1

Téma: Pravá ruka!

Cau,hraju 2 prsty(prave ruky) na baskytaru,tedy jako Flea.Ale... v jake poloze maji byt ostatni prsty,myslim prstenicek a malicek,myslim tim,bud prirozene skrcene nebo je drzet rovne?Diky

0 xLajků:

2

Re: Pravá ruka!

To už se tady jednou snad řešilo.
Já mysli že je to uplně jedno. Klidně je měj takový jak se ti dobře hraje, já je mám natažený

Oh man, he's maniac!
0 xLajků:

3

Re: Pravá ruka!

Řekl bych, že pokud nepřekážej těm zbylým tak je to jedno.

Jazz Bass by sikmy woci, apros pucenej - Prolamp zesak 150W + 13" bedna.
0 xLajků:

4

Re: Pravá ruka!

Hrej tak, jak se Ti hraje pohodlne a aby prsty neprekazely. Ja osobne pouzivam tri az ctyri prsty, ale rozhodne je nestridam ucebnicove 1-2-3-4 1-2-3-4 ale tak, jak mi to vyhovuje a sedne.

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

5

Re: Pravá ruka!

No,ale potreboval bych to vedet na 1000 procent,jetli to je jedno a na konzervatori by to bylo taky jedno?

0 xLajků:

6

Re: Pravá ruka!

vseobecne plati: "Zadny pravidla, hraj si jak chces, hlavne, ze to dela to, co chces a je ti to pohodlny...."


takze treba hraj nasadou od kostete a zmrzlejma jahodama misto trsatka.....

Komba, basy, hlavy, kytary a tak.
0 xLajků:

7

Re: Pravá ruka!

Flea napsal:

No,ale potreboval bych to vedet na 1000 procent,jetli to je jedno a na konzervatori by to bylo taky jedno?

big_smile promiň, ale to je asi tak poslední věc, kterou na konzervě chtěj...:D Můžu se zeptat, jak dlouho hraješ a kolik ti je, díky...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

8

Re: Pravá ruka!

Flea napsal:

No,ale potreboval bych to vedet na 1000 procent,jetli to je jedno a na konzervatori by to bylo taky jedno?

No to bych taky rad vedel, ja tam v zivote nebyl  wink

Ibanez SR 705 WNF, snímače EMG 40DC, struny DR, bezdrát Sennheiser EW 172 G2, Hughes & Kettner Quantum 600, Peavey Tour 2*10, Kustom G-115H, ladička Korg DTR-2000.
0 xLajků:

9

Re: Pravá ruka!

A je takovy problem v pripade vazneho zajmu si vzit par konzultaci u ucitele na basu v ZUS, ktery urcite konzervu delal?

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

10

Re: Pravá ruka!

No ,je me 18,hraju asi 4 roky.Chci to vedet,chci vedet kazdou picovinu ohledne basy,jako treba tuhle,nechci hrat jako nejaky vidlák CHÁPEŠ:-)No a ptas se me,jako kdybych byl nejaky ....,ale tohle je v tuto chvily muj nejvetsi problem,takze jeste jednou diky za pochopení.

0 xLajků:

11

Re: Pravá ruka!

Flea napsal:

No ,je me 18,hraju asi 4 roky.Chci to vedet,chci vedet kazdou picovinu ohledne basy,jako treba tuhle,nechci hrat jako nejaky vidlák CHÁPEŠ:-)No a ptas se me,jako kdybych byl nejaky ....,ale tohle je v tuto chvily muj nejvetsi problem,takze jeste jednou diky za pochopení.

nechápu...ale to je fuk...

Custom Lubovka Procházka Jazz Bass 17" - made in smichov
Custom snimac SBS - made in slovensky pohranici
Custom Bayger Sustainer - made in vostrava
Regular and rectangular Hocke BN110H 100w - made in pardubice, near kaufland...
0 xLajků:

12

Re: Pravá ruka!

Flea napsal:

No ,je me 18,hraju asi 4 roky.Chci to vedet,chci vedet kazdou picovinu ohledne basy,jako treba tuhle,nechci hrat jako nejaky vidlák CHÁPEŠ:-)No a ptas se me,jako kdybych byl nejaky ....,ale tohle je v tuto chvily muj nejvetsi problem,takze jeste jednou diky za pochopení.

Tak je potreba shanet informace na vsech frontach wink A necilit se, kdyz ti nekdo navrhne profika, aby ses ho zeptal...

Nějaký Fendery...
Nějakej pedalboard s hromadou českých (i nečeských) výrobků, Hocke Blues 18 + 10/12" bedna (CZ/CZ)
Profil
0 xLajků:

13

Re: Pravá ruka!

Ahojte, som začiatočník na base a chcem sa spýtať na váš názor či môžem hrať pravou rukou tak ako hrám.  Mám ju mierne vytočenú doprava ku krku ale čítal som že je lepšie ju mať vytočenú ku kobylke aby sa vyrovnala dĺžka ukazováka a prstenníka. Takto sa mi hrá dobre, lenže neviem či mi to neskôr nebude vadiť pri zložitejších pesničkách.
http://baskytara.com/img/m/24255/t/p191q2br3d1uor19ni1k7191g1f6p3.jpg

0 xLajků:

14

Re: Pravá ruka!

mojmirbaran napsal:

Ahojte, som začiatočník na base a chcem sa spýtať na váš názor či môžem hrať pravou rukou tak ako hrám.  Mám ju mierne vytočenú doprava ku krku ale čítal som že je lepšie ju mať vytočenú ku kobylke aby sa vyrovnala dĺžka ukazováka a prstenníka. Takto sa mi hrá dobre, lenže neviem či mi to neskôr nebude vadiť pri zložitejších pesničkách.

to ci je to dobre alebo zle, ti nepovie nikto. Je to len na tebe ako sa ti hra najlepsie a pricom mas najviac uvolnenu ruku, je to o tom.
Dlzku ukazovaka a prostrednika mozos trocha vyrovnat aj tym ak malicek pritiahnes ku hanke (proste ho ohnes smile )

kukni si ako hravaju technici ako Tony Grey (http://api.ning.com/files/FQInX2n88KYVF … width=1200)
alebo Janek Gwizdala (http://www.latindrummer.com/wp-content/ … izdala.jpg)
oni maju tiez ruku vytocenu ku krku

a zalezi aj na base, kde mas umiestnene snimace, aky ma tvar tela, roztec strun smile

Ale ako pisem na zaciatku, musis si najst tu svoju polohu.
Napriklad ja mam inu pri hrani technickych veci, inu pri rocku, inu ked hram na Infinity , streamerovi alebo MM. smile zaklad je aby to bolo pre mna prirozene

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

15

Re: Pravá ruka!

Hras na zlom snimaci tongue

Music Man Club #13
Sterling by Music Man Ray34CA, Fender Rumble 500c
0 xLajků:

16

Re: Pravá ruka!

Aha ďakujem, ja len že ak sa mám preúčať tak teraz a nie za rok big_smile

0 xLajků:

17

Re: Pravá ruka!

mojmirbaran napsal:

preúčať tak teraz a nie za rok

preucat sa to budes neustale big_smile
pockaj kym si zvyknes na nejaku polohu a potom zistis ze ti preznievaju tony, alebo dostanes chut na viac strunny nastroj wink

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

18

Re: Pravá ruka!

Celkom dobre sa mi hrá aj ked mám ruku rovno ale vadí mi potom zvuk struny o ktorú si opieram palec, ked hrám prstami tak končím na tej strune kde je palec a vždy to vydá taky tlmený zvuk alebo niečo také a to mi vadí.

0 xLajků:

19

Re: Pravá ruka!

FunkyMonk napsal:

kukni si ako hravaju technici

To samé Pino Palladino:
http://www.youtube.com/watch?v=TRjiMN2qJHI
http://www.youtube.com/watch?v=sFgFFNXahcg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

20

Re: Pravá ruka!

Aidamos napsal:

To samé Pino Palladino:

jak pravis...

inak podla prveho videa dobre vidno ako si ukazovak podopiera prostrednikom (neviem ci je to len moj pocit,alebo ten ton je potom naozaj pevnejsi  smile )

a ja som Pina nikdy moc nesledoval ale po tom prvom videu vidim ze je to zaujmavy tipek a musim si ho napocuvat

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

21

Re: Pravá ruka!

FunkyMonk napsal:

ja som Pina nikdy moc nesledoval ale po tom prvom videu vidim ze je to zaujmavy tipek a musim si ho napocuvat

Doporučím: https://www.youtube.com/watch?v=4396AVR51tE

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

22

Re: Pravá ruka!

Aidamos napsal:

Doporučím:

diky wink
konkretne tento koncert poznam.

skor sa poohliadnem za erou s Gilmourom, atd smile

pkGuitars .1               Tokai Hardpuncher ´21              
pkGuitars .2 V            Yamaha BBP35 '22              Dolphin fretless 4
Gallien Krueger MB150s, GK RB700-II & GK SBX410 & Boss GT10, Zoom B3
                                                 Flatwound Club #7
0 xLajků:

23 Naposledy upravil: m3 (30. 07. 2017 19.32:20)

Re: Pravá ruka!

naprahla placana big_smile in slow motion  smile https://www.facebook.com/vitcernik/vide … 598676623/

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků: