1

Téma: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Čaute.. Mám taký problém s mojou basou.. čím ďalej tým viac ma štve chrčanie strún, hlavne horne B a pri silnejšom hraní alebo s trsátkom aj E a A (pri menšom podladení je to strach a hroza).. najde ani o to že mám začiatočnícke prstíky, dlho som hral na gitare a na basu som prešiel nedávno (teda.. big_smile mohli sme skúšať aj traja naraz stlačiť strunu ale niet pomoci)
Ono je to vlastne o otázke ako by sa to dalo riešiť. Či už je problém v nastavení dohmatu, hrúbke strún či pražcov, neviem si dať rady sad Dohmatom by sa dalo ale už teraz to nieje najlepšie sa narážaním o pražce

0 xLajků:

2

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

pavel.f napsal:

Či už je problém v nastavení dohmatu

Může to být taky nedostatečným průhybem krku. Viz téma: http://baskytara.com/topic123-serizeni- … ytary.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

3

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Taky je možný že je to nulťákem , záleží co máš za basu.

0 xLajků:

4

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Krk mám od výroby rovný ako pravítko.... Metadres s nulťákom to myslíš ako? V prázdnom tóne je počuť chrčanie ale najmenej z nižších polôch nad 12 je to len na B-čku.. myslíš že je nízko?

0 xLajků:

5

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

pavel.f: zkoušel si natáhnout jiné struny?

Profil
Pivo nepočká...
0 xLajků:

6

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

pavel.f napsal:

Krk mám od výroby rovný ako pravítko

No, a v tom bude pravděpodobně ten problém.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Nemá byť rovný !?!? Tumusa mi nechce veriť; mám tam ešte originál struny...Do akej strany treba ohnúť krk? Ako sa to róby?..teda viem že sa ddá len rovnať...

0 xLajků:

8

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Aidamos napsal:
pavel.f napsal:

Krk mám od výroby rovný ako pravítko

No, a v tom bude pravděpodobně ten problém.

....to by tak nevadilo-(jestli teda nemá nízko nulťák),..kdyby struny úměrně-spíše lehoučce více zvedl na kamenech. Pak musí ale zvednout i snímače. Ale jak tak Pavla.f čtu, asi bych to spíše svěřil někomu, kdo tu basu umí nastavit. smile

0 xLajků:

9

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Diki chlapi skúsim ju odniesť chlapom do muzikeru...snáď budú ochotní, keď tam mám ešte záruku. Takže sa to dá riešiť zdvihnutím nulťáka a následne aj snímačov hej? Zase kobylku by som neriešil, lebo v horných polohách je to dobre i keď možno trošku to tam.. zišlo by sa no a potom následne prenastavenie aby sedeli tóny... píšem to sem, že by ste ma opravili keď táram big_smile

0 xLajků:

10

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

pavel.f napsal:

Diki chlapi skúsim ju odniesť chlapom do muzikeru...snáď budú ochotní, keď tam mám ešte záruku. Takže sa to dá riešiť zdvihnutím nulťáka a následne aj snímačov hej? Zase kobylku by som neriešil, lebo v horných polohách je to dobre i keď možno trošku to tam.. zišlo by sa no a potom následne prenastavenie aby sedeli tóny... píšem to sem, že by ste ma opravili keď táram big_smile

Může to být úplně obráceně,...vysokej nulťák, rovnej krk a nízko struny na kobyle.Těžko radit takhle po netu. určitě by to měl vidět někdo, kdo tomu rozumí. Ale na chlapíky v muzikeru bych nevsázel, to jsou takoví všeumělové. Spíš bych vyhledal nějakého kytaráře,...ten by to skoukl a řekl by ti hned co s tím. smile

0 xLajků:

11

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Mám asi takého cellkom nablízku len ho nájsť.. skúsim, ďakujem za radu

0 xLajků:

12

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

pavel.f napsal:

Mám asi takého cellkom nablízku len ho nájsť.. skúsim, ďakujem za radu

odkial si chlapce ?

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

13

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Z Rožňavy... ujo big_smile počul som že už nemá ten obchod alebo se presunul.. aj tak, gitrara bude ešte dlho v záruke tak im ju odnesiem

0 xLajků:

14

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

pavel.f napsal:

...aj tak, gitrara bude ešte dlho v záruke tak im ju odnesiem

...jestli je to jen v lehkém seřízení, tak budeš za hňupa. wink

0 xLajků:

15

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

Matej napsal:

pavel.f napsal:
...aj tak, gitrara bude ešte dlho v záruke tak im ju odnesiem
...jestli je to jen v lehkém seřízení, tak budeš za hňupa.

Ale hloupost, normálně jim to tam zanes, ať se předvedou. Za hňupa budou spíš borci v Muzikeri, když to nedokážou seřídit smile

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

16 Naposledy upravil: Matej (31. 12. 2014 20.02:52)

Re: Yamaha TRBX 305 chrčanie strún

pipa napsal:
Matej napsal:

pavel.f napsal:
...aj tak, gitrara bude ešte dlho v záruke tak im ju odnesiem
...jestli je to jen v lehkém seřízení, tak budeš za hňupa.

Ale hloupost, normálně jim to tam zanes, ať se předvedou. Za hňupa budou spíš borci v Muzikeri, když to nedokážou seřídit smile

...no oni to "nějak" seříděj, otázka je to, kdo bude větší hňup. wink Normálně bych s tím zajel k nějakýmu kytarářovi. Kytarář ti řekne co a jak, popřípadě to seřídí-ukáže, nebo tě pošle kytaru vrátit s nějakou vadou, bude-li tam nějaký problém na reklamaci. Pak bych s tím šel teprve do kytar. smile

0 xLajků: