1

Téma: Nová pětistrunka

Ahoj, tohle téma tu bylo asi mockrát, ale i přesto je nějakým způsobem jedinečné.
     Rozhodl jsem se koupit si novou basu, pětistrunnou. Celkem se mi líbí http://www.audiotek.cz/product-57014-ya … cent-brown nicméně si kladu otázku jestli se to vyplatí a nenajde se něco levnějšího. Jde o to, že nehraji tak dlouho, abych poznal rozdíl mezi basou za 12k a třeba 16k.

Takže jak? Poradíte mi něco levnějšího(max. 16000) nebo ta Yamaha má za ty prachy co nabídnout.
   
           Dík

0 xLajků:

2

Re: Nová pětistrunka

Neporadím konkrétně ale bazar je imho lepší volba

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Nová pětistrunka

"kupuju" pětistrunku už od léta smile  a pravděpodobně definitivní volba je Squier VM JazzBass V Natural, pokud mě teda neveme rapl a nekoupím tohle :

http://hudebnibazar.cz/prodam-ibanez-sr-305/ID878835/

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

4

Re: Nová pětistrunka

Atvečko napsal:

"kupuju" pětistrunku už od léta smile  a pravděpodobně definitivní volba je Squier VM JazzBass V Natural

...souhlas,...já na ní odehrál dvoják-vlastně troják (v sobotu dva koncerty po sobě a dnes konzík) teď o víkendu, struny už na ní mám jak bláto, ale ta basa furt hraje. smile

0 xLajků:

5

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

Rozhodl jsem se koupit si novou basu, pětistrunnou. Celkem se mi líbí http://www.audiotek.cz/product-57014-ya … cent-brown nicméně si kladu otázku jestli se to vyplatí a nenajde se něco levnějšího. Jde o to, že nehraji tak dlouho, abych poznal rozdíl mezi basou za 12k a třeba 16k.

Problém je v tom, že někdy basa A za 8k hraje líp než B za 16k...  Druhá věc je to, že i relativně nenáročné doladění "nehrající" basy z ní většinou umí udělat solidní kousek.
Přikláním se k bazaru, určitě by se v místě tvého bydliště našel někdo, kdo by ti byl ochoten poradit s konkrétním kouskem, abys nekoupil potvoru s krkem do vrtule apod.

Atvečko napsal:

"kupuju" pětistrunku už od léta smile  a pravděpodobně definitivní volba je Squier VM JazzBass V Natural, pokud mě teda neveme rapl a nekoupím tohle :
http://hudebnibazar.cz/prodam-ibanez-sr-305/ID878835/

Pokud nešla kvalita Ibanezu nahoru, tak je pro mě volba naprosto jednoznačná.

Nové Skvéry hrají velmi slušně a chybu s nimi za ty peníze většinou neuděláš. Jazz bass je univerzálnější než Precision, taky ale záleží, co chceš hrát za styl. Takhle těžko poradit, projdi si vlákna o výběru basy (tuším je tu někde příručka pro začátečníka) a kdyžtak se ptej konkrétněji.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: jura313 (22. 12. 2014 11.36:39)

Re: Nová pětistrunka

No styl hraju jazz/swing, ale do budoucna přemýšlím o metal/rock - to je asi velmi obšírné spektrum, že big_smile

Basu přes bazar se bojím kupovat (chci, aby mě dlouho vydržela), navíc je to časově náročné (dojet tam, nejlépe se zkušeným kamarádem, kterého ani nemám atd.) Spíše nějakou novou, klidně do těch 16k pokud to bude stát za to.

Příručku jsem četl, psal tam, že z bazaru pouze tehdy pokud se jedná o velice drahý nástroj za rozumnou cenu, nebo skoro nehraná(což nezjistím). Navíc si myslím, že těch 16k co chci dát, není až tak málo za novou.

0 xLajků:

7

Re: Nová pětistrunka

tuto jsem měl v ruce a byla velmi dobrá
http://www.thomann.de/cz/fender_squier_ … ss_3sb.htm

0 xLajků:

8

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

No styl hraju jazz/swing, ale do budoucna přemýšlím o metal/rock - to je asi velmi obšírné spektrum, že big_smile

Squier jazz bass, do rocku se dá použít pouze s krkovým snímačem ala precision, do metalu to asi bude chtít něco s humbuckery...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

9

Re: Nová pětistrunka

Tak asi půjdu do hudebnin a uvidím co mi sedne. Mám se teda zaměřit na Fendra/Squiera, popř. Corta? Nebo klidně vyzkoušet i tu Yamahu?

0 xLajků:

10

Re: Nová pětistrunka

Juro, já bych do hudebnin nechodil-teda klidně bych šel, ale nekoupil. Bazary jsou plný zajímavých nabídek, na base se nemá velice co pokazit a naopak ti můžu zaručit, že basa, kterou si vybereš, u tebe bude jen nějaký čas a budeš hledat zase jinou-je to poměrně rozšířená nemoc:)

Na tvém místě bych hodil inzerát tady a na hudebníbazar.cz, že se chystáš utratit peníze za pětku, a čekal, co se sejde.

Lakland  JO5, Fender precision elite (1983), Ibanez ATK 305, Cort GB 75JJ, Crafter pětka akustická
Aguilar ag700+sl 410
K volšovým rukám volšový tělo!
0 xLajků:

11

Re: Nová pětistrunka

pipa napsal:

Na tvém místě bych hodil inzerát tady a na hudebníbazar.cz, že se chystáš utratit peníze za pětku, a čekal, co se sejde.

....jo! wink

0 xLajků:

12

Re: Nová pětistrunka

No dobrá, ale i když mi někdo napíše a dojednáme schůzku tak nepoznám, co je na base špatně atd.

0 xLajků:

13

Re: Nová pětistrunka

pipa napsal:

Na tvém místě bych hodil inzerát tady a na hudebníbazar.cz, že se chystáš utratit peníze za pětku, a čekal, co se sejde.

presne

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

14

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

No dobrá, ale i když mi někdo napíše a dojednáme schůzku tak nepoznám, co je na base špatně atd.

...ale to nepoznáš ani na novým nástroji. Neznamená, že když koupíš novej nástroj, že bude 100% v pořádku. wink

0 xLajků:

15

Re: Nová pětistrunka

OK, přesvědčili jste mě big_smile Jsou nějaké základní poznatky na co se dívat jako první při koupi bazarového kusu?

0 xLajků:

16

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

OK, přesvědčili jste mě big_smile Jsou nějaké základní poznatky na co se dívat jako první při koupi bazarového kusu?

Pokud tady hodíš inzerát na koupi, tak poměrně dost nástrojů už tady prošlo pár rukama, takže můžeš dostat v mnoha případech dostatek informací k danému nástroji. A myslím, že tady nejsou lidi, kteří by chtěli začátečníka vzít na hůl.

Z aktuální nabídky na fóru:
http://baskytara.com/topic13847-ppredam … nbass.html
http://baskytara.com/topic13788-v-vymen … scale.html (tohle bude spíš do toho rocku či metalu)
http://baskytara.com/topic13770-p-custo … ytara.html (tohle by mohl být super kousek, otázkou je univerzálnost na tvrdší hudbu, ale prodávající rád poradí, je to profík)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

17

Re: Nová pětistrunka

D.a.l.i napsal:

na tvrdší hudbu

mne se povaluje doma jedna nevyuzita ibanez K5.. ale teda z prerova je to trochu z ruky...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: Aidamos (23. 12. 2014 09.07:19)

Re: Nová pětistrunka

Matej napsal:

...ale to nepoznáš ani na novým nástroji. Neznamená, že když koupíš novej nástroj, že bude 100% v pořádku.

Přesně tak. Přečti si o téhle mé pětce kolik úprav s ní bylo potřeba: http://baskytara.com/topic8155-fender-d … ass-v.html - to jsem si při koupi  v krámě taky myslel, že to jen seřídím a bude. Navíc novej nástroj, pakliže nejseš přesvědčenej o tom, že si ho necháš velmi velmi dlouho, nebo i navždy, se prostě nevyplatí. Za tu odkazovanou basu jsem dal 25 litrů, jeden a půl tisíce mě stála návštěva kytaráře a pak jsem byl spokojenej, že jsem ji prodal za 15. Ale jestli je to nějak oklikou přesně tahle:

D.a.l.i napsal:

Z aktuální nabídky na fóru:
http://baskytara.com/topic13847-ppredam … nbass.html

...tak za ní ručím, protože po úpravách byla už ve velmi hratelném stavu a navíc s výborným zvukem.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

19 Naposledy upravil: jura313 (23. 12. 2014 09.28:12)

Re: Nová pětistrunka

Aidamos napsal:

Navíc novej nástroj, pakliže nejseš přesvědčenej o tom, že si ho necháš velmi velmi dlouho, nebo i navždy, se prostě nevyplatí.

Já si ji právě chci nechat dlouho, nejlépe dokud bude hrát big_smile. Jako student určitě.


Ale o příspěvek nahoru (m3) je nabízena Ibanězka K5. Zahrál bych s tím aspoň trochu ten jazz?

0 xLajků:

20

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

Ale o příspěvek nahoru (m3) je nabízena Ibanězka K5. Zahrál bych s tím aspoň trochu ten jazz?

S každou basou zahraješ cokoliv, otázka, jak to bude znít a jak se ti to bude hrát... Mrkni na youtube.com - zadej Ibanez K5 a udělej si obrázek. Může to být o tom, že ta basa je natolik agresivní, že do relativně jemného stylu bude problém na ni zahrát tišší pasáže, protože bude stále prolízat. V ruce jsem ji neměl, takže píšu, co by mohlo být, ale už jsem zažil situaci, kdy basa byla do daného stylu příliš agresivní a nebylo to prostě ono...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

21

Re: Nová pětistrunka

Čau juro, škoda ze si z Přerova. Mel bych tu na prodej MTD Hořovice 5 str. 2* singl SBS. Prakticky novy nástroj který pouze v jednou opustil byt. Krásná basa na které lze seřídit ultra nízký dohmat. Pražce laděny mistrem Mázlem. Mám doma 3 basy a tuhle prostě nehraju.

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

22 Naposledy upravil: Aidamos (23. 12. 2014 15.22:19)

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

Já si ji právě chci nechat dlouho, nejlépe dokud bude hrát

Je mi naprosto jasný, že jestli Tě to hraní chytne a nepustí, tak to tak rozhodně nebude. Věř mi. Už jen z toho, že píšeš:

jura313 napsal:

Jde o to, že nehraji tak dlouho, abych poznal rozdíl mezi basou za 12k a třeba 16k.

Navíc v této cenové relaci nebývá úplně pravidlem, že ta struna H bude hrát. Spíš bych počítal s tím, že moc hrát nebude (čest výjimkám). Kdysi jsem strašně toužil po pětce. Pak jsem si konečně jednu pořídil (Ibanez SR305). Ze začátku jako nezkušený hráč jsem byl z ní nadšený. Postupem času přišlo vystřízlivění a zjištění, že to H (a vůbec celkově ta basa) moc nehraje. Pořídil jsem si tedy tenkrát další basu, vůbec ne levnou pětkovou kopii Music Mana od Fokusu (recenze) a z ní jsem byl taky nadšený. Na tu se mi dobře hrálo a hrála i podstatně líp než ten Ibanez, včetně H. To zpracování už tak dobré nebylo. Časem mě začala srát. Trochu přepadávala na hlavu, a hlavně s postupem na "lepší" pódia jsem prostě chtěl něco reprezentativnějšího než Fokus. Shlédnul jsem se tenkrát ve Fender Jazz Bassu, na jednom koncertu mě uchvátilo jak skvěle prolézá kapelou. Měl jsem ušetřený nějaký peníze, teď jen se rozhodnout jestli pasívní čtyřku Fender Jazz Bass HW1 (levná řada z USA) za 23 tisíc nebo aktivní pětku sice z Mexika, ale zato s USA elektronikou a snímači za 25 tisíc. Vyhrála to pětka, protože jsem prostě zase pětku chtěl a navíc jsem příznivcem aktivních elektronik. Z ní jsem zas až tak nadšený nebyl díky hrubým nedotaženostem, jak jsem psal i v recenzi již odkazované výše, a to byl Fender za 25 tisíc, čili i na dnešní poměry poměrně drahá basa. Až teprve po zásazích do nástroje u kytaráře jsem byl spokojen. Spokojen, nic víc. Pak jsem na té base zjistil další věci. Že to H je sice slušný, ale třeba že když strunu E podladím do D, tak ten tón zní daleko líp než D na struně H. Zklamání. Navíc můj aparát to H nijak extra dobře nezvládal, no a taky jak jsem začal přicházet víc na chuť slapu a začala mi ta pátá struna vysloveně překážet. Po návštěvě několika koncertů, kde basáci sice používali pětku basu, ale když hráli na té struně H, tak vlastně jako kdyby nehráli vůbec, protože buď měli blbě nastavenou basu/aparát nebo byl zvukař debil, případně kombinace těchto faktorů, protože prostě nebylo slyšet, co hrají. A tohle zažívám od té doby na spoustě koncertů každou chvíli. Na pětistrunné basy jsem hrál 10 let a jsem z nich vyléčený a ujišťuji se v tom pokaždé, když mám možnost si na nějakou pětku zahrát. Nyní mám čtyři a půl roku čtyřstrunný Music Man StingRay (recenze), který mě zaujal už na začátku mého koketování s baskytarou, a jen s malými přestávkami, kdy jsem se upnul na nějaký jiný nástroj, se moje tužby upínaly právě k tomuto nástroji. Takže tuhle basu jsem si pořídil sice taky jako novou, což jsem Ti výše sám nedoporučoval, ale u ní jsem si jistý, že ji opravdu budu mít až do konce života. Takže to shrnu. Uvědom si proč chceš pětku a ber na vědomí, že to musí být výjimečně dobrá (netvrdím že nutně drahá) basa aby jí hrálo H, že to musí zvládat Tvůj aparát aby sis to užil, a taky že zvukař nesmí být debil aby to H mělo v kapele žádaný (slyšitelný) efekt, zvlášť v tvrdé kapele, copak ve jazzu a folku, tam to H většinou nějak proleze.

opoceCZ napsal:

Mel bych tu na prodej MTD Hořovice 5 str. 2* singl SBS. Prakticky novy nástroj který pouze v jednou opustil byt. Krásná basa na které lze seřídit ultra nízký dohmat.

A taky velmi slušně znělé H, hrál jsem na ni letos na srazu.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: Matej (23. 12. 2014 16.04:41)

Re: Nová pětistrunka

Adame, to jsem ani nevěděl, že máš takovýhle nedobrý zkušenosti s pětkama. Můj názor na pětku je, nehrát tolik do basů. Myslím tím nehulit basy z aparátu. Dyk víme že jo,...každej chce udělat V-éčko a vohulit to, aby mu na pódiu vlály nohavice (jasně, taky jsem to tak kdysi měl), a pak se diví, že ta basa, hlavně pětka "nehraje"-neleze z kapely. Tím nemyslím přímo tebe samozřejmě. Já se naučil hrát spíše ve středech,...časem to pak člověku ani nepřijde. Naopak,...slyším v tom basování víc harmonií a tak. A proto mi třebas vyhovuje ten pětkovej Skvér VM,...páč ta basa jde více do takových pevných středů. Naposledy jsem jí vzal teď o víkendu na muzikál,...hrajeme celýho Jesus Christ Superstar-velkej band asi o 13 ti lidech,...a kapelní zvukař přišel, že jsem první basák kterej se tam objevil (byl to s muzikálem-s klukama můj první konzert-a jsem asi 5 basák) ...u kterýho s tou basou prý nemusel nic dělat a H-áčko, který hraju hodně je u mě prý krásně čitelný. Po konzertě mi pak říkal, že vyloženě čuměl jak slapuju na háčku v Déču a Céčku a jak to krásně valí ven. smile ...apropo kapelní zvukař je rekreační basák. smile

0 xLajků:

24

Re: Nová pětistrunka

Aidamos napsal:

... Kdysi jsem strašně toužil po pětce. Pak jsem si konečně jednu pořídil (Ibanez SR305). Ze začátku jako nezkušený hráč jsem byl z ní nadšený. Postupem času přišlo vystřízlivění a zjištění, že to H (a vůbec celkově ta basa) moc nehraje. Pořídil jsem si tedy tenkrát další basu, vůbec ne levnou pětkovou kopii Music Mana od Fokusu (recenze) a z ní jsem byl taky nadšený. Na tu se mi dobře hrálo a hrála i podstatně líp než ten Ibanez, včetně H. To zpracování už tak dobré nebylo. Časem mě začala srát. Trochu přepadávala na hlavu, a hlavně s postupem na "lepší" pódia jsem prostě chtěl něco reprezentativnějšího než Fokus. Shlédnul jsem se tenkrát ve Fender Jazz Bassu, na jednom koncertu mě uchvátilo jak skvěle prolézá kapelou. Měl jsem ušetřený nějaký peníze, teď jen se rozhodnout jestli pasívní čtyřku Fender Jazz Bass HW1 (levná řada z USA) za 23 tisíc nebo aktivní pětku sice z Mexika, ale zato s USA elektronikou a snímači za 25 tisíc. Vyhrála to pětka, protože jsem prostě zase pětku chtěl a navíc jsem příznivcem aktivních elektronik. Z ní jsem zas až tak nadšený nebyl díky hrubým nedotaženostem, jak jsem psal i v recenzi již odkazované výše, a to byl Fender za 25 tisíc, čili i na dnešní poměry poměrně drahá basa. Až teprve po zásazích do nástroje u kytaráře jsem byl spokojen. Spokojen, nic víc. Pak jsem na té base zjistil další věci. Že to H je sice slušný, ale třeba že když strunu E podladím do D, tak ten tón zní daleko líp než D na struně H. Zklamání. Navíc můj aparát to H nijak extra dobře nezvládal, no a taky jak jsem začal přicházet víc na chuť slapu a začala mi ta pátá struna vysloveně překážet. Po návštěvě několika koncertů, kde basáci sice používali pětku basu, ale když hráli na té struně H, tak vlastně jako kdyby nehráli vůbec, protože buď měli blbě nastavenou basu/aparát nebo byl zvukař debil, případně kombinace těchto faktorů, protože prostě nebylo slyšet, co hrají. A tohle zažívám od té doby na spoustě koncertů každou chvíli. Na pětistrunné basy jsem hrál 10 let a jsem z nich vyléčený a ujišťuji se v tom pokaždé, když mám možnost si na nějakou pětku zahrát. Nyní mám čtyři a půl roku čtyřstrunný Music Man StingRay (recenze), který mě zaujal už na začátku mého koketování s baskytarou, a jen s malými přestávkami, kdy jsem se upnul na nějaký jiný nástroj, se moje tužby upínaly právě k tomuto nástroji. Takže tuhle basu jsem si pořídil sice taky jako novou, což jsem Ti výše sám nedoporučoval, ale u ní jsem si jistý, že ji opravdu budu mít až do konce života. Takže to shrnu. Uvědom si proč chceš pětku a ber na vědomí, že to musí být výjimečně dobrá (netvrdím že nutně drahá) basa aby jí hrálo H, že to musí zvládat Tvůj aparát aby sis to užil, a taky že zvukař nesmí být debil aby to H mělo v kapele žádaný (slyšitelný) efekt, zvlášť v tvrdé kapele, copak ve jazzu a folku, tam to H většinou nějak proleze.

Amen :-)

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

25 Naposledy upravil: jura313 (23. 12. 2014 19.58:16)

Re: Nová pětistrunka

Aidamos napsal:

Je mi naprosto jasný, že jestli Tě to hraní chytne a nepustí, tak to tak rozhodně nebude.

Možná, ale jako student s malýma financema si nemůžu dovolit měnit.

Značku MTD vůbec neznám (poučte mě big_smile). Ale přemýšlím o nabízené Ibanezce.

0 xLajků:

26 Naposledy upravil: Aidamos (23. 12. 2014 21.48:32)

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

Značku MTD vůbec neznám

Michael Tobias Design. Jednu jsem taky vlastnil: http://baskytara.com/topic9471-mtd-kingston-z-4.html
A na další jsem hrál. Tuhle, jen v červené barvě, měl i opoceCZ, který Ti další eMTéDéčko nabízel výše: http://www.muziker.cz/baskytary/elektri … Trans-Blue - pamatuju si, že ta jeho měla opravdu vynikajíí H, čili proč by tomu mělo být jinak u tohohle kusu...

Jinak viz: http://www.mtdguitars.com/ a taky http://www.mtdkingston.com/basses/index.htm

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

27

Re: Nová pětistrunka

Ohledně MTD doporučuju google a forum, tím je to uzavřené. Pětka či čtyřka? Nasrat. Jsem sice mladý ale na 4,5,6 strun si zahraju úplně stejně. Ser na počet strun, dlouho sem hrál na 4ku jb, teď mám 5ku a hraju stejně akorát hlouběji. Nedávno sem měl v ruce trb6 a všiml si toho počtu strun až po 15min. je to jen v hlavě. Na záčátku je jedno na co budeš hrát, stačí když to nějak ladí a má to nějaký dohmat. Počet strun, typ a značka snímačů, materiály? Nasrat... Mezi basou za 12 A 16k je rozdíl přesně 4000, nic víc není jasné

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

28

Re: Nová pětistrunka

Ptám se asi na zbytečné věci, ale kterou byste mi doporučili? Ibanezku od m3 nebo tu MTD? Co jsem poslouchal tak se mi líbí víc ten MTD, i když mě trochu zaráží ten cenový rozdíl (vím, není pravidlem).

0 xLajků:

29

Re: Nová pětistrunka

No nemyslim si ze by clovek co nehraje dlouho neco ztratil petkou smile je to spis o tom jestli to uzije smile ja treba H pouzivam docela dost ala falesny Decko (3 prazec) niz uz nehraju a ta pata strunu ma o dost plnejsi a sytejsi zvuk.

Jinak souhlasim s tim ze na podiu je lepsi hrat spis na stredovy polohy a ono to pak z pasivu stejne leze slusne nabasovany.Ja osobne mam basy tak na 1/4 protoze nemam rad kdyz je to az moc basovy (zahuhlany).

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

30 Naposledy upravil: W.O.W (24. 12. 2014 08.35:55)

Re: Nová pětistrunka

Aidamos napsal:
jura313 napsal:

Značku MTD vůbec neznám

Michael Tobias Design. Jednu jsem taky vlastnil: http://baskytara.com/topic9471-mtd-kingston-z-4.html
A na další jsem hrál. Tuhle, jen v červené barvě, měl i opoceCZ, který Ti další eMTéDéčko nabízel výše: http://www.muziker.cz/baskytary/elektri … Trans-Blue - pamatuju si, že ta jeho měla opravdu vynikajíí H, čili proč by tomu mělo být jinak u tohohle kusu...

Jinak viz: http://www.mtdguitars.com/ a taky http://www.mtdkingston.com/basses/index.htm


Myslím,že tuhle bych mohl,jen ne takhle modrou.Co jsem si kdysi bas začal všímat,tak to byly tvary Jazz Bassů.

0 + 0 + 0 + ... + 0
0 xLajků:

31

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

Ibanezku od m3 nebo tu MTD?

Za mě rozhodně MTD.

W.O.W napsal:

Co jsem si kdysi bas začal všímat,tak to byly tvary Jazz Bassů.

Kdysi dávno, když Tobias ještě nepatřil pod Gibson, jsem po nějakým tom Tobiasu taky chvilku slintal. A všechny vypadaly podobně:

http://www.themusiczoo.com/images/1-31-13/17521_Tobias_Bass_used_5-string_644_a.jpg
http://www.tommysguitars.com/uploads/1/0/2/6/10264425/996444.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

32 Naposledy upravil: W.O.W (24. 12. 2014 10.16:02)

Re: Nová pětistrunka

Aidamos napsal:
jura313 napsal:

Ibanezku od m3 nebo tu MTD?

Za mě rozhodně MTD.

W.O.W napsal:

Co jsem si kdysi bas začal všímat,tak to byly tvary Jazz Bassů.

Kdysi dávno, když Tobias ještě nepatřil pod Gibson, jsem po nějakým tom Tobiasu taky chvilku slintal. A všechny vypadaly podobně:

http://www.themusiczoo.com/images/1-31-13/17521_Tobias_Bass_used_5-string_644_a.jpg
http://www.tommysguitars.com/uploads/1/0/2/6/10264425/996444.jpg


Precly mě tím tvarem vzadu nelákají. sad

0 + 0 + 0 + ... + 0
0 xLajků:

33

Re: Nová pětistrunka

Aidamos napsal:

Kdysi dávno, když Tobias ještě nepatřil pod Gibson, jsem po nějakým tom Tobiasu taky chvilku slintal.

mno kamosi tobiasy meli 4ky a comne na nich sralo byla hodne velka rozrec strun a siroky krky nevim uz kolik to melo ale hodne..


jura313 napsal:

Ibanezku od m3 nebo tu MTD? Co jsem poslouchal tak se mi líbí víc ten MTD, i když mě trochu zaráží ten cenový rozdíl (vím, není pravidlem).

idealni je si to vyzkouset ..  neda se rict ze drazsi basa bude lepsi resp. ze se ti bude vic libit  spoustukrat se mi stalo ze basa za 40koliku mne vubec nebavila a basa za 6 mne nadchla ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

34 Naposledy upravil: Dragunov (24. 12. 2014 19.50:12)

Re: Nová pětistrunka

Tak tak, já bych Ibanez taky nezatracoval. SR jsou ergonomický basy a dá se na nich naštelovat kde co. Velmi pohodlný krk. (opšt jak pro koho) U K5 je taky prej rozdíl v datech výroby. Mě by jen trochu vadilo, že je to prostě signature, i když ne tak že by to úplně bylo do očí. (kolik já už potkal kytaristů pro které je Fieldy nejlepší basák big_smile big_smile big_smile)

Ale máš štěstí, že je z čeho vybírat. Já když šilhal po pětce, tak tu nic nebylo. Sotva jsem vyplácl prachy za tu 4ku co mám teď, tak se vyrojily. smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

35 Naposledy upravil: opoceCZ (25. 12. 2014 14.20:44)

Re: Nová pětistrunka

Dovolim si přihřát polivcicku, tohle je majstrstik. Žádná návštěva kytarare po zakoupení nového nástroje. Jen zapojit kabel a hrát
http://baskytara.com/img/m/2396/t/p18r53h7sugan17ji166g1usu1o853.jpg

http://baskytara.com/img/m/2396/t/p18r53o8lfbmtc035s3te15ev9.jpg

http://baskytara.com/img/m/2396/t/p18r53lv091p7e104sc1f5bk15go7.jpg

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

36

Re: Nová pětistrunka

he he a obe basy apgrejdovany Slapadlama big_smile SBS rules smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

37

Re: Nová pětistrunka

MTD a taková malá onanie... našel jsem to v kompu. není tam H ale chvili strpení a něco naslintám

jam track in D

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

38

Re: Nová pětistrunka

opoceCZ napsal:

MTD a taková malá onanie... našel jsem to v kompu. není tam H ale chvili strpení a něco naslintám

jam track in D


Nahravka paradni smile basa ocividne pekne zpracovana smile ale ta barva mi nesedi smile

Ampeg SVT-7 PRO
Hocke  B410 HD (8 Ohm)
Ibanez SDGR 305 DX
Eden RS 115C 320W
http://bandzone.cz/morfium
0 xLajků:

39 Naposledy upravil: opoceCZ (25. 12. 2014 18.59:35)

Re: Nová pětistrunka

nechci barvu obhajovat ale fotky to nevystihnou. v reálu vypadá mnohem líp. A jak sem ji přines do zkušebny všichni z ní byli paf a chtěli na ni hrát. rozumněj věšeli si ji na krk a brnkali ...nechtěli mi ji vrátit. toto se se žádnou jinou basou neopakovalo smile

viz: https://www.google.cz/search?q=fender+c … p;imgdii=_

No v podstatě bych ji dokázal přelakovat...přeolejovat... převoskovat dle požadavků. Myšleno při extrémním zájmu a po složení zálohy. Já ji měl v plánu dát do vosku nebo nitra. Ale stále odkládám a teď potřebuju box, tak půjde do světa

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

40 Naposledy upravil: opoceCZ (25. 12. 2014 23.08:22)

Re: Nová pětistrunka

no a tady jsem teď sesmolil cosi co je až do C na struně H. No ale nějak mi nejdou stáhnout ty jam track-y co jsou na trubce v rozumné kvalitě. Nevíte jak na to?
pral sem se s tím až sem se na to chtěl vy*rat ...grrr

jam track c

edit: nahráno:basa >> bayger sustainer >>art studio v3 (lampový preamp) nast. valve >> zoom b3 swr + graphic eq přikrmeno na basech a 10khz. >> pc audacity

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

41 Naposledy upravil: jura313 (03. 01. 2015 12.48:30)

Re: Nová pětistrunka

Tak nakonec jsme koupil tu MTD. Udělal jsem dobře.

Ještě otázka; jak se starat o tu basu, myslím používat nějaké čistící vodičky (popř. doporučte) na hmatník po každém hraní, nebo třeba každej měsíc?
A taky je dobré mít stojan? Myslím kvůli prachu a tak. A taky je lepší typ A nebo trojnožka?

0 xLajků:

42 Naposledy upravil: Matej (03. 01. 2015 12.51:21)

Re: Nová pětistrunka

opoceCZ: Kde-v čem jsi udělal ten podklad k tem jamům? smile

0 xLajků:

43

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

na hmatník po každém hraní, nebo třeba každej měsíc?

hmatnik prebehni tak raz do pol roka citronovym olejom od Dunlopu. a ak chces tak skus pouzivat na struny Fastfret.
pokial ti vadi prasenie tak si ju proste budes musiet otierat smile je jedno aky mas stojan

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

44 Naposledy upravil: jura313 (03. 01. 2015 13.05:14)

Re: Nová pětistrunka

FunkyMonk napsal:

pokial ti vadi prasenie tak si ju proste budes musiet otierat smile

Prášení mi nevadí, jen jestli to má vliv na životnost.

FunkyMonk napsal:

je jedno aky mas stojan

Mě připadá ten typ A stabilnější.

EDIT:Jinak myslel jsi tohle na struny http://kytary.cz/dunlop-6582/HN021333/ a na hmatník http://kytary.cz/dunlop-654/HN021331/

0 xLajků:

45

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

Prášení mi nevadí, jen jestli to má vliv na životnost.

na zivotnost strun mozno, ale s tym moc nenarobis .... pokial na nej budes hrat tak ti struny odidu kvoli potu, pokozke ,atd ....... ja mam skor skusenost ze ak mi nejaka basa dlhsie stoji a potom ju vezmem do ruky tak struny su cerstvejsie, bo ta spina na strunach asi preschne a opada smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

46

Re: Nová pětistrunka

jura313 napsal:

EDIT:Jinak myslel jsi tohle na struny http://kytary.cz/dunlop-6582/HN021333/ a na hmatník http://kytary.cz/dunlop-654/HN021331/

fuu.. na ten krk mam iny dunlop ,,ale ten mam uz asi 6 rokov smile tak je mozne ze odvtedy zmenili balenie smile kazdoadne to je citronovy olej

a henten cistic na struny ti urcite NEDOPORUCUJEM , vzdy ked som ho skusil pouzit tak struny este viac dodrbal.

Ja pouzivam obcas GHS Fast fret... a u nikloviek mi funguje dobre
http://www.muziker.sk/gitary/cistenie-a … ng-Cleaner

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

47 Naposledy upravil: opoceCZ (03. 01. 2015 14.03:59)

Re: Nová pětistrunka

Proboha, ta basa je cela zalita lakem včetně hmatníku. Nekupuj žádnou kosmetiku... Jednou za čas ...dle potřeby ji osmudlej uterkou z mikrovlákna. Popřípadě měkkým hadrikem a třeba cif- em na okna. Žádnou vědu v tom nehledej. Jen žádná rozpouštědla typu líh, ředidlo, benzin... To je celé.
Na struny fast fret. Používám pouze před hraním.

To Matěj: YouTube ...myslím jam track chanel wink

handmade precision bass (fender fake logoed & fake relic) SBS pickups + active blender, Yamaha BB 435, Fender modern player 5, MTD 5, markbass LM III, soundelirium  the 12.6.1. + 15.5.  sustainer bayger, DOD deep freeze chorus, art studio v3, Ibanez bass synthesizer SB7, korg pitchblack poly, zoom b3
Klašter 12
0 xLajků:

48

Re: Nová pětistrunka

Já osobně jsem si na struny oblíbil čistící ubrousky od ErnieBallu: https://www.rockster.cz/Prislusenstvi/C … stic-strun
Subjektivně tvrdím že udrží struny déle živé než FastrFret, který jsem používal předtím.
Ostatně když už mám Stingray se strunami MM (oblíbil jsem si ty jejich kobalty), tak proč nebýt stylový a nepoužívat ubrousky od stejného výrobce, že jo :-)

Squier Vintage Modified Jazz Bass® '70s, Sterling by MusicMan Ray34, ZOOM B2 Four
Momentálně v kapele "Není zač!" http://www.nenizac.net/
0 xLajků:

49

Re: Nová pětistrunka

Máte nějaký nový zkušenosti s "levnějšíma" pětkama? Do budoucna o něčem ne moc drahým přemýšlím... prostě pro začátek, ale abych si nezkazil chuť wink
Pokud má někdo porovnání s MTD, Squier VM JB V, Laklandem 55-01, G&L 2500 Tribute, Yamahou BB425x, Ibanez ATK305, Cort GB75 tak tak budu moc rád... Prostě za jakýkoliv postřehy. Co se vyplatí a co spíš ne. Do teď jsem hrál jen na čtyřky.
Preferoval bych kvůli slapu širší rozteče a rád bych podladil o půltón... je na to lepší menzura 35" nebo je to zbytečný? Díky moc...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

50

Re: Nová pětistrunka

mám tuto a má pro mě k ceně velkou hráčskou a užitnou hodnotu, nebylo na ní třeba ani nic dodělávat, měnit, bastlit; i jsem si poopravil názor na tělo z lípy, asi taky není lípa jako lípa

http://www.thomann.de/cz/fender_squier_ … ss_3sb.htm

0 xLajků:

51

Re: Nová pětistrunka

eosine napsal:

mám tuto a má pro mě k ceně velkou hráčskou a užitnou hodnotu, nebylo na ní třeba ani nic dodělávat, měnit, bastlit; i jsem si poopravil názor na tělo z lípy, asi taky není lípa jako lípahttp://www.thomann.de/cz/fender_squier_ … ss_3sb.htm

Jj, díky... tam už by se dalo i časem laborovat s aktivkou i snímačema, i když jsou asi menší než JB klasika...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

52

Re: Nová pětistrunka

kurowec napsal:

Pokud má někdo porovnání s MTD, Squier VM JB V, Laklandem 55-01, G&L 2500 Tribute, Yamahou BB425x, Ibanez ATK305, Cort GB75 tak tak budu moc rád... Prostě za jakýkoliv postřehy. Co se vyplatí a co spíš ne. Do teď jsem hrál jen na čtyřky.
Preferoval bych kvůli slapu širší rozteče a rád bych podladil o půltón... je na to lepší menzura 35" nebo je to zbytečný? Díky moc...

mal som MTD Artist 5 a za tie prachy fakt super basa... 35menzura, velmi siroka roztec, viac menej Musicman zvuk,, s lepsou aktivkou by z toho bol cisto profi nastroj za malo prachov wink
Squier rozpisovat nemusim, ... ale z toho co si uviedol je podla man aj dost zaujimavy lakland, na nom sa mi hralo velmi pohodlne a uz nasucho velmi pekne znel... jedine co sa mi nepacilo boli male prazce ktore podla mna pojdu rychlo srat smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

53

Re: Nová pětistrunka

ten deluxe mě teda bavil o dost míň než vintage modified smile

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

54

Re: Nová pětistrunka

kurowec napsal:

Máte nějaký nový zkušenosti s "levnějšíma" pětkama? Do budoucna o něčem ne moc drahým přemýšlím... prostě pro začátek, ale abych si nezkazil chuť
Pokud má někdo porovnání s MTD, Squier VM JB V, Laklandem 55-01, G&L 2500 Tribute, Yamahou BB425x, Ibanez ATK305, Cort GB75 tak tak budu moc rád... Prostě za jakýkoliv postřehy. Co se vyplatí a co spíš ne. Do teď jsem hrál jen na čtyřky.
Preferoval bych kvůli slapu širší rozteče a rád bych podladil o půltón... je na to lepší menzura 35" nebo je to zbytečný? Díky moc...

Ja mam porovnani MTD artist, cort GB75 a squier VM, vsechno to ma siroky krk a velke roztece, takze na slap ideal a i prechod ze ctyrky neni moc problem. 35 menzuru ma jen MTD, ale treba H me bavilo vic na GB75 (34") nez na MTD(35") takze te menzure neprikladam zas takovy vyznam. Spis to jde poznat levackou pri hrani, MTD ma ten krk a hmatnik hodne velky...ale po zvyknuti si mi to prijde jako jedna z nejpohodlnejsich bas, na kterou jsme hral.
Jinak zvukove squier klasika, cort spis moderna ale da se tam nakroutit docela dost pouzitelnych zvuku. MTD ma zvuk jen jeden, docela specificky - hodne jako MM. U cortu ten MM zvuk tolik udelat nejde, protoze ma humbucker docela blizko kobylky.
V mojem profilu jsou nekde nahravky na GB75. A MTD treba zde
https://www.youtube.com/watch?v=tSMmCcOnrnc
https://vimeo.com/142999128
jinak v brne neni problem si MTD vyzkouset :-)

0 xLajků:

55 Naposledy upravil: Matej (06. 01. 2016 17.59:23)

Re: Nová pětistrunka

kurowec napsal:

Máte nějaký nový zkušenosti s "levnějšíma" pětkama? Do budoucna o něčem ne moc drahým přemýšlím... prostě pro začátek, ale abych si nezkazil chuť wink
Pokud má někdo porovnání s MTD, Squier VM JB V, Laklandem 55-01, G&L 2500 Tribute, Yamahou BB425x, Ibanez ATK305, Cort GB75 tak tak budu moc rád... Prostě za jakýkoliv postřehy. Co se vyplatí a co spíš ne. Do teď jsem hrál jen na čtyřky.
Preferoval bych kvůli slapu širší rozteče a rád bych podladil o půltón... je na to lepší menzura 35" nebo je to zbytečný? Díky moc...

....dost o tom už napsal Cassus. smile Squier VM JB V,...slušnej nástroj-dnes je trošku zmatek v těch řadách. První měla nelakovanej krk a hlavu, snímače trochu středo-ostřejší než klasickej jazz bass. Pak ty novější řady už mají lakovaný krk i hlavu a jiný,...trochu více "hifi" snímače. Trošku lituju, že jsem jí prodal kamarádovi, páč dát do ní snímače co mám v Jazz Bass American Deluxe V, který jsem koupil ještě jedny na bazaru, bylo by to super. Jinak ten pětkovej Skvér je rozměrem krku na chlup stejnej jak ten pětkovej USA Deluxe co mám někdy od loňska a na kterej se mi hraje naprosto úžasně. smile U toho Skvéra, stejně tak u USA Deluxe je nulťák 47mm, což je pro mě super. Mám rád širokej krk už od nultýho pražce. smile

http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bsfcjo1bqo1cre18ve1v0e15cb3.jpg http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bsfhsb1ugpi81qs4pmrl745.jpg

Optický porovnání s Deluxem smile

http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8btqhvavlfn1d31gtfs17d23.jpg http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8btr3bp1rur2qk60l6h46go5.jpg


Laklandem 55-01 jsem taky měl. Basa hrála skvěle,...ta 35 menzura mi taky nijak nevadila, snad jen se strunama byl trochu problém,...ještě když je chceš dát krz tělo. Co mi u té basy po čase začalo vadit, že je na mě hrozně lehká,...nejen že trošku padala na hlavu, ale nějak si nemůžu zvyknout na lehoučký basy. smile Rozteče na kobyle paráda,...ale užší nulťák než na Skvéru. smile

http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bskiu113buhld6dh10s0120h7.jpg http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bsko3hha81im3116p18o61l8v9.jpg


Ibanez ATK 305 jsem taky měl. Pěknej kus nástroje,...ale trožku užší rozteče,...na slap už lehoučce limitující. Ale dal jsem na háčko širší kamen-na krku bylo ještě místa dost a už to s palcovkama na E a H bylo lepší. Hlavně na to E-čko musí člověk při malých roztečích dávat pozor aby neškrtal o H-áčko. Ale tím kamenem se to dost eliminovalo. smile Pochybuju ale, že bys pětkový ATK sehnal. Je to dost nedostatkový zboží. sad

http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bsmkrsi0s1c054vs1blk15a4b.jpg http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bsn57s4lc9r61lnn1snnsdjd.jpg


Yamahou BB425x jsem měl doma nějakou dobu na vyzkoušení. Na mě trochu takovej "bezpohlavní" zvuk, takže mě nezaujala. Rozteče na kobyle dobrý, ale nulťák na mě úzkej. Když nějakou tu BB řadu, tak jedině BB1025x, nebo BB2025x. Obě basy jsem držel a hrál na ně,...a tam se o bezpohlavnosti vůbec nedá mluvit-to je úplně jinde-nádhera. Ale cenově je to samozřejmě už jinak. smile
A ta BB2025X to je ale moc velká paráda!  http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8btvnn757tdsj67gpj91387.jpg



Pak mám Cort GB 95 (trošku něco jiného než GB75),...s předělaným snímačem u Standy Papeže v Jílovém,....místo toho singlu u krku, stejnej hambáč jako u kobyly. Basu jsem už jednou prodal,...pak toho litoval,...takže po roce jsem jí od toho kluka koupil zpět. Basa hraje parádně. S těma dvouma hambáčema je to jiný maso! Ty basy ale hodně zdražily,...snad na nějakých 26 tisíc, což už je mimo. Já jí koupil před asi třema rokama tady od Kuřete z fóra za nějakých 6 ticek. Basa je na pohled nádherná. smile

http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bsp4bs1dk313po32614bqa1qf.jpg http://baskytara.com/img/m/355/t/p1a8bspncs1pdq1to1o231tqmjojh.jpg

0 xLajků:

56

Re: Nová pětistrunka

eosine napsal:

mám tuto a má pro mě k ceně velkou hráčskou a užitnou hodnotu, nebylo na ní třeba ani nic dodělávat, měnit, bastlit; i jsem si poopravil názor na tělo z lípy, asi taky není lípa jako lípa

http://www.thomann.de/cz/fender_squier_ … ss_3sb.htm

....taky jsem jí chvíli měl. smile  Nedávno jsem ale jako žáložní JazzBass koupil u Thomanna tuhle-taky lipový tělo,... http://www.music-city.cz/fender-squier- … 45805.html,...akorát u Thomanna byla ve výprodeji za 6 ticek, dal jsem do ní snímače z Jazz Bass USA Deluxe V který jsem koupil na bazaru jak už jsem tu psal a hraje to fakt hodně dobře. smile Ale jak jí měli u toho Thomanna za těch šest ticek, tak byla hned pryč. sad

0 xLajků:

57

Re: Nová pětistrunka

@Funky:

Maly prazce na Laklandovi me silene stvaly taky... proste strasne takovej nabzucenej zvuk a pri slapu oproti Warwickovi proste maly kladivo... ty prazce bych vymenil min za 2,5mm wink 55-01 je bezva ze ma 35" a 19mm na kobyle... MTD se me libi taky moc ac jsem na nej nikdy nehral... docela muj favorit cena/vykon wink

@Cassus & Matej:

Parada...  tohle me dost pomuze v rozmysleni... Kazdopadne me jde urcite o moderni zvuk... Urcite bych chtel dva snimace a nejlip aspon kobylkac humbucker... tim padem asi klasika jako petkovy JB padaji, i kdyz jsem je poptaval... Ja jsem velkej fanda zvuku v paralel rezimu a nejlepe krk i kobyla wink
Treba G&L je idealni, ale ty roztece nevim no... Kvalita bude i u tech Tributu dost vysoko... asi je taky delaji u Cortu na dvorku wink
Je pravda ze Lak uz je drahota a jety nikde na bazaru moc nevidam. Laka ctyrku jsem mel a basa byla lehka, ale i extremne pohodlna a seriditelna. A ta 35" menzura a struny to je vlastne dalsi vec... kor krz telo hmm
Ty Corty zdrazily fest no... na bazacu je jeden GB75 za 8 ticek., ale jeste to neresim s nakupem...
ATK znam jen ctyrkovy a jsou bezva, ale ty roztece uz jsou na 305 asi fakt moc maly. Porovnani Yamahy BB me tak moc pomohlo... aspon vim ze je nema cenu resit v te nizsi cenove hladine wink

Pro me idelni by byl petkovej Warwick Streamer Stage I, ale ten se moc nevyskytruje ani na zahranicnich forech a je to mega drahy... tam je rozestup na kobyle az 20mm... ale ten sound to je maso...
A nebo Sadowsky M5-24 wink Cena uplne mimo...
Nejaka Yamaha TRB by nebyla marna... ale to jsem zase pres 20 tis.
No je toho mraky... wink

Jeste jednou moc diky za postrehy...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

58

Re: Nová pětistrunka

kurowec napsal:

Ty Corty zdrazily fest no... na bazacu je jeden GB75 za 8 ticek.,.

...kdybych neměl GB 95 s tím předělaným snímačem,...tak bych si tu GB 75 koupil a nechal předělat hambáč místo toho singlu. smile ....nebo možná jen dvoucívkovej singl. smile Ale na tý mý GB 95 se mi ty velký hambáče s těma viditelnýma pólákama na pohled moc líbí. smile

0 xLajků:

59

Re: Nová pětistrunka

Matej napsal:

...kdybych neměl GB 95 s tím předělaným snímačem,...tak bych si tu GB 75 koupil a nechal předělat hambáč místo toho singlu.  ....nebo možná jen dvoucívkovej singl.  Ale na tý mý GB 95 se mi ty velký hambáče s těma viditelnýma pólákama na pohled moc líbí.

Jako ja asi taky... me bavi do tech bas vrtat... teda kdyz jsou v takove cenove relaci, ze to neni skoda a pomuze jim to wink Novy snimace to zase cenove prodrazi a to pak clovek premita jestli nejit do neceho kvalitnejsiho bez potrebnych zasahu wink Aspon pro me trochu dilema...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

60

Re: Nová pětistrunka

kurowec napsal:

Jako ja asi taky... me bavi do tech bas vrtat... teda kdyz jsou v takove cenove relaci, ze to neni skoda a pomuze jim to wink Novy snimace to zase cenove prodrazi a to pak clovek premita jestli nejit do neceho kvalitnejsiho bez potrebnych zasahu wink Aspon pro me trochu dilema...

....tak to chápu. smile Ale já chtěl prostě tu GB 95 s hambáčem místo toho singlu. Já vlastně ty investice moc nepočítám,...beru to jako investice do zábavy. wink

0 xLajků: