživo to bude fungovat skvěle smile Jak jsi nahrával basu a přes co?

0 xLajků:

24 Naposledy upravil: mistergo (20. 07. 2011 10.10:56)

Re: eccehomo, kámo!

Progy napsal:

Jediné čo by som vypichol-spevákov flow.Ešte to keď sa zlepší tak je to parádička .

A kterej? Oni tam jsou totiž dva big_smile

m3 napsal:

hele to sem vas videl nekdyloni na pelisek festu ne ??

Jo a my jsme viděli tebe smile

Aldo napsal:

Ale je to až v Londýně a absolutně nemám představu, kolik by to mohlo stát...

Až tak moc bych to nechtěl hrotit. big_smile I při digitálním nahrávání máš obrovskou škálu možného výsledného zvuku. Jde spíš o vkus. Když jsem zvukovému mistrovi, který nás nahrával, pouštěl pár věcí, kde se mi zvuk líbí (většinou starší písničky), tak mi říkal, že ten zvuk je hrozný. On prostě preferuje moderní nabušený sound. Takže těžko můžeš chtít nějakej oldskůl. Čili, potřeboval bych člověka, který má stejný náhled na věc.


Lukáš napsal:

Jak jsi nahrával basu a přes co?

Na profesionální studiový preamp Zoom 707II. big_smile Zvukař chtěl původně nahrávat všechny nástroje odděleně, ale domluvili jsme se, že to nahraju zároveň s bicíma i kytarou a pak to v případě potřeby ještě přetočíme. Nakonec jsme Vysočinu a Poselství nechali původní track, u Flašinetu jsem to pak ze zvědavosti nahrál přes SWR Marcus Miller preamp a na Kruh jsem vyzkoušel nějakou pětistrunku s průchozím krkem, kterou tam borec měl. Přístě si každopádně beru Acoustic smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

25

Re: eccehomo, kámo!

Po delší době se připomíná Eccehomo; tentokrát už natáčíme zcela ve vlastní produkci, takže budu rád i za případné postřehy týkající se zvuku. A ještě jednou díky Kubšovi za pekelný stroj Alesis. big_smile Zlá saň je na majku! smile

http://bandzone.cz/eccehomo

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

26 Naposledy upravil: Lukáš (21. 11. 2012 18.37:00)

Re: eccehomo, kámo!

Basa se mi moc líbí zvukem, má pěkně pevný basy (za sebou dvakrát to zní fakt divně smile), akorát mi přijde moc nahlas (jasný, že slap je agrese vůči prstům) - oproti kytaře, tu bych dal víc nahlas (cca. do 3. minuty se na ní musím dost soustředit, abych ji vnímal). Hlavně mi to přijde v panorámě "moc roztažené doleva i doprava", jakoby v tom celkovém zvuku chybí ta pevnost, co třeba byla v předchozích nahrávkách.
Na druhou stranu je to určitě velký krok zvukově dopředu, když jsem si pustil staré a tuhle novou píseň.

0 xLajků:

27 Naposledy upravil: Aidamos (21. 11. 2012 18.51:27)

Re: eccehomo, kámo!

Mně se to líbí, ale abych se neopakoval, tak si stojím za tím, co už jsem psal výše.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

28

Re: eccehomo, kámo!

mistergo napsal:

Udělali jsme s klukama z kapely demíčko

.. héj tak to mi udělalo velikou radost, výborná muzika, jen tak dál !!

YamahaTRB6P
DunlopSteel
Spectraflex Cable
AquilarTLC
DavidEden WT-550B . EDEN E4X10.V4 -650W
0 xLajků:

29

Re: eccehomo, kámo!

zvukově se mi možná víc líbí to živý video z Melodky smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

30

Re: eccehomo, kámo!

Lukáš: ona tu roztaženost asi dělá hlavně ta hajtka, protože tam líta zleva doprava. Basa je nahlas, léčím si komplex z nařvaných kytaristů. big_smile

Aidamos: já vím, ale to je žárn.

Richo5: Rádo se stálo. smile

El BassTardo: neser... big_smile Ne, kecám, rozveď tu myšlenku prosím. Na melodce byly dobrý bicí, ale utopenej zpěv. Asi má ta Saň moc vyčištěnej, naleštěnej zvuk, ale my to chtěli víc jako taneční věc, než nějakej rokenról.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

31

Re: eccehomo, kámo!

Fajn muzika. wink RAPík mám rád,..netrpím předsudkama, že dnes už je to tak profláklý (měl jsem Rap-HipHop rád už někdy v 90-tým roce když to u nás ještě nikoho moc nezajímalo). Vaše muzika mi hodně připomíná kapelu co měl kamarád před pár lety,.... http://bandzone.cz/papaninja... škoda že se na to tenkrát vyprdli. hmm Dnes ten kamarád hraje takovýhle sračky na maturitních plesech a firemních večírcích,... http://happyband.eu/Rock.html. sad

0 xLajků:

32

Re: eccehomo, kámo!

mistergo napsal:

neser... big_smile

no, ta nahrávka, to je fakt zajímavost: jestli jsem to dobře pochopil, tak to má bejt groovová muzika s občasnejma vyhrávkama, tzn. mělo by to tlačit a to se neděje, resp. neslyším to tak. kopák vyloženě tenkej, ani tělo ani mlask, basa v pohodě, ale nemá se s čím spojit. hajtka je dost mimo, netuším proč je v panorámě a hlavně ten chlapec bubenická jí tam hraje moc, proč kua dvojkový vyhrávky. malej buben ani mrda, ani dynamika, tady by se mi líbil ostřejší víc zakomprimovanej funky škopek. v beglajtu se ztrácí kytara a najednou je jí v panorámě hrozně moc.
není to o tom, že se mi to nelíbí (naopak), jenom mi ten zvuk přijde nedodělanej

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

33

Re: eccehomo, kámo!

el BassTardo napsal:

no, ta nahrávka, to je fakt zajímavost

Tak tos mě překvapil, většině lidí se právě líbí ten groove a fakt, že to pěkně pulzuje. Máš recht, že kopák je hodně vybranej, od cca. 120Hz až do 1,5k je dost potlačenej, ale je to schválně. V basovým partu hraju relativně hodně not, v pásmu kolem 200Hz se to zvukově dost tlouklo, tak jsem kopák zredukoval a basa se pěkně zkonkrétnila. Tečka tam je, akorát je výš než obvykle, takže moc nemlaská, spíš víc cvaká. smile Chtěl jsem takovej techno-kopák.
Hajtka v ref. taky není náhoda, stejně tak panorama kytar, má to refrén umocnit, roztáhnout ho v panorámě, zmohutnit zvuk a pak zase zaplout pod basu do sloky. Ty dvojky na hajtku se mi tam právě libí, padlo hodně rumu, než jsme na to přišli. smile
Malej buben - souhlas, taky se mi úplně nelíbí; proto ten konkrétní už nepoužíváme (na Melodce byl jinej).
Nedodělaný to určitě není, když už, tak spíš dědeček pořád měnil a měnil, až vyměnil. smile

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

34

Re: eccehomo, kámo!

to víš, tisíc lidí, tisíc chutí smile na můj vkus je tam těch ran na buben docela dost, já právě bych ten kopák tlačil níž, ale to je můj boj:) ostatně český funky je český funky a debatovat o dobrým grůůvu bysme mohli měsíce smile

Basa prudí muziku smile
0 xLajků:

35

Re: eccehomo, kámo!

Něco málo nové hudby ke konci roku z vlastní produkce. :-)

Pro zajímavost:
- basa nahrána přes box z dílny místního Soundelirium-gurua Nooka
- vše kompletně nahráno přes zvukovku, kterou jsem onehdá výhodně koupil přes místní bazárek od místního gear-gurua Kubše

Díky chlapi! (jestli se tu ještě někdy vyskytujete) :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Luecst98GaQ

http://baskytara.com/img/m/1337/t/p19afqqqfemtppjg0vc512253.jpg

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

36

Re: eccehomo, kámo!

Pepo, bezva! Ať vám to rýmuje i v roce 2015! (a dál taky : )

0 xLajků:

37

Re: eccehomo, kámo!

Kluci, máte to moc pěkný, krásně autentický.
Kdy bude nějaký celý regulerní CD?

still got the blues... for RnR smile
Jsem  TU
https://stepanaxman.com/
0 xLajků:

38

Re: eccehomo, kámo!

t.kedzior napsal:

Pepo, bezva! Ať vám to rýmuje i v roce 2015! (a dál taky : )

Díky Tome, vašemu doublebass uskupení přeju, ať i v roce 2015 zůstavá "v drážce" (jako v groovu) :-)

Štěpán Axman napsal:

Kluci, máte to moc pěkný, krásně autentický.
Kdy bude nějaký celý regulerní CD?

Díky Axle, autistický to rozhodně je :-)
CD plánujeme vypustit, s přihlédnutím k našemu pracovnímu tempu, 12. května v 10h dopoledne, kolem roku 2028. :-D
Spíš to vypadá, že se dáme cestou singlů. ;-)

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

39 Naposledy upravil: Lukáš (02. 01. 2015 13.28:03)

Re: eccehomo, kámo!

Klidná melodie a naprosto super refrén smile. S autenticitou souhlasím.

0 xLajků:

40

Re: eccehomo, kámo!

Fajný song, dokonce mi to hraje několikrát po sobě, super sound ... ;-)

Music Man Club #2,
Ampeg SVT-4 PRO, Korg DTR 2000, Darkglass B7K
Mesa Boogie PowerHouse 4x10
0 xLajků:

41

Re: eccehomo, kámo!

Svieže dielko dobre vymyslené, basa hrá k veci a je krásne zrozumiteľná, pre mňa fajn záležitosť cool

0 xLajků:

42

Re: eccehomo, kámo!

Díky chlapi.

slowhand2 napsal:

basa hrá k veci a je krásne zrozumiteľná

Kombinace Acoustic + Nook's Soundelirium. Tak 80% zvuku je jen ta bedna (zbytek lehce přimíchaná linka z Acousticu). Doporučuju. (Konec reklamní vsuvky na výrobky Soundelirium) :-)

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

43

Re: eccehomo, kámo!

mistergo napsal:

Nook's Soundelirium

a jakou ze to vlastne mas??

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

44

Re: eccehomo, kámo!

m3 napsal:

a jakou ze to vlastne mas??

12.6.

Tak to je on přátelé!
0 xLajků:

45

Re: eccehomo, kámo!

Ještě přidám druhou věc, ať je sbírka kompletní

https://www.youtube.com/watch?v=M7U-3l28_5Y

http://baskytara.com/img/m/1337/t/p19fcq2si333n1uum1fb0anm1red3.jpg

Tak to je on přátelé!
0 xLajků: