1 Naposledy upravil: carodej_pes (23. 11. 2014 14.03:25)

Téma: Neodstíněná elektronika?

Je aktivní elektronika u baskytary náchylnější k deformaci signálu (prostřednictvím okolních jevů)? Jde mi o to, že mi po doteku na kovou část baskytary jemně lupne v horně. Doma.

Ve zkušebně se mi pak se signálem děje něco zvláštního – horna jemně píská, podle toho, jak jsem ke kombu nakloněný s basou. Hodlám to co nejdřív vyzkoušet na nějaké pasivce, musím si půjčit. Ale jelikož nad tím furt přemýšlím, tak by mě teď zajímal váš názor / zkušenost. smile Díky.

Elektronika v base je až na poťáky, které byly vyměněné, původní.

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

2

Re: Neodstíněná elektronika?

První věc: zkus u aktivky vyměnit baterku. A při té příležitosti koukni, jestli není upadený drátek nebo nějaká jiná očividná závada.

Pokud problém přetrvá, tak... nevim big_smile Ale vážně: aktivky se můžou vysrat stejně jako jakákoliv elektronika. Takže pokud bude blbnout, vyměň ji. Myslím, že dneska už tě to přijde levněji, než si ji někde nechat opravovat.

Fender P-bass s hromadou páček, kytarovým snímačem a tremolem, SG Les Paul 100, line6 pod hd 500X, Andy's drive, MXR dyna comp, Strymon DECO, Way Huge Pork Loin, TC 3rd Dimension Chorus
0 xLajků:

3

Re: Neodstíněná elektronika?

no me to dela taky - respektive je to zcela jiste souhra ruznych faktoru - doma sedim mezi pocitacem a stolkem kde mam bednu a zesilovac v podstate mam repra primo za sebou proti snimacum - je vcelku logicke, ze snimace natocene proti magnetickemu menici snimaji co z neho leze - staci kdyz se natocim bokem a popiskavani prestane

dalsi vec je ze treba ja mam Dckovej zesik a jeste napajenej spinanym zdrojem - v Dcku jsou na vystupu seriove civky, ktere filtruji spinaci frekvenci, ale nic neni dokonale a tohle prolejza do repraku, kde to sice neni slyset (je to hodne slaboucke), ale kdyz si pred stoupnes s basou tak se to nasnima a v celem retezci zesili a posle zpet do repraku a tim je to slyset - vznikne elmg. vazba

navic aktivky na to z principu musi byt citlivejsi, protoze to co se objevi na snimaci to bez pardonu zesili - u pasivni basy je jednak tonovka (vetsinou) a druhak impedance kabelu, ktera nektere frekvence proste do zesilovace nedostrka

co se tyka lupancu pri doteku - je to vcelku bezne u zesilovacu se spinanym zdrojem a zasuvek kde je spojenej nulak s ochranym vodicem a nebo je horsi zemeni - spinane zdroje mivaji udelanou umelou nulu pomoci mustku kondenzatoru kde uprostred je 115V a to je pripojene na ochrannej vodic - neni to nebezpecne neb tam neni proud, ale napeti tam proste je - pokud na to sahnes a uzemni se to pres tebe tak to ma snahu lupnout

hrali jsme pred casem ve sklipku z 18. stoleti a elektrika dotazena 50m prodluzkou a na zemi dost vlhko - kdyz jsem drzel ruku na strunach tak to dost mravencilo - podobne se chova treba i PC zdroj

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

4

Re: Neodstíněná elektronika?

RadekCX napsal:

hrali jsme pred casem ve sklipku z 18. stoleti a elektrika dotazena 50m prodluzkou a na zemi dost vlhko - kdyz jsem drzel ruku na strunach tak to dost mravencilo - podobne se chova treba i PC zdroj

Tak to jsi teda dost odvážnej, kdyby na tý prodlužovačce byla chránička (a bejt by teda měla) tak vyskočí jak rudej pumprdlík... a nechci domyslet, kdyby se přerušila pracovní nula + ten vlhkej sklep k tomu.

JB Vintera 70, JB 60 MiM, PB MiM, Sandberg Electra PB, Cort A4 OPN, JB SQVM70, JB SQVM FL, Jaguar Bass SQCV , PB (skládačka), Hofner 500/1 1965
Trace Elliot Transit -> Trace Elliot ELF -> 2x110, 210, 115, HA3500, Roland Cube 30
Shure 58A beta -> TC Helicon Harmony Singer
0 xLajků:

5 Naposledy upravil: carodej_pes (24. 11. 2014 16.49:37)

Re: Neodstíněná elektronika?

tao-kan napsal:

První věc: zkus u aktivky vyměnit baterku. A při té příležitosti koukni, jestli není upadený drátek nebo nějaká jiná očividná závada.

vyměnil jsem, ale ničemu to nepomohlo. Vadu v zapojení jsem nenašel.

tao-kan napsal:

pokud bude blbnout, vyměň ji. Myslím, že dneska už tě to přijde levněji, než si ji někde nechat opravovat.

toho se chci vyvarovat, nýbrž si nemyslím, že by s ní byl problém (jak už jsem psal, záleží na okolnostech, sama o sobě, když je v relativně čisté zóně, tak problémy [až na to lupnutí, o kterém dále píše Radek] nejsou). Ale díky za odpověď.

RadekCX napsal:

no me to dela taky - respektive je to zcela jiste souhra ruznych faktoru - doma sedim mezi pocitacem a stolkem kde mam bednu a zesilovac v podstate mam repra primo za sebou proti snimacum - je vcelku logicke, ze snimace natocene proti magnetickemu menici snimaji co z neho leze - staci kdyz se natocim bokem a popiskavani prestane

jasně, tenhle problém znám. Já mám doma počítač na takovém místě, aby mě při hraní „nerušil“. smile V té zkušebně mně to ale dělá problém i když ostatní zařízení tam nejedou (vyjma světel a několik metrů vzdálené ledničky), navíc ten ruch má jiný zvuk. Je to takový konstantní vysoký tón, který pole počítače nevytváří.

RadekCX napsal:

dalsi vec je ze treba ja mam Dckovej zesik a jeste napajenej spinanym zdrojem - v Dcku jsou na vystupu seriove civky, ktere filtruji spinaci frekvenci, ale nic neni dokonale a tohle prolejza do repraku, kde to sice neni slyset (je to hodne slaboucke), ale kdyz si pred stoupnes s basou tak se to nasnima a v celem retezci zesili a posle zpet do repraku a tim je to slyset - vznikne elmg. vazba

tak tady se ztrácím. Dčkový zesilovač je co? big_smile Externí zdroj k tomu svému nemám (resp. mám dva komba – jedno doma a jedno ve zkušebně –, které připojuju rovnou do sítě).

RadekCX napsal:

co se tyka lupancu pri doteku - je to vcelku bezne u zesilovacu se spinanym zdrojem a zasuvek kde je spojenej nulak s ochranym vodicem a nebo je horsi zemeni - spinane zdroje mivaji udelanou umelou nulu pomoci mustku kondenzatoru kde uprostred je 115V a to je pripojene na ochrannej vodic - neni to nebezpecne neb tam neni proud, ale napeti tam proste je - pokud na to sahnes a uzemni se to pres tebe tak to ma snahu lupnout

Spínaný zdroj tedy jak soudím nemám. Možná to bude tou zásuvkou. Každopádně doma mám tuhle http://www.alza.cz/apc-surgearrest-p5b-fr-d61622.htm a konektor, co vede z komba, má dírku i na ten nulák (asi klasika).

Bandcamp.com – moje skladby | Instagram
Alex: „Pojďte se strýčkem... Poslechněte si andělský trubky a ďábelský trombóny. Zvu vás!“
Místo piva kostku mozku.
profil
0 xLajků:

6

Re: Neodstíněná elektronika?

Atvečko napsal:
RadekCX napsal:

hrali jsme pred casem ve sklipku z 18. stoleti a elektrika dotazena 50m prodluzkou a na zemi dost vlhko - kdyz jsem drzel ruku na strunach tak to dost mravencilo - podobne se chova treba i PC zdroj

Tak to jsi teda dost odvážnej, kdyby na tý prodlužovačce byla chránička (a bejt by teda měla) tak vyskočí jak rudej pumprdlík... a nechci domyslet, kdyby se přerušila pracovní nula + ten vlhkej sklep k tomu.

kdepak to neni zadny problem to by chranicka nevyhodila - ty vybavujou pri proudech 15-30mA - tolik tam nema sanci nikdy tect - to neni zadna odvaha je to jen neprijemne

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

7

Re: Neodstíněná elektronika?

no spinanej zdroj nemusis mit externi ;-) ten muze byt vestaven uvnitr zesiku - poznas to tak, ze tam neni zadne tezke trafo - je tam jen takove male piditraficko a okolo halda kondenzatoru

nicmene jak jsem psal - jestli ti to dela pokud jsi proti kombu s kytarou tak opravdu snimas magneticke pole komba - to pole se meni jak jde signal do repraku a mene se utlumujou vyssi kmitocty

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků: