1

Téma: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

Borci
Hrozne se seru s nastavením kompresoru a nevim si s tim rady :-( mohli byste se pls kouknout na nastaveni co tam mam a mohli byste mi poradit, co a jak udelat jinak? Zatim mi prijde, ze mi to zvuk spis kazi nez zlepšuje. Prosím o jakýkoliv podnět, jak byste konfigurovali nastaveni kompresoru vy. Moc diky!!
Zbyněk

love it, change it or leave it ...
0 xLajků:

2

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

Borci
Hrozne se seru s nastavením kompresoru a nevim si s tim rady :-( mohli byste se pls kouknout na nastaveni co tam mam a mohli byste mi poradit, co a jak udelat jinak? Zatim mi prijde, ze mi to zvuk spis kazi nez zlepšuje. Prosím o jakýkoliv podnět, jak byste konfigurovali nastaveni kompresoru vy. Moc diky!!
Zbyněk

http://baskytara.com/img/m/23566/t/p18t7u39dghvpqmvminll81fem3.jpg

love it, change it or leave it ...
0 xLajků:

3

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

Nevím jestli kompresní poměr 2:1 nebude malej. Zkus 5:1. Attack nastav klidně 1 ms, pak kompresor bude zabírat dřív (okamžitě). Gate treshold bych dal OFF, tedy aby neumrtvil slabé tóny, samozřejmě s citlivým nastavením bude fungovat jako šumová brána. S tresholdem budeš muset experimentovat, tedy podle síly signálu z baskytary nastavit, kdy má kompresor zabrat. release bych nastavil na maximum, tedy na 4 s, aby funkci kompresoru nevypínal moc brzo, potom by zesiloval doznívající tóny. S výstupní hlasitostí budeš opět muset experimentovat. V zásadě by správně nastavený kompresor měl fungovat tak, že při středně silném hraní je hlasitost se zapnutým a vypnutým kompresorem prakticky stejná, a utlumí tedy jen výkonnostní špičky, např. trhané tóny při slapu.

Jinak doporučím článek: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-cla … unor~2003/ případně http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_range_compression

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

4

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

Moc díky Adame!!

love it, change it or leave it ...
0 xLajků:

5

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

Slyšel jsi někdy o optickém kompresoru? V čem je jeho výhoda?

love it, change it or leave it ...
0 xLajků:

6

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

zbynek.rozboril napsal:

Slyšel jsi někdy o optickém kompresoru?

Slyšel, dokonce ho vlastním (Electro-Harmonix Black Finger).

CITUJI MUZIKUS: V tzv. optickém kompresoru je jádrem onoho elektrického obvodu optočlen. Tyto kompresory mají několik zvláštností. Zejména je to charakteristický tvar kompresní křivky, která je se sice postupně prohýbá podle nastaveného kompresního poměru, jak je to obvyklé, ale poté se opět narovnává. Výsledkem toho je poněkud živější zvuk těchto modelů, neboť transienty signálu jsou tak více zachovány. To zároveň umožňuje použít mnohem více komprese, než je u ostatních modelů obvyklé. Nastavení kompresního poměru tedy představuje pouze jakousi nejvyšší hodnotu, které je dosaženo někde uprostřed zakřivení kompresní křivky.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

7

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

Zkušená odpověd :-)) dik

love it, change it or leave it ...
0 xLajků:

8

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

zbynek.rozboril napsal:

Zkušená odpověd

No, já nejsem elektrotechnik, takže do principu fungování toho optočlenu moc nevidím, možná by Ti na to, a i na věci kolem kompresoru obecně, lépe odpověděl el BassTardo, zkus mu napsat.

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků:

9

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

Moc diky, zes mi dal zcela navodnou odpověd s nastavením komprese. Modulace a zkreslení nastavuju s přehledem a miluju experimenty ... Ale kompresor fakt nedávám :-( vlastne porad ani nevim jak poznám jeho funkci ... Přečtu si ten artikl v Muzikusu

love it, change it or leave it ...
0 xLajků:

10 Naposledy upravil: Aidamos (19. 07. 2014 21.09:10)

Re: Nastaveni kompresoru - prosba o turbo radu :-)

zbynek.rozboril napsal:

Přečtu si ten artikl v Muzikusu

To rozhodně udělej. Když už máš tak složitej kompresor s detailním nastavením, tak je téměř nutnost tomu rozumět. Kdo tomu nechce rozumět, tak si koupí třeba Demeter Compulator, ten má jen dva čudle.

http://baskytara.com/img/m/2556/t/p18t83rsb11qsu15q7h4p15p7af73.jpg

ProFeel | Music Man Club #1 | Flatwound Club #1 | Elixir Club #1
0 xLajků: