1

Téma: Fender // kopie vs originál

Zdravim,

prosím lidi, chci se zeptat ohledně originálů a kopií na basy Fender. Jak poznat ( né zvukově ), že se nejedná o zdařilou kopii , ale originál...nějaké typické prvky Fenderů...díky wink

0 xLajků:

2

Re: Fender // kopie vs originál

To spíš pošli nějakej odkaz nebo foto na konkrétní kousek...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

3 Naposledy upravil: ralis (14. 11. 2014 10.59:11)

Re: Fender // kopie vs originál

..tady wink
http://baskytara.com/img/m/23882/t/p196mrs9lu7p31748lsnf6sau83.jpg
http://baskytara.com/img/m/23882/t/p196mrs9lv7u0kvk1ite1jdm1r104.jpg
http://baskytara.com/img/m/23882/t/p196mrs9m01m6ss9i1vj8192n1t265.jpg

0 xLajků:

4

Re: Fender // kopie vs originál

ralis napsal:

..tady wink

...kde? roll

0 xLajků:

5

Re: Fender // kopie vs originál

ralis napsal:

tady

Prostě mexický Fender, nic podezřelého na něm nevidím.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

6

Re: Fender // kopie vs originál

Aidamos napsal:
ralis napsal:

tady

Prostě mexický Fender, nic podezřelého na něm nevidím.

+1

"Music is the only thing keeping the planet together"

Warwick Corvette, Markbass LM Tube, Markbass NY 121, Warwick BC 10
0 xLajků:

7

Re: Fender // kopie vs originál

Aidamos napsal:
ralis napsal:

tady

Prostě mexický Fender, nic podezřelého na něm nevidím.

... který má neorigo pickguard.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

8

Re: Fender // kopie vs originál

MartinXC napsal:
Aidamos napsal:
ralis napsal:

tady

Prostě mexický Fender, nic podezřelého na něm nevidím.

... který má neorigo pickguard.

a) Tos poznal jak?
b) Jestli je jiný než původní, tak to ještě neznamená, že to není Fender (ten pickguard).
c) A to něčemu vadí, nebo to dělá z nástroje padělek?

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Fender // kopie vs originál

MartinXC napsal:

... který má neorigo pickguard.

z nějakého obrněnce(plech přes snímač) se spodním thumbrestem

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

10

Re: Fender // kopie vs originál

Aidamos napsal:
MartinXC napsal:
Aidamos napsal:

Prostě mexický Fender, nic podezřelého na něm nevidím.

... který má neorigo pickguard.

a) Tos poznal jak?
b) Jestli je jiný než původní, tak to ještě neznamená, že to není Fender (ten pickguard).
c) A to něčemu vadí, nebo to dělá z nástroje padělek?

a) z fotky - vypadá na pick na US verzi (nejen díry na kryt a thumbrest, ale i vybrání pro štelování matice výztuhy)
b) to netvrdím, zjistit se to nijak nedá
c) ani to netvrdím, ale autentické to není
= někdo basu vylepšoval, a to je dobré se poptat/podívat, co ještě je jinak (jestli je pickgurad podlepený stínící folií, jestli je origo vnitřek snímače v plastovém krytu, poťáky, elektrika)
V tomto případě se dá ověřit seriové číslo, a to asi potvrdí, že krk odpovídá nějaké Fender Mexico 2009 serii. Nevypovídá to nic o těle, snímačích, elektrice. To by se muselo rozhodit a pošpekulovat.

U Squiera za 3t je to skoro jedno, je za cenu topného dřeva. U Fendera za 15t a více bych se zajímal.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Aidamos (14. 11. 2014 15.18:54)

Re: Fender // kopie vs originál

MartinXC napsal:

z fotky - vypadá na pick na US verzi (nejen díry na kryt a thumbrest, ale i vybrání pro štelování matice výztuhy)

Jo jasný, to já si hnedka tech dírek nevšim, na standardní mexický řadě tohle opravdu není.

MartinXC napsal:

ale autentické to není

Kryt je prkotina, navíc autenticitu pickguardu bych u Mexičana vůbec neřešil, navíc když je ten pick z US Fenderu, tak spíš má u mě malé bezvýznamné plus.

MartinXC napsal:

U Squiera za 3t je to skoro jedno, je za cenu topného dřeva. U Fendera za 15t a více bych se zajímal.

To jo, to souhlas.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

12

Re: Fender // kopie vs originál

Co se týká různejch vědomejch i nevědomejch podvodníčků, jsem si u nás všimnul asi tří kategorií

- na první pohled divná basa s nalepenym logem Fender, extra levný kopie roztodivnejch tvarů hlav, kobylek, roztečí strun atd., pak jde stejná zaručená basa ze 70tek najít třeba u bachmusik

- skládačka, která je třeba moc pěkná, ale ne originál

- řada Special vydávaná za Standard

0 xLajků:

13 Naposledy upravil: ralis (14. 11. 2014 17.49:18)

Re: Fender // kopie vs originál

ok, myslíte tedy že to Fender není ..popř je poskládaný ok?

0 xLajků:

14

Re: Fender // kopie vs originál

Jak jedno tak druhý, já to podle těchto fotek nepoznám. Každopádně bych se o to púo mých zkušenostech moc nestaral. Stačí, že to zní dobře - zní to dobře? smile

0 xLajků:

15

Re: Fender // kopie vs originál

Covece, chces vedet jestli je to Fender a neposles ani foto napisu na hlave... wink

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

16

Re: Fender // kopie vs originál

ralis napsal:

ok, myslíte tedy že to Fender není ..popř je poskládaný ok?

Podívej, asi tak - bez osáhnutí je to těžké.
Můžeš si nechat ověřit seriové číslo u distribuce Fendera - mohli by nastínit, kam (země) tohle seriové číslo distribuovali.
Podle foto bych tipoval na Mexico, vylepšené jiným pickguardem (může být, že původní byl tak poničený od trsátka, že to bylo potřeba vyměnit).
A dál už jen spekuluju: tělo je trochu otlučené, pravděpodobně tedy autentické - kdyby někdo chtěl "vylepšit" stav, dá tělo nově nalakované. A kdyby to dělal, dá i lepší kobylu a bude mít historku o vylepšení zvuku. Tahle vypadá jako z Mexica.

Kdybych si chtěl koupit obdobné Mexico, dal bych za tuhle basu max 11t - sice javor na hmatníku, ale nemám rád v rukách otlučený lak.

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

17 Naposledy upravil: Aidamos (16. 11. 2014 16.41:52)

Re: Fender // kopie vs originál

ralis napsal:

Jak poznat ( né zvukově ), že se nejedná o zdařilou kopii , ale originál...

Aha, už vím, odkud vítr fouká. Ralis je jedním z těch, co obrousí logo Squier na hlavě a nahradí ho logem Fender. Tedy je mi jasný, že chce poznat díla podobných jako on sám. Docela by sis zasloužil, Ralisi, aby tě někdo napálil a prodal ti Squier jako Fender.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Fender // kopie vs originál

k příspěvku: http://baskytara.com/post369326.html#p369326

Já bych to v těch nejdetailnějších sférách viděl nejspíš takto:

a)
§ 268
Porušení práv k ochranné známce a jiným označením
(1) Kdo uvede do oběhu výrobky nebo poskytuje služby neoprávněně označené ochrannou známkou, k níž přísluší výhradní právo jinému, nebo známkou s ní zaměnitelnou nebo pro tento účel sobě nebo jinému takové výrobky nabízí, zprostředkuje, vyrobí, doveze, vyveze nebo jinak opatří nebo přechovává, anebo takovou službu nabídne nebo zprostředkuje, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

b)
§ 253
Poškozování spotřebitele
(1) Kdo na cizím majetku způsobí škodu nikoli nepatrnou tím, že poškozuje spotřebitele zejména tím, že je šidí na jakosti, množství nebo hmotnosti zboží....

hodně lidí balancuje na hodně tenkém ledě a někdy se to může nevyplatit - samozřejmě v některých případech může jít o nevědomou nedbalost - třeba konkrétně asi tady.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: Matej (08. 02. 2015 22.53:05)

Re: Fender // kopie vs originál

Skvér už začal dělat tyhle modely,... http://www.muziker.cz/baskytary/elektri … ransparent. Docela bych si to někde na obchodě osáhl. smile



Edit: ...prosím módy o přesunutí či smáznutí, koukám že jsem netrefil správné vlákno. smile Název vlákna mi zněl že tu by to mohlo být. roll

0 xLajků:

20

Re: Fender // kopie vs originál

Matej napsal:

Skvér už začal dělat tyhle modely

Ty, kráso! Pětka, krk jak hovado a k tomu malý tělo navíc z lípy. To bych chtěl vidět ten řemen, kterej by to udržel, aby to nepadalo na hlavu.

Matej napsal:

Docela bych si to někde na obchodě osáhl.

Já ani ne, leda pro utvrzení si výše uvedeného.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21

Re: Fender // kopie vs originál

Soupnu to sem, dal sem si ted vypecky se spenatem a brknedlikem. Výtečné!

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

22

Re: Fender // kopie vs originál

A mlaskal sis?

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Matej (06. 02. 2015 16.50:43)

Re: Fender // kopie vs originál

Aidamos napsal:
Matej napsal:

Skvér už začal dělat tyhle modely

...krk jak hovado a k tomu malý tělo navíc z lípy.

...no právě že ani ne,...nulťák 44 mm a malá rozteč na kobyle,...to není krk jak hovado. roll Ale ten rozdíl oproti USA modelu za 50 tisíc by mě zajímal. wink

0 xLajků:

24 Naposledy upravil: opoceCZ (06. 02. 2015 18.43:28)

Re: Fender // kopie vs originál

Paparatzzi napsal:

A mlaskal sis?

No vlastně byl ten špenát takovéj divně zelenej. Jako pribarvenej vodovkama z tržnice. Asi změnim lokál...

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

25

Re: Fender // kopie vs originál

Šoupnu to sem, nevíte, kdy končí uzavírka pro náklaďáky u Krchleb?

0 xLajků:

26

Re: Fender // kopie vs originál

Šoupnu to sem, nevíte někdo, jestli jsou v ČR lidi, kteří se zabývají skládačkama nástrojů?

0 xLajků: