1

Téma: Squier by F bassy - rady s výběrem

Zdravim všechny basáky a basačky big_smile !!!!! - (jsem tu novej a potřebuju radu)

Zkoušel jsem hledat téma kde by se nacházelo to co sem napíšu já, ale nenašel jsem (pokud to tu někde je hoďte to sem PLS). Potřebuju poradit s výběrem basy značky Squier by F.

Jedná se o :

Fender Squier Vint. Mod. Jazz V NT - http://www.thomann.de/cz/fender_squier_ … z_v_nt.htm


Fender Squier Deluxe Jazz V Bass BK - http://www.thomann.de/cz/fender_squier_ … ass_bk.htm

           
našel jsem ji i v bílý barvě       -  http://www.andertons.co.uk/bass-guitars … -white.asp


Líbí se mi obě dvě ale nevim jakou si mám vybrat, cenově jsou stejný, zvuk se mi líbí u obou dvou bas ale potřebuju poradit s elektronikou jaká je lepší, jaká se Vám líbí víc, hraju sice 1rok ale v těchhle věcech se nevyznám ... Chtěl bych hrát styl ..rock..hard rock..metal, ale spíš ten tvrdší rock smile

Díky za všechny rady, příspěvky a za to že jste se sem vůbec podívali smile

S pozdravem horozs

0 xLajků:

2

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Vintage modified je super volba, právě po ní taky pokukuju:)

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Mě se zase moc líbí ta Deluxe Jazz V. wink I ta cena je u nás celkem fajn... http://kytary.cz/squier-deluxe-jazz-bas … /HN112451/

0 xLajků:

4

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Matej napsal:

Mě se zase moc líbí ta Deluxe Jazz V.

ne vim jak skvera ale co sem mel v ruce deluxe V fendra tak to padalo na hlavu jak krava ... a este sem pomalu nedosah na Hcko big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

5

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Já kdysi u Baygra zkoušel toho deluxe a tak aktivka byla bídácká+ten ebenol mi prostě moc příjemný nebyl. Vintage modified ve čtyřce je ověřená klasika, myslím že V nebude o nic horší.

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: Matej (27. 08. 2012 23.14:18)

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Paparatzzi napsal:

Já kdysi u Baygra zkoušel toho deluxe a tak aktivka byla bídácká+ten ebenol mi prostě moc příjemný nebyl. Vintage modified ve čtyřce je ověřená klasika, myslím že V nebude o nic horší.

...kdo ví co je v tom deluxu za aktiv. Já jsem jí právě v ruce neměl a myslel jsem si, že by to s tím aktivem mohl hrát dobře. sad

0 xLajků:

7

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

m3 napsal:
Matej napsal:

Mě se zase moc líbí ta Deluxe Jazz V.

ne vim jak skvera ale co sem mel v ruce deluxe V fendra tak to padalo na hlavu jak krava ... a este sem pomalu nedosah na Hcko big_smile

....tak u tebe,...tobě musí na hlavu padat všechno co je s hlavou ne? big_smile a big_smile

0 xLajků:

8

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Matej napsal:

tobě musí na hlavu padat všechno co je s hlavou ne?  a

taky sem si myslel ale prekvapive vsechno ne smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

9

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

m3 napsal:
Matej napsal:

tobě musí na hlavu padat všechno co je s hlavou ne?  a

taky sem si myslel ale prekvapive vsechno ne smile

...to byla legrace. big_smile Já jsem ale na padací hlavy zvyklej,...jak už jsem tu někde psal, Šíhenka padá na hlavu ukrutně. roll

0 xLajků:

10

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Já nevim no, mě se prostě líbí obě dvě jak zvukově tak vzhledově .. ale je problém že nevim co je uvnitř (elektronika) proto potřebuju Vaše rady . smile

0 xLajků:

11

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

hlavne je rozdil je ze deluxe je aktiv a VM pasim taky ma deluxe sirsi krk.. asi bude vi vic padat na hlavu .. ja kdyz bych si mel vybrat   tak bych sel po VM smile vic se mi libi a nevim jaka je aktivka v tom deluxu ale asi to zadnej zazrak nebude kdyz stojej stejne ... smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

12

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Píšete tady že ta DELUXE má širokej krk a jestli mě je 15 let a Vám např 20 máte větší ruku a říkáte že jste měli problém dosáhnou na Háčko tak ta DELUXE je pro mě nemyslitelná volba ... takže jdu asi do tý VM .. smile

0 xLajků:

13

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Nebudeš zklamaný, toho deluxe zabíjela fakt ta aktivka a ebenol na hmatníku.. Bylo to jak souložit s plastovým krtečkem

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

14

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Paparatzzi napsal:

jak souložit s plastovým krtečkem

OT: nejake zkusenosti? povidej, prehanej big_smile big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

15

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Paparatzzi napsal:

Nebudeš zklamaný, toho deluxe zabíjela fakt ta aktivka a ebenol na hmatníku.. Bylo to jak souložit s plastovým krtečkem

:DDDDDD tos trefil big_smile

0 xLajků:

16

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Zdravim všeshny basáky a basačky ... smile

Už to všechno vypadalo tak nadějně že mi příšel ten SQUIER by F. VM. 5 myslel jsem si že budu zase moct válet s klukama naši muziku, ale vysral se mi reprák v kombu dával jsem to ke kytarářovi a ten řekl že s tim nic nenadělám leda tak to vyměnit, ale prej se to nevyplatí sad((( Takže jsme ve složení já(bassa), 2 kytaristi (oba dva mají 40W komba) a bubny takže jaký kombo by se mi hodilo abych byl vůbec slyšet (s tim starym jsem tam byl úplně ztracenej) takže VÁS prosim o rady ..

horozs

0 xLajků:

17

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

horozs napsal:

jaký kombo

spatny tema .. drz se trochu tech nadpisu .. a kup si roho HK basskick co je na hudebnim bazaru nebo neco od hockeho..

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

m3 napsal:
horozs napsal:

jaký kombo

spatny tema .. drz se trochu tech nadpisu .. ..

Nechtěl jsem kvůli tou zakládat nový téma, pokud chápu co jsi tim myslel .. ale jinak díky za příspěvek smile

0 xLajků:

19

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

kvůli každé otázky rozhodně témata nezakládat ale je tu sekce na aparáty a tam najdeš určitě téma kterého se týká to co tě zajímá a tam dostaneš odpověď, tady se snad nic jiného ani neřeší

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Matej (26. 09. 2012 22.12:45)

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Když tu byla řeč o té Fender Squier Deluxe Jazz V Bass,...prohnal jsem jí dnes v muzikeru přes nějakýho silnýho ampega-co vypadal jak velká skříň a moc se mi ta basa líbila! Aktiv mi vůbec nepřipadal špatnej,...ale hlavně to má (prý aktivní snímače),..ne aktiv jako předzesilovač. To se mi ale nějak nezdálo. Ten ebenol hmatník-mě se na to hrálo pěkně a hlavně,...krásně širokej a placatej krk,....pro mě úplná lahoda-snad nejširší krk co jsem kdy měl v ruce. Mají na ní nějakou akci,....no já si s ní snad udělám radost-když mě to MTD tak zklamalo.A to jsem ještě před rokem vůbec na JazzBass nebyl,...ale rok mám doma od bráchy Fendra Jazz Bass Hihway a vůbec nevím jak je to možný, ale JB mě začal strašně bavit. Jenom mi na tom klasic JB vadí ten uzoučkej krček a na 4-řce mi chybí to H-áčko. Jinak je to tak, jak se tu psalo,...padá na hlavu jak sviňa,...ale jsem zvyklej z Šíhenky-taky padá na hlavu, tak mi to tolik nevadí. wink

0 xLajků:

21

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

no ja mam tu VM NAT ve 4ce smile a krk prijemne pohodlnej na hlavu to nepada.. zpracovani v pohode jenom trosku nepatrne trcej asi 2 prazce ale nic strasnyho.. zatim sem to prohnal jen prez multak do sluchatek a hraje to prijemne .. lehounce navrcenej vintaz jazz.. mozna by se mi v tom libili este vic vintage a navrcenejsi snimace ale tak tomu se da pomoct lampou.. smile ikdyz teda se tomu musi pomoct vic nez treba preclovi nedejboze rickovi.. big_smile .. ale je to jazz bass tam by to asi melo bejt normalni smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Matej (26. 09. 2012 22.59:49)

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

m3: Jj,...koukal jsem na něj v té 5-tce,...ale už má o dost užší krk než ten delux. smile Líbilo se mi, že z toho deluxe nelezou žádný šumy či brumy,...ani při jednom či druhým snímači.Toho ampega jsem tam docela nakouřil, abych slyšel jestli z toho lezou nějaký ruchy. smile

0 xLajků:

23 Naposledy upravil: m3 (27. 09. 2012 02.10:43)

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Matej napsal:

Líbilo se mi, že z toho deluxe nelezou žádný šumy či brumy

mno z aktivnich snmacu by ani nemeli pokud je tam neco ala EMG tak to se ani nezemni zkrz kobylu basakem...  z toho VM JB taky  nelezou zadny brumy ani s "pogumovanejma" strunama ani kdyz je pustenej jenom jeden singl..  smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

24

Re: Squier by F bassy - rady s výběrem

Má niekdi skúsenosť s jazz bassmi od ESP-LTD?
http://kytary.cz/esp-ltd-j-205-ash-nat/HN139300/
alebo http://kytary.cz/esp-ltd-j-205-3tb/HN131642/

Ako by ste ich ohodnotili v porovnaní so Squier VM Jazz Bass V? Ceny sú porovnateľné, ale tak nejako viac podvedome verím tým LTD ako spracovaniu od Squieru, aj keď som ešte na žiadnom LTD-čku nehral. Čo ostatní? smile

Fender Precision US, Kustom DE300HD + GK 115NEO+210MBE + efekty
0 xLajků: