1

Téma: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Čaute,

někdy minulý rok jsem koupil nahrávadlo ZOOM H1 a byl k němu zadara i zvukový SW WaveLab 7 LE. Docela jsem ho používal na mírné úpravy zkušebnových nahrávek. Minulý týden jsem si do PC pořídil grafickou kartu a teď mi Wave Lab už nefunguje s tím, že byla změněna HW konfigurace a byl deaktivován licenční klíč. Už 2 dny to řeším s podporu Steinbergu CZ, zatím bezúspěšně. Poradili mi odinstalaci licence control centra a opětovnou instalaci, to jsem udělal a problém nevyřešený. Potom mi poradili reaktivaci, to se ale musím přihlásit na stránkách Steinberg a tam asi dostanu nějaký klíč. Jenže já si vůbec nepamatuju, že bych se tam registroval, ale asi jo, protože můj email tam existuje. Když si však vyžádám zaslání hesla, nic mi do emailu nepřijde.

Jsem hodně nakrklej, nemáte někdo nějaký zkušenosti s tímto ?

Díky Milan

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

2 Naposledy upravil: Matej (15. 01. 2015 18.13:08)

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Zkus pohledat přes okýnko "hledat" v mailech adresu Steinberg,...mě se takhle už několikrát povedlo vyhledat různý zapomenutý klíče, aktivační odkazy, informace ve starých mailech atd. smile A nebo někde stahni crack. smile

0 xLajků:

3

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Já před cracky moc nejsem, ale po těchto patáliích se fakt uživatelům nedivím, že to nekupují a někde si to stáhnou.

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

4

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Zkusil bych se znova zaregistrovat na stránkách toho Steinbergu s příp. pozměněnými údaji, aby ti to nehlásilo duplicitu účtu.

Jinak přeju pevný nervy, protože tyhle problémy nejsou na pár minut (vím, o čem mluvím smile).

0 xLajků:

5

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

meiilax napsal:

Já před cracky moc nejsem, ale po těchto patáliích se fakt uživatelům nedivím, že to nekupují a někde si to stáhnou.

...jestli tě trápí "Dušínovské" pocity,...přestal jsem se holedbat, když jsem si pořídil asi třetí zrcadlovku od Nikonu a začal pracovat v RAWech. Tak nejenom, že Nikoňáckej soft je drahej jak píča, ale hlavně, když si koupíš další model těla-foťáku v řadě, taky nic levnýho, tak ten předraženej soft na úpravy RAWu už ti na další typ nefunguje a žádnej "abgrejd" není. Takže aby sis k tomu dalšímu foťáku pořídil i další předraženej soft,...když chceš dělat s RAWem. Sice jsou alternativy na úpravy RAWů, ale to co nabízí origo Nikon Capture nedokážou. Takže pak už jsem s dalším novým foťákem sháněl jen crack na další verzi Nikon Capture. wink

0 xLajků:

6

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Matej napsal:
meiilax napsal:

Já před cracky moc nejsem, ale po těchto patáliích se fakt uživatelům nedivím, že to nekupují a někde si to stáhnou.

...jestli tě trápí "Dušínovské" pocity,...přestal jsem se holedbat, když jsem si pořídil asi třetí zrcadlovku od Nikonu a začal pracovat v RAWech. Tak nejenom, že Nikoňáckej soft je drahej jak píča, ale hlavně, když si koupíš další model těla-foťáku v řadě, taky nic levnýho, tak ten předraženej soft na úpravy RAWu už ti na další typ nefunguje a žádnej "abgrejd" není. Takže aby sis k tomu dalšímu foťáku pořídil i další předraženej soft,...když chceš dělat s RAWem. Sice jsou alternativy na úpravy RAWů, ale to co nabízí origo Nikon Capture nedokážou. Takže pak už jsem s dalším novým foťákem sháněl jen crack na další verzi Nikon Capture. wink

No já používám Nikon ViewNX2, co byl free k foťáku :-)

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

7 Naposledy upravil: Matej (15. 01. 2015 19.19:54)

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

meiilax napsal:

No já používám Nikon ViewNX2, co byl free k foťáku :-)

...tak to je ale spíš jen jakejsi prohlížeč fotek v RAWu, než program na úpravu RAWů. wink

0 xLajků:

8

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Matej napsal:
meiilax napsal:

No já používám Nikon ViewNX2, co byl free k foťáku :-)

...tak to je ale spíš jen jakejsi prohlížeč fotek v RAWu, než program na úpravu RAWů. wink

Nějaký základní úpravy RAWu tam taky uděláš.. Co to je za dobu ? Buď to vyfotíš rovnou dobře nebo ne, furt samý úpravy na počítači, dřív to nebylo a jaký byly fotky na kinofilm... :-)

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

9 Naposledy upravil: Matej (15. 01. 2015 19.42:47)

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

meiilax napsal:

Nějaký základní úpravy RAWu tam taky uděláš.. Co to je za dobu ? Buď to vyfotíš rovnou dobře nebo ne, furt samý úpravy na počítači, dřív to nebylo a jaký byly fotky na kinofilm... :-)

...nechci z tebe dělat trotla, ale myslím že nevíš o čem je RAW,...a jeho smysl a výhody. wink Zjednodušeně,...RAW je negativ v digi podobě,...a ty až v programu snímek "vyvoláváš" v podstatě podobně jak za "stara". Jde hlavně o to, že krom hloubky ostrosti, si na rozbaleném RAWu v Nikon Capture-či v jiném programu kompatibilním s čipem daného foťáku můžeš upravovat libovolně to, na co na place při akci nemáš čas,...zejména když fotíš v rychle měnících se podmínkách-vyvážení bílé, korekci expozice a spoustu dalších věcí. Nejde o to, jestli to vyfotíš "rovnou dobře". wink A pro základní úpravy v RAWu nepotřebuju fotit vůbec do RAWu,..to nemá význam. Smyl to má právě pro ty důvody o kterých píšu-možnost změnit hodnoty nastavení foťáku-na čipu tak, jako by sis to korigoval v reálu na place při focení. smile

0 xLajků:

10

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

meiilax napsal:

Buď to vyfotíš rovnou dobře nebo ne, furt samý úpravy na počítači, dřív to nebylo a jaký byly fotky na kinofilm...

To jsou právě ty omyly lidí, co o tom vůbec nic neví roll

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

11

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Aidamos napsal:
meiilax napsal:

Buď to vyfotíš rovnou dobře nebo ne, furt samý úpravy na počítači, dřív to nebylo a jaký byly fotky na kinofilm...

To jsou právě ty omyly lidí, co o tom vůbec nic neví roll

...asi tak nějak. wink

0 xLajků:

12

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Matej napsal:
meiilax napsal:

Nějaký základní úpravy RAWu tam taky uděláš.. Co to je za dobu ? Buď to vyfotíš rovnou dobře nebo ne, furt samý úpravy na počítači, dřív to nebylo a jaký byly fotky na kinofilm... :-)

...nechci z tebe dělat trotla, ale myslím že nevíš o čem je RAW,...a jeho smysl a výhody. wink Zjednodušeně,...RAW je negativ v digi podobě,...a ty až v programu snímek "vyvoláváš" v podstatě podobně jak za "stara". Jde hlavně o to, že krom hloubky ostrosti, si na rozbaleném RAWu v Nikon Capture-či v jiném programu kompatibilním s čipem daného foťáku můžeš upravovat libovolně to, na co na place při akci nemáš čas,...zejména když fotíš v rychle měnících se podmínkách-vyvážení bílé, korekci expozice a spoustu dalších věcí. Nejde o to, jestli to vyfotíš "rovnou dobře". wink A pro základní úpravy v RAWu nepotřebuju fotit vůbec do RAWu,..to nemá význam. Smyl to má právě pro ty důvody o kterých píšu-možnost změnit hodnoty nastavení foťáku-na čipu tak, jako by sis to korigoval v reálu na place při focení. smile

Ale no tak, já to myslel nadneseně, popravdě mi je úplně šumafuk, jestli někdo něco upravil nebo ne, když fotka upoutá pozornost, zamyšlení nebo vyvolá nějaké pocity. To ale z 80% naštěstí není o úpravách vyvážení bílé a o korekci expozice, ale o citu pro kompozici, což zdaleka nemá každý :-) Dneska je to tak, že právě kdejakej trotl udělá na PC z nepoužitelný fotky fotku použitelnou, ale kompozičně je to o ničem. Ale nic proti úpravám, taková je doba, PC pomáhají a fotografování je vznešený koníček :-)

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

13

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

meiilax napsal:

Ale no tak, já to myslel nadneseně, popravdě mi je úplně šumafuk, jestli někdo něco upravil nebo ne, když fotka upoutá pozornost, zamyšlení nebo vyvolá nějaké pocity. To ale z 80% naštěstí není o úpravách vyvážení bílé a o korekci expozice, ale o citu pro kompozici, což zdaleka nemá každý :-) Dneska je to tak, že právě kdejakej trotl udělá na PC z nepoužitelný fotky fotku použitelnou, ale kompozičně je to o ničem. Ale nic proti úpravám, taková je doba, PC pomáhají a fotografování je vznešený koníček :-)

...to ale mluvíš o dvou rozdílných disciplínách. Mluvíme o zpracování RAWu, ne o úpravách. Když fotku přeexponuješ, tak ti je úplně na pytel že je kompozičně zajímavá,...když má spousty přepalů. A k tomu ti právě dopomůže fotit do RAWu, kdy můžeš nastavením korekce expozice snímek v reálu podexponovat, tím se vyhneš přepalům-které vznikaj často a následně v programu pro RAWy vrátíš expozici do půdního nastavení a máš nad přepalama vyhráno. wink A to je jen jedna z věcí-výhod smyslu RAWu, které využívaj ale spíše jen profíci. Pak úprava fotek třebas do HDR,...dnes tak módní, následně odsuzované. Jsou věci na které se HDR hodí a snímek dostane jiný-další rozměr. Bohužel je to ale jak se vším. Dnes jsou softy, kde máš HDR jedním klikem,...jen posuvníkem navolíš sílu efektu-ten dá "každej umělec" co nejvíc,..a je vymalováno. big_smile

0 xLajků:

14

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

Já to beru, jen na přehnaný úpraváře koukám trochu s despektem, mnozí pořádně neví ani co je clona, čas, citlivost, jejich vzájemné vztahy, na kolečku si navolí nějako scénu nebo automat a pak to v PC honí, vyrovnávají, zaostřují, rozmazávají, barevně boostují. Samotná technika práce s přístrojem dneska podle mě dost upadla ve stylu "zmáčknu to" a pak to v PC kdyžtak nějak dohoním :-D

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků:

15

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

meiilax napsal:

...mnozí pořádně neví ani co je clona, čas, citlivost, jejich vzájemné vztahy, na kolečku si navolí nějako scénu nebo automat a pak to v PC honí, vyrovnávají, zaostřují, rozmazávají, barevně boostují. Samotná technika práce s přístrojem dneska podle mě dost upadla ve stylu "zmáčknu to" a pak to v PC kdyžtak nějak dohoním :-D

...to je bohužel pravda. roll

0 xLajků:

16

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

meiilax napsal:

Když si však vyžádám zaslání hesla, nic mi do emailu nepřijde.

Možná je to blbost, ale zkoušel jsi se dívat do spamu?

0 xLajků:

17

Re: Wave Lab 7 LE od Steinbergu - reaktivace licence

dronda napsal:
meiilax napsal:

Když si však vyžádám zaslání hesla, nic mi do emailu nepřijde.

Možná je to blbost, ale zkoušel jsi se dívat do spamu?

jj díval, nic nepřišlo, přitom když se chci jako nově registrovat a zadám svůj e-mail, nepustí mě to s tím, že e-mail je již používán. Každopádně jsem to nakonec rozběhl, musel jsem odinstalovat Licence Control Centre a Wave Lab, potom ručně ve složkách Windows (system32 apod.) smazat nějaké dll + nějaké adresáře, restartovat a znovu celé nainstalovat.. Teď to už běží :-)

Fender Jazz Bass® American Standard '97 Candy Apple Red (USA) + Fender Jazz Bass® Aerodyne 04' (Japan) / GK Fusion 550 + GK 410RBH + GK 115RBH
0 xLajků: