1

Téma: Struny Galli

HOj tak sem dneska konečně koupil nový struny , a světe div se šel se do mě neznámý značky jménem Galli -itálie - sou niklový  cena 550,- prej dobrá a chválená značka tak uvidím rozhodoval sem se mezi Dadárkama a Fenderama a nakonec sem vzal tuhle zančku no uvidím kdybyste někdo měl zkušenost tak povídejte.....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

2

Re: Struny Galli

Galli neznám ale Ernie Ball rulez!!! wink

Basy: OLP MM3 Natural, Jolana D-bass se snímači Basslines
Aparat: Mesa BASS 400+ by Rockwell, Gallien-Krueger NEO410, Korg DTR 1000, Behringer BX600
Efekty: MXR Bass D.I.+, Behringer - Bass Chorus, Beta-Aivin - Bass Eq. 3x , Digital Reverb, MultiEffect.
Kabeláž: Planet Waves
Struny: D´Addario (.050-.135) & Ernie Ball (.045-.105)
0 xLajků:

3

Re: Struny Galli

jo našel sem je...na jejich official stránkách vyjdou na 800...italskej výrobce...no brácha mi doma říkal že sou známý...tak uvidím du je montovat:-)

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

4

Re: Struny Galli

galli sou prima struny, mel jsem hlazený, opravdu fnu fnu, nadto pouze za 700.

0 xLajků:

5

Re: Struny Galli

no tak sem zvědav dneska sem je natáhl a dokonce je ozkoučším na akci tak uvidím co se z nich vyklube smile

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

6

Re: Struny Galli

natáhnuto a ozkoušeno zatím jen doma ale je to bruntál....fakt v pohodě....pěknej zvouček takovej plnej přijemný moc příjemný....

basy přicházejí a odcházejí big_smile
------------------------------------------------------------------------
Fender Precision '86, GK 700RB-2, Line6 410
0 xLajků:

7

Re: Struny Galli

Máte někdo s Galli zkušenosti z poslední doby? Co ty jejich Magic Sound, Rock Star, Jazz Flats nebo ProCoated?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

8

Re: Struny Galli

Zrovna před dvěma hodinami mi přišly nový Rockstar RSB52 . Teoreticky by to měla být nová várka, protože v zimě jsem údajně bral poslední. V ČR ? No, uvidíme - uslyšíme.
Každopádně na SDGR mi tyhle struny nezněly, takový plumb-blump-hu. (Na té hrají dobře ty ocelové LaBelly.)
Ovšem RSB se chovají dobře na ATK. Alespoň pro moje ucho. Až na H-125, to hluchne o polovinu rychleji než ostatní struny. Takže teď jsem tam nasadil starší strunu, půl roku odpočinutou a zas je to vyrovnané. Pokud je budu dál používat, tak budu muset asi přiobjednávat ještě samostatnou strunu. Což je z hlediska ceny už na pováženou.
Jinak na bezpražci - čtyřka je mám už asi rok a pořád dobrý. I když ve vyšších polohách mají na bezpražec poněkud agresivnější zvuk, tak určitě lepší než Daddarka. Ale stejně je chci vyměnit za černé LaBelly.

Trace Elliot Club #5
Trace Elliot ELF + 2x 2x8 , Yamaha TRB 5PII, Chapman MLB1 FF DH, D'Angelico Excel Bass
0 xLajků:

9

Re: Struny Galli

Jsem do teď ani nevěděl, že nějaké struny Galli existují smile Každopádně zajímavý tip, koukal jsem, že vyrábějí i hlazený struny potažený černým nylonem a u Houdka jsou za celkem fajn cenu 720Kč. Nemá někdo ze zdejších s těmahle strunama zkušenost? Případně porovnání s jinými nylonovými hlazenkami?

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

10

Re: Struny Galli

Hastur napsal:

Galli existují smile Každopádně zajímavý tip, koukal jsem, že vyrábějí i hlazený struny potažený černým nylonem a u Houdka jsou za celkem fajn cenu 720Kč. Nemá někdo ze zdejších s těmahle strunama zkušenost? Případně porovnání s jinými nylonovými hlazenkami?

ja je mam na teleti ... a je to docela fajn ale teda nejak vic sem to nezkousel a nezkoumal...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

11

Re: Struny Galli

m3 napsal:

ja je mam na teleti ... a je to docela fajn

no, tak jsem je objednal a vyzkouším, uvidíme jak mi sednou.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

12

Re: Struny Galli

Hastur napsal:

hlazený struny potažený černým nylonem

To jako ty ProCoated? Nebo ještě nějaký jiný?

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

13

Re: Struny Galli

kurcatovium napsal:

To jako ty ProCoated? Nebo ještě nějaký jiný?

Jiný, měl jsem na mysli tyhle: http://www.houdek.cz/baskytary/struny-p … n-g-77.htm
Jsou to hlazenky s nylonovým povrchem, něco jako Rotosound Tru 88 nebo tyhle La Belly http://baskytara.com/topic13164-struny- … 760nb.html

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků:

14

Re: Struny Galli

Tak to vypadá hodně zajímavě. Určitě sem postni své dojmy až dorazí. A m3 by se mohl taky trochu rozepsat... ;-)

často kladené dotazy: FAQ
něco o mně: Kurca Tovium
0 xLajků:

15 Naposledy upravil: m3 (25. 06. 2014 23.53:40)

Re: Struny Galli

kurcatovium napsal:

m3 by se mohl taky trochu rozepsat... ;-)

mno ja sem je dostal k jezisku o Olafa big_smile  nekdy v roce shanel 2kouli Hcka a ja jich mel x-nepouzitejch tak sem mu je poslal big_smile
takze ja po nich nejak vedomne nepas ale na to tele to sedi ale teda do ruky ho vezmu malokdy tak popravde o nich nic moc napsat nemuzu... takle letmo mi prijdou fajn na dotek neklouzou jak hlazenky proste guma big_smile a zvukove mi pridou taky takove trosku jakoby gumove ale tak prijemne, zvuk je takovej hrejive prijemnej a plnej ..  samozrejme to nema vubec kovovej cink, jasnost a charakter ale konkretnost a srozumitelnost tomu nechybi ...
vlastne mne napada ze ten nylon je proste nylon a jestli ste nekdy hrali na spanelu s nylonkama vs s kovovejma... smile tak tady je to docela podobny...

...nemit hlavu... nevadi
...nemit marka..vadi
0 xLajků:

16

Re: Struny Galli

Tak jsem struny natáhl na JB a první dojmy jsou jen pozitivní. Jak psal už m3, struny jsou takřka dokonale hladký, ale povrch je pocitově jako z gumy, takže nekloužou. Na sucho mi zní ty struny hodně akusticky (trochu jako akustická baskytara + krapet jako kontrabas), to mě příjemně překvapilo. Po zapojení do aparátu jsem byl příjemně překvapenej ze zvuku, mohutný basy, který jsou ale parádně konkrétní. Trochu jsem se bál, aby to nebylo jen nekonkrétní dunění. S čím jsem počítal, ale i tak mě to trochu nepříjemně překvapilo, bylo spížení úrovně signálu z baskytary oproti klasickejm strunám. Přece jen nylon izoluje, takže snímače tolik neberou. Naopak strach ze zvýšeného brumu se nekonal, JB brumí jako předtím. Takže zatím spokojenost.

Fender JB62RI CIJ 97´ (fretless) -> Feedbacker (send) -> Distortion -> Fuzz -> Freeze -> Delay - > Reverb -> Feedbacker (return) -> Preamp/DI  = BLACKNOISE/DRONE
Flatwound Club #2
0 xLajků: