1

Téma: Sfázování snímačů

Zdravím. Koupil jsem svou první basu (Squier P-bass special), která je vybavená P a J snímačem. Původní P snímač byl předchozím majitelem vyměněn za Lindy Fralin. Každý snímač zvlášť funguje dobře, ale když dám oba dva naplno, tak se zvuk ztlumí a vyprázdní. Stačí ale pohnout o kousek hlasitostí libovolného snímače a zvuk se vrátí. Stejně tak pokud nastavím oba snímače na stejnou hlasitost, tak se zvuk vytratí, ale jakmile jsou nastaveny rozdílně, zvuk je v pohodě.
Otázka je, má ten vyměněný snímač jen otočenou fázi, nebo je to neodvratný důsledek kombinace snímačů různých výrobců?

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

2

Re: Sfázování snímačů

zkus u toho snímače, který je neorigo otočit fázi.. mělo by to bejt pak ok taky jsem tohle řešil, když jsou koupil basku s totál rozjebanou elektronikou.. pokus omyl

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

3

Re: Sfázování snímačů

Tak přefázování jednoho snímače pomohlo. Sice je tam stále slyšitelný úbytek ve zvuku, ale už to není tak drastické a nějaké další harmonické se tam objeví. A zvuk jednoho samotného snímače je asi ještě lepší. Jeden známej mi navrhoval, že by se to ještě dalo doladit odpory, aby se signál zpozdil a ještě se to sfázovalo lépe, ale je to práce na odpoledne.

Půlený snímač přináší největší potěchu mému uchu i srdci.
0 xLajků:

4 Naposledy upravil: O.Neill (10. 08. 2011 13.06:32)

Re: Sfázování snímačů

tohle mi dělá když mám dva humbuckery, jeden v serii a druhej paralelně... seriově to má vyšší hlasitost, ale když k tomu potenciometrem navolím ten druhej v paralel modu, tak se signál zeslabí na signálovou úroveň paralelního (mám přepínače na basce, že si můžu přepínat serie, paralel, single pro každej ze dvou humbuckerů)

a nic mě nějak nenapadlo aby to mělo stejnou hlasitost při serii a při paralelu.. poznatek: paralel je úrovní stejně jako singl, jen to má vždy jinou barvu zvuku

Trace Elliot Club #7
Peavey Cirrus USA Walnut/Wenge r.v.1998
bedny - Trace Elliot 1048h a 1518 , preamp - SWR Grand Prix, v efektovce - Tech21 PSA1.1, bezdrát - Sennheiser EW100 G2, ladička - Korg DTR 1000, zesák - Solton aa Craaft - MOS-FET - 800W
      prodávám: Trace Elliot BLX80 GP7SM a Ampeg SVP Pro
0 xLajků:

5

Re: Sfázování snímačů

Mám obdobný problém jako Kalfar. Pořídil jsem si levnýho Harleye od Thomanna, dřevo hraje hezky, elektrika je ale špatná. Po převzetí hrozně bručela, snímače jednotlivě i oba najednou. Putovala tedy k jakémusi opraváři, který ji opravil tak, že bzučí méně, to je pravda, ale při obou snímačích naplno hraje dobře jen H a E, ostatní struny se utlumí a nehrajou dobře. Na ukázku tohoto jevu přidávám ukázku. Ukázka je nahrána v pořadí oba-krk-kobyla:
Harley Benton test
Nechce se mi ji zase dávat do ruky někomu, kdo evidentně není v obraze a nechci basu ani reklamovat, to dřevo je fakt prima a do hospody mi bude stačit. Poradíte mi, jak ji na zkoušku zapojit, třeba tak, že oba snímače budou naplno, tónová clona se vynechá, abych zjistil, že ty snímače jsou oukej? Jo, vím, všude je spousta schémat, ani za mák jim ale nerozumím. Potřebuju pochopit, jak to propojit nějak jenoduše, bez volume a clony, rovnou na jack. U krku je dělenej PB, u kobyly je JB. Díky.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

6 Naposledy upravil: m3 (01. 10. 2014 12.04:11)

Re: Sfázování snímačů

radoozz napsal:

bez volume a clony, rovnou na jack.

bily draty na zalud jacku, cerny na telo jacka a uzemnit na kobylu ... (btw neni treba upadlej ten drat od zemeni)

jestli sou ty draty jinak barevny tak vesmes bilej, zlutej, cervenej bejvaj signal a cernej, zelenej, modrej zem .. ale neni to podminka...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

7

Re: Sfázování snímačů

Radozz: Co je to za basu?...nedávno jsem klukovi u toho HB elektriku předělával,..taky mu to dělalo nějaký brikule. sad

0 xLajků:

8

Re: Sfázování snímačů

Mateji, je to tenhle HB:
http://www.thomann.de/thumb/bdbmagic/pics/prod/229113.jpg

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

9

Re: Sfázování snímačů

jestli ti hrajou jen H a E tak bych zkusil u toho krkoveho snimace co snima struny GDA prehodit fazi - tedy prehodit draty - podle me to musi pomoct

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

10

Re: Sfázování snímačů

radoozz napsal:

hraje dobře jen H a E, ostatní struny se utlumí a nehrajou dobře.

RadekCX napsal:

jestli ti hrajou jen H a E tak bych zkusil u toho krkoveho snimace co snima struny GDA prehodit fazi - tedy prehodit draty - podle me to musi pomoct

btw kolik dratu "kouka" z toho P-snimace 2 nebo 4

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Sfázování snímačů

no tak jsem to myslel - jestli je ten spodek snimace vyveden zvlast - neumi si to totiz jinak predstavit proc by se to takhle chovalo

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

12 Naposledy upravil: Matej (01. 10. 2014 14.23:41)

Re: Sfázování snímačů

radoozz napsal:

Mateji, je to tenhle HB:

...jo, tak přesně tu jsem předělával. Zapojil jsem jí jednoduše-jak klasickej jazz bass,...dal jsem nový poťáky a celý to vlastně předělal i s novýma káblíkama.Přední poťák 500k na ten dělenej snímač u krku,...na singl u kobyly 250k a tónovku-už nevím jakej kondík-měl jsem ho myslím od Mcha R.M.Pickups a tak to hrálo dobře. U téhle kombinace vždycky bude singl u kobyly trochu brumit,..ten dělenej ho úplně nevyváží jako u jazz basse když dáš oba snímače na plno. Ale pak to hrálo dobře. smile

0 xLajků:

13

Re: Sfázování snímačů

m3 napsal:

btw kolik dratu "kouka" z toho P-snimace 2 nebo 4

...už si to přesně nepamatuju, ale myslím že tři,...bílej červenej a stínění. smile

0 xLajků:

14

Re: Sfázování snímačů

Tak všem díky za poradenství. Už jsem se v tom chtěl začít štrachat sám, ale nabídl se Aidamos s pomocí. Takže jsme spojenýma silama vlezli dovnitř, ale závada se asi po 2 hodinách pokusů neodstranila. Patrně je na vině ten dělenej snímač, kterej teď už ani nereaguje, patrně ho to přepájování poškodilo. Basa ale hraje dobře, zkusím koupit nějakej jinej, je mi líto ji v záruce vracet.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

15

Re: Sfázování snímačů

radoozz napsal:

Patrně je na vině ten dělenej snímač

Ten se vůbec choval divně. Ať se zapojil jak se zapojil, tak vždycky hrála jen jedna polovina a druhá o 50% méně hlasitě. Při prohození kabelů se hlasitost prohodila i mezi půlkami toho snímače.

radoozz napsal:

teď už ani nereaguje, patrně ho to přepájování poškodilo

Napájený to je podle mě dobře, ale ten plast ve kterým to je umotaný, to je děsnej šunt. Člověk se k tomu přiblíží s pájkou a už to teče, to se mi na žádným snímači ještě nestalo.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

16

Re: Sfázování snímačů

Aidamos napsal:
radoozz napsal:

Patrně je na vině ten dělenej snímač

Ten se vůbec choval divně. Ať se zapojil jak se zapojil, tak vždycky hrála jen jedna polovina a druhá o 50% méně hlasitě. Při prohození kabelů se hlasitost prohodila i mezi půlkami toho snímače.

hmm to by vypadalo, ze cinan se spatne vyspal a blbe to zfazoval uvnitr snimace

Ibanez ATK-305 NT, Harley Benton PJ-5 HTR, Cort A5 OPBC - ukradena zatim neznamym hajzlem
hlavy TC electronic BH250 a Hartke HA 5500, kombo Hartke VX2515 s 15" Fane Sovereign II 8-400, box 2x8" B&C 8NDL51 + 2x Monacor DT-28N
mix Yamaha MG10XU, DAC Zero, sluchatka AKG K240, Boss Micro BR-80, kompresor/limiter/gate DBX 166 XS
0 xLajků:

17

Re: Sfázování snímačů

RadekCX napsal:

blbe to zfazoval uvnitr snimace

Vypadá to tak.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

18 Naposledy upravil: m3 (02. 10. 2014 13.03:29)

Re: Sfázování snímačů

a draty u tech civek lezou jak maj ? neni tam nakej fuckup na napojeni tech vyvodnich kabelu na civku ? sem mel takle uklepanej drat na GL a musel sem ho tam napajet  jedna z nejvic oserovych veci co sem kdy s pajkou delal pac to bylo cely zality ve vosku ... brrr
ale tak muze to bejt i blbe umotane... jen teda reklamace uz ted asi neklapne, kdyz z toho Eidam udelal Emental big_smile ...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

19

Re: Sfázování snímačů

m3 napsal:

jen teda reklamace uz ted asi neklapne

Já ho k tomu dotlačil smile Holt seženu tam něco jinýho, dříví je dobrý.

Zon Club #001 Soundelirium Club #1
"Politici jsou buď neschopní nebo zkorumpovaní. Někdy stihnou za jeden den oboje" W. Allen.
0 xLajků:

20 Naposledy upravil: Aidamos (02. 10. 2014 17.57:27)

Re: Sfázování snímačů

m3 napsal:

a draty u tech civek lezou jak maj ? neni tam nakej fuckup na napojeni tech vyvodnich kabelu na civku ?

Nezdá se mi. Čučel jsem na to, a oba dva dráty z tý cívky vedou do spoje (cínu) a do něj zase drát k poťáku/dalšímu snímači. Nejhorší je, že mám citlivou hrotovou pájku, která pájí okamžitě, čili to nepřepaluju, ale taví se ten zkurvenej plast jen se k tomu přiblížím, jak když je to polyehtylén či podobná měkota.

m3 napsal:

kdyz z toho Eidam udelal Emental

Když už, tak Aidam a Aidamtál big_smile

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

21 Naposledy upravil: m3 (02. 10. 2014 17.54:57)

Re: Sfázování snímačů

Aidamos napsal:

Nejhorší je, že mám citlivou hrotovou pájku, která pájí okamžitě, čili to nepřepaluju,

ja si tudle koupil pajeci stanici .. smile nakou takovou obyc (stala ani ne 5tikilo) vypada jak z 80. let z DDR ale da se regulovat teplota ...  ale myslim ze podobne kdyz ne uplne tu samou sem videl u mistra 4kshe .. tak to asi nebude uplne spatny ale ze by vysledky myho pajeni vypadali ted lip si tvrdit nedovolim ale napajel sem tim vcera i 2 upadly dratky z tistaku ASATu a svete div se hraje to smile

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: