1

Téma: seřízení

Dobrý den. Rád bych seřídil basu. Rozhodně u profíka, ale zajímalo by mě, jak se vlastně třeba seřizuje dohmat. Jak je to u průchozích a neprůchozích krků. + mám ještě takovej problém. Mám Jacksonku JS3Včko v kombinaci s Laney RB9 + RB410tkou. Ne pokaždé, ale často se stává že když zapojím basu tak vydává takovej zvuk. Jakoby zrčení, nebo jak to popsat. Hodně ruší. Jestli se nemýlím, znamená to nechat seřídit snímače, že?

0 xLajků:

2

Re: seřízení

nevím proč se z toho dělá taková věda...

natáhneš struny, nahrubo naladíš, srovnáš krk do rovna nebo mírnýho oblouku (pokud chceš hrát dlažební kostkou) a dohmat nastavíš na kamenech tak, aby ti nedrnčely (moc :-) struny a pak si srovnáš oktávy... práce na 15 minut....

Jediný, do čeho bych se jako novic nepouštěl, jsou basy s dvěma pery, to už chce trochu zkušenost

To takovej Floyd na kytaře, to je masakr....

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

3

Re: seřízení

že ti basa hodně ruší, brumí, bzučí, = zkus vyměnit potenciometr ( nejčastěji to dělá tónová clona )  - nebo prostříkat poťáky kontoxem

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

4

Re: seřízení

Odkud jsi? Možná by bylo vhodné doplnit údaj o bydlišti do profilu?

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků: