1

Téma: Prasklá struna - oprava?

Zdravím všechny zdejší basáky. Můj problém je následující - ruplo mi Ačko..asi tak dva tři centimetry před kobylkou, no hořce sem zaplakal - 4 měsíce nový zelený DRka. Ale jelikož sem struny nestříhal a namotal celou délku, mám ještě slušnou zásobu namotanou na kolíku. No nicméně abych se dostal k jádru věci, jde mi o to, jestli jde takhle prasklá struna nějak spravit nebo uvést do znovu použivatelného stavu a jestli s tím třeba máte někdo zkušenosti. Na internetu jsem našel jenom kusé zmínky o tom, že by to snad mělo jít.

0 xLajků:

2

Re: Prasklá struna - oprava?

nema to vyznam

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

3

Re: Prasklá struna - oprava?

Sgt. Sexter napsal:

Na internetu jsem našel jenom kusé zmínky o tom, že by to snad mělo jít.

Něco na způsob "navázaných" strun jsem viděl a dokonce i na basu s takovými strunami hrál (myslím, že místo kuličky byly zakončeny jakoby uzlíky nebo něčím podobným, to už si nepamatuji)... pak se mi podařilo takto navázanou strunu E podruhé přetrhnout big_smile Řekl bych, že to je k ničemu.

0 xLajků:

4

Re: Prasklá struna - oprava?

Sgt. Sexter napsal:

4 měsíce nový zelený DRka


= starý struny. zahoď to

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

5

Re: Prasklá struna - oprava?

Za pokus nic nedáš.udělej na konci za pomocí kleští uzel a před znovunatažením navlíkni na strunu 3mm podložku.Strunu než si znovu ,,sedne",budeš muset samozřejmě pořád dotahovat.Toto,,šetřílkovské řešení" taky třeba nejde použít na každý base a kolegové ho tu odsuzují.Zahodit jí a koupit jinou asi umíme všichni že?To ale není rada,kterou žádal  basák Sgt. Sexter.čauwec J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: valec1 (02. 02. 2014 09.28:43)

Re: Prasklá struna - oprava?

a co pouzit to co pouzivaji mistni bezhlavci proste na hulvata na tu elektrikarskou cokoladku?  to by vlastne slouzilo jako kulicka.

0 xLajků:

7

Re: Prasklá struna - oprava?

to by neudržalo

Lord Alex
Fender Precision Bass USA, Epiphone Thunderbird VINTAGE PRO
Ampeg SVT-VR + SVT810E USA
GK 700RB mkII + Ashdown MAG410
0 xLajků:

8

Re: Prasklá struna - oprava?

Jelikož jsem pouhopouhý chudý student a do kapsy hluboko, tak to pro mě má smysl celkem zásadní. Ještě k tomu, když za dva týdny s tím mám vylízt před nějakou veřejnost. Samozřejmě, že se takhle nebudu srát s každou strunou, co mi v životě praskne, ale potřebuju to jako dočasné řešení, než našetřím na novou sadu smile

0 xLajků:

9

Re: Prasklá struna - oprava?

Díky Famfrnos! To se mi zdá, jako nejschůdnější a optimální řešení smile A jinak..co je elektrikářská čokoládka? big_smile

0 xLajků:

10 Naposledy upravil: valec1 (02. 02. 2014 11.59:18)

Re: Prasklá struna - oprava?

Sgt. Sexter napsal:

Díky Famfrnos! To se mi zdá, jako nejschůdnější a optimální řešení smile A jinak..co je elektrikářská čokoládka? big_smile

http://www.ventilatory-prodej.cz/elektr … ce-10-0-mm  da se vykuchat z toho plastu jen jeden kousek strunu do toho nastrcit a zatahnout sroubkem :-)

0 xLajků:

11 Naposledy upravil: Dragunov (02. 02. 2014 12.40:19)

Re: Prasklá struna - oprava?

No pokud ovšem nebude povolenej oplet, to už se bude zachraňovat těžko....
valec1: big_smile heh si ještě pamatuju, jak po mě jako po děcku při opravování baráku chtěli elektrikáři podat čokoládu...docela jsem je vypek když jsem jim podal tohle. big_smile

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Sgt. Sexter (02. 02. 2014 12.45:57)

Re: Prasklá struna - oprava?

no ty opletový dráty sou v tom místě, kde praskl ten jádrovej trošku povolený, asi jako když roztáhneš pružinku, ale na obou koncích drží hezky

0 xLajků:

13

Re: Prasklá struna - oprava?

Ono to moc nepoznáš pohledem, měl jsem takhle povolenej oplet na úplně nové struně a nic jí na pohled nebylo, takže zkus a uvidíš.

Spector Rebop 4, Kodiac 100W celoflaška + box JanecOrange 2*12
0 xLajků:

14

Re: Prasklá struna - oprava?

Sgt. Sexter napsal:

Jelikož jsem pouhopouhý chudý student a do kapsy hluboko


Taky jsem furt švorc, ale radši bych si někde sehnal těch pár kaček na nejlevnější hartke než, tady


Sgt. Sexter napsal:

dyž za dva týdny s tím mám vylízt před nějakou veřejnost

riskoval průser...

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

15

Re: Prasklá struna - oprava?

ta el.čokoláda to neudrží,ani kdyby tam byly 3 šroubky.To áčko už má tah velký,troufnu si říct desítky kg a ve své podstatě se ten spoj chvěje a vybruje.Myslím,že by se vybracemi povolily a nikdo neví,jestli hned,za pár sekund,minut?  J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

16

Re: Prasklá struna - oprava?

Jestli máš dost dlouhé jádro k dispozici, tak uvolni staré jádro na kuličce, omotej jádro prasklé struny přes tu kuličku a několikrát omotej zbytkem jádra dokola a zkus nějak zauzlovat (nevím, jak dobře to půjde na tom áčku, přece jen to jádro bude kus drátu). Určitě někde najdeš uzel na zauzlování strun, ale asi kytarových. Takže za výdrž spoje neručím, navíc potřebuješ opravdu dost dlouhou délku volné struny, aby to šlo takto udělat...

Zkus si s tím pohrát, další možný a pravděpodobný scénář bude asi shánění jiné struny/strun. Levnou sadu koupíš za pár stovek, to bys mohl za těch 14 dní ušetřit, ne?

Možná by se v případě těžké finanční nouze někdo našel, kdo má mírně jeté struny (které třeba vyvařuje) a které by věnoval za odnos/poštovné? (já bych asi taky něco doma našel...)

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

17

Re: Prasklá struna - oprava?

Je to celý nesmysl. Kup tyhle struny a je to. Mají je běžně v hudebninách, stojí pár kaček a jsou velmi slušný:
http://www.alexim.cz/wellton/bi_59/eb-4 … 70/50.html

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18

Re: Prasklá struna - oprava?

famfrnos napsal:

el.čokoláda to neudrží,ani kdyby tam byly 3 šroubky

kecy. na hohnerce mam ustrizene struny (ale ne praskle, co muze byt rozdil) na druhem koncu vcechny ctyri na cokoladkach a x-let bez problemu

dukaz misto slipu
http://baskytara.com/img/m/2269/t/p18fq4a6v813kk1oo71226o621o4n3.jpg

ale jinak fakt radej nove struny big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

19

Re: Prasklá struna - oprava?

odkud ses Sexter? Ja myslim, ze by ti jednu jetou sadu klidne nekdo dal, jak pise Dali... ja jich mam docela dost... .45-105, ale postovny se me platit nechce...

Fender Precision 1975 / Fender Tony Franklin Precision
Ampeg SVT-CL ---> Ampeg SVT-410HLF
0 xLajků:

20

Re: Prasklá struna - oprava?

Jestli ti to pomůže, můžu ti poslat několik sad jetých čtyřicítek. Mám tady nějaké ocelky Smith a niklovky Ernie Ball na čtyřku i na pětku. Adresu můžeš poslat přes SZ.

0 xLajků:

21

Re: Prasklá struna - oprava?

Ten obrázek s čokoládkama může být taky pěkná bouda a nebo to je zakápnutý céóčkem,nebo tzv. tvrdý pájení mosazí :-):-):-).každopádně kvituju solidaritu,že mu někdo poskytnete aspoň jetý struny J.

Trace Elliot Club #6 basa ATK-305 Ibanez,hlavaTE- AH 400 SMX,box TE-1028H a TE-1818 ,ladička Sabine RT7000 USA
0 xLajků:

22

Re: Prasklá struna - oprava?

Bouda to není, tu basu sem měl v ruce Xkrát

G&L L-2000 1984
GK 400RB 1993, Soundelirium PapaMobile 2x10
DOD FX-100 Pedalboad: Boss ODB-3 - Ibanez PD-7 - (DOD FX72) - Warwick RockTuner PT2 - Kokot Kompresor
Aji já mám profil! Sækədʒəwiːə
0 xLajků:

23

Re: Prasklá struna - oprava?

Sgt. Sexter: Taky ti klidně pošlu nejmíň tak 10-15 ucházejících-hraných sad strun-kdybys chtěl. Nic za to nechci a to poštovný mě taky nezrujnuje. wink

0 xLajků:

24

Re: Prasklá struna - oprava?

famfrnos napsal:

Ten obrázek s čokoládkama může být taky pěkná bouda

normálně to funguje, zkoušel jsem to, nepoužívam to páč je to hnusný

Jack Pampero Workingman Traynor & Soundelirium
0 xLajků:

25

Re: Prasklá struna - oprava?

olaf napsal:

nepoužívam to páč je to hnusný

pan je estet big_smile

The Jack, The  Pearl, Palatino EUB, Cort GBMP3,  GK 200RB 1981, Ampeg B200R 2008, Peavey Centurion III 1978, Peavey 118 1978, MB PH 112, EBS MBII
0 xLajků:

26

Re: Prasklá struna - oprava?

Paparatzzi napsal:

Bouda to není, tu basu sem měl v ruce Xkrát


Taktéž několikrát

AccugrooveFanclub #1
0 xLajků:

27

Re: Prasklá struna - oprava?

Jsem z Olomouce, ale jejda..to sem ani nezamýšlel, vyvolat tady takovou charitu big_smile ale děkuju, dojali ste mě svou dobrosrdečností smile No teď mám nataženou nějakou starou, co sem vyhrabal z šuplete, abych mohl aspoň cvičit, takže kdyby byl nejhůř, tak bych asi vystačil s tím, ale není to teda moc ideální vizuální ani zvukovej zážitek..vypadá to trochu otřesně - jedna stříbrná mezi třema zelenejma a taky ta ocelovka zní fakt zajímavě mezi vším tim niklem big_smile No až se rozhodnu mezi nějakou z těch tří variant (uzlík s podložkou, čokoládka nebo znovuovinutí jádra kolem kuličky), tak to vyzkouším a prostě uvidím smile

0 xLajků:

28

Re: Prasklá struna - oprava?

Varianty vyzkoušej rychle, stejně asi zjistíš, že to je k ničemu a pak se určitě s nějakým Olomoučákem domluvíš na sadě rozumně jetých strun smile

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

29

Re: Prasklá struna - oprava?

Sgt. Sexter napsal:

Zdravím všechny zdejší basáky. Můj problém je následující - ruplo mi Ačko..asi tak dva tři centimetry před kobylkou, no hořce sem zaplakal - 4 měsíce nový zelený DRka. Ale jelikož sem struny nestříhal a namotal celou délku, mám ještě slušnou zásobu namotanou na kolíku. No nicméně abych se dostal k jádru věci, jde mi o to, jestli jde takhle prasklá struna nějak spravit nebo uvést do znovu použivatelného stavu a jestli s tím třeba máte někdo zkušenosti. Na internetu jsem našel jenom kusé zmínky o tom, že by to snad mělo jít.

Zkoušel jsem "uzlíky", pokaždé se rozvázaly. A než se rozvázaly, nestačil jsem dotahovat strunu..
Další pokus jsem udělal tak, že jsem provlékl smyčku konce struny nazpět do koncového válečku, vzniklé očko jsem vyplnil cínovou pájkou - také neúspěšně, pájka se ze struny časem odloupala a struna se provlékla skrz váleček.
Tak jsem tedy očko nad válečkem opatrně zavařil TIGem - to funguje, drží.

Asi to vzbudí posměch, ale mě to na to moje hraní řeší problém - když nechci po prasklém géčku měnit všechny struny - toto řešení je pořád lepší, než mít jednu strunu novou a zbytek starých..

0 xLajků:

30

Re: Prasklá struna - oprava?

Václav napsal:

Zkoušel jsem "uzlíky", pokaždé se rozvázaly. A než se rozvázaly, nestačil jsem dotahovat strunu..
Další pokus jsem udělal tak, že jsem provlékl smyčku konce struny nazpět do koncového válečku, vzniklé očko jsem vyplnil cínovou pájkou - také neúspěšně, pájka se ze struny časem odloupala a struna se provlékla skrz váleček.
Tak jsem tedy očko nad válečkem opatrně zavařil TIGem - to funguje, drží.

Můžeš strunu uvázat stejně, jako to dělá výrobce.... Tzn. odmotej si dostatečný kus jádra, omotej jádro kolem válečku a dělej spirálu směrem k ladicím kolíkům, to by mohlo vydržet. Kdyžtak se podívej, jak je to na kytarových strunách (nebo si odmotej konec na jiné ohrané struně).

Myslím, že jsem to tak jednou dělal a mám za to, že to bylo v pohodě.

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

31

Re: Prasklá struna - oprava?

famfrnos napsal:

ta el.čokoláda to neudrží,ani kdyby tam byly 3 šroubky.To áčko už má tah velký,troufnu si říct desítky kg a ve své podstatě se ten spoj chvěje a vybruje.Myslím,že by se vybracemi povolily a nikdo neví,jestli hned,za pár sekund,minut?  J.

famfrnos napsal:

Ten obrázek s čokoládkama může být taky pěkná bouda a nebo to je zakápnutý céóčkem,nebo tzv. tvrdý pájení mosazí :-):-):-).každopádně kvituju solidaritu,že mu někdo poskytnete aspoň jetý struny J.

ty jo takove zabavne tema a ja ho nerefistroval yikes ...
jinam cokoladky fungujou uplne v pohode a udrzi to i jeden sroubek ...  z estetickeho hlediska olaf pochopi sem je rezal na pul... par let sem hral na bezhlavce s takle upravenejma elixirama .
jedinej problem byl u tencich strun ker meli tendenci prokluzovat a to sem resil dvojitim protazenim tj smyckou kolem cokolady...

btw jednou sem takle potreboval rychle provizorne udelat konec struny a proste sem dal na stoub vetsi podlozku do ty provlik strun a utah matkou .. zadna krasa ale fungovalo to big_smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

32

Re: Prasklá struna - oprava?

Když  to bylo ruplé u hlavy,stačilo prohodit na bližší kolík,a myslím,že přetržení dole jsem taky zkoušel opravit.Ale ten drát omotaný kolem válečku bylo potřeba nějak zadrhnout v drážce.

0 + 0 + 0 + ... + 0
0 xLajků:

33

Re: Prasklá struna - oprava?

Na kontrabasu, dokud jsem hrál na nejlevněší a nejblbější struny Linosa Saturn Student, tak ty praskaly celkem často a rády, vždycky na kobylce. Stačilo odmotat kousek opředení a oba konce svázat ambulančním uzlem (též plochá spojka nebo postrojový uzel). Spoj spolehlivě vydržel dokud struna nepraskla na jiném místě. Nedá se uvázat rukou, kleště nutné. Údajně dobře funguje uzel přátelství, ale ten jsem nikdy neuměl, takže ani nevyzkoušel. Od té doby, co hraji na pořádné struny, nezažívám tahle skautská dobrodružství a můj život je naprosto nudný a nezajímavý big_smile

Muzika musí mít koule.
0 xLajků: