1

Téma: GK Neo 210

http://kytary.cz/gallien-krueger-mb-210-ii/HN132325/

mám staršího bratříčka tohohle aparátu - v srpnu skončila záruka a samozřejmě co čert nechtěl, najednou začlo z ničeho nic dělat problémy - když hraju na "koncertní" hlasitost (gain tak na 1/2, volume na 3/4), začne tak po deseti patnácti minutách kombo "šustit" - nejdřív je to jen trošku, sotva slyšitelně, ale po pár minutách to značně kurví zvuk - má to podobnej zvuk jako nedoladěný rádio.

zkoušel jsem měnit všechno okolo - basu, kabely, zásuvku - kombo jsem odnesl i domů (kde se "vada" neprojevila, páč to kvůli sousedům nedávám víc jak 1/4 na gain a 1/3 na volume)...

Nevíte někdo, kam to kombo odnést na servis někam v Plzni? Jedinej, kdo vím, že se zabývá aparaturami je Mikeš Music, ale na ty mám od známých dost špatné reference....

díky za každou radu

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

2

Re: GK Neo 210

V Praze se Ti na to můžeme yuknout, kdybys chtěl, ozvi se SZ.

Čtyřky: Ibanez MC924DS Half & Half (1982) + kontrabasy: masiv 4/4 s bassreflexem! (~1890) a polomasiv Cremona 3/4 (~1985)
Pětky: MTD fretless 35" od Ondřeje Lišky (2004) a Lakland 55-02 Deluxe (2005)
EBS TD650, EBS NEO-212 + 1x 15" JBL E-140 a do hospody GK MB150E-III-112
Autorizovaný záruční a pozáruční servis Yamaha, Ampeg a Line 6
0 xLajků:

3

Re: GK Neo 210

Zeptám se v tomto vlákně na servis galienů v okolí Bran či JM ?
Zlobí mi spínání větráčku u MB Fusion...
Díky za nasměrování!

Fender PB US, JB MIM, JB MIM FL, MarleauxDiva fy Růžička, Spector Legend Classic 6, Palatino, Ibanez SRH500FL;
TCE250BH+Soundelirium 12UL, Hocke BT70+BN112M, Peavey/EVM15L+Peavey Mark III, Hocke BT120+Hocke B115, Hocke BN210, AldaxSPM250, Samson C-valve preamp...
0 xLajků:

4

Re: GK Neo 210

Zažil jsem u jednoho NEO podobný problém s tím, že to šustění bylo velmi velmi potichý a tedy i slyšitelný jen při velmi tichym hraní (např gain i volume na 1/5)... Taky by mě zajímalo, co to je

OLP mm3, Fade jazz bass, Gallien Krueger 1001 RB-II, Gallien Krueger 410 RBH
0 xLajků:

5

Re: GK Neo 210

lehčí update - kombo prošlo dva servisy - v jednom mě poplácali po ramenou, usmáli a řekli, že jsem první, komu nedokázali něco takovýho spravit....což věru potěší big_smile - ještě nechám zkontrolovat repro, jestli problém není tam a pak si snad asi udělám výlet do Prahy, ačkoliv už propadám skepsi....přemýšlím, zda ho nezkusit prodat někomu, kdo si s opravou poradí hmm

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

6

Re: GK Neo 210

To šustění leze z horny nebo ze všech repro? Zkus z horny odpojit káble a zkus to zapnout bez horny. Ale jak se tak na to kombo dívám, tak to bude asi problém, neb se do něho nedá jen tak lehce dostat. Zkusit oddělat přední gril a odpojit to přes díru basreflexu co je pod hornou. Prostě nějak ten šum zkusit vyeliminovat, zjistit zdroj. Může to být i nějaká součástka na plošňáku horny - jen tak plácám neobjektivně.

PROFÜL
AVBS5 ´99/00 & EBS HD350+Genz Benz GB212T+115 Emi Gamma+Warwick WCA 211Pro(2x CELESTION BN10-200S)
♫♪♫♪ tak tohle je pro mě španělská vesnice
0 xLajků:

7

Re: GK Neo 210

no hornu mám vypnutou (zkoušel jsem zapínat/vypínat všechno na kombu big_smile ) - takže teoreticky by to dělat neměla...i když to asi zkusím. Do komba by se mělo dát dostat pohodlně "zadem" - na panelu vzadu jsou tuším šrouby.... leze to obecně z repráků - mam obavu, že se to sere někde v zesíku....

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

8

Re: GK Neo 210

Tak nakonec kombo prošlo dva "servisy" a nikdo závadu neobjevil - když jsem vyndal reprák, zjistil jsem, že je mezi membránou a tou gumovou obložkou nějakej bordel, kterej pak dělal ruchy....takže jsem si zanadával do idiotů a kombo hraje dál....

Díky všem za rady, jsem za ně vděčný....

Pasivní basista - děcka rostou, basa leží ladem a čeká na slavný návrat do popředí
0 xLajků:

9

Re: GK Neo 210

MartinXC napsal:

Zeptám se v tomto vlákně na servis galienů v okolí Bran či JM ?

v Brně by to měly servisovat kytary.cz, jsou distributor

Basa prudí muziku smile
0 xLajků: